Odgovori 125 postova
Il sad il nikad)))
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco sve dok planiras obroke znaci da se ipak organizujes! To nemoj da zaboravis. Mislim da nas je uhvatila monotonija dijete, i da sve vise razmisljamo o sledecim koracima, odnosno sta posle UNke, elem i kod mene je situacija takva.
    A za onu rucko-veceru, znas i sama da nije dobro, mada ako uspevas da izdrzis taj tempo onda je za kilograme je dobro :D
    Danas UH dan, i mislim da ces se organizovati da razdvojis rucak od vecere, jel da? :D :009:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    U ovom gradu je jako tesko bilo sta planirati... U principu ja sve fino isplaniram , ali jako malo realizuje od svega toga...Radno vreme mi nije fiksirano tako da moze da se desi da ostanem krace ili da ostanem duze naposlu...
    Juce je bio dan brljanja. Krenulo je sa malim brljom tj, zelja je bila da brlj bude mali, ali se zavrsilo u krupnim razmerama )
    Danas se trudim da se vratim u ritam dijete
    D: voce
    R: kus kus
    V: nesto slatko
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    I dalje smatram da je bitno to sto planiras. Ostane to u mozgu i kako tako te vuce ka tom planu. A tvoj brlj, ni blizu mog :D Definitivno moramo cesce jesti, da ne bi zgurali u ruckoveceru svakojake brljeve.
    I dzaba izbacimo uzinu kad nam ona izgleda treba. Pazi kad meni uzina od bukvalno par zrna badema, kikirikija, bundeve izgleda mnooogo znaci, a to uvek stavim u neku malu ciniju sa poklopcem pa u tasnu, i 1 jabuku (rezervnu) pa u kesicu i ona u tasnu. I naravno flasica od pola litre vode. I tog sistema cu nastaviti da se drzim jer je on "radio posao".
    Skroz te razumem za restoran, ne mozes a da ne porucus onu kombinaciju :D ali i tu si bila vodjena osnovom, sto znaci da razmisljas sta i kako jedes.
    Nego manimo se brljanja, ja za nas dve, prbo predlazem trajno odlaganje vage i predlazem vezbanje 8)
    Biraj neki program i javi mi sta si smislila :D pa cemo i mi da postavljamo slike "pre" i "posle".
    A moze i neka nagrada, aaaa? :007: Ko prvi dodje do 6ice :wink:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Jaoooj, ja sam ti za vezbanje teska ko crna zemlja. Ne secam se kada sam zadnji put bilo sta vezbala, ustvari, lagim malo... Imam kod sebe iz nekog casopisa od pre million godina vezbe Kalanetike. Ja sam dosla do zakljucka da je to za mene extra, jer nema mnogo skakutanja , nego je samo vazno da pravilno zauzmem pozu I da stojim u njoj neko vreme. Mozda cu ponovo naci sve to I aktivizirati se. Mada me je ozbiljni strah od povreda... :D Skoro sam sa starijom cerkom pokusala da uradim par vezbi, zavrsile smo tako, sto mi je dete vristalo od smeha na moje pokrene... Totalno nisam u formi, ali stvarno shvatam da malim koracima mogu da polagano dodjem do necega, al nikako da se latim tih vezbi.
    Sto se tice vage - slazem se sa tobom I potrudicu se da budem karakter. Vec me je pocelo optericivati to naskakivanje svaki dan po dva puta dnevno...
    Inace , posto sam jutros bacila pogled na istu ( pre citanja tvojih poruka ) dosla sam do zakljucka da cu biti Prva na ovim prostorima koja je uspela da se ugoji u toku drugog meseca drzanja dijete. Katastrofa :veseljak: Mislim nije za smejanje, za plakanje je ,al ja to gledam sa pozitivne strane, sto cu biti Prva u istoriji pisanja dnevnika LOL )
    E a danas \
    49/91 vitaminski dan
    VITAMincici
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Hej bre pa nije jos drugi mesec prosao, nemoj tako :D Mislim da ipak neces uci u "istoriju" :D
    Malo sam istrazivala Kalanetics, nesto mi dugo traje...nasla sam neki snimak vezbanja od 1h :o mada pretpostavljam da je krace ne bi bilo efekta. A ja bas nesto ceo sat i nemam u toku dana za vezbanje :005:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Danas mi je dan ispunjen setnjom.Inace volim da se setam po starom delu grada.Napravila sam pauzu da jedem u jednom od restorancica.Mislim da sam manje vise u trendu sa hranom.Jedino sto sam supu sad pohela, al mi je bas prijala ..Imislim da mi je vecera ( sad je 19h) malo obilnija, al zato necu biti gladna)))
    Znaci
    50/91
    D: koktel sa jagodama
    R: piletina i pecurke
    V: hladna supa od cvekle, prepecen borodinski ( crni hleb sa belim lukom) parce dinstane govedine sa sangarepom i suvim sljivama...i marinirane pecurke.Kako je krenulo izgleda da meso necu moci celo.da pojedem...Sto i nije los znak)
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Hajmo Jeco da nam proradi srpski inat :D
    Zamisli, prosle drugog vodenog, sto je sledeca nedelja, smo prevalile 2/3 Unke :veseljak: To je dvaaa meseca!
    Mozemo mi to do kraja! :headbang:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Slatka moja, kod mene nikako da proradi inat...Al je zato proradio apetit.I jos da dodam da mi je sve teze da toliko voca jedem.Mislim da sam u zadnjih mesec i po pojela vise voca nego zs scih svojih 40 i kusur godina zivota :bas_tuzan:
    Juce je mm bio ridjendan tako da je jucerasnji dan izgledao ovako:
    51/91
    R: pirinac sa povecem
    V:salata od morskih plodova, 1 ćevap, casa crnog vina, i dosta kisele vode

    52/91
    R: kus kus sa pecurkama
    V: kolac i crna cokolada

    Idemo dalje
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Ja ne vidim ovde nikakvo otvaranje apetita i ne znam sta ti pricas :D Ono sto vidim je da ti je dosta voca i da preskaces dorucak :D
    Nemoj Jeco draga sada da mi posrces, dizi glavu gore i idemo do kraja. Ovo je dijeta na duge staze i kg ce ici dole na duge staze. Jos mesec i par dana do kraja UNke, videces kako ce i to brrzo proci, leeeti vreme, a onda cemo da smislimo nesto korektnije. I ja sam za to mesanje skroba i proteina, ali u toj kombinaciji nesto drugo mora da se izbaci. Sta mislis o hrono dijeti?
    I samo da ne zaboravis, da mi mnogo znaci sto si tu i sto nisam sama u ovim vodama :009: :009:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Jaoj, bas sam posrnula , bVe... Da nije tebe, odustala bi 100% ovako me samo to pisanje tebi odrzava da ne odustanem totalno I da ne padnem u neki bedak/
    Izgleda da to nekoriscenje odmora ove godine I nedolazak za Srbiju daje svoje rezultate. Umorna mi je I dusa I psiha I telo. Haos.
    Jos se ovde I vreme iskvarilo, od voca ima tri I po vrste voca , nemam nekih posebnih varijanti ni za jelo...
    Tako da danas taj vocni dan bez neke ekstravagancije ...
    52/91 - vitamin bre )
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Haj'mo draga dan po dan, korak po korak. Kako kazu, put od hiljadu milja pocinje jednim korakom, a mi smo na ovom putu vec na polovini. :009: :009: :009: Bravo za nas! :veseljak:
    Da je lagan put, slagala bih. Nije uopste lako. Iskusenja na sve strane. Zelja za onim sto nije u okviru dijete ima skoro svakodnevno. Ali smo se ipak usudile i krenule ovim putem, a to je najbitnije. A kad smo vec krenule ovim putem, lepo cemo zajedno zavrsiti ovu setnju. :009: :009:
    Nego reci mi, kako je cvrle, kako su ti devojke? Jesi mi danas malKo bolje?
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Ti me jedina razumes... Nije lak put, ali vazno je istrajati na njemu... Za divno cudo juce nisam brljala, sve je bilo po pravilima. Jedino sto sam opet pravila smuzi od 3 vrste voca I dodala kokosovo mleko. Ne znam kako se inace to mleko tretira, ali s obzirom da nije zivotinjskog porekla, valjda je ok da ga koristim na vitaminski dan...Devojcice su ok, po nekad malo izbegavaju skolu, ali sam se trudila da ih naucim da budu iskrene I da kada imaju neki problem ili nesto nisu uradile za skolu, imaju mogucnost da mi iskreno kazu I da ih oslobodim tog dana iz skole. Shvatila sam vremenom da je bolje da budem fer prema njima I da bi izbegle laganje tipa " nije mi dobro, boli me trepavica na levom oku" , ja , kada su iskrene I kazu u cemu je problem , odreagujem tako sto I'm dozvolim da ostanu kuci a u skolu javim da nece doci , uglavnom Iz porodicnih razloga. Imamo pravo da I'm pravdamo do tri dana u nedelji skole. Tako da , kad vidim da nesto ne ide, ne teram ih u skolu nego ih pustim da se odmore. Jedan dan nista nece izmeniti, a skupice malo vise sile I snage za borbu sa skolom.
    A nama danas
    53/91 dan
    D: jabuke
    R: razmislicu sta ce to biti, ali cu upisati kasnije ili sutra kako je prosao dan...
    za rucak je bila salata cezar ( naravno da je brlj majonez koji je u njoj I parmesan koji je bio u minimalnoj kolicini ) I pileca krilca.
    V: cini mi se da vecere nesto nije ni bilo, ustvari pojela sam dve tri viljuske neke zelene salate, luka, paradaisa I kiselih krastavcica... Ako to moze da se naziva vecerom...
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    I stigli smo vec do 54 dana...
    A taj dan je skrobni dan...
    ja po obicaju za dorucak jedem jabukice
    a za rucak cu verovatno skuvati na brzu brzinu grasak sa dodatkom 1 krompira I malo zutog kukuruza iz konzerve. Jel treba da kazem da je I grasak iz konzerve I da se ne secam kada sam poslednji put jela domaci grasak....
    D: jabuke
    R: topla salata od falafela sa humusom i supa od tikve...Rucak je bio u restoranu ali sam nasla ok opciju za jelo...A falafele su ćufte od leblebija.Ljudi , extra ukusno...Na internetu ima recepata kako se pravi.
    Poslednja izmena od Jelenab u 24 Sep 2020, 17:30, izmenjeno 2 puta ukupno.
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    mmmm kako ti je fiiiin rucak :D :D :D
    A kako ces lepo da iskoristis prazne konzerve :D 8)
    Osecam neki ironicni sarkazam u tvom postu, a iza se krije neko lepo raspolozenje :009:
    Idemo dalje!
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Falalfele obozavam ,super da si me podsetila na njih. Ovde ih prodaju u jednom izraelskom restorancicu, fast foodu, to mogu nekad da pojedem kada nema nista kuvano.

    A najvaznije, nema padanja duhom! Sada citiram tebe, i skroz si u pravu. Hej covece, pa 54 dan! Svaka cast! Ne mora da bude savrseno, samo nastavi, bez odustajanja. Uspeces 100%, nema sanse da ne uspes.

    Koliki god da su brljevi ili haoticno u odnosu na ono sta dijeta propoveda, to je opet dobro gledajuci u celini u odnosu na neki normalan nacin ishrane. Ostalo je jos malo, uspeces, samo nastavi!
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
Odgovori 125 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju