Odgovori 247 postova
Idemo do cilja! : )
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    Ćao Ivaiva! :) Drago mi je da ti se sviđa dijeta.
    Nju sam pronašla u jednom časopisu, na internetu je nigde nema.
    Traje šest nedelja i za to vreme moguće je skinuti i do 20 kg. Dva puta nedeljno se rade vežbe sa tegovima, tj. sa opterećenjem, a sama ishrana se bazira na 50% ugljenih hidrata, 25% proteina i 25% masti. Na svake dve nedelje se smanjuje unos kalorija za 100, što je proverena taktika koja pomaže telu da efikasnije sagoreva masne naslage.
    Direktan šećer nije dozvoljen, a ako je slatko vaš "greh", moraćete da se zadovoljite voćem. Što se tiče toga šta smete da jedete, u preporučene namirnice spadaju: piletina, ćuretina, tunjevina, posna šunka, posna govedina, nemasni jogurt, bademovo mleko, hleb od celog zrnevlja, krompir, paprike, zelena salata, paradajz, banane, jabuke, suve šljive, suvo grožđe, malomasne kokice (koje se pripremaju u mikrotalasnoj), nemasni prelivi za salate...
    Kratki treninzi su ključni deo dijetalnog plana dr Elingtona Dardena i predstavljaju jednistvenu vrstu fizičke aktivnosti koja se sastoji od negativnog, odnosno ekcentričnog treninga. To su vežbe snage kojima se istežu mišići koji su pod otporom (tegići i sl.). Na primer, u vežbi kod dizanja tegova kada spuštate ruke, vi zapravo radite negativan trening istezanja mišića. Na ovaj način se osnažuje telo i stvara mišićna masa, što sve utiče na metaboličke procese u organizmu i ubrzava mršavljenje. Preporučuje se da odvojite po 20 minuta jednom do dva puta nedeljno za vežbanje, pošto su ove vežbe vrlo intenzivne. Takođe, Darden smatra da ćete poboljšati rezultate ako budete nakon večernjeg obroka išli u polučasnovnu šetnju blagog intenziteta.

    Dardenova dijeta za topljenje sala - primer jelovnika

    Doručak: - 1 integralna zemička i 30 gr niskokaloričnog sirnog namaza (ja koristim kiselu pavlaku od 12% mm i dodam neko povrće);
    I užina: - jedna jabuka;
    Ručak: - sendvič od dva parčeta integralnog hleba, 100 gr grilovane ili u rerni pečene ćuretine, 30 gr nemasnog sira, 1-2 kašike senfa, 1/2 paradajza, 2 lista zelene salate;
    II užina: - 14 neslanih badema;
    Večera: piletina na azijski način - 100 gr piletine pržene ili dinstane, sa 1 šoljicom obarenog integralnog pirinča, posuto 1 kašikom blanširanih badema (možete ih i narendati pa posuti), preliveno sosom od pomorandze (ja ne prelivam i ne koristim sos, već svež sok popijem uz večeru a u dinstano meso dodam i neko povrće);
    Večernja užina: - 1 šolja nemasnog voćnog jogurta (ne kupujem gotov već pravim od niskokaloričnog jogurta i soka).

    To je ukratko to Ivaiva. :)

    Danas mi je peti dan i ide super. :) Kasnije pišem jelovnik.
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od cacacac » pre 6 godine

    Koliko mogu da ocenim iz ovog primera jelovnika, ne zvuci lose ova dijeta. Bas me interesuje da li ima efekta i sta sve moze da se jede. Pratim te, a ti pisi jelovnike! :headbang:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    Hvala Cacacac! :)

    Srećna Nova Godina svima i neka bude puno bolja od prethodne! :pivo: Neka smo mi žive i zdrave a za sve ostalo ćemo lako. :hi-fi:
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Bakica » pre 6 godine

    Sretna i tebi i ostalim devojkama ova 2018-a.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    Hvala Bakice! :)

    Pozdrav svima! :)

    Trenutna kilaža je 81,8 kg i još smišljam šta bih mogla dalje, ali neću neko vreme da se opterećujem. Pišem vam uskoro! :)
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    Pozdrav svima! :)

    Danas sam krenula! :hi-fi: Odlučila sam se za IP šejk dijetu, malo modifikovanu da bih mogla duže da je koristim. I majka je krenula sa mnom. :) Kažem modifikovana, jer ćemo za većeru jesti bareno povrće i tunjevinu a preko dana šejkove. Takav način mršavljenja sam videla ovde u iskustvima jedne devojke koja je dosta kilograma izgubila na ovaj način.

    Trenutna kilaža 82,8 kg a majkina 90,8 kg.
    Za doručak je bio ip šejk sa jagodama, a kasnije ću sa brokolijem.
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    Ono što sam počela je za mene a i majku bilo malo teže, pa smo odustale. Ja sam krenula sa nečim drugim, a majka isto ima drugačiju ishranu. :)
    Potražila sam stručnu pomoć i sada se pridržavam plana ishrane koji mi je propisan i fizičke aktivnosti. Pošto mi je kondicija jako slaba, radim koliko mogu u početku pa ću vremenom pojačavati. Vežbe ne traju dugo ali su jako zahtevne i baš traže kondiciju, ali trudim se. Rade se iz tri dela. Pored treninga koji mi je propisan radim još dva programa vežbi, jedan za ruke i drugi za noge i gluteus (te vežbe nisu u sklopu programa ja sam ih dodala).

    1. dan - fitness program
    Doručak: španat sa lukom i ćufte od pilećeg belog mesa bez hleba (umesto hleba, da bi ćufte bile mekše, u smesu smo dodali barenu šargarepu);
    Obrok 2: pola litre jogurta sa malo soli i dve velike supene kašike samlevenih semenki od suncokreta;
    Obrok 3: sardina i čaša jogurta;
    Večera: 2 pileće ćuftice isečene na kockice, 1 jaje isečeno na rezance (napravljeno kao omlet pa sam sekla na trakice), 2 šnite mladog sira isečenog na kockice, sve to sjedinjeno i preliveno sa jogurtom koji mi je ostao od drugog obroka jer nisam sve pojela.

    .......................................................................................................................................
    Trening:
    I deo: 50% urađen;
    II deo: 95% urađen;
    III deo: 0% urađen
    .......................................................................................................................................
    Vežbe za ruke iz devet različitih vežbi: urađene
    Vežbe za noge i gluteus: urađene.
    .......................................................................................................................................

    Sutra ću pokušati više da uradim iz programa, danas mi je bilo jako teško. Odmah nakon vežbi sam popila andol da me bih imala upalu.

    Što se tiče ishrane, ishranu sama smišljam od dozvoljenih namirnica. Sve što mi je dozvoljeno mogu jesti u neograničenim količinama ali u četiri obroka. Pošto sam ja u poslednje vreme imala samo dva obroka (doručak i večeru a između jela slatkiše i slane grickalice) sada polako uvodim red i na tom polju. Nemam klasičan ručak već dve užine do večere jer mi tako prija za sada. :)
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Bakica » pre 6 godine

    Bitno je da se uobrochish i da jedesh uvek u isto vreme. Takodje uveche bez UH ( vidim da si tako krenula pa je to dobro). Vezbaj koliko mozesh, nemoj se previshe naprezati...chak i shetnja je lekovita (narochito za nas starije).Vazno je da ta fizichka aktivnost bude redovna. Zelim ti uspeh.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    Hvala Bakice puno! :31:

    2. dan - fitness program
    Doručak: slatki kupus sa mesom i parče mladog sira,
    Obrok 2: jogurt i kuglice sa sirom i mlevenim semenkama suncokreta,
    Obrok 3: jogurt i sardina,
    Večera: 2 pileće ćuftice, 1 jaje, jogurt i nekoliko kuglica sa sirom i mlevenim semenkama.


    ..........................................................................................................................................
    Trening:
    I deo: 92% urađen,
    II deo: 97% urađen,
    III deo: 100% urađen.
    ..........................................................................................................................................
    Vežbe za ruke: urađene,
    Vežbe za noge i gluteus: urađene.
    ..........................................................................................................................................
    Vežbe iz programa se redovno menjaju, juče sam radila neke druge ali podjednako teške, posebno za nekoga bez kondicije. Bitno je da se trudim. :)
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    Dobar dan narode! :)

    3. dan - fitness program
    Doručak: pileće ćuftice i sos od jogurta i belog luka,
    Obrok 2: 3 kuglice od sira i samlevenih semenki suncokreta i jogurt,
    Obrok 3: jogurt i sardina,
    Večera: pileće ćuftice i sos od pečuraka i 2 kuglice od sira i mlevenih semenki suncokreta.

    ..........................................................................................................................................
    Trening:
    I deo: 98 % urađen,
    II deo: 99% urađen,
    III deo: 100% urađen.
    ..........................................................................................................................................
    Vežbe za ruke i vežbe za noge i gluteus nisam uradila, zaboravila sam. :(

    Danas mi je četvrti dan, jeeeeee! :013:
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    4. dan - fitness program
    Doručak: dinstana pileća dzigerica, crni luk, sos od pečuraka, jogurt,
    Obrok 2: jogurt i 3 kuglice od sira i mlevenih semenki suncokreta,
    Obrok 3: / nije ga bilo,
    Večera: dinstana pileća dzigerica, dinstani ljubičasti kupus, 2 kuglice od sira i semenki i jogurt.

    ..........................................................................................................................................
    Trening:
    I deo: 96% urađen,
    II deo: 98% urađen,
    III deo: 100% urađen.
    ..........................................................................................................................................
    Vežbe za ruke: urađene,
    Vežbe za noge i gluteus: urađene.
    ..........................................................................................................................................
    To je to za danas. Vidimo se sutra. :hi-fi:
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    Dobar dan svima! :)

    5. dan - fitness program
    Doručak: jedno veće jaje sa lukom, jogurt,
    Obrok 2: 3 kuglice sa sirom i samlevenim semenkama suncokreta, jogurt,
    Obrok 3: nije ga bilo, nisam mogla,
    Večera: 1 jaje sa lukom, malo pileće dzigerice, 2 kuglice sira sa semenkama, jedan paradajz i jogurt.

    ..........................................................................................................................................
    Trening: - pauza jedan dan,
    Vežbe za ruke: - pauza jedan dan,
    Vežbe za noge i gluteus: - pauza jedan dan.
    ..........................................................................................................................................
    Jako je bitno napraviti jedan dan pauze sa vežbama da bi se mišići odmorili i regenerisali. Što se tiče ishrane, vidim i sama da sam slabo jela juče, ali stvarno mi se više nije jelo.
    Prvih pet dana ovakvog režima ishrane je prošlo, sada nastavljam sledećih sedam dana po drugačijem programu. Više o tome večeras ili sutra. :)
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    6. dan - fitness program
    Doručak: 2 velike supene kašike ovsenih pahuljica skuvanih u vodi, pomešane sa kakaom, cimetom i malom kašičicom meda i 1,5 banana + voda sa 1/4 limuna bez šećera i zaslađivača;
    Obrok 2: nes kafa sa mlekom i malom kašičicom meda, 5 pečenih lešnika, čaša vode sa 1/4 svežeg limuna bez šećera i zaslađivača;
    Obrok 3: činijica slatkog kupusa sa mesom i 2 kašike krompir pirea (pojela sam samo jednu kašiku pirea a pire je napravljen samo sa vodom i soli) + čaša vode sa 1/4 limuna;
    Večera: malo više od 1/2 konzerve tunjevine, glavica crnog luka isečena na kockice, malo ulja, soli i voda (sve to izmiksati štapnim mikserom), to sam prelila preko dinstanog ljubičastog kupusa + čaša vode sa 1/4 limuna. Nisam mogla sve pojesti.

    .......................................................................................................................................
    Trening:
    I deo: 93 % urađen;
    II deo: 99 % urađen;
    III deo: 100% urađen.
    .......................................................................................................................................
    Vežbe za ruke: nisam uradila;
    Vežbe za noge i gluteus: nisam uradila.
    .......................................................................................................................................
    Uopšte mi nije prijao jučerašnji trening. Jako sam se umorila i jedva sam ga odradila. Dugo posle njega nisam mogla doći do daha i da uspostavim normalno disanje a pravila sam česte pauze ali izgleda da sam ipak preterala. Moraću nešto da smislim.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Bakica » pre 6 godine

    Nemoj da se naprezesh previshe.Odradi onoliko koliko ti prija. Mozda bolje to raditi krace a sa vecim pauzama. Osim ako se ne spremash za Olimpijadu :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 6 godine

    Tako je Bakice, prilagodila sam vežbe sebi i svojoj kondiciji i mnogo se bolje osećam. :) Danas sam ih odradila i nisam se zadihala, sve je bilo super. Umesto prvog dela radila sam zagrevanje po svom izboru (a to je bilo 3 mile walk with Leslie Sanson u trajanju od 15 minuta) i lepo sam se zagrejala, malo oznojila i odradila II i III deo treninga. Tako ću da radim i ubuduće. :wink:

    Evo kako se ručkalo u prethodna dva dana:

    7. dan - fitness program
    Doručak: deblje palačinke pečene na vrlo malo ulja od 1 izgnječene banane, 2 pune kašike samlevenih ovsenih ljuspica i 1 jaje. Bez dodavanja ostalih začina i meda. (od ove porcije ispadne 5 malih debelih palačinkica i preukusne su i slaaaatke iako u sebi nema meda niti nekog zaslađivača). Čaša vode sa 1/4 limuna.
    Obrok 2: nes kafa sa mlekom i medom, 5 pečeih lešnika i mislim da sam popila vodu sa limunom,
    Obrok 3: slatki kupus sa mlevenim pilećim mesom i jedna kašika krompir pirea; nisam pila vodu sa limunom.
    Večera: pašteta/preliv od tunjevine kao dan pre, dinstani ljubičasti kupus. Nisam pila vodu sa limunom.


    Trening: nisam odradila;
    Vežbe za ruke: nisam odradila;
    Vežbe za noga i gluteus: nisam odradila.
    .......................................................................................................................................

    8. dan - fitness program
    Doručak: zdrave palačinke od banane kao juče, nisam pila vodu sa limunom;
    Obrok 2: nes kafa sa mlekom i medom i 5 pečenih lešnika, nisam pila vodu sa limunom;
    Obrok 3: paprikaš sa mlevenim pilećim mesom i lukom, šargarepicom i začinima (vrlo malo ulja), 1 kašika krompir pirea; nisam pila vodu sa limunom;
    Večera: ćufte od 130 gr pilećeg mlevenog belog mesa, u koje je dodata izgnječena barena šargarepa da bi bile mekane jer ne koristim hleb, začini i sos od 2 sveža paradajza; nisam pila vodu sa limunom.


    Trening: nisam odradila;
    Vežbe za ruke: nisam odradila;
    Vežbe za noge i gluteus: nisam odradila.
    .......................................................................................................................................

    Danas sam počela ponovo da pijem vodu sa limunom, samo u malo razblaženoj varijanti jer je onako nisam mogla dugo piti. Sada na litru i po vode stavim sok od 1 limuna i ok mi je. Sipam u čašu posle svakog obroka i popijem.
    I trening sam danas sa lakoćom odradila. Idemo dalje. :)
Odgovori 247 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gosta