Odgovori 125 postova
Il sad il nikad)))
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao drugari ...Od 1.8 sam na dijeti.Kratko o meni: zovem se Jelena, majka 3 dece od 16, 14 i 6 godina. Rodjena pre nekih ( uskoro) 48 godina...Poslednji put sam uspela pre 10 godina da skinem nekih 15 kg i bila sam prezadovoljna.Pocela sam sa " sistemom -60" ( moj prevod dijete postoji u podgrupi " ostale dijete") a onda kada su stali kg na jednom mestu , pocela sa UN i skinula u tom momentu jos neka 3-4 kg koja su bila zacementirana).UN sam drzala zahvaljujuci knjizi koju sam kupila jos pre 10 god i u kojij imam recepte, za sada se njih pridrzavam.Merim se svaki dan, al cu rezultate pisati za sada na kraju meseca...
    01.08 - 80 kg
    30.08-73.50 kg
    28.09- 72.60 kg
    Zeljena kilaza- 65
    Danas mi je 13- proteinski dan. Kao sto rekoh knjiga mi je osnova za za menije, osim kad je vocni dan, tad se ne pridrzavam knjige, jedem voce kao vocnu salatu za sadaDanas sam malo izmenila dorucak, posto mu je od juce ostalo vocne salate
    13/91
    D: kafa sa mlekom ujutru oko 8h
    Vicna salata oko 12h ( jabuke, kruske, mango, borovnica, kupine, nektarine)
    R: grcka salata ( oko 15:30)
    V: deo rucka ( oko 16h)
    Inace moram da zafiksiram fakt da se trudim da ostavim cigare.Juce 2, danas za sad 1.
    - Uradila masazu sa kafom.
    Nadam se da cu ovde imati podrsku da kinacno pobedim i kilograme i cigare❤
    Poslednja izmena od Jelenab u 28 Sep 2020, 07:19, izmenjeno 5 puta ukupno.
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao drugari, evo mene ponovo... Nekada nisi mogao da nadjes svoj dnevnik na prvoj strani jer je bilo beskrajno mnogo aktivnih clanova. Ne znam sta se desilo, da je bilo dobro, ma sta dobro, bilo je sjajno. Toliko pozitivnog nisam vise nikad nasla ni na jednom mestu na netu... Elem, danas jos nisam doruckovala, planiram oko 11h da pojedem prvo voce... Znaci probacu da ishranu svedem u nekih 8 sati u period od 11-19h. Mislim da sam vec pisala o tome, a to sto me je potaknulo na takvo resenje je jedna od dijeta koja se zove "periodicno gladovanje" I postoji valijanta 8/16 ( u toku 8 sati jedes , a 16 ne ) Ili sto je po meni mnogo rigoroznije 4/20. Postoji puno aplikacija koje prate ovu dijetu I jedno vreme sam ih koristila , ali nisam imala pravilan pristup. NIsam jela u odredjeno vreme sto je jako bitno, nego sam jela kad stignem I sta stignem tj/nisam se pridrzavala UN dijete.Sad hocu da probam pa cu videti jel uspevam.
    Koliko sam shvatila stikeri vise ne mogu da se stave, a I cini mi se da administratora prakticno nema koji su davali dobra upustva, proveravali dnevnike I bili uvek tu da podrze i da daju pravi savet. Steta, bas velika steta...
    Plan za danasnji skrobni dan/
    14/91
    D: nektarina - 11h
    R: musaka od krompira ( naravno da nije klasicna musaka , zove se jer ima par redjanih slojeva/ Inace u original recepta koristi se socivo, a ja cu uzeti spanac ( dal je to isto, slicno ili sta vec, nisam bas sigurna ) , izrendana sangarepa I paradais/
    Uglavnom krompir se skuva u ljusci, pa se onda isecka na kolutove I redja, red krompria, red spanaca, red sangarepe I sve to jos jednom, poslednji slovj - krompir I zalije se temeljcem. Posto ja nisam pravila temeljac, onda uzmem kocku supe I prokuvam vodu sa njim I zalijem preko te "musake" / Sve cu to tek naknadno praviti ( kad se vretim kuci sa posla) pa cu ostaviti zabelesku dal sam uspela I kako je sve to uspelo. E zabravih da napisem, odozgo musaka moze da se pospe persunom. Imam utisak da ce biti bas ukusno.
    V: polovina od rucka
    Sto se tice cigara, peti dan sam na odvikavanju ( inace koristim tablete jer sam shvatila da bas nisam vise veliki karakter kao pre 17 godina kada sam uspela da ih ostavim, ( pa I'm se vretila pre 6 ))/ Juce sam popusila polovinu jedne za ceo dan, videcemo dal cu danas moci bez nje, po ideji trebalo bi da mogu/
    Pozdrav od mene, za one koji citaju... Ako razmisljate dal da se prikljucite ovom forumu, stvarno mogu da kazem " samo napred, necete se pokajati". Od sveg srca ga preporucujem, pocena svom iskustvu od pre 10 godina kao I iskustvima mnogih ljudi oko mene. Cekam vas da zajedno prodjemo kroz ove dijetalne muke )))
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Svratih da te pozdravim i ovde, i pozelim uspesnu dijetu i srecno vodjenje dnevnika! :009:
    Mi ne da smo samo ratne drugarice, sa istim izborom dijete i odlukom o prvom danu dijete, nego i se i meni dopada ideja da ishranu svedem u 8 sati. Citala sam nesto o autofagiji, ali nisam joj se mnogo posvetila, mada vidim neku logiku, i ne moze da prodje bez rezultata, kako po kile tako i po zdravlje!
    Za cigare ti skidam kapu 8) Svaka cast i samo napred!
    Spadam u kategoriju strastvenih pusaca, koji na ostavljanje cigara gledaju kao nesto najgore, ali s druge strane ipak zalim za onim danom kada sam postala pusac... :(
    Jos ne znam kakav ce mi jelovnik biti danas, a imam neki krompir pire koji mi je ostao od juce, mogla bih ga nekako iskoristiti...
    Samo da znas praticu te :D :wink:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Za sada se drzim) Nije jednostavno, ali imam utisak da su zelja i razmisljana za sada jaci od emocija i instinkta.Smatram da sam osoba sa karakterom, mada nekako taj karakter uvek poklekne posle par godina.Zbog toga sam npr.ostavljala cigare u 30- toj posle 15-to godisnjeg pusackog staza, i posle 13 godina im se vratila...Zasto- nemam pojma.Sto se tice dijeta slicno je, pre 10- tak godina sam smrsala 15 kg i evo me danas sa tih vracenih 15 kg na sebi.Nekako sve malo, po malo, a onda i ne primetis kad djavo odnese šalu...Zasto sam pocela sa dijetom ponovo? Iskrena da budem , jedini pravi razlog je zdravlje.Sve sto ide uz mrsavljenje je , za mene , dodatni bonus....Pocela sam da oticem, da se osecam kao balon koji je napunjen vodom i samo ceka da se probusi da bi ta voda izasla iz nje.Sve mi je teze padalo da ustanem, da otvorim natecene oci, da se popnem na neki sprat...O setnji tek nemam sta da kazem, sve se svodi na autim do posla i nazad, a i sam zivot mi se sveo na čuveni hit " kuća- pos'o, pos'o- kuća".Pocela sam da stvaram sebi cilj u glavi i da govorim sebi da ovako vise neide...Msm, aki sam sad blizu 80-et kg, sta ce biti za 10- tak godina...I evo me u borbi.Smatram da je borba uspedna samo ako se covek sam sa sobom dogovori, poprica u tisini sa svojim unutrasnjim " ja" i polako krene. Koliko god izgubim kg- to je uspeh.Vazno je da bar ovaj period neide u +.Ako mesecno izgubim 3 kg i to je uspeh za 3 meseca cu izgubiti 9...Sto ke brzo- to je i kuso, taki da sam ja za varijantu, sporije ali sigurnije...
    Danas mi je UH dan
    15/91 i planiram sledece:
    D: jabuke oki 11h
    R: po receptima je kus- kus sa pecurkama , oko 15h
    V: 3 kugle sladoleda oko 19h
    Ukoliko nesto zabrljam- pisem naknadno
    Poslednja izmena od Jelenab u 17 Aug 2020, 11:33, izmenjeno 2 puta ukupno.
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Draga Jeco, skroz te razumem i u potpunosti se slazem sa tobom! Ponekad, kad gledam malo siru sliku, imam utisak da sam svesna da nesto nije dobro za mene, ali vidim i onaj primitivni deo mozga koja je vodjen cistom potrebom da se zadovolji ta ista potreba. Da li je to u pitanju cigara ili slatko bez granica, ne bitno. Ali sve dok se ta potreba ne zadovolji tacno nisam mirna. Sto se hrane tice, ucim se jos uvek da ostavim tu zelju za necim, malo na stend-baju, pa povedem borbu sama sa sobom, i onda ko prezivi pricace :D Jucerasnju borbu je odnelo ono moje primitivno, i nisam bila jaka da se oduprem. Bilo je tu i drugih emocija. Tako da da, vodjeni smo emocijama i potrebama. I da se razumemo, nemamo svi uvek vremena za tu unutrasnju borbu, jer imamo jos i drugih borbi koje vodimo i izvodimo na pravi put. Tako da jedna dve tri izgubljene bitke ne cine i izgubljeni rat :wink:
    Durgarice ratnice pokrivam ti ledja i pratim te :D
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Idemo dalje...Draga @bacvankaaa , za sve si u pravu.Vazno je da shvatas gde gresis , i samo tim ces doci do nivoa da sama, silom volje ,ispravljas svoje greske.Sto se tice " uslova" i tu se apsolutno slazem sa tobom.Ukoliko imam neki problem, ja,se izbezumim i skroz izgubim u svojim planovima i ciljevima.Jedina " sreca u nesreci" je ta, sto ja, kad se nerviram , nemogu da stavim ni mrvicu hleba u usta...I samo, kad nateram sebe da uzmem hranu,mogu da uradim to na silu.Sto naravno apsolutno nije ni normalno , ni zdravo.Moramo da menjamo sebe, a to nije ni malo lako, ni kad si mladji, a kamoli kad dodjes u neke godine, kao ja...Mozda je ova nasa zelja, ovaj pokusaj da skinemo kilograme koji nas nerviraju, prvi veliki korak na putu ka menjanju i isceljenju...Od malog, ka vecem, korak po korak.Kao dete kad uci da hoda.Realno, ako uspemo u tome sto smo zacryale, bez obzira na vreme ( pisala sam kod tebe, nije vazno za koji period, vazan je cilj , dobicemo snagu i polet, da mozemo da uradimo sta hocemo, zar ne?)
    A nama danas , " vitaminski dan" .Kuku- lele.Ja nisam neki veliki ljubitelj voca i povrca, da se ne lazemo.Ja sam za mesance i testo u ogromnim kolicinama.Slatko, vec malo manje volim- mogu da prezivim bez njega.Inace, juce sam imala bas ozbiljnu krizu, nisam mogla da docekam rucak u 15h, a i posle njega , tj.sinoc sam malo padala u sevdah za hranom, tako da sam napravila brlj, i pojela 2 kasicice meda, posle sladoleda koji mi ke bio na jelovniku.Ostalo sve kao sto treba, kus- kus je bio extra ukusan.Pocela sam da se raduhem zitaricama , opet " kuku-lele" :oops:
    Znaci dabas je
    16/91 dan
    D:R:V: voce
    Inace, danas mi je i 7 dan ostavljanja cigara, u cetvrtak sam popusila polovinu jedne i to je bilo to.Nadam secda cu izdrzati...
    Poslednja izmena od Jelenab u 17 Aug 2020, 11:33, izmenjeno 1 put ukupno.
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Idemo dalje draga moja!
    1/6 Unke gotova :D
    Svaka cast za ne-pusenje! I to cu ti govoriti svaki dan 8)
    Primetila sam da se moj mozak priprema za prvi vodeni dan, iako je daleko, brzo ce doci, i na njega gleda kao na osvajanje neke planine, kao prvi veci izazov. I svidja mi se :007:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao @bacvankaaa , drugarice moja... Danas je krenulo da me lomi sto se tice cigara I bas se osecam nervozno, par ljudi je vec osetilo moju nervozu ) Nije sve to lako... Kao ni dijeta. Izmedju ostalog nocas sam sanjala ... Cevape... I bili su bas socni onako , ma mirisali su I u snu. Volela bi da mi neko protumaci snove. :skakutalo: Najbezbolnije je da mi se organizam priprema za proteinski dan :D
    Inace juce jeste bilo malo frkasticno, zahvaljujuci tebi draga, sam resila da za veceru vitaminskog dana pojedem krastavac, mada sam se od starta pripremala samo za voce. Kazem ja da nas je bolje sto smo dve, bar mozemo jedna drugu da posavetujemo u ovoj nasoj zajednickoj muci )
    Uglavnom ispunjavam sta sebi zacrtam. Nema nesto brljanja, malo mi je teze da se naviknem na vocni dorucak, al tako je kako je I nema odstupanja. Trudim se da poslednji put jedem ( osim kad je vitaminski dan ) oko 19h/ Kad me savata kriza posle toga pijem caj bez secera ili meda. Prosto onom kesicom malo poplasim vrucu vodu I to je to.
    Za sada se pridrzavam I masaze pre kupanja. Pocela je da mi prija. Ne traje dugo, al malo masiram noge jer celulita imam najvise na butinama. I tako sam gradjena da mi je taj deo najgori. Masazu sam sprovodila I pre deset godina kada sam bas fino smrsala I mislim da mi je prijalo. Jos jedna stvar sa kojom cu uskoro poceti je mazanje, posle kupanja, butane mumijom koji je rastvoren u nekoj anticelulit kremi. Te savete sam davno procitala u sistemu -60 I mislim da nije zgoreg da ih primenim.
    Sto se tice danasnjeg dana on izgleda ovako
    17/91
    D: 2 nectarine
    R: Govedina pecena sa salatom. U izvornom receptu govedina se kuva, pa se supica ostavi sa koriscenje u zamrzivacu...Ja cu ipak da je izdinstam I da napravim salatu sa paradaisem, lukom I krastavcem
    V: 1/2 od rucka/


    Pozdrav svima, I nadam se da ce se nama dvema , uskoro , jos neko prikljuciti :skakutalo:
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco skroz si me zaintrigirala sa onom kremom protiv celulita! Istrazicu malo na tu temu.
    Idemo napred u novi dan 8)
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Draga @bacvankaaa mislim da mumijo bas pomaze za isbacivanje vode, kao I svakodnevna masaza. Bar su meni te dve stvari mnogo pomogle u gubljenju celulita nekada davno.
    E jos jedna stvar koju nisam znala al sam sinocu procitala. Mama mi je rekla da je procitala recept da se za ostavljanje cigara susi bokvica ( mada nisam sigurna dal m ili z ) I to mi je ona spremala za moj potencijalni dolazak u Srbiju , da me spasi bede. I zalim joj se ja sinoc da imam tu neku zelju I dalje za cigarama, ona kaze, nadji caj od bokvice I pij. I ja krenem da istrazujem to cudo prirode. Izmedju ostalog semena ( I list je dobar al za druge stvari, ovde se radi konkretno o semenima ) bokvice su dobra za : tananana... Mrsavljenje. Ona je dosta jaka I moze biti otrovna tako da se caj pravi od jedne kasicice bokvice na 2dl vode... I pije se supenim kasikama u toku celog dana, ali na par ssati jedna supena kasika. Nisam stigla detaljnije da proucavam sinoc tu temu, ali cu se potruditi da kupim ta semena I da jos jednom detaljno proucim citavu pricu...Pise da bas utice na gubljenje kilograma.
    Elem a meni danas ,
    18/91 dan
    skrobni dan

    D: nekatrina I jabuka ( oko 11h)
    R: svez kupus izdinstan sa kuvanim krompirom\
    V: pola rucka

  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bakica » pre 3 godine

    Pozdrav i samo napred :headbang: Ja idem na UNku od septembra a do tada malo jedem malo kratkotrajne dijete da se odrzim gde sam. Cerka me slabo prati u zadnje vreme i moracu nekako da je motivishem. Pishemo se.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bakica » pre 3 godine

    Inache sam cigare bacila po ko zna koji put pre 9 meseci....ranije nisam pushila jednom chak 3 godine a vishe puta po godinu pa opet propushila...sada sam prestala zbog enormne cene cigareta ovde u Australiji ali zbog dijabetisa to je takodje dobro za moje zdravlje. Ipak ja i danas drzim praznu cigaretu u ustima i rukama (ranije sam drzala slamku) tako da mentalno nisam prestala da pushim i verovatno cu nekad opet propushiti ( verovatno u Beogradu).
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco mnogo mi se svidja ta ideja sa bokvicama, jer volim te prirodne stvari koje nam nisu toliko strane. Malo sam citala o mumie i odustala od toga. Sve mi volEmo da se maCkamo posle tusiranja, a ja vec odavno to cinim sa onim maaasnim kremama, poput niveE, koja se pokazale sasvim ok. Secam se jos u trudnoci da sam se mazala i sa nekim uljima na bazi brsljena...joj sto to "mirise"... :D :D
    Inace, dala si mi ideju za sledeci skrobni, da napravim onu kupus corbu, ako se secas one kupus dijete nekada aktuelne :D E tako nesto cu da spremim, pa da veslam po tanjiru. Joj sto mi je drago sto si tu :009:
    :009: i samo napred korak po korak dan po dan i ima da uspemo! Hrabre smo :headbang:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Joj @bacvankaaa moja, secas se one izreke " ludost, ludost ali I hrabrost" . Cesto je se setim, jer tanka je granica izmedju ludosti I hrabrosti :D Valjda smo hrabre obe.
    Za jelovnike mogu ti reci da mi se u poslednjih nekoliko puta, cinilo da si ih ti bolje osmislila, nego sto ih ja pratim po knjizi. Cak mi je I tvoj grasak od juce zvucao bolje od mog izdinstanog kupusa sa krompirom. Mozda zato sto I nisam bas neki veliki ljubitelj kupusa. Imace celo jelo je spasao kim koji sam stavila bas onako obilato . Volim ga u jelu I juce mi je prijao u tom kupusu.
    Inace, jedan od mojih vecih problema u ovoj dijeti je moja losa organizacija. Odem na posao ujutru u tek kad se vratim krenem da kuvam rucak za taj dan. Super je kad je nesto brzo kao npr. danas, al kad treba nesto da se duze dinsta I kuva, a ja gladna da bi mogla slona da pojedem, onda to I nije bas najbolje resenje. Juce mi se krompir nije bas idealno skuvao, pa sam negde neletala na poluzive delove. Al sta glad zna sta je ziv krompir. Msm , ziv se covek na sve navikne...
    @Bakica , ta ideja sa drzanjem cigare u ruci uopste nije losa. Ja jos nosim sa sobom 2 kutije koje sam kupila pre nego sto sam naglo resila da prestanem sa konzumiranjem nikotinskih stapica...I iskrena da budem ,naidje period kada bi ih slatko izduvanila, onako na tenane... Al kad pomislim da bi time bacila par dana ove apstinencije , onda se ( za sada ) povucem. Videcemo kako ce biti dalje. Inace , ima dosta programa za mobilni koji prate period odvikavanja od pusenja. Ja sam jedan takav stavila na svoj tel, I dobijam dnevno ineteresantne podatke. Od broja nepopusenih cigara, preko ustedjenih para, pa onda koliko mi se produzio zivot ( za ovih 10-tak dana citav jedan dan sam ucarila ) do podataka o fizickoj I psihickoj zavisnosti. Fizicka se brze prolazi nego psihicka. Ovo cokotalo mi kaze da su psihicku prevazici tek u maju 2021 :cry:
    E a meni danas
    19/91 dan ( kakva simbolika dva keca I dve devetke )
    UH dan
    D: jabuka
    R: po knjizi je pogaca, al zbog brzine pravljenja ja sam resila da iskoristim kviska od proslog puta pa da ponovo napravim kus-kus sa pecurkama posto mi je bilo bas njammmmm.
    V: najverovatnije sladoled
    I idemo dalje, ka 20-tom danu...
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Dosao je I taj 20-ti dan. Zakljucila sam za vreme trajanja ove dijete da mi definitivno najteze pada vocni dan. Bila bi srecna da je drugacije... A nije... I to sve jer nisam neki veliki ljubitelj voca. S pozitivne strane gledam to sto bas vocnog dana , najvise se spuste moji kilogrami, pa negde u tom svom "minusu" ka vocnom danu, dodajem I jedan veliki "plus". Na kraju krajeva, to I jeste najvaznije , da kilogrami idu dole, a ne to dal se meni nesto svidja ili ne...
    Elem, masaze I dalje sprovodim , I to uglavnom radim uz slusanje 3 pesme ( ne vise od 9-10 minuta ) od nekog od meni omiljenih izvodjaca. Kad se peva sve lakse ide. Sad sam upala u Jugonostalgiju pa slusam sve od Nirvane do Silvane. Sinoc mi je bio na tapetu "Magazin" )

    Sto se znaci danasnjeg dana tice, napisacu samo kratko I jasno:

    20/91 - vitaminski dan
    Voce u svim oblicima
Odgovori 125 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju