Odgovori 3271 post
Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Volja, hvala za ponudu za obuku za bicikl :) , ali nismo u istom gradu. A takođe, nisam ja baš nešto ni zainteresovana za vožnju bicikla. U stvari nisam uopšte. :005: Oglasila sam se kod Gige jer mi je uvek to bilo kao neki blam, činjenica da ne umem da vozim. Ali uvek kad čujem da ima još ljudi koji ne umeju, to mi je kao neka olakšavajuća okolnost :). A ovako, da me to zanima, ne zanima me baš... Inače mi za kolena ne odgovara to ,,pedalanje,, po kružnoj putanji. Kad sam nekad davno bila aktivna u teretani, vrlo brzo sam ustanovila da to nije za mene za razliku od recimo elipsaste putanje na cross-trainer-u koja je sasvim druga priča. Osim toga, neki ozbiljniji biciklizam za žene ne utiče baš najlepše ni na izgled ženskih nogu :( . Ume od lepih da napravi manje lepe, valjda formira i forsira takve grupe mišića pa efekat i nije najpoželjniji. :neznalica:
    Leonida, ne znam da li je problem sa ravnotežom ili sa čim… I ne sećam se, bila sam jako mala kad sam poslednji put probala. Ali verovatno si u pravu, verujem da bi me bilo strah da se ne strovalim u roku od odmah :oops: ….

    Inače, nešto razmišljam…. U poslednje vreme sam pojačala kalorijski unos (kroz neki dodatni obrok koji mi je svakodnevan i koji, mada jako nutritivno kvalitetan i poželjan za zdravlje, jeste i kaloričan) a kilaža mi se u proseku smanjila... dugo sam bila na 56 iako je moja najčešća kilaža inače 57 sa izletima u 58 kg. Imam osećaj da ću opet da padnem na 56 čim prođe ovaj hormonski momenat (menst.) Nije mi taj minus bio ni cilj ni želja ali mi ne smeta. Kao prvo, lako je nabaciti kilažu ako se hoće a i nije loša ta rezervna kilaža u kojoj može da se manevriše (činjenica je i to da sam još na 62kg proglasila dostizanje cilja, onomad).
    Šta je poenta… to da imam glavnog osumnjičenog za ovakav ishod sa kilažom. Ko drugi nego đumbir :roll: .

    Dakle, đumbir je potencijalno glavni osumnjičeni za sledeće stvari kod mene konkretno tj za promene u sledećim oblastima:
    smanjena kilaža uz povećan kalorijski unos
    smanjena menstrualna patnja (bol i povraćanje)
    probava i celokupan probavni sistem
    disajni putevi
    (o lečenju od bakterije neću da donosim zaključke)

    Istraga je u toku i konačna presuda se odlaže radi prikupljanja dodatnih dokaza. :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • volja cini cuda
    Amater
    Amater
    Postovi: 194
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od volja cini cuda » pre 7 godine

    Ako se predomislis, tu sam. Jeste taj strah najvise hendikepira. Super je djumbir i pogotovo sad kad dolazi hladnije vreme plus tebi zbog antibiotika..samo ga koristi. Nece da skodi. :wink:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Hvala Volja. (hvala Volji na dobroj volji :wink: ).
    E sada, da ne bih non-stop pričala o đumbiru (ko baba o uštipcima), postavljam link (za naaaajgluplji recept svih vremena):
    http://zena.blic.rs/recepti/recepti-red ... e-da-odoli

    :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Haha ja očekivala neke palačinke od đumbira :D
    Inače hvala za info o đumbiru, ja sam isto redovna u njegovoj konzumaciji ali kroz onaj sirup, dosta su mi obroci kalorični, ne štedim na mastima, semenkama, sirevima i moram da se pohvalim lepim rezultatima.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od dudank » pre 7 godine

    Da ubacim ovde kod tebe šta sam zanimljivo našla. Tražila sam neku ideju za beli luk (kako da ga stalno imam pri ruci jer me mrzi da ga čistim pred jelo), pa naleteh na bingo na nekom indijskom sajtu: jednake količine belog luka i seckanog đumbira, blender, pred kraj se dodaju so i malo ulja. Može podugo da stoji u teglici u frižideru, koriste ga uglavnom kao što mi koristimo ren, uz jelo (ali može i u salatu i u kuvanje, naravno).

    A kombinacija me podseti na jednu ekstra zdravu zimnicu sa naših prostora, ali to bih mogla kod sebe u dnevniku da postavim.
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od narcisa » pre 7 godine

    Stvarno najgluplji recept svih vremena...
    Dudo, sjajan luk savjet. Jel moze bez djumbira? Kontam da da, ali da provjerim (tata ga ne smije).
    :mahalo:
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od dudank » pre 7 godine

    I ja kontam da bi moglo. :26: Mada ne teglica... teglica bi mi bila taman za jedan dan. :16:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Luna, spominjanje đumbira u mom prethodnom postu je bilo šala na moj račun.... koliko sam dosadna sa đumbirom, a recept nema veze sa tim, kao što vidiš... (ali bez brige, imam ja još ,,opsesija,, osim đumbira)... Drago mi je zbog tvojih rezultata! :)

    Narcisa, recept je zaista jedan od najglupljih svih vremena. :neznalica: Inače ti neki saveti u tom ženablicu su vrlo često onako više za humor nego da ih čovek ozbiljno shvati (ili žena).. . zapravo, odlični su kao neka parodija na savete i recepte. Ili su ovako neke nebuloze a la farbanje palanki veštačkim bojama, ili su recepti tipa da ti treba šest puta više para za obično jelo nego što je prosečno normalno da se potroši, ili saveti tipa kako održavati dugu kosu kada je vrućina – vežite je u rep ili punđu (ajde, nikad se toga ne bih setila!) ili oni kolači od kupovnog keksa sa ubacivanjem čokoladnih bananica, nutele i gotove smese za x ili y (komplet sadržaj se sastoji od gotovih kupljenih industrijskih proizvoda)... Šou.
    Pre neki dan smo se Duda i ja ludo zabavljale i karikirale kada sam joj poslala link za neke ,,praktične savete,,... suština tog glupog članka je u tome da svaku vrstu smeća ili otpada možete sačuvati jer će vam trebati za to i to... potpune budalaštine, otprilike poput one dijagnoze sakupljača smeća... Onda smo mi izmišljale savete te vrste i karikirale stvari (tipa čuvanja blistera od lekova jer mogu da posluže kao štitnici za bubuljice, čuvanje školjki od jaja i oblaganje vunom jer mogu da posluže kao grejači za jaja – ovo za muškarce, a bio i neki savet za žene koji je Duda izmislila, neki improvizovani grudnjak ali ne mogu sada da se setim.... i ostale gluposti)... Baš ću da pronađem taj famozni link od kojeg je počela cela zazezancija. Tako da ti članci ponekad dođu kao odlična zabava, sa sve onim komentarima čitalaca koji se nalaze ispod članka...

    Dudo, ta varijanta sa lukom i đumbirom ti je veoma praktična, sviđa mi se ideja. Suština je zaista u tome da treba za sve pronaći što praktičniji način odnosno način koji će da nam štedi vreme i pojednostavljuje život. I može mnogo toga da se uradi.

    Ja sam baš večeras nakon što sam stigla kući, odlučila da budem malo domaćica nakon dužeg odsustvovanja i lutanja... pa sam kuvala cveklu (i farbala ruke, posle ću valjda da farbam nokte i radim stvari koje normalne žene koje drže do sebe rade). Najveći deo sam skuvala i posle ogulila i isekla, dodala malo ulja za svaki slučaj da se ne bi ubuđalo jer to treba da bude zaliha za gotovo nedelju dana (kao prilog jelima). Par cvekli (cvekala) su bile malo oštećene pa ih nisam ubacivala u šerpu za kuvanje nego ostavila sveže. Probala sam da ih isečem na špagete onom spravicom koju koristim za špagete od tikvica ali pošto ide malo teško nastavila sam da ih sečem na listiće / listam (onom spravicom za guljenje krompira ili krastavca). Tom delu sam dodala ulje i malo sirćeta, toj svežoj cvekli. Cvekla je prelepa. To što povrćke ove vrste imaju znatno veći GI kuvane nego sveže me ne opterećuje jer to i nije bitno za nas koji nismo dijabetičari. U vodu za kuvanje sam dodala so jer sam posavetovana da je tako mnogo lepša. Verovatno je to tačno, ova je preukusna.
    Zašto sve ovo pričam, ne zato što mislim da sam otkrila rupu na saksiji, nego sam razmišljala o jednoj temi dok sam se zezala sa cveklom u kuhinji (cvekla i ja nasamo u kuhinji, naši intimni trenuci inspirišu na razmišljanje)... Zaista se može jednom nedeljno odvojiti vreme i spremiti skoro sve što je potrebno za celu nedelju. Npr ovakva cvekla. Osim nje, mogla sam ja da skuvam (dok sam ovo gulila i seckala i divila se svojim rukama koje su izgledale kao da sam upravo zaklala neku životinju) i još nekog povrća, ne bih ništa više vremena potrošila (sa drugim vrstama povrća bi bilo znatno manje posla a i čistije ruke). Meso kad pečem ili bilo kako pravim (ja retko pržim šnicle) takođe uvek pravim za više dana. Sutra ću da pečem svinjski file (tako što ću da ga ubacim u rernu, premažem marinadom prethodno, a ja da sedim i pijem kafu dok to bude gotovo), tako da će i tog mesa biti za pet dana sigurno. Tako je mogla da dođe u obzir i neka čorba i nešto slično. Poenta je da je moguće fenomenalno organizovati ishranu sa trudom i gubljenjem vremena samo jednom nedeljno, i to da se ni u tom jednom danu ne potroši mnogo vremena. Sve ono što se ne sprema u ovom maniru, može da se spremi u ostalim danima ali baš na brzinu tako da ne predstavlja neki poseban posao nego usput. I tikvice često ispečem u ogromnoj količini (na papiru u rerni, klot) i onda kad ih slažem u kutiju dodajem ulje i malo začina, tako da i to bude prilog za više dana. Takve tikvice su mi najukusnije, a ulje im dodajem zato što ih ostavljam za više dana. Ili maslac pnekad.
    Još sam ja i osoba koja uvek ima plan i program odnosno obaveze i za subotu i nedelju, tako da praktično nemam ni jedan slobodan dan pa opet uspevam na ovako neke načine da se dovijam i snalazim.... I nikakva sam domaćica. Lenja sam i osoba koja za sve traži brži i lakši način, jednostavniji... pa opet obezbedim sebi i redovne salate i povrće ovako ili onako, i uvek imam ispečen dvopek... Stvarno sve može da se pojednostavi pa čak i za ovakve kao što sam ja.
    Za plavi patlidžan postoji onaj fenomenalni sistem... Oguli se, iseče na krugove / šnicle (ne baš tanko), posoli i pritisne nečim da se ocedi od tečnosti. Posle se peče u rerni na papiru ili idealno ko ima uslove napolju na nekoj ploči na vatri (kao kad se peku paprike za ajvar i slično, npr). Onda se takav patlidžan slaže u tegle a dodaje mu se ulje, sirće, začini, beli luk ko hoće i to je fenomenalna salata. Može dugo da stoji kao vrsta zimnice. Ili može da se samo malo poulji i ostavi u posudi kao prilog za ručkove tokom naredne nedelje pa da se onda podgrejava ko želi ili ne podgrejava ili koristi na bilo koji način. Ovakav patlidžan je fenomenalan, podseća na neke dobre gljive ili meso. Ili, nakon što je ispečen, tako klot može da se ostavlja u zamrzivač. Kad smo jednom prilikom pekli napolju na vatri bila sam oduševljena efektom... pa kad malo izgori i bude rešiji, to je nešto fenomenalno (i bez ikakvog začinjavanja, mažnjavala sam onako direktno sa pečenja i jela s nogu)...
    Jednom smo ovaj patlidžan pravili kod mojih i poslužili jednoj gošći. Žena je, dok je jela, bukvalno tvrdila: ovo su ti pečurke!.

    Ne znam šta mi bi... :neznalica:
    Odoh da se malo bavim i nekim damskim radnjama... :roll:
    Poslednja izmena od Debeliccka u 17 Oct 2016, 12:16, izmenjeno 2 puta ukupno.
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Evo i famoznog linka sa savetima bez kojih ne znam kako smo dosad živeli (dobri su i neki komentari ispod):
    http://zena.blic.rs/Porodica/44585/Ne-b ... am-posluzi
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od narcisa » pre 7 godine

    Dama ostaje dama.
    Obozavam i ja te "pametne" savjete. Pogotovo volim clanke iz bivse nam Juge. Prakticna zena, Duga, cak i Cik... Savjeti za ovo i ono. Zahvalna sam internetu zbog toga. Popravi mi dan kad sretnem neki takav clanak.
    P.S. i nije da nisi neka domacica. Pamtim ja onu veceru. Posluzila mi je kao baza za sto varijacija na temu.

    Dudo ja cu da probam bez djumbira pa javim utiske.

    :mahalo:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Hvala ti :wink: .

    ...a danas sam našla recept za ,,zdrav napitak - za imunitet,, u koji ide ni manje ni više nego 100 grama šećera...
    Ja mislim da oni nas u stvari za#ebava%u... :neznalica:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Stavka sa kesama je pobedila. Apsolutno da živim još 100 godina ne bih provalila da kese mogu koristiti za odlaganje stvari i za đubre. Moj život je dobio novu dimenziju def.
    Igrom slučaja poznajem mnoge "novinarke" na tim portalima, čast izuzecima ali s obzirom na to koliko su kvalifikovane i kolika im je plata i da rade na procenat, ovakve "vesti" nisu nikakvo iznenađenje. Pogotovo kada se prevede sa nekog stranog jezika pa se u prevodu umesto mačka napiše tačka :D
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od narcisa » pre 7 godine

    Za*e#ava&u, nego šta.
    Ovih dana učim o ishrani dijabetičara i ponekad poželim da razbijem telefon.

    Viršle, salame, margarini... mislim...bljak.

    Stvarno me "boli" taj nezdravi šablonski pristup. Da ne pričam kako mi doktori ne znaju odgovoriti na osnovna pitanja...Kako je krenulo ode Narcisa u nutricioniste.

    :mahalo:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    No... imam neke nove vesti iz nauke (pronašla Duda) pa bih da podelim sa vama, senzacionalna otkrića:

    Izvor: Telegraf
    Jedite banane ako želite dečaka, to je jedan od predloga stručnjaka s Oksforda, koje je nastalo nakon istraživanja u kojem je učestvovalo 740 žena. Žene koje su svako jutro jele bananu, imale su 56 odsto šansi da rode dečaka u odnosu na žene koje nisu imale bananu u ishrani.


    A ovo je favorit:
    Ako ste mokri, rizikujete da se prahladite. To ne govore samo mame, nego i istraživanje sa Univerziteta Kardif. Volonteri koji su učestvovali u istraživanju, imali su zadatak da zarone stopala u ledenu vodu i da tako ostanu 20 minuta, dok je druga grupa noge držala u praznoj posudi. Posle tri, četiri dana, skoro trećina onih koji su noge držali u hladnoj vodi, osetila je simptome prehlade.

    ...ovo su iznenađujuća otkrića, čak fascinantnija nego ideja sa upotrebom kesa..
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Kufi » pre 7 godine

    Izvor: Telegraf
    Jedite banane ako želite dečaka, to je jedan od predloga stručnjaka s Oksforda, koje je nastalo nakon istraživanja u kojem je učestvovalo 740 žena. Žene koje su svako jutro jele bananu, imale su 56 odsto šansi da rode dečaka u odnosu na žene koje nisu imale bananu u ishrani.


    A ovo je favorit:
    Ako ste mokri, rizikujete da se prahladite. To ne govore samo mame, nego i istraživanje sa Univerziteta Kardif. Volonteri koji su učestvovali u istraživanju, imali su zadatak da zarone stopala u ledenu vodu i da tako ostanu 20 minuta, dok je druga grupa noge držala u praznoj posudi. Posle tri, četiri dana, skoro trećina onih koji su noge držali u hladnoj vodi, osetila je simptome prehlade.

    ...ovo su iznenađujuća otkrića, čak fascinantnija nego ideja sa upotrebom kesa..
    Ovi gori i od BN-a. :D
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
Odgovori 3271 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: _Debeljuca_ i 38 gostiju