Odgovori 246 postova
Irreversible
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Hehehe, kad glad progovori! :D
    Hvala puuuuno na podrsci. Skroz si u pravu! Nema padanja duhom!

    Sinoc sam se videla sa jednim deckom, s kojim se tako povremeno vidim, sto i nije bas pametno, jer ja imam tendenciju da se zalepim, a od toga nema nista. E sad sto je to bitno, pa prvo to mi da neku volju i energiju, verovatno cu narednih par dana sa lakocom jesti kako treba, a drugo dobila sam kompliment da sam bas vidno smrsala, sto mi do sada ni jednom nije rekao, pa eto i dodatne motivacije. Jedva cekam da smrsam jos vise!

    Jucerasnji dan je bio haotican. Deo dana sam provela sa drugaricom koju mnogo volim, a koja je bas hedonista. Videle smo se u vreme rucka koji smo preskocile. Tako da za sedenje po kaficima odabiram od sada limunadu iskljucivo, izbacujem kafu i sve ostalo.

    DAN 9

    D: banana
    U: jaje
    R: dve kugle sladoleda, mali kolacic, kafa
    V: krompir i meso


    Mantra je povrce, povrce, povrce, voce, malo mesa, malo ribe, povrce, voce, malo hleba, povrce, povrce, malo sira, povrce, jogurt, povrce. Tako zelim da mi izgleda jelovnik.
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    To je mantra za nedelju dana :D i uopste nije losa!
    Ja sam od komplimenta dobila samo da sam se "izduvala" - citaj smanjio mi se stomak.
    Pre dijete deca moja, rodjena...ccc...mi slutila da sam trudna :D a sad sam "izduvana" :D
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    Vidi, super je kad ti neko da stimulans recima :"vidi se da si smrsala"... Jer mi svi vidimo na sebi I najmanju promenu, ali kada ti to kaze neko sa strane, znaci da se promena bas uocava . Probaj da se ne vezujes za njega , al kad ti padne mrak na oci I kad pocnes da padas duhom, jako je vazno da imas nekog ko ce te podrzati takvim recima...
    Sto se tice tvog jelovnika, gledam ga I razmisljam, ja bi sve isto tako, samo obrnuto )
    Pocela bi sa krompirom I mesom, a zavrsila sa bananama... Mada, mislim da je I to kaloricna varijanta, ali mi nekako logicnije zvuci. 8) Mada, da te razumem - razumem te... Tesko je otici sa gladnim stomakom na spavanje... To je I mene uvek ubijalo I nabacivalo suvisne kilograme....
    Sa druge strane, bas si smanjila jelovnik I to je bas pozitivno... Pogledaj kako je izgledao kad si krenula, a pogledaj sada. RAzlika se vec vidi...
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Hvala za podrsku!

    Jeco, jedem definitivno manje nego ranije, i iako je to daleko od onoga kako zelim da se hranim, ima napretka, sto je super i trudim se da nastavljam u pravom smeru. Polako, nigde ne zurim, treba vremena da se usvoje nove navike.

    Hehehe Bacvanka, i za mene cesto misle da sam trudna, pa mi ljudi ustanu u autobusu, ili na pijaci sipaju malo vise voca kao za bebicu, a ja od blama samo cutim i govorim hvala.

    Sto se ovog decka tice, mislim da mi to ne treba, vapi mi celo bice za necim ozbiljnijim, pa iako se trudim da se ne vezujem, ipak se vezem. A to je samo tako povremeno. Dan, dva budem srecna, pa pet pomalo patim.

    Juce je bilo haoticno, ali nema veze, bice jos takvih dana. Idem malo na odmor, pa se necu javljati neko vreme. Dobro je sto me kad sam van grada momentalno mine zelja za slatkisima i kaloricnom hranom, i verujem da ce koje kilce da ode. Videcemo.

    DAN 10

    D: malo smokava
    U: mali sendvic
    R: pljeskavica
    V: brownie


    Nigde povrca, ccc
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jaooo smokveee...njaaamiii...Hajde idi na odmor i vrati nam se orna cila i vesela! Cekamo teeee!
    I nemoj da te nema :D
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    Auh brawni, jel mislimo na one kolace sa cokoladom u sredini, sto se rasipa kad krenes da ih jedes.. Moji su ih sinoc jeli, sve sa kuglom sladoleda , a ja sam ipak izdrzala.Doduse do njih dam vec izbrlhala za medalju...Ajde, idi na odmor pa nam se vrati, cekamo te...Uzivaj i za nas :pivo:
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Svi ponavljajte za mnom...voce povrce povrce voce :D
    Mantra i za ovu nedelju :D
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Devojke drage, samo da javim da sam stigla!
    Pocrnela sam i odmorila se kao covek.
    Odmah sam stala na vagu, nisam se ugojila, a nisam ni smrsala, i dalje je 81kg.
    Potrudicu se da zategem malo kais u narednih par nedelja.
    Pisem jelovnike od sutra.
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao draga PD)
    Bas si me obradovala svojim javljanjem. Tako nas malo ima, da cesto padnem u neki sevdah I razmisljam da li sve ovo ima smisla. Meni je zaista velika sreca sto mi je bacvanka bila tu prakticno od samog pocetka... Jer I kad mislis da ne ide, ono ide I spusta se mic po mic, a podrska znaci nevidjeno. Samo treba biti izdrzljiv I uporan. Bravo za to sto si na odmoru ostala na istoj kilazi, ja se recimo na svakom odmoru ubucim bar 2-3 kg. Tvoje ostajanje na istom je dokaz da si na pravom putu .... Idemo do pobede!!!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Dobro nam se vratila! Samo da znas cekale smo te Jeca i ja :wink:
    Hajmo sad kao tri musketara da haramo i osvajamo :D
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Daa!! Nemate pojma kako mi je drago da ste tu! Haramo zajedno i gubimo kilograme!

    Sad cu malo da se raspisem. Hocu da napravim neki kostur plana. Znam kako zelim da se hranim u idealnom slucaju. Ali ne mogu do toga da stignem odjednom, nego mora u koracima.

    Prvi korak ce biti STA? Sta da jedem. Voce, povrce, meso, ribu, mlecne proizvode, hleb, pirinac itd. Drugim recima, hranu spremljenu kod kuce, bez fast food-a i bez slatkisa. Kolicina mi nije bitna za sada, a ni kada jedem. U prvoj fazi sam sve dok se kilogrami ne zakucaju, onda prelazim na drugu.

    Druga faza je KADA? Da se dobro uobrocim, tri glavna jela i dve uzine, uvek u isto vreme. Kada i tu dostignem neki limit sa gubljenjem kg, prelazim na trecu.

    Treca faza je KOLIKO? Vodim racuna o kolicini tada, smanjujem koliko mislim da je normalno i umereno.

    Eto to bi bila razrada plana. Pisem od sutra sta sam jela. Svaka faza ima svoju muku, a u ovoj prvoj to ce biti skidanje sa slatkisa.
    Imam sada nacrt, pa mogu da se lepo bacim na posao.
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Svidja mi tvoj plan :D
    Ja bih ipak dala oduska jednom nedeljno sto se slatkisa tice, u prvoj fazi, odnosno dodala jedan dan gde bih recimo za popodnevnu uzinu pocastila sebe necim slatkim. To je onaj psiholoski momenat koji bitan za nas ovisnike od slatkisa, i veruj mi da kod Unke on radi svoj posao.
    Pratim te 8)
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    Tvoj plan je definitivno osnova svih dobrih planova.I ja ce se itekako zamisliti nad tim pitanjima posle zavrsetka Un-ke.Vazno je da svako od na prepozna i oseti svoj organizam i da da odgovore na osnovu onoga kako se oseca...Znaci, trazimo kolektivno odgovore na : STA, KADA, KOLIKO... Tu smo, pratimo te...
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Hvala!! :009:

    Sto se slatkisa tice, dozvolila sam sebi med i voce.
    Za sada cu samo da pisem sta sam jela, necu vremenski i kolicine, mada se naravno trudim da ima smisla.

    Resetujem brojac :)

    DAN 1
    banana
    lubenica
    palacinka sa patlidzanom, paradajzom i sirom
    pasta sa pavlakom
    ovsena kasa
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Prvi dan, cini mi se dobar dan! Pisi i koliko vode, tecnosti popijes :) Mozda ti pomogne ili motivise da i na to obratis paznju, jer voda/caj pomazu.
    Sreca prati hrabre!
Odgovori 246 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju