Odgovori 252 postova
Irreversible
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Irreversible

    od Bakica » pre 6 godine

    :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 6 godine

    Malo za motivaciju :020:

    Kruske
    Bundeva
    Nar
    Patlidzan
    Spanac
    Blitva
    Brokoli
    Kelj
    Prokelj
    Kupus
    Karfiol

    Jagnjetina
    Oslic
    Orada

    Jedan kilogram je otisao.
    5. flasicu soka pijem, 6. odmrzavam, kada budem odmrzavala poslednju, krecem da pravim sledecu turu.
    Da se gricka sveze povrce sa humusom je odlicno! Zasiti me, preukusno je, zabavno da se gricka, i zdravo i niskokaloricno.
  • Drina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Drina » pre 6 godine

    Meni se ovaj tvoj jelovnik mnooogo sviđa!
    Početna: 85, trenutna: 77 cilj: 70kg
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 6 godine

    Jedan kilogram sam smrsala, i nisam ga vratila, sto je super, ali opet ne skidam onoliko koliko bih sigurno mogla, pa hajde da vidimo zasto.

    1. Suvise detaljisem prilikom pripreme, i previse vremena trosim na kuvanje, umorim se i izgubim volju da to radim svakodnevno
    2. Ne jedem polako i u lepoj i prijatnoj atmosferi
    3. Uglavnom jedem sama :placljivko:
    4. Neke sitne gluposti u zivotu me poremete i onda mi nije ni do cega, a kamo li do kuvanja i spremanja zdrave hrane, i ovo je glavno.

    Dakle, ono sto bi trebalo da promenim je da budem brza i efikasna, orijentisana na rezultat, da stvorim lepu atmosferu i da nekako te obroke ustolicim u danu, tako da mi oni budu jak, cvrst kostur i struktura koju ne moze i najmanja sitnica da razbije u paramparcad.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 6 godine

    90 kg.

    Hajde ovako, vreme je za nekakav plan. Inspirisana nacinom na koji se hrana jedna mala porodica sa kojom sa provela neko krace vreme, ono sto mi je krajnji cilj su tri glavna obroka, spremljena kod kuce, promisljena, raznovrsna, u lepoj atmosferi i ambijentu. Zdrava, domaca. Ispostovana, kao da je nesto vazno.

    To mi ne polazi od ruke iz raznoraznih razloga. To je bitno. Bitno je i to da odjednom necu moci da kuvam tri puta dnevno, tako da za sada neka bude samo da ulozim 2h dnevno na to (kupovina namirnica, pranje sudova, sredjivanje kuhinje, kuvanje, seckanje, pripremanje i sl.), sto mislim da je neko optimalno vreme koje je, kada steknem rutinu i brzinu, dovoljno da spremim sva tri obroka sa pranjem sudova i povremenim kupovinama i odrzavanjem generalne cistoce i urednosti u kuhinji. Sada sam spora pa necu stici mnogo toga, ali sigurna sam da cu se vremenom izvestiti.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 6 godine

    Evo ovako, Odlucila sam da u ovom dnevniku pisem sta god pozelim. Ne znam zasto sam osecala pritisak da se to ne moze, valjda mi je neprijatno da se nesto raspisujem i sirim temu, jer ko bi to citao, ali mislim da bi mi puno prijalo, pa dozvolicu sebi.

    Ovako, krecem od danas ne od sutra. Muka mi je od sutra, kao da mi neko trosi zivot na veresiju. Uvek sve prece od onoga sto zelim da postignem, ili tako sama napravim da imam opravdanje za lenjost.

    Danasnji dan, plan rada. Sada je 12 h okvirno, imam zakazano nesto u 5, posle toga slava, pre toga hocu da se lepo istusiram i iznegujem, uradim pedikir, operem kosu (dugo se susi). treba i da rucam. Jos bih volela koliko mogu da se drzim ovog plana od 2h, treba da obavim neke telefonske pozive, da operem ves, da raspakujem kofer sa puta, i da generalno malo sredim kucu. POsto ne znam koliko cu da se zadrzim na tome od 5, recimo da je vreme koje imam na raspolaganju ovih narednih 5 sati. Pa da vidimo. Za rucak da jedem kupovnu hranu, ekstremno me mrzi da kuvam, i ako budem imala vremena objasnicu zasto, to je 50 min, da kupim pojedem i malo odmorim. Tusiranje pranje kose 20 min. Nega tela, susenje kose, predikir jos 50 min. Da sredjujem kucu neka bude 30 min, da stignem do 5 jos 30, da se obucem lepo, nasminkam jos 30. I ostaje mi jos 1.5 sat. Odlicno, znaci stizem sve ovo lagano, ako uradim jos nesto super, ako ne, nema veze.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Irreversible

    od Bakica » pre 6 godine

    Ovako:
    1. UOBROCHAVANJE ...znachi da jedesh TRI obroka UVEK u PRIBLIZNO ISTO VREME. Vechera nikako posle 8 najkasnije 9 uveche ukoliko kasno lezesh. Razmak izmedju obroka od 4 sata OBAVEZAN. Uzina ako je nuzna samo u minimalnim kolichinma , mada predlazem kafu kao zamenu jer zasiti i ubija apetit.
    2. Shta god da si odredila da ti je jelovnik ( obavezno bar prethodni dan) to jedi. Bez vrdanja. Ako nisi stigla da skuvash povrce ( mada ga mozesh obariti za tili chas) onda salata umesto toga a ona moze u kolichinama. Meso koje jedesh gledaj takodje da bude takvo da mozesh da ga ispechesh na elektrichnom roshtilju ili u tiganju bez ili sa malo ulja na brzinu. Ne morash pobozno da se bacish na komplikovana kuvanja ( to brzo dosadi). Kad si raspolozena OK kuvaj a kad nisi onda neshto na brzinu ali u okviru namernica koje si odredila.
    3. Nadji gde i kako ti je najprijatnije da jedesh. Ako ti treba atmosfera a ti "upali svecice" :D Jeste problem kad jedesh sam da dozivish atmosferu. Ja lichno jedem ispred TV-a od pre nekog vremena. Kazu da to ne valja ali meni tako prija. Koncentrishem se na TV a ne na hranu.
    4. OBAVEZNO pola sata shetnje dnevno...prija i telu i dushi. Ponekad me mrzi ali se nateram. Kad si raspolozena za ozbiljnije vezbe onda vezbaj. Usput i dok se sedi za TVom moze se vezbati rukama podizuci dve flashice sa vodom. Necete verovati ali i tako se troshe kalorije.
    Ovo za pochetak predlazem :) Ne znachi da se uvek drzim toga svega ali vecinu vremena drzim se.Mozesh i ti...svako moze kad odluchi :headbang:
    A ovde pishi shta god ti drago :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Zdravo svima!

    Jako sam srecna :013: sto forum ponovo radi!
    A drugo, ne mogu da verujem koliko vreme leti i da je proslo dve godine od kada sam se poslednji put javila.
    Meni mnogo znaci da mogu da podelim sa nekim svakodnevno osecanja, trud i razmisljanja vezano za mrsavljenje, pa se nadam lepom druzenju.

    Trenutno bi trebalo da imam 80 kg. Ne znam, jer sam bila na kracem odmoru, ali izmericu se sutra ujutru, pre dorucka kako to obicno radim.

    Kakav je plan? E pa ovako. Da sto manje filozofiram. Dakle, dorucak, rucak i vecera, izmedju obroka vocne uzine. U idelanom slucaju da svaki obrok bude pripremljen kod kuce. Fizicka aktivnost mi je u ovoj fazi nebitna. Kao i opterecivanje sa sitnicama. Sitnice su mi da li mleko ima 2.8% ili 1.6% posto m.m. Kao i da li sam pojela jedno ili dva parceta hleba.

    Nadam se lepom druzenju i uspehu svakoga od nas! Neka nam je sa srecom!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Dobro nam dosla povratnice!
    Da, forum je malo zivnuo, mada u jednom momentu je atmosfera bila kao u kaubojskim filmovima...pustinja i onaj kotur sto se okrece po pustinji :D Mislim da ce da zivne jos malo vise za mesec dana, jer, priblizava se zima a time i nova godina, i novogodisnje odluke :D
    Ocekujem tvoje rezultate, jelovnike i tvoje misli 8) :hi-fi:
    Danas je sutra o kojem si brinula juce! Samo hrabro!
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Hahahha :D Bas si me nasmejala :D I ja se nadama da ce nas biti sve vise!!
    Hvala puno na podrsci :009:

    Izmerih se jutros, 83kg. Dakle, ispada da sam se ugojila 3 kg za nedelju dana, sto verovatno znaci da mogu brzo da ih izgubim. Mozda ne bas za nedelju, ali za dve, tako ocekujem.

    jelovnik
    D: mala banana sa malo mleka, kao smoothie
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao PD I ja sam tu da te podrzim i pratim tvoj dnevnik. Ako sam dobro razumela kreces od 83 kg sto je zaista super jer sam gledala pocetak dnevnika od pre par godina kada je bilo mnogo vise.
    Drzim fige da uspes u svim svojim namerama. samo napred hrabro u nove pobede. I da, drago mi je sto si sa nama tu, uglavnom smo svi povratnice i sve se secamo vremena , kada nisi znao ciji dnevnik prvo da procitas...
    Drzimo se, nedamo se nemani zvanoj kilogrami !
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Irreversible

    od Bakica » pre 3 godine

    :mahalo: ideeeemoooo :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Jelena, Bakice, hvala puno za podrsku! :009:

    Juce sam zeznula stvar, a nisam zelela da mi prvo javljanje bude mimo plana, tako da evo me danas. Sve sam uradila kako sam zelela, i sigurna sam da ako ovako nastavim stizem do 76.

    DAN 1

    D: banana
    R: pilav, zelena salata, hleb
    U: kafa
    V: sendvic, paradajz, jogurt
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao PD
    svakome se desi brlj. Nista strasno.... Nego sam dosla do zakljucka da ne bi bilo lose da pises vreme ( bar priblizno ) kada jedes, da bi mogli da vidimo I u kojem je sve to dijapazonu vremena. Mislim da ne bi bilo lose da se ogranicis na nekih 8 sati, ali opet, ti najbolje osecas sta ti odgovara.... :D
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Svidja mi se tvoj prvi dan :veseljak:
    Hajmo hajmo polako ali stamenito, da se te kile vise ne vracaju :evil: 8)
    Sreca prati hrabre!
Odgovori 252 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju