Odgovori 3271 post
Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od dada77ns » pre 7 godine

    Hvala za recepte, zvuce odlicno.
    Na kraju ispadne da je steta sto vasi dnevnici imaju tako mnogo strana pa se tesko nalaze recepti koje ste pisali :)
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Dada nema na čemu! :)
    Od svih tih starih članova sa obimnijim dnevnicima (mnogi su nažalost nestali odavno), ja sam najmanje pisala recepte. Jesam pisala o raznim nekim svojim improvizacijama i o tome kako se dovijam da jedem ovo ili ono, da iskoristim ovo ili ono, da se hranim zdravije i pravilnije, ali klasične recepte mislim da nisam često pisala.
    Bilo je tih nekih fora i fazona, taktika i metoda i slično i tu sam uvek spremna da dam neki savet i ideju... Šta jesti u ovim uslovima, šta jesti u onim uslovima, kako je zdravije, kako je pravilnije, kako je zasitnije i slično, šta jesti sa čim i kako...
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    A zašto li se moj tiker ne vidi? :neznalica:
    Mislim, nije bitno, nego mi neobično.... Sad vidim da su drugi tikeri na broju, i ovi iste ,,marke,, tj tickerfactory i ostali.....
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od ivaiva » pre 7 godine

    Do juce niko nije imao.I ja sam svoj morala opet da napravim i stavim u potpis.
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Da, tiker mi je bio nestao, tj nije ga nikako bilo u potpisu (kada sam gledala kroz korisnički profil) kao da sam ga obrisala, a nisam, pa sam unela ponovo...
    Nego, gledam ovaj potpis i to što je napisano u njemu, ti datumi i kilaže....
    ... Vreme leti, pre pune četiri godine sam imala 60 kg (što je bilo već ispod ciljne kilaže) a posle tj u junu te godine otišla još naniže tj do 57. Zadovoljna sam, naravno, činjenicom da tokom ove 4 godine održavam tu kilažu (57 ili 58 što oboje smatram svojom regularnom kilažom, bilo koje da je od ta dva), spontano i bez muke, a bez dijeta i odricanja.
    :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Bakica » pre 7 godine

    Bravo. Volela bih da i ja i moja cera pouchene tvojim primerom kada jednom dodjemo do zeljene kilaze takodje kao i ti toliko dugo odrzimo se u okolini te cifre :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od cacacac » pre 7 godine

    Skidam kapu, Debeliccka! Kad bih uspela da stignem do 65kg bilo bi super. Godinama nisam mogla da se maknem sa 70kg, dodjem do te cifre, ispod toga nikako.
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Hvala.
    Bakice, potrebno je samo ono što što ja zovem naučiti da se jede i ništa onda nije problem. Ali dobro, ja sam o tome pisala strane i strane ovde i po drugim mestima.
    Cacacac, ti nisi daleko od 65. Ne znam kako si pre jela, ali moraš da daš sve od sebe da uspostaviš pravilnu ishranu i onda više nikad nećeš imati problema. Ja sam doduše, veći deo života bila manje ili više vitka i volela i jela pravu hranu. Onda je došla ta jedna faza u životu kada su mi slatkiši postali svakodnevno na meniju, tih nekoliko meseci do jedne godine. Tada sam dostigla tu težinu od hiljadu kila (tako mi je dobro stajalo da to zovem hiljadu kila, sreća pa nije trajalo realno dugo, mada je meni delovalo kao sto godina) i bila potpuno poremetila ishranu. Inače, ljudi koji jedu nepravilno (npr previše slatkiša kao ja u toj fazi ili ljudi koji jedu lošu slanu hranu, šta god) kao da im se ugasi neki centar u mozgu za normalnu hranu pa više ne mogu da jedu ni povrće ni sve ono što bi trebalo... Jer istina je da jedno smeće vuče drugo smeće.... a to je ono što nam radi višak UH, a pogotovo loših UH, zatim šećer konkretno, te sve ono nevaljalo u industrijskoj hrani uopšte, poremeti se metabolizam šećera, metabolizam masti, osećaj za dovoljno, pokvari se veza između mozga i stomaka, kao da neko hakuje tu vezu i dolazi do odašiljanja pogrešnih i štetnih informacija... Zato je jako važno preorijentisati se samo na pravu hranu, a sve ono što nije hrana izbaciti ili uzimati samo retko, birano i dozirano. Na nekoj stranici unazad u ovom dnevniku napisano je detaljno o tome, morala bih da pogledam na kojoj... Pogledala, vidim da nedostaju neke strane mog dnevnika i taj post nedostaje izgleda....
    Neplanirano nabacah ovde svašta nešto, ko razume shvatiće... izvinjavam se...
    :mahalo:

    EDIT: Izgleda da tog posta, koji tražim, definitivno više nema u dnevniku. Ovih dana ću ga ponovo postaviti, mislim da je negde sačuvan samo treba da se setim gde mi je... (čak ga je i Luna svojevremeno kačila negde na netu)...
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od leonida » pre 6 godine

    Da ... slatkiši ti definitivno poremete navike u ishrani (ja sam živi dokaz).
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 6 godine

    Da podignem dnevnik i ne bi bilo loše da dodješ jer ovde ima svega i svačega što ne valja!
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 6 godine

    Dobro veče TZLj, i ostali! :)
    TZLj, par puta sam bacila pogled na forum i letimično i na preskok čitala po dnevnicima iako mi se i dalje ne dopada novi forum i nekako mi je neudoban i nehuman (format i rešenje uopšte, plus stalno neke smetnje i problemčići), ne vredi... Nisam mislila da ću više pisati na forumu a i odvikla sam se u potpunosti, ali priznajem da mi jeste, prilikom tog letimičnog čitanja zapalo ponešto za oko i zainteresovalo me, pa evo ipak pišem. Da li će neko da poviri ovde i čita, ne znam, kako god...

    Npr, primetila sam tako da se jako često spominje to kombinovanje i mešanje i nemešanje namirnica a posebno Uh i proteina tj skroba i proteina (ista stvar) Inače, pre je važno da li se jedu i koliko i kako prosti ili složeni UH i kako se koji od njih ponaša... To je jedna od tema odnosno jedan od izvora predrasuda koji vas neće baš navesti na stvarno uspešan i trajan put a nešto što može nepotrebno da vam komplikuje život ili čini da imate ne baš realnu predstavu o tome da li jedete pravilno ili ne. Takođe postoji i mnogo zabluda u vezi sa UN dijetom, premda su o tome na ovom forumu napisani tomovi.... Tako sam se valjda inspirisala da napišem ponešto o tome.

    Konkretno to mešanje skroba i proteina, na primer krompira i mesa.
    Kao prvo, garantujem vam da se niko nije ugojio isključivo zato što je mešao ova dva niti je iko ikad zbog toga imao teškoće sa skidanjem kilograma. Često se spominje nemešanje ova dva kao siguran recept za mršavljenje. To uopšte nije tačno. Može da bude jedna od karika u lancu ali nikakav ključ i potpuno je preuveličana uloga momenta zvanog mešanje skroba i proteina. To je još i najmanji problem u priči o nepravilnoj ishrani (bilo da je nepravilna uopšte ili da je nepravilna u vezi sa skidanjem suvišnih kilograma). O tome sam pisala mnogo i ja u ovom dnevniku a i u drugim, kao što su mnogo pisale i neke druge članice ali to su imali priliku da čitaju stari članovi u prošlosti a novi sigurno ne...

    Skrob i proteini se vare na različit način i na različitim lokacijama u organizmu i naravno da varenje mnogo brže, lakše i lepše funkcioniše ako ova dva odvojimo jer je u velikom interesu našeg probavnog sistema da mu varenje učinimo što lakšim i jednostavnijim a i bolje ćemo se osećati. Ali, ovo nema nikakvu odlučujuću vezu sa rešenjem problema sa kilogramima tj skidanjem istih i održavanjem kilaže. Ja sam mnogo puta pisala o svojoj ishrani (sa kojom spontano održavam kilažu evo već petu godinu, bez dijete i odricanja) i spominjala sam uvek kontrolu UH kao moje pravilo – ali kontrolu količine UH uopšte (na dnevnom i nedeljnom nivou) a ne primarno kombinovanja UH i naravno vrstu UH. Ova količina može da bude individualno podešena, neko te UH toleriše tj nečije telo bolje podnosi više UH nego telo nekog drugog (tj nečije telo se više a nečije manje goji od više UH), zavisi i od građe (ja se npr gojim oko struka), od genetskih predispozicija itd... Ali, primarno je reč o kontroli količine UH a ne o mešanju sa proteinima. Sledeća stvar ali ne i manje bitna je odabir UH (nije isto jesti pasulj i jesti čokoladu odnosno prosti i složeni UH odnosno šećeri su dva sveta tj dve galaksije). I naravno, višak voća jest jednako višak UH koji nam nije potreban.

    U vezi sa UN dijetom (neću sada da pišem zašto mislim da nije dobra osim na baš kratak rok, a nije dobra za većinu populacije , jer to nije važno a nije ni red da pišem opet o tome), trebalo bi svakako demistifikovati njene karakteristike:
    - UN dijeta prvenstveno funkcioniše zato što je niskokalorična a ne zato što se odvajaju namirnice i niskokaloričnost je JEDINI RAZLOG što se na ovoj dijeti skidaju kilogrami
    - Sa UN dijetom je apsolutno nepotrebno brojati kalorije jer je ona i onako PRENISKA sa kalorijama
    - Odvajanje namirnica – na način kako se to radi na ovoj dijeti - služi sledećim namenama:
    o Da ova dijeta deluje originalnije i revolucionarnije pa samim tim privlačnije korisniku
    o Da pravi taj psihološki efekat zabrana (ako mi je danas P dan pa još moram da jedem i istu vrstu P za večeru kao za ručak, tu ostaje jako malo prostora za manipulaciju i brljanje nego kad imam neke šire definisane zabrane) tj da lakše poštujemo zabrane
    - Prilikom UH dana, za večeru, trebalo bi uzeti stvarno kaloričniju večeru, da se razbije ta monotonija preniskih kalorija (ja sam na UN dijeti isključivo imala minus posle UH dana gde sam imala gala večeru) jer se sa niskokaloričnom dijetom usporava metabolizam i jedan kaloričniji dan od 4 dana daje taj podsticaj metabolizmu da se ne uspava
    - Itd...

    Ne treba da se igrate sa preniskim unosom kalorija, ne samo da je nezdravo nego se na taj način ne postižu trajni rezultati a svako ponavljanje dijete daje sve manju šansu za uspeh i metabolizam se sve više usporava. Svako mršavljenje tako troši mišićnu masu a ponovno debljanje i vraćanje na staru kilažu vraća izgubljene kilograme ali u potpunosti u obliku masti – dakle mišićna masa se ne nadoknađuje.

    Još nešto u vezi sa ovom pričom gore, mešanje UH i proteina.... Kao što rekoh, ovo nije razlog ničije debljine. Razlozi su druge vrste: suviše UH a posebno loših UH, loše kombinacije hrane (napisaću ispod koje su najgore kombinacije), previše hrane / kalorija, premalo hrane (ali loša hrana), loše organizovana ishrana, neupravljanje svojom ishranom, industrijski obrađene namirnice (tu imamo onu priču o hrani i nehrani tj pravoj hrani i antihrani) itd...

    Stvarna loša kombinacija hrane koja ne samo što direktno goji i stvara salo nego je pogubna i za zdravlje (krvni sudovi, trigliceridi, loš holesterol, itd... - opšti rizik po zdravlje dakle) je kombinacija masnoće i UH/skroba.
    Masnoće su same po sebi neophodne organizmu i zdrave (zdrave masnoće naravno a ne margarin ili palmino ulje ili šta već...) ali u kombinaciji sa UH čine štetu. Ovu kombinaciju imamo u masnim testima (npr lisnato testo), prženim testima, svim kolačima i tortama, sladoledima, čokoladama, keksovima, kajmak ili majonez uz testo, krompir pržen u ulju, bilo kakav UH sa puno masnoće, čips i sve slatke ili slane grickalice, itd.... Jednostavno ova hrana (npr kolač ili čokolada) treba da bude ređe na meniju i to je sve.... a ručak koji se sastoji od pirinča i mesa npr nije uzrok ničije debljine. Potrebno je samo kontrolisati ukupnu količinu i vrstu UH na dnevnom i nedeljnom nivou i pobrinuti se da se u organizam unosi ono što je neophodno i nezamenjivo za njegovo funkcionisanje, da se upravlja svojom ishranom, da se planiraju obroci i da se čovek ne dovodi u napade gladi zato što nije na vreme pojeo normalan obrok pa se onda negde u prolazu dočepa bilo čega jer mora nešto da se jede....
    Još jedna zabluda – zabranjeno jelo posle 18 ili posle 20h ili tako nešto.... Ako na dnevnom nivou ne unosimo previše hrane tj kalorija, ne jedemo pogrešnu hranu i gluposti, naravno da možemo da jedemo i uveče. Možemo da se pobrinemo da ne jedemo 3 sata pre spavanja (ili čak i 2 sata), što znači da možemo da večeramo i u 21h ako ćemo u ponoć na spavanje. Važnije je da izbegavamo UH za večeru (odnosno to bude samo ponekad kao izuzetak) i da recimo planiramo da nam večera bude protein i povrće – idealno.
    Naprotiv, ako ne jedemo ništa posle 18h npr pa doručkujemo sutra u 10h npr to je punih 16 sati bez hrane što je previše – i ovo usporava metabolizam. Ja sam npr sinoć u pola 10 večerala celo pakovanje Štraus sladoleda (jaffa) ali sam imala dva zdrava obroka pre toga a ovakvu hranu jedem npr najviše jednom nedeljno i ne da nisam jutros ustala deblja nego sam čak ustala i malo mršavija nego juče ujutro.
    Kada bih svakodnevno jela ovakvu nehranu (sladoled) to već ne bi bilo dobro, ni za zdravlje, ni za liniju, ni za moj sistem upravljanja ishranom ni ništa...

    Što više povrća i salate su obaveza ne zato da bi nam zavaravali glad (i pored toga treba da unosimo dovoljno proteina i drugih namirnica i ne treba da pokušavamo da proteine i konkretne obroke zamenimo povrćem) nego zato što su obavezan sastavni deo ishrane, što zbog samih minerala i vitamina koje nam daju, vlakana, što zbog činjenice da nas čuvaju od nepovoljnih efekata ostalih vrsta namirnica, čuvaju zdravlje probavnog trakta, doprinose PH ravnoteži, obezbeđuju ravnotežu po pitanju upalnog dejstva hrane, itd... Ja jednostavno obožavam meso, sir i jaja ali bez povrća uz to ne bih mogla da živim. Ono se apsolutno podrazumeva.
    Kao što ne treba da proteine menjamo povrćem nego da jedemo i jedno i drugo, možemo npr slatkiše i višak UH da zamenimo povrćem.

    Jednostavno postoje dokazane činjenice i zakonitosti, postoji i medicina,hemija, biologija, endokrinologija... ali, što je najvažnije, sve što sam pisala i pre pisala sam iz ličnog iskustva. Sve je provereno i dokazano na mom primeru. Osim toga, može da se kaže da među ljudima u mojoj okolini (prijatelji, kolege, familija) sam ja ta koja uslovno rečeno najviše jede i koja sam jedna od par nas sa najboljom linijom – bez odricanja i dijeta. Prema tome, ostaje činjenica da je najvažnije da se nauči da se jede. O tome kako to treba da se jede sam pisala mnogo i premnogo, ali dobro, sadašnji članovi foruma su novi i nisu sigurno imali priliku da pročitaju, a i delovi dnevnika nedostaju čini mi se... I da, prikačiću ponovo taj veliki post koji nedostaje...

    U pravu su naše babe, tetke, dosadne komšinice, lekari i nutricionisti kada kažu da dijete nisu zdrave. Tačno, većina dijeta nije zdrava, postoje samo neki zdravi načini ishrane. Većina dijeta nije zdrava, gledano na zdravlje uopšte a onda i na samo mršavljenje. Sa svakim sledećim ponavljanjem nezdravih dijeta, sve je manja šansa za mršavljenje (i održavanje), sve je veći % masnog tkiva a sve manji % mišićne mase a takođe su i predispozicije za dalje ponovno gojenje sve veće.... Vreme prolazi i mnogo ljudi tako provede godine i godine na tim dijetama... gde bi im bilo mnogo bolje da nisu ni mršali uopšte nego što su mršali i debljali se u krug i urušavali zdravlje i hormonski balans sa nepravilnom ishranom. Hormoni su nešto što ne vidimo ali smo apsolutno hormonska bića i ne želimo da narušimo taj balans jer nam je jako važno da sačuvamo zdravlje (biće nam potrebno i u budućnosti) ali takođe da očuvamo i ono što nas čini da se osećamo mladim što duže i imamo što bolji kvalitet života, seksualni život, itd....

    :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Bakica » pre 6 godine

    Svaka chast Debelicka...ovaj ti post vredi para :headbang: Nije da nisam vec do sada nauchila manje vishe sve o chemu pishesh ali kad ga ovako dobro srochish choveku odjednom kao da sine :D . Manje vishe se pridrzavam sada nakon UNke vecine tvojih saveta navedenih gore ali kao shto ti kazesh stvari su dosta individualne kad je sve ovo u pitanju jer kod svakog pojedinachno masa stvari utiche na to kako ce organizam odreagovati. Generalno ko god se drzi ovih saveta na poduzi rok imace uspeha manje ili vishe...ali nece pogreshiti.
    Ali zashto svi mi obavezno pochnemo sa nekom (nezdravom) dijetom pre nego se nauchimo da ispravno jedemo? E to je psiholoshka stvar koja se chesto zanemaruje. Dakle znamo shta i kako da jedemo a zashto to ipak ne radimo? Glupi nismo :D Koliko ta psihologija utiche na kompletan nash zivot (a da to nekako uvek zanemarujemo) to je neverovatno. Nisam psiholog niti struchnjak u bilo chemu slichnome i sem zivotnog iskustva nemam nikakvih znanja o svemu ovome. Ipak fascinira me kako i ne samo po pitanju zdravlja i ishrane i kada tachno znamo shta nam je raditi u odredjenim situacijama i zivotu uopshte ipak to ne radimo i uvek nam treba neki zamajac da se pokrenemo i konachno uradimo to shto odavno znamo da smo trebali.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 6 godine

    Hvala Bakice, :) .
    Slažem se da u svemu tome ima mnogo neke psihologije. Nekad u prošlosti, dok sam imala volju da redovno pišem i budem aktivna, najviše sam se i koncentrisala na tu temu, tj na tu neku psihologiju jedenja i ishrane, na taj odnos prema hrani i dijeti a ne samo na pravila šta i koliko čega se jede ili ne jede.
    Kao što kažeš... ljudi se trgnu tako što počnu neku lošu dijetu. Sve je dobro dok god im je sledeća faza pravilna ishrana tj dok god pristaju da se koriguju. Takođe, iz nekog razloga neki ljudi (ja sam bila jedna od njih) iz čista mira, nakon godina pravilne i normalne ishrane iz čista mira uđu u fazu loše ishrane iako znaju da to nije dobro. Onda nastanu loši procesi, stvore se loši uslovi u organizmu i začarani krugovi, itd itd.... Važno je pristati da se stvari menjaju i doneti odluku da se to učini. Nije teško uspostaviti dobre procese i zavladati svojom ishranom tj u potpunosti preuzeti kontrolu nad njom ali način je samo jedan: poštovanje prirodnih zakona i činjenica o tome šta je hrana a šta nije hrana, šta mora da se jede i kako a šta je nepoželjno i kako i šta sme biti samo povremeno zadovoljstvo i slično...
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od leonida » pre 6 godine

    Uvek rado čitam ovaj dnevnik. Sve je tako fino i jednostavno objašnjeno. Zaista je najlakše i najbolje zdravo se hraniti.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od bebe » pre 3 godine

    Juhu :D kako smo se predivno druzili ovde nekada.. jedva sam cekala kraj dana da napisem jelovnike i da se ismejemo onako posteno.. bas mi to nedostaje. Razmisljam se u celoj toj nostalgijinda otvorim dnevnik imda pocnem da pisem recepte unke :) ljubim vas :009:
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..
Odgovori 3271 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju