Odgovori 1289 postova
Krećem i ja
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Da ... postoji i prednost visine ... višak se rasporedi na veću površinu pa i nije toliko očit (osim kad zaista ne preteraš kao što je bilo u mom slučaju).
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Krećem i ja

    od Kufi » pre 7 godine

    BMI uzima u obzir i visinu, ne samo tezinu. Mada ne razumijem kako ista mjerila mogu biti i za zene i za muskarce.
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Pa nije isti BMI idealan.
    Za muškarce je idealan raspon od 20,7 do 26,4.
    Za žene od 19,1 do 25,8.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Krećem i ja

    od Luna85 » pre 7 godine

    BMI baš nije merilo tj nije za svakog isto. Eto računala sam sinoć za mm on ima BMI 28 što je u rangu gojaznih, ali on ima jaču građu, trenirao skoro celog života, ima mišiće i nikako ga ne mogu svrstati u gojazne, ima malo viška oko stomaka ipak je blizu 4 banke ali je to nekako sve skladno. E sada možda BMI računa i one zdravstvene stvari koje nemaju veze sa izgledom ali je to onda nešto drugo.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Krećem i ja

    od narcisa » pre 7 godine

    Da me je Kufi video sa 24,4, šutnuo bi me misleći da je fudbal. :010:
    :zuba:

    Evo moj BMI je 27, pa me ne bi sutnuo :roll: .
    Ima nesto do matematike, ali i do gradje.

    :mahalo:
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Krećem i ja

    od Luna85 » pre 7 godine

    Pošto se ovde povela i tema oko cimeta, danas sam čitala o cejlonskom i komentari su da je mnogo lepši, ukusniji i lakši od ovog kineskog. Jedva čekam sutra da ga kupim i probam i kome god da sam pomenula da postoje dve vrste i da ovaj nije dobar, niko ne zna ništa o tome :shock:
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Nije ni čudo što niko ne zna o tome ...
    Problem je generalno što su zdravije namirnice (osim ako ih sami uzgojimo) po pravilu dosta skuplje.
    A ... nažalost ... finansijska situacija je takva kakva jeste, masa ljudi prinuđena je da živi na kupusu, luku, krompiru i testu ... onda se lekari čude što nam je nacija gojazna.
    Sećam se, u davna vremena, išli smo u Rumuniju. rumunske prodavnice bile su prazne, oni su bukvalno živeli na gore navedenim namirnicama, čak ni mleka nije bilo dovoljno. Jedan Rumun mi je tada rekao "Vi mislite da smo gojazni zato što imamo - ne, mi smo gojazni zato što nemamo ...". Bojim se da se to sada dešava nama na ovim prostorima ... džabe pričati nekome šta je zdravo, ako on jedva odvoji za taj hleb i krompir (a i baš ga briga da li je zdravo ili nije, samo da nečim napuni stomak sebi i deci ...).
    Možda ... samo možda ... sam ja u depresivnijoj fazi pa trenutno ovako vidim stvari, ali ipak mislim da je u velikom broju slučajeva uzrok gojaznosti dece koja je sve veća nepravilna ishrana bazirana na testima svih vrsta, ne zbog nedovoljne edukacije roditelja, već zbog čiste nemaštine.
    I onda .... kako da očekuješ da nekog uopšte zanima da li je zdraviji cejlonski ili kineski cimet ... jednostavno će kupiti jeftiniji ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Krećem i ja

    od dudank » pre 7 godine

    Samo da te ispravim, spadamo u manje gojazne nacije u Evropi, s prosečnim BMI 26,4 (gde je obuhvaćena i starija populacija), što je npr. manje i od Švajcarske i od Švedske, a znamo kakav im je standard i kako se pogotovu Šveđani hrane. Što se tiče mlađe populacije (mislim da je bilo do 30 godina ili tako nešto), spadamo u "najzgodnije" nacije, ne mogu sad da se setim tačnog broja i mrzi me da jurim linkove, ali sam upamtila da smo tu u nekoj idealnoj zoni. Vidi baš ove mape http://www.who.int/gho/ncd/risk_factors/overweight/en/ .

