Odgovori 445 postova
Dijetica pa Bebica
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od ivaiva » pre 8 godine

    Lepe vesti,osim tih mucnina,ali one ce brzo proci!Meni je termin 12.09.! Bas smo blizu. :D Uzivaj koliko mozes! :009:
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od narcisa » pre 8 godine

    Mišo presrećna sam zbog razvoja situacije i jedva čekam da nam se vratiš. Te paklene mučnine ne mogu ni da zamislim. Nadam se da ćeš im doskočiti. :009: :mahalo:
    Ljubi bebče i za me.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Dijetica pa Bebica

    od 314pezos » pre 8 godine

    Sretno žemska :headbang:
    Slika
    Slika
  • MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater
    Postovi: 339
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od MiShīCá Mãllä » pre 8 godine

    Hej hej eto mene, sa malo novosti,...ziva sam daaa,...ha ha ha...
    Mucnine i dalje traju, ponekad ustanem iz kreveta i fino pravo do kupatila, zeludac mi se okrene, nista ne izadje, da izvinete i onda ceo dan muka...sta god pojedem, ako uspem da ujutru budem koliko toliko ok, onda povracam makar jednom do uvece, mada bude i dana da ne povracam,ali mucnina je tuuu uvek...i dalje su tu banane, jabuke, kikiriki, bademi (na onu moju mesavinu brusnica,kikirikija,badema i ostalog se navikao moj muzic dok sam ja bila na dijeti i sad malo malo pa to stavi u ciniju i donese,ako ja i zaboravim...sto mi je super :skakutalo: ) ,ali da se razumemo bude tu svega, komplet jela, ne gledam da "se kao ne gojim" i da pomislite da drzim neki tip dijete, ili sta vec, vec jedem ono sto mi prija...bude tu cokoladice ili nekog kolaca, primetila sam da mi se sad malo vise rucka, polako mi se vraca apetit..a kilice su bile oko 58,8 cini mi se, pa se vratila opet na 58,0 okruglo, pa se sad polako penjemo prema 58,5 i ja se radujem...
    Stomacic se uveliko vidi,cak i preko jakne svi mi (i u prethodnim trudnocama ) govorili i govore "jao pa ti si sigurno vise nego sto kazes trudna...ili tipa nosis blizance...") haos...ali pustim ljude neka misle sta hoce...mnogi tipuju...jao nosis kao da je decak i ostalo...imam jednu zelju,a to je da rodim zivo i zdravo dete kojeg god pola...zar ne? Ali ljudi verujte ja se jos uvek nisam skroz privikla na novonastalu situaciju...
    Kod doktora i jeste i nije sve ok, sto se tice bebice, raste,razvija se, mahala mi je :013: :-P :wink: ali sta je takoreci problem...pa on meni ladni rekao termin od 15-og do 26-og septembra, a sad zadnji put rekao mi je do 2-og oktobra,pa haos...pricala sam ja vama o tome u pocetku mog dnevnika, da je kod mene u zivotu sve nekako...naopako...ali ni oko toga se ne sekiram...pa mora bebica izaci kad tad, zar ne...salimo se sa muzem da cu biti kao Georgina iz Radovana III :neznalica:
    Imamo novosti lepe vezane za Nemanju, poceo je da svira violinu, pa privatno ide sredom na casove i jako brzo uci, i bas mu ide...a Ilija se "sprema" za skolu...sve me ispituje, vezano za skolu, kaze da jedva ceka...sto nas raduje jako :013:
    Seka mi se porodila, ne znam da li sam vam to pisala, dobila je lepog decaka, Andriju, sada svi cekaju jednu seku od mene i muza, kao da je to porudzbina :roll:
    Mislim da sam vam ispisala dosta, i umorila vas...
    Odoh nesto gricnuti, danas kuvam testo sa krompirom njami njami...
    Hvala na lepim recima i posetama :mahalo:
    Vas cu obici,makar vam pusu i pozdrav ostavila :009:
    Vama zeMske moje SRETAN 8.MART i lepo ga provedite :D
  • MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater
    Postovi: 339
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od MiShīCá Mãllä » pre 8 godine

    Hej hej eto mene, sa malo novosti,...ziva sam daaa,...ha ha ha...
    Mucnine i dalje traju, ponekad ustanem iz kreveta i fino pravo do kupatila, zeludac mi se okrene, nista ne izadje, da izvinete i onda ceo dan muka...sta god pojedem, ako uspem da ujutru budem koliko toliko ok, onda povracam makar jednom do uvece, mada bude i dana da ne povracam,ali mucnina je tuuu uvek...i dalje su tu banane, jabuke, kikiriki, bademi (na onu moju mesavinu brusnica,kikirikija,badema i ostalog se navikao moj muzic dok sam ja bila na dijeti i sad malo malo pa to stavi u ciniju i donese,ako ja i zaboravim...sto mi je super :skakutalo: ) ,ali da se razumemo bude tu svega, komplet jela, ne gledam da "se kao ne gojim" i da pomislite da drzim neki tip dijete, ili sta vec, vec jedem ono sto mi prija...bude tu cokoladice ili nekog kolaca, primetila sam da mi se sad malo vise rucka, polako mi se vraca apetit..a kilice su bile oko 58,8 cini mi se, pa se vratila opet na 58,0 okruglo, pa se sad polako penjemo prema 58,5 i ja se radujem...
    Stomacic se uveliko vidi,cak i preko jakne svi mi (i u prethodnim trudnocama ) govorili i govore "jao pa ti si sigurno vise nego sto kazes trudna...ili tipa nosis blizance...") haos...ali pustim ljude neka misle sta hoce...mnogi tipuju...jao nosis kao da je decak i ostalo...imam jednu zelju,a to je da rodim zivo i zdravo dete kojeg god pola...zar ne? Ali ljudi verujte ja se jos uvek nisam skroz privikla na novonastalu situaciju...
    Kod doktora i jeste i nije sve ok, sto se tice bebice, raste,razvija se, mahala mi je :013: :-P :wink: ali sta je takoreci problem...pa on meni ladni rekao termin od 15-og do 26-og septembra, a sad zadnji put rekao mi je do 2-og oktobra,pa haos...pricala sam ja vama o tome u pocetku mog dnevnika, da je kod mene u zivotu sve nekako...naopako...ali ni oko toga se ne sekiram...pa mora bebica izaci kad tad, zar ne...salimo se sa muzem da cu biti kao Georgina iz Radovana III :neznalica:
    Imamo novosti lepe vezane za Nemanju, poceo je da svira violinu, pa privatno ide sredom na casove i jako brzo uci, i bas mu ide...a Ilija se "sprema" za skolu...sve me ispituje, vezano za skolu, kaze da jedva ceka...sto nas raduje jako :013:
    Seka mi se porodila, ne znam da li sam vam to pisala, dobila je lepog decaka, Andriju, sada svi cekaju jednu seku od mene i muza, kao da je to porudzbina :roll:
    Mislim da sam vam ispisala dosta, i umorila vas...
    Odoh nesto gricnuti, danas kuvam testo sa krompirom njami njami...
    Hvala na lepim recima i posetama :mahalo:
    Vas cu obici,makar vam pusu i pozdrav ostavila :009:
    Vama zeMske moje SRETAN 8.MART i lepo ga provedite :D
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od leonida » pre 8 godine

    Držim fige za curicu ... pored silnih muških to bi ti bila lepa promena ... (jeste da su ćere dok su male tatine, ali kad malo poodrastu, kao moja, nema ti bolje podrške u životu ...). Ma, kako bude ... samo da je zdravlja, sve ostalo nije bitno u životu !!!
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater
    Postovi: 339
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od MiShīCá Mãllä » pre 8 godine

    Hej hej zene, majke, kraljice.. Eto i mene na kratko, cisto da mi ne propadne dnevnik :headbang:
    Sada sam mnogo bolje, nema vise onih uzasnih mucnina, mada povracam tu i tamo ali dok izadjem iz kupatila vec mi bude bolje, ne drzi me vise ona muka ceo dan... :skakutalo:
    Stomacic raste, kilice za sad stoje bilo je oko 58 a sad 58,8, znaci oko kilogram za prva tri meseca, ali se iskreno bojim posle, kazem muzu-puzu da cu posle nabaciti vise mozda odjednom :neznalica: ali,videcemo :wink: apetit mi se fino vraca, tako da sebi ispunjavam zelje sta god pomislim da jedem to i kuvam, za danas sam planirala dzigericu svinjsku, sa pireom i to ce i biti, pa kome se svidja svidja, kome ne...sta da radim..sto nije trudan? Ha ha...(sam sada 15-ta nedeljica vec..)...jedino me brine sto me cesto boli stomacic, odem do parka sa klincima, i sedim na klupi, niti trcim, niti skacem, i dok krenemo kuci mene toliko sece i boli, kao cak da imam kontrakcije da ne mogu da stignem do kuce :( kod doktora je sve uredno, i on kaze da je to na neki nacin ok, jer je trece dete pa se sve "isteglilo" u stomaku..i da bi do 20-te nedelje trebalo proci...ali ako sam kod kuce,onda nije strasno, samo ako sam na nogama,...ali secajuci se svojih prethodnih trudnoca sa dva malisana, ja sam samo setala i bila na nogama, i nisam sad neka zadrta, da moram setati i terati sebe, ali nije mi bas sve jedno...a bude dana da ne znam sta cu od sebe od obaveza...
    Sada sam konacno pocela uzivati u trudnoci,bez onih mucnina i glavobolja, stomacic je ocvrsnuo, deca ga samo ljube...kaze Ilija neki dan,.."jao mama a bebi trebaju kolica a mi nemamo, treba da kupimo,..." Predivni su zaista, bas mi pomazu...tako mali a tako svesni situacije :013:
    Leonida, hvala na poseti, (kod nas su misljenja podeljena...bar kod dece..Ilija-mladji bi voleo seku, a Nemanja batu...tako da cu nekom ispuniti zelju,sigurno...)...
    A ja sam do sada (sav period dok smo pokusavali dobiti bebu,a trajalo je oko tri god.) priznajem,malo vise zelela seku, a odjednom kako sam ostala trudna mi je stvarno sve jedno, samo kao sto kazes da je zdravlja...pa cemo lako...(cesto uhvatim decu da kazu SAMO DA SMO SVI ZIVI I ZDRAVI I NA OKUPU,A ZA OSTALO CEMO LAKO...)....moje reci...pravi su mali papagaji...
    Pozdrav za sve zene, od mene "okruglice" :pivo:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od leonida » pre 8 godine

    Koliko vidim odlično se ti držiš ... nećeš se ti naročito ugojiti ... ja sam već u prvih 3 meseca nabacila 5 kg ... a snaju je na pola trudnoće doktorica bacila na dijetu (došla je sa suzama u očima da se žali, zamisli gladnu trudnicu na koju se neko izvikao zato što se toliko ugojila :) )
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od narcisa » pre 8 godine

    Ne brigaj se, cuvar dnevnika je tu :D .
    Super to sve napreduje, i naravno da je jedino bitno da bude zdravo.
    Ako te zamara tabananje i rad, brate iskuliraj i ne mrdaj. Ljubac za sve.
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od narcisa » pre 7 godine

    Da se slučajno ne zaboravim da podignem dnevnik. Mislim na tebe :009: .
  • MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater
    Postovi: 339
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od MiShīCá Mãllä » pre 7 godine

    Narcisa divna si :009: najveci za tebe :D
    Iskreno ljudi,bas sam se ulenjila...vec dve ili tri nedelje govorim sebi,bar udji i osvezi dnevnik da ne propadne i nikako...ali hajd...eto vam izvestaja u kratke crte...
    Lezim ili lezim ili lezim ili sedim ili lezim i tako u krug...jer...boli me cesto i to bez pravila...nekad kad hodam ceo dan kad imam puno posla...nekad me iz cista mira zaboli, nekad me sece,nekad me kao blage blage kontrakcije obuzme nesto, nekad odmah ujutru iz kreveta osecam bol...nekad sa strane....pravila bez...i to mi je bezveze ali eto kad je tako. Naravno da nije bas bukvalno tako, da sam prikovana za krevet, ali bude dana da lezim ceo dan i kazem sebi "e neces, ustaj..." i onda hop na noge lagane a bol se siri po stomaku i blago opominje... Naravno da sam bila kod dr, pregledao me je i kaze "sto se njega tice sve ok" i eto u kratko da kad god vidim stolicu bolje sednem nego stojim, ili ako imam priliku da legnem bolje lezim nego sedim i to je sve u sustini...eto zato se Mishica ulenjila i sad kad trebam da se popnem na drugi sprat ja se ugusi ziva a butine i misici bole, a mrzim taj osecaj jer "su mi ruke vezane"... Bojim se da ne naskodim bebici...ili ne izazovem prevremeni porodjaj sto nikako ne bi bilo ok...pogotovo do sada...(otprilike sada sam usla u 6-ti mesec, ali ima jos iha haj dana ispred nas) i onda sto kaze muz-puz - ti izdrzi do septembra i polako ces onda vracati i snagu i sve, samo da sve bude ok sa nas dve...da da, dobro ste procitale moje macke mackaste...bili smo u Srbiji za Uskrs,pa smo bili kod dr na pregledu privatnom da bi ustanovila pol i rekla je da je kako ona vidi jedna mala breskvica u pitanju...a na zadnjem pregledu sada su mi to i potvrdili...muz je i hteo malo vise devojcicu cak se uvek tako i obracao meni sa "vas dve" i Ilija mi je rekao Mama znas sta ce da bude? Ja hocu seku i bice seka...(reci cu vam i ime...jer smo sigurni i bez dileme...Teodora :013: ...a Ilija kaze "ja to tako tvoje..(kao ime), necu, ja cu da je zovem Andjelka, Andjica"ha ha, jer moja sestra ima Andriju a onda mi Andjelku po istoimenoj seriji, :010: ..bar da gledam redovno, nego cim saltam kanale a on vidi najavnu spicu kaze "Ostavi to da gledam,tako ce da se zove i nasa Andja"...jako je porastao,izrastao,uozbiljio se, hoce macan da uci, pomaze mi izuzetno oko kucnih poslova cak i sam kaze Neka ja cu,tebe boli beba...i tako u krug....dok smo Nemanja i ja navijali za decaka,jer sam tako osecala da je...samo da se rodi zdravo u ovo ludo vreme a lako cemo za ostalo... :D
    Porodjaja se bojimmmm, daaa, jer sam sa Ilijom jako tesko prosla...ali sta je tu je mora izaci... :headbang: inace sam vam vec rekla da se rodio sa 3920kg pa je zbog toga sve bilo u fazonu "jedva pretekoh" a kad su mi rekli da je toliko tezak, bez sale sam rekla muzu "Idite ga izmerite opet,vi ste pogresili" eeee sad...ova trudnoca mi je ista sa Ilijinom u potpunosti...puno povracanja u pocetku, gubitak tezine, svo vreme imam zelju za vocem i povrcem,necim kiselim, bolove sam imala i sa njim i sada i sve se mislim da ce i ova beba biti velika i da sam nadrljala, jer ja sam usla u trudnocu sa 59,5 (tada sam vec bila trudna oko mesec dana i imala bas pojacan apetit, to je bilo oko nove god i svih praznika,kada je tata bio u gostima) ali je bila ta kilaza kada sam saznala za trudnocu...i do pr.ned.imala 61,0kg okruglo...znaci za 5meseci 1,5kg. A da vam ne pricam da sam se do ned.dana pre toga ugojila svega pola kg,pa odjednom onu kilu, i to me je radovalo...kazem muzu kako ta beba napreduje kad se ja bas nista ne gojim...a fino ruckam i uvek sam ZA...iskreno nema onog "jao 10h je uvece krce mi creva necu da jedem da se ne ugojim".. Svakako gledam da je to nesto laganije ali ako i nije...pih...zato i cuvam dnevnik, da se posle druzimo....eto da ne davim vise...ispisah vam puno a nista... :wink:
    Setila sam se 20.04. svih vas sa kojima sam se posecivala dok sam bila na dijeti, jer sam tada ja pocela dijeticu i taj dan je bio tako suncan i tako lep a ja sam se tako dobro osecala i kuvala rizu sa patlidzanom i tikvicama i setim se skrobnog dana...i eto za cas je prosla godina od tada, a da mi je neko rekao da cu sledece god.u to vreme biti uveliko trudna i okrugla (jer da da, centimetri rastu rapidno,ako vec kile ne toliko brzo)...iskreno ne bih verovala...
    Mnogim svojim poznanicama ili drugaricama spominjem i vas i druzenje sa svima vama i predlazem dijetu kao spas od kg,ako zele to naravno, ali pre svega je divna ova podrska koja se tu oseca a opet ne poznajes licno te osobe i neverovatan je osecaj da se neko toliko trudi oko tebe i bodri te a opet i rezultati ne izostaju :D
    Ja sam sigurna da bez vas ne bih onih 13kg skinula lako, cak bih i prestala mozda...a ovako ostaje da vam jos jednom zahvalim i Vama i Dijetici, pa do sledeceg druzenja :009:
    Puno poljubaca vam salje vasa Mishicaaaa tra la la la
  • Sax
    Amater
    Amater
    Postovi: 289
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od Sax » pre 7 godine

    Samo da te pozdravim i čestitam!!! :veseljak:
    Nismo se družile na forumu, ali me veoma raduje i to što je dijeta uspela i što je bebica na putu.
    Ako bi bebac da odmara umesto da šeta ti je pusti, kad prestane da se buni kad si na nogama ti lagano prošetaj, inače odmaraj i uživaj, biće prilike za aktivnošću od septembra :wink:
    Želim vam obema svu sreću i lepo leto :mahalo:
    • start........ 79,9kg, 14.08.2020.
      trenutno.. 78,4kg
      cilj 68,5kg pa 65kg
  • Hiz
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od Hiz » pre 7 godine

    Iako se ne znamo, raznezilo me tvoje pisanje. Uzivaj u cekanju, hrani se zdravo za dobro obe i ne brini ni za sta! A na kilazu pazi tamo pred kraj, u smislu pravilne ishrane. Meni je npr. period posle porodjaja (dva vezana) dosao glave! Ali nista nije nepopravljivo!
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od leonida » pre 7 godine

    Da, vrlo često se žene zapravo više ugoje posle porođaja nego u toku same trudnoće ... spremiš bebi najfiniju moguću papicu, ona naravno ne pojede sve, pa .... da se ne baci, jedeš iako nisi gladna ... i kilo po kilo, nakupi se.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od narcisa » pre 7 godine

    Čuvajte se :009: .
    Forum te čeka, ja te čekam.
    Ime je divno, mislim sva dječija imena su vam po mom ukusu :wink: .
    Lezi, ne budalasaj, jedi i uživaj. Uskoro će doći kmečanje, besane noći i nemogućnost da sjedneš na 5 minuta - hvataj rezerve. :mahalo:
Odgovori 445 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju