Odgovori 125 postova
Il sad il nikad)))
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    @bacvankaaa, dobaulja ja nekako do sopstvenog dnevnika.Danas jurcala ceo dan po gradu sa decom.Ostalo mi snage tacno toliko da napisem danasnji dan.Nije bilo nekig specijalnog rasporeda, za ceo dan popila/ pojela:
    28/91
    1 smuzi
    1 nektarin
    saka badema
    Znam da nije za pohvalu, al bar brlja nije bilo.Laku noc dobri ljudi... Sutra me čeka dan D
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Dobra je ta jurnjava u toku dijete, i drago mi je da si se dobauljala do svog dnevnika :009: Ne ostavljaj me samu dok gitara sviiiraaaa :D
    Danas je 29ti dan :skakutalo: Mozemo mi ovo!
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    @bacbanka neee,ne ostavljam te samu dok trandza svira...Spremila sam se moralno i kupila i knjigu koju želim odavno da procitam.Kriminalni roman, drzi napetost a i deo je trilogije...Mozda to i nije lose, na te vodene dane kupovati neku " laku literaturu" za opustanje mozga ...Lakse je provesti dan) Jedva cekam sutrasnje merenje kilograma, vec vidim da imam ka cemu da stremim i da mozda moj cilj i nije tako neostvariv za jos dva meseca...
    29/91
    Vodeni dan
    E i ono sto me je dodatno stimulisalo je tecenica iz knjige" Rinas90" a glasi:
    " pozitivni rezultati danasnjeg danabice TRAJNI"....Idemoooo ka pobedi)))
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Kazes trajni!!! Pa toooo mi pricaj Jeco :skakutalo:
    Idemo ka pobedi :veseljak:
    Super je uz knjigu provesti dan, i ja bih tako, ali ovi moji "ometaci" mi rasprse svu car citanja knjige. :007:
    Do sutra ujutru :009: :mahalo:
    Sreca prati hrabre!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Dobro jutro draga Jeco, sta ima novo kod tebe? :D 8)
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Evo meee draga, vredelo je svaku popijenu času vode :skakutalo: Stigla jutros do 73.50 kg.Presrecna .U minusu nekih 6,3 kg( pocetna je bila 79,80 a ja sam iz besa prema sebi zaokruzila na 80 ).
    Inace, moram da kazem , ovo su kg koje sam dobila za period od marta do kraja jula ove godine.Zbog sedenja kuci i pravljenja raznih djakonija...I tortice i gibanice i sve na svetu...I negde sam se nadala da ce ovajprvi deo lakse otici.Sad predstoji ona prava borba sa kiligramima jer su se oni natalozili u poslednjih 6 godina ...I mislim da su zacementirani .Sad njih treba polako sastrugati i vratiti se na mojih standardnih 65 kg sa kojima , da se razumemo, ja nisam ni zgodna,ni mrsava ( posto imam 168 cm) al sam nekako svoja i odlicno se osecam u toj kozi.
    Inace draga , za sada ne propustam masaze.I mislim da mi one dodatno pomazu...A i taman slusam neku staru, dobru muziku .Kao sto rekoh , masaza traje 3 pesme i to je uglavnom nekih 10-tak minuta...Osim , kad je Djordje B. u pitanju...Onda uglavnom 2 pesme :)
    Nadam se da i ti vezbas i ne odustajes...
    Eeee a danasnji dan je:
    30/91
    D: kafa, voce
    R: Dinstana piletina sa tikvicama sa parcetom hleba
    V: pola rucka
    Odoh da spremam rucak, uz tebe sam sad , nadalje i u buduce😘
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Samo da se javim i pozelim puno uspeha!
    Koliko vidim dobro ti ide, samo nastavi tako!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Pa bravo za - 6,3kg :skakutalo: Diiivan rezultat!

    Mislim da ce nam obema biti draze skidanje ovih preostalih nekoliko kg do cilja nego ovih prvih velikih :D Da se razumemo, neumanjujem postignuto, samo gledam napred. :hi-fi: Namerno kazem nekoliko, jer ce svaki minus biti dragoceniji! Usle smo u "stos" i znamo sta nam je ciniti. Sledeci cilj ugledati 6icu na skali za vagu 8) Zamisli samo tu 6icu :D

    Ova nedelja ce biti nista manje u obavezama...skola, vrtic, roditeljski i tamo i ovamo, muzicka skola, novi rasporedi, organizacije odvezi doveze prevezi... Danas stariju vodim kod zubara da joj uzmu otisak za protezu (ima krupne zube pa treba da joj proteza omoguci koliko toliki razmak izmedju njih da bi pravilno razvijali) pa se i ja razmisljam na slican poduhvat. I sve zamisljam sebe sa xx godina i protezom u ustima :D :D

    A sto ja volim kod tebe da se raspisem...pa to ti je :D :mahalo:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao PB, drago mi je da si sa nama. U drustvu je sve lakse i lepse. Pratim tvoj jelovnik mozda nesto "ukradem" iz njega )
    bacvankaaa, yes, uspele smo zajedno. Sad nam predstoji jos jaca borba. Kao sto napisah kod tebe, zagolicala si mi mastu sa onim cevapima, pa sam pojela 3 komada i batalila polovinu rucka. Nisam samo sigurna jel mogu mesa da se mesaju. Tj ako je piletina za rucak jel moze svinjetina za veceru. Mada s obzirom na kolicinu istih, mislim da mi stomak nije ni primetio razliku...Sto se tice danasnje nedelje, vec me hvata panika... 1 septembar, deca se vec oducila od odlaska u skolu, pri tom staija treba da se sprema za faks... Lepo ti nisam pametna sta me sve ceka. Za protezu - ako zelis - uradi to. Doslo je vreme da neke stvari uradis da bi se bolje osecala ... Dijeta, proteza, pa te cekam na odvikavanju od cigara :013: da ti budem tu kad ti bude frka ))) E i moja snaja je stavila protezu pre godinu dana a ima preko 30.Zelela je to da uradi i aposlutno je pravilnu odluku donela. Da kazem iskreno skoro i ne primecujem da je ima u ustima ... Tako da je vazno da li to zelis da uradis , a ne koliko godina imas...
    Elem danas skrobni dan
    31/91
    D: 2 jabuke
    R: izdinstan pirinac sa lukom i pecurkama/Resila sam da ne pravim sinoc taj pirinac pa da mi bude hladan, nego sam pripremila svo povrce, sitno ga iseckala i danas kad se vratim sa posla, bacim ga na ulje, dodam pirinac i za pola sata ce biti sve gotovo. Definitivno moram da pravim pripreme neke dan ranije, a ako je neko malo sloznije jelo resila sam i da ga pravim dan ranije.
    Kazem ja to sinoc mami, a ona mi kaze da je procitala da je Patrijah Pavle uvek pravio rucak dan ranije da bi se svi ukusi lepo pomesali. Od tog mudrog, skromnog i pametnog covek mozemo zauvek da ucimo....
    V: pola od rucka
    :009: vas sve! Kao sto rekoh, drago mi je da se broj onih koji su resili da idu u borbu sa svojim kilogramima povecava...
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Ah taj prvi septembar...ma procice i on, pa ce doci drugi :D Mislim na drugi septembar :D
    Svidja mi se tvoj rucak! I mislim da cu ga praviti za sledeci skrobni, mada ja volim uvek barem sargarepu da uguram u taj beli pirinac, cisto zbog boje - ne toliko zbog vitamina :D
    Sto se proteze tice, ispisah sve u svom dnevniku.
    A da znas da ce mi podrska 101% trebati, kad se uhvatim na pocetku sa ostavljanjem cigara. Imam tu par trikova koji ce mi pomoci. Godinama vec razmisljam o tome, i posmatram sebe koje metode bi mi najvise koristile. Ali ce mi bi potrebni jos neki trikovi i jos mnooogo saveta 8)
    Ocekujem da nam javis kako ce proci prvi dan u vrticu :009:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao bacvanko moja ) ...Evo upravo vratila pilence iz obdanista) Danas nam je bio prvi dan pa je bio samo 2 sata.Sitra cemo malo duze, a do kraja nedelje ocekujem da ce ostajati do kraja dana.Novina je da fiksiramo vreme dolaska i povratka da ne bi doslo do guzve prilikom ostavljanja i uzimanja dece, sto mozda i nije lose.Videcemo kako ce sve teći u narednom periodu.Dve starije sam uspela da ispratim , otisle su malo pre brata.Casovi pocinju u razlicito vreme( jednoj u 8:15, drugoj u 8:45.) Uglavnom ce biti u svojim ucionicama i ono sto su uradili je to da su brupisali casove da se i ucitelji ne bi mnogo setali.Npr.starija ima 2 casa istorije u toku nedelje, ranije je to bio ponedeljak i petak, a sada je samo cetvrtak dva vasa jedan za drugim...Inace , starije dete je matematicki smer u srednjoj pa ima u toku nedelje 8 casova matematile i 7 casova fizike.Skoro svaki dan po 2 casa) Kako je kod vas, kako si ti organizovana sa svojom decicom?
    E a nama danas
    32/91 UH dan
    D: kafa, nektarina
    R: kus kus da pecurkama.Mnogo mi je ukusno, pa se trudim dok ima lisičarki da ga pravim cesto.Kad ih ne bude bilo, bacicu se na testo)
    Idemo ka utorku, zajednickim silama :009:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Kus kus, njam!! Super si me podsetila, to bih mogla sa povrcem za neku veceru!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    2h po 2h i eto brzo ce doci i onaj "ceo dan" u vrticu. Mislim da ces biti ponosna :D Jao kako ova deca rastu... Citam celu tvoju organizaciju i "vas" da ne kazem bas "tvoj" pregled casova, ali na kraju to zaista dodje kao tvoj raspored casova, jer mama mora znati kad je matematika kad fizika zbog kontrolnih pismenih, kad vezbati vise, kad manje, kad preslusati kad proveriti...I ti rasporedi casova u mnogome odredjuju i nas raspored. Odvezi dovezi prevezi organizuje. Treba sve to postaviti tako da funkcionise i da bude dobro svima.
    Kod mene jedna ide u drugi razred osnovne, a druga u vrtic (predskolac). U skoli su se svi razredi podelili u dve grupe, casovi i odmori se skratili, nekih (poput muzickog, fizickog i likovnog) uopste nece ni biti. Nizi razredi idu stalno prepodne, a prepodnevna smena se podelila u dve grupe, jedna koja pocinje od 7:30 a druga koja pocinje od 10:15. I te grupe menjaju svoje smene nedeljno. Dobro je sto postoji boravak koji radi od pola 8 pa do 16, te bez obzira na smenu, moja curica ce biti u skoli svaki dan do 12h. U vrticu se nije nista promenilo, tako da ih ujutro zajedno odvezem, jednu u vrtic drugu u skolu, a vec od podneva krece kombinatorika, pokupi prvo jednu iz skole u 12, dovezi kuci, ispricaj preispitaj saslusaj nahrani zabavi pa onda po drugu u vrtic u 14h i opet ispitaj, saslusaj, ispricaj i zabavi. Dva puta nedeljno se tu ubacuje i muzicka skola u popodnevnim casovima, to mi jos preostaje da lepse osmislim, tj iskoristim vreme sa mladjom. I tako... I uvek se divim mamama sa troje dece koje i dalje guraju i organizuju jos vise vanskolskih aktivnosti (npr engleski, neki sport...) Probala sam ja i to, ali kad vidim da njih ni engleski ni sport u uzrastu 5-6 godina nije zanimalo, i da je to vise bilo zbog toga jer sam ja gurala njima te aktivnosti, presekla sam i odlucila da onog momenta kada ONE budu zelele, i da dodam, kada porastu i same budu isle na te aktivnosti, ja cu biti tu da ih podrzim i kazem "Idi ceri moja" :D
    I eto, opet se raspisah kod tebe. :mahalo:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Jelenab » pre 3 godine

    PD e kus kus je zakon, em se lako sprema, em kad se posoli je beskrajno ukusan a jos kad se dodaju pecurkice sa belim lukom.... MMM preporucujem od srca...

    Bacvanka, draga moja, nije ni mojih troje vrhunac price.... Kuma mi ima cetvoro dece , I kad je jutros pocela da mi prica ko, kada, koliko , prepodne, popodne,prva prepodnevna ili druga prepodnevna... E to je eksplozija mozga :D ... Ti I ja smo jos dobre , mozemo da prodjemo bez vadjenja teftera I zapisivanja podataka u njega))))
    E nesto mi stala vaga na 73.5 ni gore ni dole, cu se utepam bre...
    Kako je kod tebe?
    A danas
    33/91 vocni dan
    VOCE
    za sada 2 nectarine...
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Il sad il nikad)))

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Ekskurzija mozga :D :D evo jos se smejem! Kradem ti taj izraz, samo da znas!
    Kazes cetvoro! Ajme lepote... Ali verujem da je vec lakse kad je barem dvoje starije od 10 godina, pa uskoci pa pripomogne, mozda i pricuva. Joj kad se setim, ja ni u prodavnicu ne mogu sama da odem, svugde vucem njih dve. Shopping u kojem kupujem/ili samo razgledam da kupim stvari za sebe je davna proslost. Neka...bice vremena i za to, samo da su nam deca zdrava i nasmejana :wink:
    Moja vaga kaze 73kg, i svidja mi se i ne svidja mi se, ne znam sta da mislim. Jedino znam da tu nije kraj, i onu 6icu tako jako zelim da vidim i bas zato znam da cu je i videti posle drugog vodenog :evil: :007:
    Sreca prati hrabre!
Odgovori 125 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gosta