    Pominjala sam priču, pa da je pomenem još jednom. Bila je pre nekoliko godina ona bruka kad je objavljen lažan info o gojaznosti nacije zato što je Nestle hteo da uđe na tržište s nekim svojim šatro zdravim proizvodima tipa pahuljica za doručak (i čak je dotični renomirani institut dao direktnu preporuku za te pahuljice). Moguće da se tad zapatila fama o "gojaznoj naciji", a uopšte nismo gojazni (tj. minimalno smo gojazni).
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Krećem i ja

    od Debeliccka » pre 7 godine

    ....danas sam čitala o cejlonskom i komentari su da je mnogo lepši, ukusniji i lakši od ovog kineskog....
    Ajd što je lepši nego što nema kontraindikacije kao ovaj ,,lažni,,.
    To je najvažnije!
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Krećem i ja

    od Debeliccka » pre 7 godine

    ... čisto da ne mislite da je iko ovde bezgrešan, čak štaviše - dopustim sebi tako po koji dan, pa se vratim u normalan kolosek....
    Leonida, opet pričaš generalno... Pričaj u svoje ime! 8) :wink:

    Evo ja sam bezgrešna :D ….
    A kako sam bezgrešna..? Pa tako što apsolutno ne smatram da je greh to što sam npr baš sinoć pojela pola veeelike pice (picu pojedem jednom u tri meseca ili čak mnogo ređe) ili što jednom u nedelju dana pojedem nešto lepo slatko ili šta već….
    To nije greh, to je jednostavno ishrana. Najnormalnije je da se ponekad ima neki dan sa više kalorija nego što je uobičajeni prosek…. to je prirodna potreba organizma. :neznalica:

    P.S. A tako sam radila i dok sam skidala kilograme, da napomenem.... tek da ne bude zabune..
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Krećem i ja

    od Luna85 » pre 7 godine

    U suštini i ja mislim da nismo, pošto kada se nađe 30 ljudi na jednom mestu, možda imaš samo 3,4 gojaznih ostali su manje više "normalni".
    Međutim, leonida ovo što si napisala i ja smatram da je tako, jer znam po sebi, u periodima jake besparice naravno da ćeš kupiti više hleba i jesti hleb da te zasiti, da bude dovoljno, ista varijanata je i za krompir koji može da nahrani celu porodicu a sit je. Brašno i voda i testo u sto varijanti. Testo sa krompirom, nema jeftinije a jako je sito, iz tog ugla je to potpuno tačno.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Krećem i ja

    od narcisa » pre 7 godine

    Ma mi smo najljepsi i najbolji na cijelom svijetu :D .
    Ja znam 5 debelih momaka i dvije debele cure+mama. A znam bas puno ljudi. Ma malo sitnijih i malo masnijih, ali ispadne samo njih 8 sa ozbiljnim viskom.
    :mahalo:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Ama ... pre par dana sam u novinama naletela na članak o drastičnom porastu gojaznosti kod nas, mrzi me da tražim članak ...
    Mada ... koliko je za verovati našin novinarima :neznalica: .
    Evo nađoh link
    http://www.blic.rs/vesti/drustvo/da-li- ... -s/v2k0wp8
    Pozivaju se na istraživanje Instituta Batut ...meni zvuči previše strašno da bi bilo istinito

    Kad malo bolje razmislim, kad su klinci išli u osnovnu, na sistematskim pregledima u razredu je bilo 2 neuhranjena deteta (jedan od njih naravno moj sin sa svojim neverovatnim metabolizmom) i 2 buce ... znači čak ni u Vojvodini nije tako strašno kao što novine prezentuju :neznalica: .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Krećem i ja

    od dudank » pre 7 godine

    Pa Batut je upravo taj koji se izbrukao. :16:

    Reč je o nameštenoj "analizi" koju je naručila firma Nestle od Batuta, izgugluj priču o tome (ako nisu diskretno uklonili iz arhiva javnih medija, ne bi me čudilo jer je bruka bila najveća).

    A Vojvođani super izgledaju kako se loše hrane... vidim tendenciju da žene malo više puštaju zadnjici na volju, ali deca su većinom zdrava, vitka, mrše na sve strane, lepo videti kad se izađe nekud. :)
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Pa stvarno ... kome više da veruješ. Postoje institucije koje bi morale da budu nepristrasne ...
    Ali kad čovek realno razmisli ... situacija prosto nije takva, čak ni ovde ... da, starije žene jesu gojazne,i to poprilično, mislim prvenstveno na bakice, ali mlađe se drže ... vidim tu i tamo po kojeg gojaznog tinejdžera, ali su generalno u manjini. A ovde, na severu Vojvodine, definitivno je ishrana najnepravilnija koja se može zamisliti :D .
    Što se zadnjice tiče ... izgleda da je to u ovim krajevima stvar genetike (a sve mi se čini i ukusa, na mene se deru da sam ostala bez zadnjice :D ). U pitanju je prosto građa žena ... coca-cola tip građe.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
Odgovori 1289 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju