Odgovori 1041 post
I ljubav sam pojela!
  • tamy
    Amater
    Amater
    Postovi: 197
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od tamy » pre 8 godine

    ne znam da li imas uslova, ali ako imas, uodmis jednu kucu i svakog dna sa njom setas, veruj mi da je predivan osecaj :D
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Imam dve kuce :roll: obe su udomljene :roll: prošetam ja njih nekad, tj one mene :D
    Imam u komšiluku klinca od 1 god pa par puta nedeljno njega strpam u kolica i prosetamo 10,15,20 minuta kad je lepo vreme. Zadišem se i preznojim jer nemam kondicije, ali se bar malo mrdnem, radim po kući neke poslove. Jest da mi treba puno vremena, al opet... uveče odradim neke lakše vežbice, par trbusnjaka, par čučnjeva, imam tegiće za ruke...mrdnem ja, al sve je to tako usporeno da i ne mogu da uvrstim u fizičku aktivnost nažalost :( imam i onu spravu "gladijatora" ali sad kad je hladnije vreme slabije se mogu naterati da idem u taj deo kuće gde se ne greje. Juče sam išla kod frizerke. Imam fobiju od liftova, peške sam išla na drugi sprat...100 godina mi je trebalo :D

    Danas je 10-ti dan dijete moja draga narcisa mi je dala savet da jedan dan unesem malo više kalorija nego inače, odredila sam da to bude svaki 10. dan tako da će danas da bude neki lep pasulj (s obzirom na post meeesa neeema). Snaja mi je dala recept za kokosovo mleko pa cu pokušati malo toga da ubacim jer inače jedem malo masnoće. I pokušaću sa parčetom hleba dnevno.

    Doručak : banana 90kcal
    Međuobrok: kiseli kupus, soja, pirinač, (da me mine želja jer sarmu nisam jela) pola parčeta hleba cca 300kcal
    Ručak: šareni pasulj, crni luk, šargarepa, + 1kk ulja = 600 kcal
    Međuobrok: posni kolač komada 2 = 280 kcal
    Večera: ostatak pasulja i pola parčeta hleba i kolač =450 kcal

    NApravila sam kokosovo mleko. Ostao mi je vlažan kokos kojeg mi je bilo greota baciti. Iako ima puno kalorija ja ga obožavam. Pa sam smulljala neke kolače. U proseku jedan kolač ima 70-80 gr i 140 kcal. S obzirom da Plazma na 100 gr ima 400 kalorija ja sam super prošla :D A i posno je, a i bez trunke belog šećera :roll:

    Ukupno za danas 1720 kcal (100kcal manje više)
    Poslednja izmena od Tebi_Za_Ljubav u 01 Dec 2015, 20:18, izmenjeno 4 puta ukupno.
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • tamy
    Amater
    Amater
    Postovi: 197
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od tamy » pre 8 godine

    pocni da ih setas cesce :D
    ako se osecas slabo za bilo koju jacu fizicku aktivnost, setnja ce za pocetak biti dovoljna, ako ti je hladno, sal , kapu, rukavice, i setnja gospodjice, moras da se kreces ;) :009:
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Daću sve od sebe :)

    Pitanje dame:

    Vaše mišljenje? Šta raditi sa skrobnim namirnicama...krompir, pirinač, pasulj. sočivo...znam da su kalorične i da skrob zadržava vodu...ali koja je ta dozvoljena kolicina koja se može pojesti...ne verujem da bi ih trebalo izbaciti iz prehrane ili ne znam :neznalica:

    Znam da ih ne treba mešati sa proteinima niti praviti jake zaprške...ali opet...nisam baš optimista kad ih treba jesti.
    Za krompir kažu da ima puno skroba ali da ima u 140gr oko 80kcal,
    Pirinač da je potreban ponekad jer skuplja masnoću.
    PAsulj opet da jača imunitet...

    Šta i kako? :005:
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • Pink
    Amater
    Amater
    Postovi: 132
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Pink » pre 8 godine

    Sve u umerenim kolicinama. I mahunarke i krompir i pirinac su zdravi i ne treba ih izbacivati iz ishrane. Od jednog tanjira se neces ugojiti. Naravno, trudi se da pripremas bez masnoce i sa minimalno soli.
  • signorina
    Amater
    Amater
    Postovi: 287
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od signorina » pre 8 godine

    Tebi_za_Ljubav, kao da čitam o sebi. Imam i ja bebu od 13 mjeseci u okolini. Tek je prohodao ali ja ne mogu da držim korak sa njim, ne mogu da se saginjem i da trčim i da ga čuvam :bas_tuzan: :bas_tuzan: :bas_tuzan: . To me jako motiviralo jer i sama želim bebu, pa pomislim - kako ću ja to? Moram da smršam!
    A škrob - ja sam sve izbacila.
    [color=#00BF00][b][i]Nikad nisam upoznala čokoladu koja mi se nije svidjela.[/i] [/b][/color]
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od narcisa » pre 8 godine

    Jednom u pet dana skrob je sasvim dovoljan. Ovi bilderi i to imaju kao do 100 grama uz obrok, šta ja znam, ali oni pumpaju mišiće. Najbolje je za ručak da ga uglaviš.
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Hvala na odgovoru.

    Završilo se moje današnje najedanje sa oko 1720 kcal. Uzela sam parče hleba što zadnjih dana nisam. Pojela sam slatkiš bez šećera i dodatnih masti. Ujutru ću verovatno biti u plusu. Ali nastavljam dalje i nadam se da će u nedelju biti opet lepih vesti :15:
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • tamy
    Amater
    Amater
    Postovi: 197
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od tamy » pre 8 godine

    ja kad sam isla kod nutricioniste, imala sam kuvani krompir uz veceru, ili rucak :) ali mozes jednom u 5-6 dana,slazem se sa narcisom :)
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Dobar dan :)

    Mislila sam da će jučerašnje prejedanje da ujutru pokaže + ali sam zadovoljna jer mi se vaga vrti na oko pola kg manje vec par dana ali do nedelje necu da se radujem ko zna sta do tad bude

    11 dan

    Doručak: banana i masline = 200 kcal
    Ručak: zuta boranija, zelena boranija, luk crni, beli, paradajz pelat = po porciji oko 287kcal +parče speltinog hleba =537 kcal
    Užina: voćni sok = 150 kcal
    Večera: boranija varivo i pola parčeta hleba = 437 kcal

    Ukupno 1324 kcal

    Preterah danas sa hlebom. Lepo sam znala da necu uspeti da se zadržim na jednom parčetu...hleb me i doterao ovde gde sam sad :cry: :crybaby: od sutra se vraćam u kolosek
    Poslednja izmena od Tebi_Za_Ljubav u 02 Dec 2015, 22:09, izmenjeno 1 put ukupno.
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od narcisa » pre 8 godine

    Khm, lijepo ja kažem da jači kalorijski dan na sedmičnom nivou donosi više dobra nego zla. :D Čekam oficijalno izvješće da uputim čestitke.
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Dobar dan dame :12:

    12 dan

    Doručak: jabuka =80 kcal
    Ručak: 150gr crnog luka, 200gr žute paprike, 200gr šampinjona, 40gr paradajz pelata + 1kk ulja, = 228 kcal + 80 gr hleba = 187 kcal ukupno ručak: 415 kcal
    Užina: kolač bez šećera = 140kcal
    Večera: 150gr crnog luka, 140 gr šampinjona, 270gr paprike, 80gr spanaća 50 gr pelata 65gr hleba = 340 kcal + 1 kolač =140

    Ukupno; 1115 kcal

    Ostatak kolača sam bacila :skakutalo:
    E tako...ovu nedelju sam ubacila hleb pa da vidim kako ce vaga da pokaže...imala sam danas i vremena pa sam stigla i ovde da unesem gramažu.
    Poslednja izmena od Tebi_Za_Ljubav u 03 Dec 2015, 21:35, izmenjeno 3 puta ukupno.
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • Pink
    Amater
    Amater
    Postovi: 132
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Pink » pre 8 godine

    Slazem se sa Narcisom da se povremeno mora uneti vise kalorija. Vaga obicno dobro reaguje na to.
  • signorina
    Amater
    Amater
    Postovi: 287
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od signorina » pre 8 godine

    Kakav ručak! Bravo za disciplinu!
    [color=#00BF00][b][i]Nikad nisam upoznala čokoladu koja mi se nije svidjela.[/i] [/b][/color]
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Draga signorina, ova kombinacija za ručak je ispala fenomenalna i jako ukusna i zasitna. Ova za večeru nije (zbog spanaća) :D ali na greškama se uči :D
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
Odgovori 1041 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 12 gostiju