Odgovori 125 postova
Il sad il nikad)))
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Vocni dan zvuci super sada dok je jos uvek leto :)
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    PD samo zvuči :headbang: U realu ga nesto nevolEm preterano.Ustvari prihatam ga kao nuzno zlo da bi proradio metabolizam) A kad proradi...Voce ce me videti samo iz dzema i to kad ga jedem sa palacinkama :skakutalo:
    Bacvanka, draga , slusajvec zamisljam nas dve sa zatvorenim ocima i rukama na slepoocnicama kako ponavljamo mantru :"6...6...6...6..6" .Nego da nas onaj s vrha nezezne pa nam pokaze na merenju 76 kg...LOL)
    E a danas proteini i meni se jedu jaja...Znaci izgleda da sam se preforsirala sa mesom ( khm,khm, zagrcnu se )u prethodnih mesec dana jer organizam hoce jaja i sir. Al moram da sir ostavim za drugi put,nemere sve odjednom...
    Tako da 34/91
    D: nektarine
    U: smuzi od manga
    R: jaja sa povrcem i parce crnog hleba
    V opet jaja, videcu na koji nacin
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco draga, a da se mi zainatimo pa nam vaga pokaze prvo 69 :D lepog li broja, a? :D A onaj od gore nek nas malo kasnije zezne sa 666 Al da brzo preskocimo taj broj pa dodjemo do 65 :headbang:
    E a moram ti ispricati za jaja, vidim da su kod tebe na meniju danas. Moje cure od skoro obozavaju jaja na oko (do nedavno je to bila samo kajgana) ali, jedu samo belance :D i to tako uredno iseckaju okolo zumance, gurnu ga u stranu i onda napadaju belance. Vidis ti to kako tako mali organizam vec zna sta valja a sta ne, jer u zumancu je sav holesterol. A ja kao mala, usred nemastine, glavno slatko je bilo, pazi sad ovo - mucena zumanca sa secerom...i mute se zumanca i dodaje se secer dok onako bas bas ne posvetle i nezgusnu se...jao u slast sam jela sve to... A sada, moj zeludac ne moze jaje ni kuvano da svari...a kamoli zivo ili peceno. Ah, mladosti :roll:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Bacvanka draga, vaga pokazuje mic po mic neki minuscic.Cekamo drugi vodeni dan.Ako uspem i 3 kg za ovu 2/3 da skinem bicu zadovoljna...Ja sam za varijantu malim koracima ka uspehu...
    Danas sam se nesto zbunila.Resila sam da kuvam spagete a onda sam shvatila da je skrobni dan) Na vreme...Tako da mi je danasnji dan ovakav:
    35/91
    D: kafa, sveze smokve
    R: kuvani grasak sa parcetom hleba
    V: pola od rucka
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco draga bas ti tanan rucak a jos tanja vecera, ali svaka cast. Ti bas lepo guras, i divim ti se!
    Ja volim nekako sareno u tanjiru, pa u takav grasak gurnem sargarepu, i krompir :) A volim i paradajz da naseckam, pa makar ga ne pojela. A smokveee, jaaaoj, neces verovati u basti imam smokve, i danas sam brala paradajz, kasnije i skuvala, i prodjem pored smokve, vidim tri diiivne zrele, i podelim sa mojim curama (pa sta ima lepse od toga!) :D Prave smokve, neprskane, domace... :007:
    Jedva cekam (i ne verujem da ovo pisem) drugi vodeni dan :skakutalo:
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Ti bas super jedes, tacno kako planiram za neki treci, cetvrti cilj.
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    PD hvala na podrsci :D , nesto je za sada sve zastalo, videcemo sta ce biti dalje...
    Bacvanka , darling, ja samo kratko pisem opis jela, al pravim ja razlicite kombinacije.U grasku je bio krompir, a bogami i malo kukuruza...Naravno aleva paprikica ( bez brasna of course) , persun i kinza ..
    E a danas je isto bilo sve inyeresantno
    36/91UH dan
    D: jabuka i nektarina, kafa
    R: bila je ideja da makarone od helje prelijem sa sosom od paradaisa koji bi spojila sa belim lukom koji sam prethodno izdinstala ...i onda je sve picelo od belig luka, dodala malo nekih pecuraka, pa zeleni mlad luk, pa ostatak nekog pesta ( bilo ga je toliko malo da se potencijalni parmezan nije ni osetio) i na kraju sam dodala brokoli.Da bi sve zgusnula dodala dve kasike mlevenih oraha..Izdinstala sve, ubacila u blender i dobila zeleni sos za preliv spageta...Neocekivano ukusno...
    V: sladoled
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Nedelja, dan kada se svi spremamo za ponedeljak.Meni najmladje pocelo.od petka vece da kaslje tako da sam resila da ga malo pridrzim kuci dok ne nestane ovaj bezvezni kašalj.Inace lečim ga babskim lekivima, mleko sa karamelizovanim šecerom i mazem lojem ledja...Ako neko ima jos neku ideju- pišite...
    Devojka su krenule u školu i sad se polako otkriva šta sve još treba dokupiti. Vreme nam je hladnjikavo, oseca se jesen u vazduhu...Starija je resila da danas radi domaći u parku blizu kuće ...
    A meni danas
    37/91 dan voće
    D,R,V voće i po koje povrće
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Auuu nesto mi lepo zvuci tvoj jucerasnji rucak :)
    Sto se kaslja tice, probaj kasikicu meda, ujutro i uvece, zatim sprej tantum verde za grlo dva x prsnes ujutro i uvece, i ako je grlo crveno, probajte da ispirate grlo cajem od zalfije (imam trik koji pali kod obe moje cure, jer je caj uzasan, skuvam ga, prohladim, i onda idemo u kupatilo, i kazem, uzmi jedan gutljaj caja, ne gutaj nego grgoci - pa demonstritam :D , ja cu da brojim do pet pa pljuni, i tako cemo 5 puta 8) ). Cim kasljuca znaci da su krenuli i slinci, pa ako to primetis, ti mu prsni i kapi za nos uvece :wink: Napravim ja i caj o djumbira sa medom i limunom i poteram ih jedan gutljaj da popiju, bude ljutkasto ali progutaju uz moj "ostar" pogled :D Male tajne velikih majstora :D
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Pali Debela » pre 3 godine

    I meni caj od djumbira bas pomogne kada se osecam lose, dodam med i limun u to i pijuckam. Sirup od bokvice za iskasljavanje mozda?

    A kada sam bila dete, baka me je masirala vrucom rakijom kada se razbolim (mislim da je to kada imam temperaturu i kada sam malaksala).

    Jelena, nema veze sto je stalo, samo nastavi ovako, i sigurno ce ici dole. Mene motivise kada pomislim da je ovo na duge staze, da polako menjam nacin kako se hranim, i da se izgubljeni kg nece vracati.
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Bacvankaaa I PD, hvala na savetima, u principu sam uvek za domaca sredstva lecenja. Djumbir obozavam I kao lek a I kao dodatak jelima... Cvrleta sam ostavila kuci danas sigurno , a mozda jos par dana dok se ne oporavi.
    Inace , posle jucerasnjeg vitaminskog dana opet je vaga krenula na dole ...

    Drage devojke, kod mene ludilo od posla... Tako da bacam jedan kratki osvrt na danasnji jelovnik )
    Danas je 38/91 dan
    D: jabuka I nektarina
    R: dinstana piletina sa pecurkama, mladim zelenim lukom, bazilikom+ parce hleba
    V: pola od rucka
    Tu sam, citam vas, pratim vas / Zajedno smo jace :headbang:
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Samo ti lepo Cvrleta leci pravim stvarima i sve ce to da prodje. Kako se kombinujes sa poslom, radis od kuce ili ?
    Zivela vaga :skakutalo: Joj kako iscekujem sledeci vodeni :D Prvi smo iscekivali kao prave ratnice a drugi cemo kao iskusni veterani :D :hi-fi:
    Sreca prati hrabre!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Kako ste danas? Jel Cvrle bolje?
    Pisi i nemoj da te nema i nemoj da mi udaras po ceznji :D :009:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Tu sam darling, nego nesto ne uspevam da se zapisem. Lakse mi na kompu da kucam nego na mobilnom, tamo mi pola misli ode na neke leve strane, tako da cekam da dodjem u ofis pa da pisem... A znas I sama, dodjes u ofis, pa onda svi nesto nagrnu na mene da moram da zavrsim, I tako... Haos jednom recju.
    Cvrleta ne saljem jos uvek, tu je taj kasalj bezvezni, kupila sam mu sinekod I cini mi se da je bolje, ali opet nije dobro. Ovo ce verovatno da traje celu ovu nedelju...
    Inace drugari, gresna mi dusa, juce sam brljala...
    Da se razumemo nije to bio onaj brlj od duse , pa da bar znam zasto sam to urdila , nego neki sitni bezvezni...
    Prvo sam uzela tri griza saurme... Saurma je meso sa svezim povrcem u nesto nalik nasim korama za pitu. Al kao to sam shvatala da je proteinski dan, pa kao ajde, nije strasno, tri zalogaja...
    Dosla kuci ,lepo rucala pilece meso sa pecurkama , izdinstano , ma super ukusno... Onda videla da Cvrle jede cips I tu je bilo :biti il nebiti... I uzela sam jednu saku cipsa. Onda mi je pao secer pa sam uzela parce gorke cokolade...\Od sve muke vecerala nisam.
    Spremila za danas rucak , tako da mi je danas na meniju sledece

    39/91
    D: nectarine
    R: Boranija sa krompirom, dodat paradais sos, beli luk , crni luk... To cu jesti sa parcetom integralnog hleba sa semenkama
    V: pola od rucka
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Nije strasan brlj uopste, nego ljudski. Naravno, ne valja da predje u naviku, ali nismo roboti, malo cemo gresiti tu i tamo. Vazno da je celina dobra, a kod tebe jeste bas za svaku pohvalu, samo tako nastavi i ne gine minus :D
Odgovori 125 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju