gagin dnevnik
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Debeliccka hvala na savetima. Evo obecavam kajmak samo danas i necu vise i to samo za rucak za veceru cu mladi sir koji cubiato ubaciti i u rucak. Necu ja pojesti jako puno tamn toliko da namazem dva parceta tonusa tanko i mislila sam malo mladog sira da ubacim i posle toga jogurt. Savrsen je pa mi zao da ga ne pojedem jos malo dok ga ima jer nestaje brzinom svetlosti :).
    VeceoPereco hvala na dobrodoslici ja sam tvoj dnevnik manje vise vec iscitala. Zajednickim snagama cemo da stignemo do cilja. Kao sto sam napisala ja sam ovu dijetu vec drzala. Doduse sada imam duplo vise kila za skinuti ali polako i ovo ce otici.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Verujem da nisi ni planirala da pojedeš mnogo tog kajmaka, samo sam htela da ti sugerišem kako treba da ga tretiraš...
    Inače šteta je da za proteinski dan ne pojedeš za ručak nešto što je stvarno izvor proteina, jer je unka ionako nedopustivo oskudna sa proteinima (samo svaki četvrti dan i to samo sir ili meso ili jaja a sve nam je potrebno na dnevnoj osnovi). Ali, jasno je da želiš da iskoristiš to što imaš, tj da pojedeš taj kajmak, i ja bih uradila isto na tvom mestu...
    Ako je ostalo još malo, sakrij negde u zamrzivač pa ostavi za neku UH večeru, pa pojedi tom prilikom i malo više, neka bude kaloričan obrok (posle laganog doručka i ručka tog dana), ako hoćeš...
    :)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    E dobro vece.
    Ceta u krevetu pa ja da se javim mom novom drustvu. Da ipak nisam bila karakter i pojela sam moj famozni kajmak. Ali ovp je bio prvi i zadnji takav izlet. Sto se tice jelovnika za danas on izgleda ovako

    5/91 PROTEINSKI DAN

    kafa sa mlekom za dobri jutro (inace zadnjih godina mi je casa vode prva cim otvorim oci)
    DORUCAK: banana
    FA: 10 min hodanja 20 trcanja na traci,5 tibetanaca 9 ponavljanja i jos 10 min vezbe snage ( to sam uspela u kucnoj varijanti)
    UZINA: saka kostunjavog voca i sok od jedne narandze
    RUCAK: hahaha mislim da svi znaju dva parceta hleba namazna sa kajmakom i solja balans jogurta
    UZINA: ovu sam ubacila bila sam gladna ali pojela sam krisku mladog sira
    VECERA: Parce tonusa sa kajmakom i opet malo jogurta
    danas me bas nesto uhvatila glad
    sve zivo mi se jede

    E sad jedno pitanje. U petak idem na tri slave i taj dan mi je vitaminski. Stvarno nema sanse sa odolim svim carima slava pa sam htela da pitam da li je ok da recimo taj dan jedem meso i salate tj da mi taj dan bude proteinski a da sutra dan imam vitaminski. Znaci to bi bilo ovako danas proteini sutra skrob prekosutra uh nakosutra proteini i onda vitamini pa skrob i td... koji je vas savet. I za jednu casu belog vina?
    Veliki poz drustvo
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Ja mislim da si ti to sasvim dobro osmislila i ne bih tu nista menjala :-).
    I naravno, sa casom belog vina (ili 2 ili 3)....
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Koliko ja znam UNka dozvoljava te promene dana. Uzivaj na slavi.

    A sto se tice cete koja spava, stvarno znam koliko ti je tesko. Kada su tako mali roditelji su potpuno iscrpljeni i umorni sto povecava apetit. Ali svakao uzivaj u svakom momentu, brzo oni porastu.
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Podrzavam ideju za izmenu dana i casu vina, i slazem se sa Mrsom, ali samo delimicno... Uz mesa (sa izuzetkom ribe i piletine) najbolje lezu crna vina, pozeljno starija. Ako brines za fleke na zubima, ode to brzo ;)

    Ja svoju cetu jos nemam, ali me armija (kumce, drugo kumce, deca 2 koleginice, deca bezbroj drugarica) klinaca i klinceza pikira za usvajanje (dogovorili smo se da oni mene usvoje), pa znam sta znaci smestati ih u krevet(e) nakon celodnevne jurnjave.

    Usput... Ti imas traku u kuci? Mehanicku ili elektricnu?
    Slika
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: gagin dnevnik

    od 314pezos » pre 7 godine

    Dobro nam došla i sretno !!!
    Slika
    Slika
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: gagin dnevnik

    od 314pezos » pre 7 godine

    E sad jedno pitanje. U petak idem na tri slave i taj dan mi je vitaminski. Stvarno nema sanse sa odolim svim carima slava pa sam htela da pitam da li je ok da recimo taj dan jedem meso i salate tj da mi taj dan bude proteinski a da sutra dan imam vitaminski. Znaci to bi bilo ovako danas proteini sutra skrob prekosutra uh nakosutra proteini i onda vitamini pa skrob i td... koji je vas savet. I za jednu casu belog vina?
    Veliki poz drustvo
    Zamena dana nije dozvoljena ... ono što je dozvoljeno jednom-dva puta tokom dijete je izostaviti po jedan skrobni ili uh dan, znači danas ti je bio proteinski dan, sutra u sredu moj savet ti je skrobni dan ili uh dan, u četvrtak vitaminski dan a u petak proteinski i nadalje po redosled kako idu dani.

    ... inače, kajmak tokom dijete zaboravi, ukoliko se odlučujete za mlečne proizvode tokom dijete neka vam izbor budu niskomasni i neslani mlečni proizvodi t.j. maksimalno je recimo feta sir u kombinaciji sa grčkom salatom i to pod uslovom da salatu ne solite.

    ... za užine nema mešanja vrsta namirnica kao što ste vi radili, koštunjavo i sok, jer su to u užinama obroci sami za sebe, jedna šolja sveže ceđenog soka od voća ili povrća ili miks je ceo obrok/užina.
    Slika
    Slika
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Podrzavam ideju za izmenu dana i casu vina, i slazem se sa Mrsom, ali samo delimicno... Uz mesa (sa izuzetkom ribe i piletine) najbolje lezu crna vina....
    Ja se nisam ni bavila odabirom pića niti davala sugestije. Gaga je odabrala svoje piće, verovatno zato što voli... :wink:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Yo-Yo I Debeliccka mmm bitno da je vino nije bitna boja hahahaha. Da mnogo vise volim bela vina, znam da vise idu uz ribe, sireve I testenine, ali jednostavno ih vise volim. Crno vino mi prija kada se desi da uvece budem sama uz knjigu I laganu muziku, ne znam zasto mi to tako prija bas onda crno vino ali eto....
    Yo-Yo imam neku malu eletricnu traku u kuci. Imam je vec 4 godine ali je vise sluzila kao civiluk nego sto se stvarno upotrebljavala. Kupila sam je preko neta polovnu za nekih 100E I dobra je sto je mala I moze da se sklopi. Jedina joj je mana sto nema da se pravi uspon, ali dobro sad... s obzirom da sam iz ravnice nisam ljubitelj brda hahahaha
    Eto cure moje sef Giga kaze nista od zamene dana. Znaci sutra vocni dan a u petak krkanluk. Salu na stranu stvarno cu se truditi da ne preteram jako :oops:
    Veco da rastu jako brzo I stvarno sam srecna sto imam tu mogucnost da sam sa njima veci deo vremena. Eto blizanci ce na prolece 5 godina a sinoc smo bas gledali slike kakve su veknice bili kada sam ih rodila.
    Gigo hvala na dobrodoslici. Za kajmak znam I stvarno necu vise praviti izlet takve vrste. eto to je bio jedan jedini put... prosli put sam konzumirala samo mlade sireve. a onu narandzu sa kostunjavim sam eto tako ukombinovala jer sam popila sok I dalje sam bila gladna. trenirala sam pre podne posle jedne banana I posle dva I po sata sam probala sa sokom od narandze I ostala gladna
    Veliki pozdrav vesela druzino a uvece vam pisem danasnje jesne I fizicke aktivnosti :mahalo:
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Znam te trake, svojevremeno sam i ja merkala jednu i zavidim ti na njoj jer imam sobni bicikl (ne plastikaner, ozbiljnu zverku) koji ima svoje mesto, ali se otelim ako iz nekog razloga zelim ili moram sama da ga pomerim.

    Sto se tice cedjenih sokova, ja sam poprilican protivnik jer se cedjenjem odbacuje ono najbolje (vlakna), pa tesko da moze da te zasiti - mozda samo zavara glad.

    Za slavu mogu da ti dam savet da budes pravi izbirac-hedonista. Uzmi od mesa koje najvise volis i koje je najkvalitetnije i uzivaj onako meraklijski u svakom zalogaju!
    Slika
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Dobro vece
    Evo ja na izmaku snage... danas je bas neki ludi dan. juris na sve strane a gde si bio nigde sta si radio nista
    Samo cu kratko da vam napisem moje za danas pa odoh u krpe

    skrobni dan 6/91
    Kafa sa mlekom
    DORUCAK: banana
    FA: traka 10 min hodanje 20 trcanje, tibetanci 11 ponavljanja I 10 min vezbe snage
    UZINA: kruska
    RUCAK: Kineski miks sa integralnim pirincem dodatkom karija I soja sosa
    VECERA: polovina od rucka a I manje posto sam kasno vecerala a ne prija mi kada kasno jedem

    Veliki pozzz svima
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Cao drustvo. Evo ja samo da ispisem danasnji jelovnik. Po Giginoj instrukciji sam danas jela voce tako da sutra mogu da krkam meso. Tako da mu danas dodje


    7/91 VITAMINSKI DAN
    kafa sa mlekom
    banana
    kruska
    corba od dve tikvice pola za rucak pola za veceru
    dva koluta ananasa
    jabuka
    druga polovina corbice
    FA: 25 min trcanje 5 hodanje na traci. Pet tibetanaca 11 ponavljanja i jos 20 min vezbe snage. Nadam se da od ponedeljka krecem na moje treninge.

    Gigo jedno pitanje ako i kada budes citao da li sam dobro razumela sutra proteini i onda dalje skrob uh... nemam dva proteinska dana ili? To mu dodje dan dijete manje?

    Sutra ujutru planiram da se merim. Nadam se bar 500gr manje da ne posustanem :(

    Veliki pozzz
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Dobro jutro drugari. Evo ja samo da javim svoje jutarnje stanje posle pevog meranja vaga kaze 71,9. Pocetnicki gubitak vode. Ali svakako osetim da mi je stomak splasao. Nisam merila obime ali vidi se. Polako idemo dalje.
    Veliki pozzz
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Moja omiljena izreka po pitanju dijeta je "Ne trcis sprint, vec maraton" - pa polako.

    Definitivno premeri i obime, umeju bolje da pokazu rezultate od vage.

    Koji to trening kreces uskoro?
    Slika

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gosta