Odgovori 3271 post
Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)
  • volja cini cuda
    Amater
    Amater
    Postovi: 194
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od volja cini cuda » pre 7 godine

    Koja kolicina gluposti. Pa da li stvarno neko moze u takve gluposti da poveruje. Izgleda da moze cim takve stvari objavljuju. I ja sam nesto malo radila u novinarstvu i drago mi je sto mi je sada citav taj svet daleko. Nemam cak ni potrebu da citam stampu. I mnogo se lepse zivi. :D
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od leonida » pre 7 godine

    Kako je krenulo ode Narcisa u nutricioniste.

    :mahalo:
    Otvorena je u mom gradu viša škola strukovnih studija za nutricioniste (zajedno sa višom za medicinske sestre, to je zapravo ono što smo nekad zvali viša škola, samo što sad traje 3 godine) pa ozbiljno razmišljam kako da se dočepam po kojeg njihovog udžbenika ... možda i može da se kupi u skriptarnici (u pitanju je državna škola, pa se nadam da se neko ozbiljno i stručno pozabavio materijom ... mada ne mora da znači)
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Kufi, Volja, ponekad su ti članci dobri za čitanje, ali kao humorističko štivo naravno. Potpuno ludilo... Svakodnevno nailazim na razne gluposti i dobro se zabavljam. :)

    Leonida, postoje razne škole i škole... ne bi me začudilo i da je ta ko zna kakva... a i udžbenik...
    Naravno, uvek možeš da pokušaš da nabaviš taj udžbenik ili kopiju.
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od dudank » pre 7 godine

    Još jednom hvala na gostoprimstvu. Ti si živi dokaz kako žene mogu lepo da jedu/piju i lepo izgledaju... lepo je blaga reč. :)
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    To reče osoba (avion što bi se reklo!) sa avatara članice Dudank :wink: ! Hvala. :)

    E sad, poenta nije u davanju komplimenata ti meni ili ja tebi i slično. Poenta je u tome da što više ljudi shvati da se ishrana može uspostaviti tako da se ima i vitkost i uživanje u hrani. Zato si me i inspirisala da što pre odgovorim...

    A lepo sam vam rekla sinoć da je malo porodična pica za nas tri... 8)
    Zato smo naručile (i pojele) porodičnu plus onu što se zove mala (42 cm + 32 cm). Jednostavno, što se mene tiče, pica se ne jede često, ali kada se jede to sigurno nisu tester dimenzije nego se baš jede.
    E sad, još nešto, živa istina... Često mi se dešava da, u tim nekim situacijama kada se jede nešto nesvakidašnje (pica, kolači, ćevapi ili neki raritet) pojedem najviše u celom društvu a najčešće budem i najmršavija u društvu. Jednom sam tako, ubedljivo najmršavija u ekipi, pojela najveću količinu rođendanske torte (i pitala se šta li kolege misle o meni, da li da sam iz gladi pobegla i nemam kod kuće šta da jedem ili da možda mogu puno da pojedem kad drugi časte ili šta već).... Dok su se drugi žalili da ne mogu da dišu, i posle manjih količina, meni je moja količina prijala, a sutradan sam čak imala i neku stotinu grama manje težine nego prethodnog dana.
    Naravno zna se kako ovo funkcioniše. Ostali obroci tog dana skromno pre svega, tj normalno a ovakvi izleti nisu svakodnevna stvar.
    I da se zna, nemam ubrzan metabolizam, nemam povišen rad štitne žlezde i jako sam sklona gojenju a pogotovo loše reagujem na UH – a UH je i pica, i palačinka, i kolači – pa opet, kad ih jedem, jedem ih muški. Ali zato 90% vremena jedem zdravo i smerno i ostane mi prostora za 1 ili 1,5 do 2x nedeljno ,,razvaljivanja,, ....
    Pa i lični trener (stari članovi su znali koga sam zvala tako)... i od njega skoro uvek pojedem veću količinu a on je odrastao visok muškarac...
    :wink: :pivo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od dudank » pre 7 godine

    E sad, ko avion, ko spejs šatl... 8)

    Uzgred, mesiš najbolju picu na forumu!

    Tester količina, zapamtiću izraz. :D Pa da, besmisleno bi bilo ne uživati ako je taj obrok namenjen tome... i ta lakoća uprkos količini, zato što je prethodno napravljen "kredit". I jedenje bez griže savesti, sa maksimalnim uživanjem u svakom zalogaju. I bez posledica u vidu plusa na vagi.

    Sistem prost da prostiji ne može biti. I odličan za prevazilaženje kriza. Kad bi mi npr. došlo da pojedem nešto glupo ili beskorisno (npr. da smotam čitav hleb), sigurno bih radije prošetala do nekog objekta i počastila se picom ili nečim, da ne bude "trud uzalud", tj. da bar zadovoljim sva čula. I pozvala bih neku drugaricu da upotpunim događaj. I ne bih to smatrala "brljanjem", nego ljudskom potrebom za pametnim uživanjem.

    Još mnogo ovakvih susreta, picu ne menjamo! :pivo:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Kad bi mi npr. došlo da pojedem nešto glupo ili beskorisno (npr. da smotam čitav hleb), sigurno bih radije prošetala do nekog objekta i počastila se picom ili nečim, da ne bude "trud uzalud", tj. da bar zadovoljim sva čula.
    Upravo to je i moj moto. Imam te neke svoje stvari koje volim tj biram kada sebi dozvoljavam neki veoma kaloričan obrok / dan, a u međuvremenu neću da trošim ,,kredit,, na bezvezne stvari. Npr bar 2-3 puta tokom dana, na poslu, neko mi ponudi da se počastim nečim (neki keks, grickalica, plazma, čokoladica).. I sve to odbijam. Ali zato, kad ja odlučim da to bude taj neki kalorični dan tj obrok, biram nešto što je lepo i što mi se baš dopada, a ne što je tek tako dostupno pa da se ne odbije. Jednom nedeljno manje više je taj neki planski VK a još jednom nedeljno recimo neki kaloričniji dan koji se sam po sebi namesti (kao npr susret sa vas dve pre neki dan kad smo odlučile a jedemo to što smo jele)… taman spontani cik cak.
    Još mnogo ovakvih susreta, picu ne menjamo! :pivo:
    Naravno, jedva čekam! :pivo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od narcisa » pre 7 godine

    Da se nadovezem na vazduhoplovnu flotu. Debelicka je Mig, Duda je hobi avion za mitinge, a ja sam jos uvijek Boing, sa tendencijom da se smanjim na mali putnicki.
    Ako uzmemo u obzir da sam bila leteci balon nije ni ovo lose :D .
    Pica odlicna, pivo jos bolje :oops: . Nesto uopste nisam jedacki raspolozena, ali mi nije smetalo da se istaknem.
    Na mnogaja ljeta :pivo: .
    :mahalo:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Mig 41 :16:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Kufi » pre 7 godine

    Nista Mig, Sukhoi PAK FA, to je avion pete generacije. ;)
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Ma kako da ne (how yes no)?! :16:
    GospoDZe poput mene i ja, sve suhoj do suhoja, tzv Vladimirovo jato... Po uzoru na Mirzino jato... 8)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Upravo se setih da mi je pre par dana, 12. Novembra, bilo 4 godine na ovom našem forumu....
    Vreme leti... kao da je bilo juče... :neznalica:
    :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od narcisa » pre 7 godine

    Pa sretna ti godisnjica :pivo: .
    Vrijeme leti i mimo foruma. Danas ponedjeljak, sutra je vec cetvrtak. Nesto je cudno u vazduhu.
    :mahalo:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Hvala Narcisa, :)!
    Ali, nije to bitno... htela sam nešto drugo da ti kažem...
    Znaš kako ja imam svoje opsesije, tipa đumbir, kurkuma, razne biljke, povrćke, itd... Jedna od njih je kantarionovo ulje za koje sam se stvarno lično uverila da je veoma delotvorno za štošta. Juče sam slučajno pročitala da je dobro i protiv strija. Ne treba da ga koriste trudnice (ni interna ni eksterna upotreba) ali ostali mogu.... Znam da si često spominjala i preporučivala drugima svoje metode za negu kože itd, a da su strije ostale nepokrivene... Prema tome, treba svakako probati kantarionovo ulje i u ovu svrhu...
    :) :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od narcisa » pre 7 godine

    Cula sam za kantarion, ali mi se nesto ne mili da se uljim :D . Mozda dodjem i do te faze, sad su mi strije na posljednjem mjestu prioriteta. Hvala sto mislis na me. :009: .
    Jedva cekam da se vidimo :pivo: .
    P.S. mogla bi da napises neki esejcic na slobodnu temu, fali mi da citam tvoje tekstove. Ne bilo ti zapovjedjeno :wink:.
Odgovori 3271 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju