gagin dnevnik
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Yo-Yo znam da je maraton i potrudicu se da bude sto efikasnije. Sve sto je na kratke staze takvog je i efekta. Idem na intervlno kruzne treninge koji mi strasno prijaju sto zbog sat vremena kojih imam samo za sebe,sto zbog trenera koji nekada stvarno nema milost,a nekada je stvarno dobro sto je takav.
    Moram da odem kod komsinice da zajmim krojacki metar pa da se izmerim ali definitivno osetim da mi je stomak malo splasnuo. U stvari meni je on i jedini problem. Imam utisak da se sav visak tu natalozio.
    No maratonski kilo po kilo pa do prvog cilja a posle cemo da vidimo. Kontam da ce kada dodje lepo vreme sve biti nekako lakse.
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od VecaPereca » pre 7 godine

    I meni jako prijaju intervlni kruzni treninzi. Samo napred...
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Intervalni treninzi su fenomenalni jer pripremaju organizam za uobicajeno funkcionisanje u savremenom svetu. Retki su srecnici kojima je zivot i posao takav da su stalno u nekom ravnomernom tempu. Vecina nas ima u zivotu periode umerene aktivnosti, pa onda naleti period haosa, i tako u krug. Kao voznja magistralnim putem - vuces se u koloni, pa kad se ukaze prilika, iz cetvrte spustis u drugu brzinu i pretices, ne stedis ni gorivo ni kvacilo. Onda malo vozis nekim svojim tempom, pa opet naidjes na kolonu i tako u nedogled ;)
    Slika
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Cao forumasi moji mili.
    Evo I mene posle slavskog dana :D . Ali moram se pohvaliti da sam se bas trudila da budem diciplinovana sto sam vise mogla. Sem slavskog kolaca nista drugo od nedozvoljenih namirnica nisam jela I bas sam bila ponosna na sebe jer sam uspela da odolim svim onim salatama (ruskim I slicnim) I raznoraznim kolacima a o sarmi I da ne pricam...
    Dan je bio super do pred kraj kada je ovo moje najmanje pile iz cista mira prislo stolu I dunulo u pepeljaru sa pikavcima I pepelom I upao joj pepeo u oko. Vriska cika... nekako je smirila I malo isprala oko pa sad videcemo kako ce biti sutra.

    8/91 PROTEINSKI DAN
    Kafa sa mlekom
    DORUCAK: banana
    UZINA: dva kivija
    RUCAK: dva parceta prasetine I pola kriske belog hleba I slavkog kolaca ne veliko parce I tursija za salatu
    VECERA: belo meso grilovano I dva cevapa I pola tegle cvekle (inace cveklu obozavam I mogla bi celu teglu da omazem kao 1 na 1)
    FA: pet tibetanaca 11 ponavljanja


    Eto toliko od mene za sad. Lepo odmorite svi pa se tipkamo sutra
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Rucak na slavi si pregurala fenomenalno, a znam da ima domacina koji te bukagijama vezu dok ne uzmes zito i/ili slavski kolac, pa si tu super prosla! :D

    Za pile koje duva u piksle, ako to opet uradi (a tesko da hoce, jer nakon cike i vriske deca nauce da to prosto ne rade) drzi u kuci bocu fizioloskog pa isperi time. I tu ce biti ekstra cike i vriske, ali su male sanse da nesto zaostane. Borna kiselina (ona sto se koristi za konjuktivitis, acidi borici ili kako se vec pise) je isto korisna, ali proveri sa pedijatrom u vezi sa uzrastom za koncentraciju.

    :mahalo:
    Slika
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Yo,jesam kasikicu slavskog zita ali onako sa vrha,red je red. Ovi domacini su svi bili fini niko nikog ne tera ni na sta.
    a i zaboravila sam da napisem da sam popila i dcl belog vina domaceg,koje je fenomenalno.

    A inace jesam malenoj isprala oko sa fizioloskim i bilo je vriske. Ali evo od jutros se probudila i sve je ok. Hvala Bogu pa je sve dobro proslo,a mislim da joj posle ovog njenog iskustva vise nece pasti na pamet da to radi.
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Veliki pozdrav svima

    Evo mene ostala sam duzna jelovnik od juce

    9/91 SKROBNI DAN
    Kafa sa mlekom
    DORUCAK: banana
    FA: 25 min trcanja I 5 min hodanja na traci, 5 tibetanaca 11 ponavljanja I 10 in vezbi snage
    UZINA: dve manje jabuke
    RUCAK: frikom kineski miks (napravila sam celo pakovanje pa sam podelila za rucak I veceru) sa raznoraznim zacinima I pola solje integralnog pirinca I solja supe na kraju
    VECERA: ostatak od rucka
    nesto oko 10 sati sam pojea jednu crvenu papriku posto smo imali goste I zaseli smo bas do kasno, pa sam bila gladna posebno gledajuci njih kako grickaju djakonije koje sam spremila
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Grazia, i ako si uzela tu papriku. Zato je i dobro uvek imati nekog neutralnog povrca uvek u blizini kao ta paprika ili cvekla, pa kada moras da gricnes nesto to bude OK.
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Prosto ne mogu da odolim: paprika je iz raja izasla :013:
    Slika
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Kako mrzim sebe zbog juce :nasilan:
    Izdzim slavu... sedeljku sa djakonijama i onda juce na uh dan totalno ubrljavim sa slatkisima :nasilan: . Eto to je moja boljka. Slatko ne znam kud sam ga i probala posle skoro dve nedelje :nasilan:

    10/91 UH DAN
    kafa sa mlekom
    DORUCAK: banana
    UZINA: dva kivija
    RUCAK: 250 gr integralne testenine i izdinstani luk sargarepa crvena paprika sampinjoni i malo maslina sa gotovim alevinim prelivom za spagete. Za rucak sam pojela vise od pola
    e onda sam pojela dve oblatne misleci da mi je to vecera medjutim ogladnela sam pa sam za VECERU Pojela osatak od rucka i joa jedan kolac i rebro cokolade i posle jos jedni cokoladicu :nasilan:
    FA ----------

    I eto sav moj trud od prethodnih 10 dana ode u vodu zbog slatkisa :nasilan:

    Danas klecanje na kukuruzu kao nauk za sl uh dan :D
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Polako... Udahni duboko i kreni dalje. Nerviranjem mozes samo sebi pritisak da podignes, a to ti ne treba.

    Ako pricamo o oblatnama i kolacu kao sitnim kolacima slavskog tipa i cokoladici velicine mars/snickers/itd, ne bih rekla da si ponistila sve do sad postignuto - mozda ti veca kolicina unetih UH zadrzi privremeno (dan-dva) nesto tecnosti i to je to.

    Za prosutim mlekom ne vredi plakati, ali je dobro videti zasto se mleko prosulo. Da li su dve oblatnice stvarno dovoljne za veceru? Mozda ti se ucinilo u startu da jesu. Mozda su te inicijalno i zasitile. Ali ocigledno je nesto falilo. Kolicina? Neki poseban sastojak? Nacin na koji si jela? Ima milion odgovora...

    Ono sto ja vidim kao moguc uzrok problema je taj gotovi preliv za spagete. Moguce je da neki od sastojaka (pojacivaci ukusa, vestacke arome...) tako utice na tebe (i na mnoge druge). Razumem vremenska ogranicenja, ali pokusaj da izbegavas takve namirnice. Kad si vec mogla da seckas luk, sargarepu i ostalo, mogla si i da umesto gotovog preliva iskoristis sok od paradajza i zacine po ukusu. Sve te vestacke gluposti treba zameniti pravom, normalnom hranom koju sadrzaji kesice pokusavaju da imitiraju. Mozda ti u startu takav nacin kuvanja bude "bezukusan", ali kada ti se culo ukusa malo ocisti i prilagodi na prirodne arome, kesice i ostalo ce ti biti odvratne.

    I ovako stize vocni dan, pa ce pasti dovoljan detox :hi-fi:
    Slika
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    YO-YO znammja da sve to nije mozda tako jako strasno kao sto sam ja napravila. Problem je u tome sto se bojim da ako napravim neki brlj jednom da ce mi se to desavati i dalje i da cu odustati od maratona. Po prirodi nisam bas uporan lik i to je problem. Probam jednom dva puta ok ide ide super ako ne ide idemo dalje. A sad bi stvarno volela da uspem jer mi ovaj visak bas i ne prija. A sto se tice preliva znam da sve te instant varijante i nisu bas za pohvalu ali ja taj alevin preliv bas volim. Probacu da ga sto manje konzumiram mozda mi je stvarno od otvorio apetit prema slatkisima hahahahaha (inace ga nikada nemam :D )

    E a sad da ispisem svoj jucerasnji dan
    11/91 VITAMINSKI DAN
    DORUCAK: jedna mala banana
    FA: 30 min trcanja na traci i 40 min konacno intervalno kruzni trening
    UZINA: mala banan
    RUCAK: vocna musaka (3 jabuke banana kruska i saka orasastih plodova preliveno limunom i cimetom) pola sam za rucak pola za uzinu
    VECERA: corbica od karfiola brokolija i sargarepe


    Juce sam bas nesto bila gladna. Mogla sam prase da pojedem ali uspela sam.nekako da preguram.

    Danas sam planirala krilca za rucak. Znam da zbog kozure nije bas preporucljivo pravim mojima pecena u rerni pa kako im odoleti :020:

    Pozdrav svima
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Jede mi se slatko jakoooooo :crybaby: :crybaby: :crybaby:
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Slatko sada ili slatka nova garderoba uskoro? Razmisli na taj nacin...
    Slika
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Uzmi parce lepog hleba i sazvaci polako, polako... Ili 2 parceta. Mozda i da ga prepeces ako te ne mrzi...
    A drugi put cu da ti napisem kako ces ubuduce sa UH danom, tj kako treba da se postavis. :-)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: zabzab i 49 gostiju