Odgovori 3271 post
Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)
  • marinatina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od marinatina » pre 11 godine

    ja ne znam da napravim ovaj tiker , bas je dobar kod tebe..znas li ti .. nije mi jasna opcija stvarna tezina , zeljena tezina , sadasnja
    ne kontam koje su to tri tezine,, inace pratim sta pises, super tebi ide, svaka cast.. nema samo odustajanja borba do kraja,, uz tebe sam... moram i ja krenuti sa UN dijetom , izgleda da je to naj dijeta...
  • tinčicaaa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 89
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od tinčicaaa » pre 11 godine

    e cao...zelim ti pozeljeti dobrodoslicu i sto lakse skidanje kila...
    mene je scepala viroza kad sam bila20 dan na un dijeti...ali se prevuklo na upalu pluca...tako da sam morala promijeniti ishranu... jer mi je svekrva kuhala...posto nisam smjela mrdnit iz kreveta...samo do wc-a..bila sam tjedan i pol dana na normalnoj prehrani,pa sam nastavila ispocetka un...ipak,bila je malo veca pauza...
    sto se tice kave...prije sam ju pila sa 2 kasikice secera po salici...i prije 5 godina kad sam krenila na dijetu 1.puta bilo mi je muka kako cu piti gorku kavu...ali kad sam ju probala,toliko mi je pasala da ni nakon dijete nisam secerila kavu...sada,kad se slucajno zeznem i uzmem muzevu salicu i srknem,ocu da se ispovracam zbog te slatkoce...ali tako i on zbog moje gorke...hehehehe...
    eto toliko od mene...valjda mi neces zamijeriti zbog toliko pisanja u dnevniku...ali nemogu si pomoci...volim puno pricati...hehehehe... :009:
  • LEPA_i_ZALJUBLJENA
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od LEPA_i_ZALJUBLJENA » pre 11 godine

    zence cestitam na DODATNOM MINUSU :veseljak: :013: :013: samo napred
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Marinatina, Tincica i Lepa, hvala na podrsci!
    Marinatina, jesi li pokusala da postavis ticker po uputstvima sa ovog linka
    viewtopic.php?f=17&t=76 ?
    Ako ne uspes, javi. A tezine, pocetna je ona sa kojom pocinjes dijetu, kod mene npr 74, trenutna je sadasnja (i tu tezinu povremeno azuriras, kako ti se tezina menja), a zeljena tj treca tezina je ona koja ti je cilj.... Jesi li pocela sa UN dijetom, ako jesi kako ide?
    Ja ova dva dana, juce i danas, po prvi put osecam glad izmedju obroka, ali nadam se da ce taj osecaj da ode, bar na neko vreme...

    Ovo su bili jelovnici

    24.Nov - S dan - 18/91
    D: 1 banana
    R: pirinac sa karijem, salatom iz tursije, parce hleba
    D: pirinac i salata manje, malo domaceg soka od paradajza umesto sosa

    25.Nov - UH dan - 19/91
    D: 2 jabuke
    R: 2 kriske hleba, pola solje domaceg soka od paradajza, malo salate iz tursije
    V: 3x Munchmallow, sladoled casica (cok slad sa malinama i komadicima lesnika), rebro cokolade za kuvanje

    a sutra,
    26.Nov - V dan - 20/91
    D: banana
    U: banana
    R: jabuke
    U: kikiriki Gud dijet
    V: mandarine ili jabuke


    tako nekako...
    PS, nadam se da ce dalje sve da ide OK, i da ovaj minus necu nadoknaditi tokom P, S i UH dana....
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • moravka
    Amater
    Amater
    Postovi: 183
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od moravka » pre 11 godine

    Bravo na uspehu! Bas ti lepo ide! Sve najlepse do cilja! :)
  • gana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od gana » pre 11 godine

    gledam u dr dnevniku da si pisala o lanenom semenu ja neznam kako ko ja ga npr kad pravim zelenu salatu samo potrusim po njoj,mada neki kazu da bi se ttrebalo samleti u svakom slucaju je zdravo
  • LEPA_i_ZALJUBLJENA
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od LEPA_i_ZALJUBLJENA » pre 11 godine

    evo i mene,napisacu ti ovde o semenu lana sto si me pitala
    uvece stavim jednu kasiku senema u prelijem je vodom,poklopim da prenoci,a ujutru procedim i popijem,a celo zrno lana i kasiku melevenog dodajem u jogurt i u pahuljice,nekoliko dana ga vec koristim i mogu ti reci da mi je lakse malo..ali treba da se pije nekoliko dana da bi se osetio napredak,necu ga prekidati,prija mi :)
    probaj :009:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Drugarice, hvala što ste svratile i hvala na savetima. Od jutros sam počela da uzimam laneno seme (prenoćilo u čaši vode pa sam proceđeno popila plus što ću dodati kašikicu i zelenoj salati za ručak).
    Napraviću korekciju jučerašnjeg dana jer baš nije tekao po prvobitnom planu i najaviti današnji i sutrašnji plan:

    26.Nov - V dan - 20/91
    D: banana
    U: banana
    R:kikiriki Gud dijet
    V: pečurke na žaru, poprilična porcija (iz Maxija)

    27.Nov - P dan - 21/91
    D: 3 mandarine
    U: 1 jabuka
    R: pileći batak, zelena salata, parče hleba, malo ajvara, šolja supe bez testenine na kraju
    V: manje piletine, zelena salata

    28.Nov - S dan - 22/91
    D: 3 mandarine
    U: 1 jabuka ili 2 manje jabuke
    R: prebranac, dinstana šargarepa, zelena salata, parče hleba
    V: prebranac i šargarepa manje, zelena salata


    PS Volela bih kad alkohol ne bi bio tako kaloričan pa da ga ne izbacujemo skroz... :-) !
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Ella » pre 11 godine

    Posto me nije bilo neko vreme na forumu nisam primetila tvoj dnevnik. sada ispravljam gresku i pozdravljam te sa zeljom da ispunih svoj cilj, skines kilograme i steknes zdrave navike.
    UN dijetica ti lepo napreduje i vec imas dobre rezultate :23:
    I meni je spas u rekreaciji i uvek imam izgovor da nemam vremena ali to mora da se promeni. Sada mi se sve svodi na setnju i hodanje dok ne skinem prasinu sa sprava.
    Svako dobro ti zelim!
  • LEPA_i_ZALJUBLJENA
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od LEPA_i_ZALJUBLJENA » pre 11 godine

    samo napred,od lana nemoj da odustajes,ja sam zadovoljna,danas cu da uzmem jos,trosi se brzo :)mozes i po salati da ga posipas :)
  • sladjica :)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od sladjica :) » pre 11 godine

    Cestitam na minusu :hi-fi:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Hvala Ella, Lepa i Slađice! I vama puno uspeha i istrajnosti želim. Možemo mi ovo!
    Ella, ja sam videla tvoj dnevnik, samo napred!
    Lepa, počela sam da koristim lan baš tako kako kažeš...u stvari uskoro će mi nestati, moram da kupim. Mleveni nisam ni imala, ali kad budem kupovala, kupiću i jedan i drugi i to veću količinu da ne bih mislila o tome. Koristiću dve tri kašike dnevno, i biće valjda sve ok. Samo da znaš da bi i ajvar trebao da bude dobar za tu vrstu problema, ili se meni tako čini.
    Neću da se merim, stalno se bojim da mi se kilaža možda povećala, sačekaću dva kruga tj 2x4, pa onda, posle voćnog dana.
    Redovnu fizičku aktivnost još nisam počela ali je krajnje vreme....Iskreno, najveća želja bi mi bila da se naviknem da ustajem ranije (a pre toga da naučim da ležem ranije) pa da ujutro radim vežbe kod kuće, pre posla...To bi bilo najzdravije..
    Danas mi je bio P dan, za sedam dana mi je 29 dan, tj moj prvi vodeni dan...
    Baš ćemo da vidimo to čudo, nadam se da će biti OK.
    Na poslu ću da izguram, a onda ću da dođem kući, da ležim ako mi bude loše, šta drugo.. :)
    Pozz, vidimo se uskoro
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • LEPA_i_ZALJUBLJENA
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od LEPA_i_ZALJUBLJENA » pre 11 godine

    ne znam da li ima da se kupi meleveni,pitaj,ja ga meljem sama imam neki mlin za kafu pa sameljem po malo jer ne valja da stoji dugo mleven,mislim da postane gorak,mozda u frizideru nece.. :neznalica:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Seme je definitivno odlično, doduše danas ga nisam uzimala u obrocima nego samo onu proceđenu vodicu jutros (danas bio UH dan pa mi nije bilo zgodno, tj nisam isplanirala). Ali u svakom slučaju seme lana se baš preporučuje.
    Kilaža stoji na istom, doduše moguće je da mi je i ova količina hrane pogolema, ali nema veze što ide polako, samo neka ide. Svesna sam da treba da izguram celu dijetu i to mi je i velika želja i namera, tako da mislim da će svakako na koncu rezultat biti upravo kao što je i zacrtani cilj.
    Kad bih zaista uspela da korigujem metabolizam i iskontrolišem potrebu za slatkišima koju sam imala pre dijete, to bi bio najveći uspeh, mislim kada bi to postalo moje trajno stanje...
    Iskreno, nemam još uvek, da kucnem, problem sa izdržavanjem ove dijete.
    Danas je povodom UH praznika gozba bila bogami domaćinska, ali ubuduće moram da prepolovim tu gozbu. Nije kraj sveta pa da će od sutra zakonom da zabrane slatkiše. Zato obećavam na sledeći UH dan, da ću da jedem neki skromniji i manji slatkiš...Opustila sam se ja baš...

    Danas:
    29.Nov - UH dan - 23/91
    D: 3 mandarine
    U: 2 male jabuke
    R: integralna kifla, čašica soka od domaćeg paradajza
    U: 1 plazma (neplanirano, dala mi koleginica na poslu a ja nisam htela da odbijem)
    V: palačinka sa nutelom i višnjama, malo sladoleda, rebro Menaž čokolade za kuvanje
    (al se danas dobro jelo baš)

    Sutra
    30:Nov - V dan - 24/91
    D: 3 mandarine
    U: 2 manje jabuke
    R: 250 gr pečurke na žaru
    V: mandarine

    Ako bude frka malo kikirija Gud Dijet
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • okruglasta kockica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 25
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od okruglasta kockica » pre 11 godine

    Kako izdržavaš vitaminski dan? Meni je najgori i najteži, mada moraću da probam ovaj tvoj recept - pečurke na žaru, jer mi je jako teško kad jedem samo voće. Svaka ti čast, ja jedva čekam da mogu da napišem da je i meni 24-ti dan! :D
Odgovori 3271 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: zabzab i 38 gostiju