Odgovori 246 postova
Irreversible
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Pijem dosta tecnosti :D Nesto sam malo bolesljiva bila pa sam pila caj, imam ogromnu solju, kao cinijica sa drskom je i popijem 3, 4 takve + voda. Sa tim sam dobra. Primetila sam kada mi se jede slatko, samo popijem tecnosti i odmah je bolje. Kao da su zedj i potreba za slatkisima u istom centru u mozgu.

    Danas, malo haoticno, ali po planu. Ubacila sam cokoladu, ali onu jako jako crnu skoro bez secera. To moram da jedem jer imam probleme sa stomakom, uopste nije slatka, i ne uzivam u njoj, dodje mi kao lek.

    DAN 2
    banana
    lubenica
    jogurt sa zitaricama
    semenke golice
    cokolada
    musaka
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    Mogu da ti napisem da mi se sad vec svidjaju tvoji jelovnici. Napisi samo kad pocinjes sa prvim obrokom , kad jedes drugi I na kraju kad jedes musaku. Da li upravo tim redosledom koji si napisla ili uzimas bez nekog posebnog redosleda. Kao sto I sama kazes, vazna je I kolicina, ali negde mislim da , s obzirom da si se opredelila za jelovnik, nece to biti nesto previse po obimu.
    Cekamo te , I pratimo te....
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Tim redosledom je, s tim sto nisam imala veceru, ovo sam sve grickala do rucka za koji je bila musaka.

    DAN 3
    przenice
    musaka
    pecurke
    pasteta od tunjevine, kifla
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    Kako shvatam danas je za veceru pasteta od tunjevine ( njam njam ) I kifla. Ja bi recimo kiflu nekako eliminisala... Ili bi uzela crni hleb sa nekim semenkama ili razani prepecen hleb, ali tu ukusnu mekanu kiflu koja je naravno savrsena u kombinaciji sa pastetom od tunjevine - e bas nju bi se potrudila da ne pojedem. Mada, kazem ti , razumem te u podpunosti ))) Idemo dalje )))
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Hehehe, tacno tako, idealna kombinacija :D
    Slazem se skroz za izbor hleba, ali polako sredicu to, sada je glavno da ne jedem slatkise. Evo veceras imam prvu krizu. Pojela sam malo grozdja. Deluje delimicno.

    DAN 4
    banana
    oslic, spanac, hleb
    malo badema
    grozdje
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Vidim da jedes i kostunjavo voce, toplo ti preporucujem mix istog sa sve par suvih grozdjica ili brusnica, odlican efekat za krizu, i naravno voda ili caj. Svidja mi se tvoj dan, samo napred! :hi-fi:
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Devojke, nemate pojma koliko mi je drago da ste ovde i da smo zajedno u ovome!

    Danas mi je dan bio super. Setila sam se one, valjda engleske, fore 5 a day. Da dnevno treba pojesti 5 porcija voca ili povrca. Porcija je otprilike koliko stane u saku. To mi je na umu kada razmisljam o jelovniku. Ne opterecujem se, ne moram, ali zastanem i razmislim da li bih uz osnovno jelo mogla da ubacim nesto. Zato sam za dorucak dodala salatu od paradajza, za rucak ubacila sargarepice da se peku zajedno sa krompirima i salata od cvekle, a za veceru sam ubacila maline i malo banane. Plus indijski orah za grickanje, i eto ga 5.

    DAN 5
    hleb, prsuta, puter, jogurt, paradajz
    krompir, meso, sargarepa, cvekla, malo hleba
    indijski orah, malo crne cokolade
    ovsena kasa sa grckim jogurtom, malinama, bananom, medom i malo putera od lesnika
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    Danas ti je stvarno super dan! Sve je to lepo upakovano, odvojeno dovoljni jefno od drugog da pauza napravi razdvojenu ishranu ( ako sam pravilno razumela do paradaisa je dorucak, krompir i ostalo povrce je rucak, a kasa je vecera).Super, e to ke nedyo cemu se ja stremim, sve po malo i u odredjeno vreme.Bez odricanja preteranih.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Jeste, trudim se sada da bude sto uobrocenije, mada jos nisam fiksirala vremena. Licno sam i ja za sto manje odricanja da bi moglo na duze staze.

    Danas sam imala susret sa covekom, prodavac pice, koji je izgubio preko 30 kg za 6 meseci. Picu je jela moja sestra, i on je odamh pitao jesam li na dijeti, i preporucio mi autofagiju. Kaze nikada se nije osecao tako dobro, pun je energije, inace je u 61 godini zivota. Stvarno izgleda odlicno. On je radio ekstremnu varijantu, na 22 sata. Doruckuje u 13h, ruca u 15h i to je to.
    To definitivno ne bih probala, suvise mi je radikalno. Ali zvuci zanimlijvo, pa da podelim.

    Danas isto ok.

    DAN 6
    grcki jogurt, pola banane, malo meda
    malo indijskih oraha
    pasulj, hleb, salata od kupusa i sargarepe
    malo crne cokolade
    nar
    ovsena kasa sa malo grckog jogurta, lesnika, malina, banane, meda
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Autofagija je bas uzela maha, i cim je tako sigurna sam da ima efekata, u koje si se i ti, eto, uverila 8)
    I sad vidim da smo naletele na grcki jogurt isti dan, uh kako je to fiiiino kremasto :D njamiiii Jel Lidl? :D
    Samo hrabro i samo napred!
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    E i ja sam danas imala prilike da na prostorima FB vidim sliku zeme, mojih godona joja je bila na autofagiji i za recimo 2-3godine skinula bas dosta kg.Ljudi ona izgleda mladje, a o tome sto je i zdravlje sredila da i nepricam...Ja bih da nastavim tom pempom posle UN- ke , jer se jede sve al u okviru 8h .I najvaznije je da budemo uobroceni.I naravno varijanta 8/16.Idemo dalje)))
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    I mene bas intrigira autofagija, ali naravno 8/16. Samo prvo da sredim malo ishranu, pa to kao poslednji korak.
    Bacvanka, nije iz lidl-a, mada verujem da je njihov odlican, sve im je dobro, nego mi daleko, pa se snabdevam u lokalnom maksiju i na pijaci. Kupila sam ona dva mala, i pojela ih, sada cu malo da pauziram. Predobar mi je, super zamena za slatko nekako.

    Danas mi je dan odolevanja. Odolela sam super rucku - taljatele sa lososom, i plazma sejku. Umesto taljatela sam pojela salatu, a umesto sejka limunadu.

    DAN 7
    przenice
    salata od paradajza, krastavca, zelene salate
    girice sa krompirom
    grcki jogurt sa bananom i medom
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    Ijaoj talkatele sa lososem...Ja nisam bas sigurna da bi im odolela) .U ovoj dijeti na kojoj smo bacvanka i ja uvidjam da ima i dobrih ali i losih strana...Npr.ako je proteinski dan , lepo nemam objasnjenja sto ne mogu da se mesaju meso sa sirom i jogurtom...Lepo mi vapi organizam za takvom hranom...Kod tebe odlican jelovnik...I ja se stremim ka toj " normalnoj ishrani" ...Ali kad mi prodju ova tri meseca...
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    hmm, evo treci put kucam i nece da prihvati poruku
    danas sam jela kako ne zelim, ali vazno je samo da sutra nastavim kao da nista nije bilo, i da ne ponavljam gresku

    DAN 8
    mala banana
    karadjordjeva, malo sopske, malo hleba, malo pomfrita
    cokolada sa rizom
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Evo jos nekih pravila na temu sta jesti kada sam u restoranu.
    Ako uopste nisam gladna, salata od povrca.
    Ako sam malo gladna, sopska.
    A ako sam bas gladna i na meniju nema kuvanih jela od povrca, onda corba i sopska.
    U kaficu pijem limunadu, retko kafu.
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
Odgovori 246 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju