Odgovori 3271 post
Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od dudank » pre 7 godine

    Tipujem da će to brzo da ode. Ali i da ne ode baš toliko brzo, apsolutno podržavam način razmišljanja. Normalno i pravilno jedenje, sasvim dovoljno da se sve vrati u normalu u nekom razumnom roku. :)
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Dudo, ne postoji drugi način, naravno. Da gladujem i idem na neki super NK režim ne mogu sve i da hoću a da idem na neku dijetu neću i ne mogu (a i ne znam za bolju dijetu od normalne i razumne ishrane :wink: ).

    Imam stanje sa debeloskopa i katastrofalno je. 61 kg. :oops: Tri kilograma plusa. :x
    Malo je čudno da sam još u petak izgledala mnogo pristojnije i bila prilično zadovoljna bez obzira što sam već imala neki plus, zatim tokom vikenda jela normalno ali sa hlebom da bih u ponedeljak bila gora nego u petak... A danas mi se čini da sam sam gora nego što sam bila u ponedeljak ujutro (pogled u ogledalo), iako od ponedeljka naovamo nemam šta da prigovorim svojoj ishrani uglavnom, ali dobro, možda mi se samo čini i možda sam prekritična (bolje nego da sam ravnodušna)... Radi se o tome da ovo nije bilo bilo kakvo gojenje nego gojenje iz UH, iz hleba i to je ono ružno gojenje a i proradili su neki procesi koji se dešavaju kada čovek jede nepravilno. Onda može da dođe i do nekog malo dužeg zadržavanja neke skrivene tečnosti i plusa, bez obzira na to što se čovek vrati normalnoj ishrani.

    Meni se ovih 61 čini mnogo gorim nego onda kada sam bila u procesu mršavljenja i došla do 62 i proglasila ostvarenje cilja.
    Nije svejedno iz čega se čovek goji. Ovo je bilo ružno gojenje plus udruženo sa nekim, uslovno rečeno, nelogičnim procesima i možda i hormonskim momentima, ali pre svega iz UH, a pritom sam imala i poremećaj probave u tih poslednjih 3 nedelje trudnoće recimo, pa je možda i to negde potpomoglo.

    Ovo nije pronalaženje izgovora nego konstatacija da se upravo i potvrdilo ono u šta sam uvek verovala a to je da je važno iz čega se gojimo i da nikako ne važi pravilo ,,smanji kalorijski unos i rešio si sve probleme,, jer nije presudno koliko nego šta jedemo. Od toga zavisi ne samo hoćemo li se gojiti nego i kako ćemo povratiti kontrolu nad ishranom.

    :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Sto me nasmeja! Debeloskop :16:
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Vidim ja gradimo novu terminologiju - smlatiti plus, debeloskop ;)

    Skroz se slazem da nisu sve kalorije iste. Ja se od UH sa M i nedovoljno P (i neskrobnog povrca) gojim (ili barem stagniram) cak i ako sam kalorijski ispod svojih dnevnih potreba, ali P i P (proteine i povrce ;) ) mogu da jedem skoro pa kol'ko mi volja i da imam minus. Trik je u tome kako organizam koristi odredjene izvore kalorija, al' necu ovde da popujem papi.

    Samo da ponovo naglasim svoje poverenje u smlacivanje minusa u zadovoljavajucem roku, bez "dijete" :mahalo:
    Slika
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Veco, Yo Yo :) ... debeloskop mi je reč još od ranije... A i još pre neki dan sam najavila da Ponovo radi debeloskop, kada sam napisala da imam plus.... (inače stalno u poslednje vreme kujem neke reči na skop, po uzoru na Ponovo radi bioskop)....

    Juče htedoh da napišem, pa sam zaboravila, da mi je ovo stanje u stvari neobično. Ovo je prvi put da imam pravi plus. Ne pričam o periodu kada sam bila došla do sedamdesetak kila (to nije bilo neobično nego tragično) nego o periodu kasnije, nakon vraćanja u mršavost... Samo sam pre dve godine, oko nove godine 2014 / 2015, imala neki volšeban plus od oko 1 kg, 1,5 možda, a koji je najverovatnije bio posledica uzimanja hormonske pilule (primolut nor, nikako ne koristiti istu :shock: - prim.aut.) i koji relativno dugo nije hteo da se povuče, nezavisno od moje ishrane. Ali tada sam bila potpuno zadovoljna izgledom i samo principijelno sam htela da se rešim tog cca 1kg. I rešila sam se naravno.

    A sada... ovo mi je došlo kao novo iskustvo. Naravno da se razlika primećuje... Ako gledam u odnosu na 58, višak od 3 kg (61 kg) je preko 5% od standardne težine. Ako gledam u odnosu na 57 onda je višak još veći... Ili bar ja primećujem, a pogotovo juče kad sam bila nešto posebno kritična.
    Ipak, jutros sam osvanula kao sasvim druga osoba u odnosu na juče.
    Na vagi je 60 kg a na ogledalu mi deluje da je razlika još veća nego 1 kg.
    Juče mi se činilo da imam hiljadu kila a sad sebi već ličim na sebe. Sa viškom u odnosu na redovnu kilažu - to da, ali sasvim drugačije. Možda je u pravu bila Duda, kad mi je rekla privatno a ja se nadala da je u pravu, da ovih 3 kg plusa verovatno nisu čistih 3 kg – u smislu da to nije 3 kg debljine nego neki deo debljine a neki samo neko zadržavanje tečnosti ili šta god. Činjenica jeste da sam još juče primetila da sam izuzetno puno izbacivala tečnost, više nego inače (wc) bez obzira na to što sam vodu pila u količinama kao i uvek. A tu je i krvarenje tako da valjda sve to zajedno odnosi moju debelost polako. Dodatno, ponovo imam normalnu probavu koja je u poslednjih mesec dana usled svega bila poremećena.

    U svakom slučaju, 60. Juče jela normalno, kako drugačije, danas takođe. Da ne pišem sad jelovnike... ne pišem ih godinama pa mi sad neobično da počnem...
    Prethodne dane sam provela uglavnom u mirovanju, sedenje i ležanje, planski naravno. Tek sam danas ponovo u standardnom ritmu pa će logično biti i više kretanja. A kako nemam više ni one izražene simptome koje sam imala do pre neki dan, valjda se vraćam u normalan život.

    Eto, hronika bivše-trudničkog plusa...
    :mahalo:

    P.S. A juče, onako sa hiljadu kila, još povrh svega slučajno naleteh u telefonu na neke svoje slike sa plaže, sa 57 ili čak manje kg, pa mi ovo sad zadelova još gore nego što jeste.... kao da gledam neku polovinu sebe.... Ali dobro. Što nas ne ugoji, to će nas udebljati... ali sve se to lako reši... :wink:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Sad mi je nesto kliknulo! U zavisnosti od tipa anestezije pod kojom je radjen zahvat, postoji mogucnost umerenog zadrzavanja tecnosti nekih nedelju dana posle. Plus, tu je i promena hormona, tako da nemoj previse da lupas glavu oko velicine plusa - samo jedi onako kako znas da ti cini dobro i zeljeni rezultati ce doci dovoljno brzo. Verovatno i sama vidis da su "neke madjije na delu" kad ti je za dan otisao ceo kg.

    Dobro je sto si se odmorila, to jeste neophodno nakon bilo kakve intervencije (koliko god rutinska bila), jer si time ponistila i umirila sav sok koji je tvoj organizam pretrpeo. Plus sto je vec bio u soku od lajmske i lecenja iste...

    Sad u nove pobede :pivo:
    Slika
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Ma naravno da je miks faktora u pitanju... Debelost najvise a onda hormoni i slicno. Tog jutra pred intervenciju sam imala 61 kao i juce, ali eto nemam vise, srecom... :-)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    A kako se menja lozinka?
    Imam neku privremenu tipa hflahbiot52232agf.... :neznalica:

    EDIT: Promenila šifru... :)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od dada77ns » pre 7 godine

    Da se upisem u tvoj dnevnik i zahvalim na sugestijama. Ti se javi da cujemo stanje sa debeloskopa.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    E da, vesti iz mog debelizma...
    Nisam stigla da pišem ranije.
    Prvo je pao forumski zid i počela nova era.
    Onda se pojavio onaj privremeni (sada znamo da je privremeni) forum koji je bio katastrofalan. Da je ostalo tako, ja bih zaista tražila od urednika da mi obriše dnevnik, kao što sam tamo i napisala. Od 217 strana dnevnika preneto cca 40, da ne objašnjavam šta to znači (Duda je baš slikovito objasnila, u celoj tragikomičnosti situacije)... Ono ne samo da nije ni na šta ličilo nego... nemam reči.
    Zatim se pojavio ovaj forum. Jeste malo nepregledno i dalje ali bar liči na forum. Ja sam morala da ga malo ,,zoom out,, da bih mogla lakše da gledam u njega...
    Vidim da ne postoji datum i sat nego pre dan, mesec, godinu, pre Hrista.... Pre foruma.....
    Ovo je novo vreme, a ono pre je PNF, pre novog foruma....

    Debelizam i debeloskop.
    Ponovo 57. :pivo: :)
    Ishrana mi je sve vreme bila besprekorna što je najvažnije (može slobodno da se kaže), ali je ipak u prvih par nedelja izgledalo kao da će užasno sporo da ide, nekako se sve ponašalo nelogično. Odmah sam spala na 60, pa na 59, pa onda ničim izazvano skočila na 60, pa bila na 59 neko vreme. Onda se sve unormalilo i brzo je otišlo na 58 a zatim brzo na 57.

    Inače, u poslednje tri nedelje, koristim (svoj) entuzijazam koji me neće dugo držati pa se intenzivno bavim tamno zelenim (spanać, blitva...) i to jedem svakodnevno (naravno, pored proteinske hrane, salate, dvopeka...) i to u velikim količinama. Jedem često za ručak i svoju proteinsku zeljanicu (puno mladog sira, puno tamnozelenog i puno jaja umesto kora / brašna, pečeno u rerni)...
    Loša strana Tamnozelene opsesije: danas sam, prilikom manipulacije sa velikom količinom blitve, zalila ruku vrelom vodom. Podlakticu, onaj unutrašnji, nežniji, deo. :( Odmah sam dobro nasapunjala tako da ne očekujem probleme.... :)

    Elem, i ta epizoda je prošla, i neka je. :wink: Mislim na plusnu epizodu. Bivše-trudnički višak.
    Večeras jedem veliku palačinku i sladoled. :zuba:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Cestitam povratak na tiker :veseljak: Nisam ni sumnjala da ces ti to lako smaknuti jer znas sta radis, a i vise si nego dovoljno disciplinovana.
    Slika
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od dada77ns » pre 7 godine

    Bravo za tebe. :skakutalo:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od oliveras » pre 7 godine

    Cestitam vracanje na tiker :veseljak: :013:
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Ovu proteinsku pitu moram da uvrstim u jelovnik pošto sam i ja zapala u tu zelenu fazu. Doduše ja željno čekam i koprivu jer su prošlogodišnje palačinke omleti od koprive sa sirom bile pun pogodak za sve ukućane.

    Kod tebe sve to lako ide tako da nema sumnje u uspeh :)
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Hvala devojke! :)
    Luna, lako ide iz razloga što je ovo jednostavno moja ishrana (pre skoro četiri godine sam ja dostigla ovu kilažu) a ne zato što sam na dijeti ili disciplinovana ili nešto slično.
    Proteinska zeljanica je fenomenalna stvar za ljude koji vole ,,zeljanica kombinaciju,, (tamno zeleno plus mladi sir) a ne pate za testom (meni je svejedno). Jaja se dodaju da bi se dobio puni proteinski obrok koji može da služi kao ručak npr (a ne užinica) i da te održi sitom jedan deo dana. Mislim... pričam kako je to mojoj filozofiji i za moju ishranu.
    Po porciji ova zeljanica treba da sadrži najmanje: 2 jaja, ili recimo 2,5 ili 3, recimo 125 grama sira (ili više sira a manje jaja) i što više tamno zelenog. Tako je kod mene ako je ovo ručak a ne neki čalabrc, odnosno tako nekako pravim (sa takvom proporcijom) a porcije za ručak koji nosim na posao su takve kako sam opisala.
    Blitva je sad lepa i mlada a jeftina. Spanać je isto lep i mlad. I zelena salata je konačno pojeftinila i lepa je. Stigao je i sremuš i mladi luk...

    Kad si već spomenula koprivu... Danas sam u frizerskom salonu listala neki magazin i naišla na neki recept za čorbu od koprive pa sam ga slikala. Sad ću ovde da ga ispišem:

    Čorba od korpive
    300 gr koprive
    2 šargarepe
    pola glavice crnog luka
    malo ulja
    jedno jaje
    so
    biber
    suvi začin

    Priprema:
    Koprivu očistiti, oprati i obariti. U šerpu sipati ulje, dodati sitno iseckan crni luk i rendanu šargarepu i dinstati desetak minuta. Dodati bareenu koprivu i umućeno jaje, naliti toplom vodom (litar), začiniti i kuvati još petnaestak minuta. Poslužiti sa kiselom pavlakom i krutonima.

    Odoh, izgoreće mi dvopek....
    :mahalo:

    EDIT:
    Inače, nisam ja izmislila ovu proteinsku zeljanicu (samo sam je ja tako nazvala)... Pravili su i drugi, a i ja, i pre te neke varijante sa povrćem i jajima, ništa novo. Međutim, meni je ova kombinacija draga tj najdraža zbog sir+tamnozeleno varijante koja je moja strast.

    Duda recimo pravi sufle varijantu. Ovaj sastav se peče u pojedinačnim vatrostalnim manjim posudama a sve te posude su u većoj vatrostalnoj posudi u koju se sipa voda. Tako se ove manje peku u toj kadi. I, mislim da je ona spomenula da voli da stavi cela jaja tako da budu na oko, na vrhu, a ja mutim sve u jednu masu. (dodajem i so, biber, kurkumu i ponekad neku začinsku biljku).
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
Odgovori 3271 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: _Debeljuca_ i 18 gostiju