Odgovori 198 postova
dijetarnik
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Naravno da picimo, nema stajanja i odustajanja :D

    Evo i jelovnika za sutra:
    6. septembar, 4/91, V
    D: banana
    U: jabuka
    R: grilovano povrce (paprika, tikvica, patlidzan)
    V: paprike sa belim lukom
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Malo sam se plasila kako ce vitaminski dan da prodje, ali sve je super, nema nikakvih kriza :)

    Evo jelovnika za sutra:
    7. septembar, 5/91, P
    D: banana
    R: cuftice, kupus salata
    V: pola od rucka
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 6 godine

    Kako budesh napredovala sa UNkom bice sve lakshe shto se kolichina i ritma dana tiche...jedino nemoj da padash sa motivacijom kada za jedno mozda 4-6 nedelja pochnesh malo da stagnirash na vagi. Zato mnogi posustanu nakon tih nekih mesec i po dana kada postignu pristojan manjak na vagi pa pochnu da stagniraju. Ali ti se ne daj...nisam se ni ja dala pa sam sad zadovoljna. :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Koliko dugo je trajala ta stagnacija kod tebe? :) To se desava valjda u svakoj dijeti, uvek u jednom momentu malo stane. Najbolje da se ceo drugi mesec ne merim :D

    Danas sve proslo dobro, osim sto sam veceras pojela jednu pomorandzu :oops:

    Evo plana za sutra:

    8. septembar, 6/91, S
    D: banana
    R: rizoto sa sampinjonima, kupus salata
    V: pola od rucka
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 6 godine

    Slonche, ne mogu da se setim koliko dugo je trajalo.Ako pogledash moj dnevnik videcesh tamo jer sam kukala da stagniram :D Ali to treba prevazici. Prvih 10 kg je otishlo relativno brzo , verovatno za tih mesec i po dana a onda se onih 6 i neshto vuklo narednih mesec i po. Tako sam zavrshila UNku sa 16 i neshto kilograma manje. Onda sam probala "odrzavanje" sa UNkom i za 20 dana skoro nishta nisam skinula (ili vrlo malo) i odustala sam od toga.Onda sam na Danskoj brzometno skinula 4-5kg a nakon toga sam brojala kalorije 3 meseca i skinula dodatnih 6.5kg. Tako nekako je ishla moja istorija. Sada sam opet na Danskoj brzometnoj da bi skinula ova 3 kg i zaokruglila svoj gubitak kila na -30kg. Posle polako josh 5-8 kg i tu cu stati i odrzavati vodeci rachuna o kalorijama a jeduci normalnu hranu. To mi je plan.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Ja nesto ne verujem da cu ici na odrzavanje, toliko kilograma treba da skinem da bi verovatno trebalo da drzim tri kruga UNke :roll:
    Ali dobro, polako. Krenula sam sa 109.3, a zelim da dodjem do 60 :010:

    Evo jelovnika za sutrasnji divni, omiljeni, prelepi, dugoocekivani, najsladji, najdrazi dan :D :D

    9. septembar, 7/91
    D: banana
    R: pica (testo, paradajz pelat, sampinjoni, origano, susam)
    V: palacinka
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    10. septembar, 8/91, V
    D: banana
    U: limunada
    R: grozdje
    V: grilovano povrce
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 6 godine

    Slonche, malo ti je preambiciozno da postavish takav cilj od -50kg :( .Naravno nije i nemoguce ali na duge staze. Naravno ne mogu se spajati UNke poshto to i ne bi radilo :( . Moracesh nakon UNke da osmishljavash sebi naredne nachine ishrane na kojima cesh nastaviti da gubish kilograme. Ako na UNci od 3 meseca skinesh 20 kg to ce biti fenomenalan rezultat i dace ti podstreka za dalje :headbang: Ja sam nashla sebi ovu formulu kako vec rekoh da nakon UNke idem sa manjim brojem kalorija gde gubim sporo ali gubim a onda povremeno uradim Dansku (nekad i polovichno) pa skinem 4-5 kila za kratko vreme a onda ih odrzavam i nastavljam da skidam usporeno sa manjim kalorijama ali normalnom ishranom. Ovo mi omogucava da nichega nisam zeljna u periodu kada smanjujem kalorije a i ono shto je najvaznije organizam mi se navikava na manje kolichine te raznovrsne hrane. Ne mozemo ceo zivot jesti restriktivno...prosto nije moguce...imamo "cravings" tj.organizam pochne da vapije za nekom od hrana :( . Meni sada nije problem da pojedem 1/4 pice na primer i da mi ne treba vishe. Malo mi je teze da se zaustavim sa pitama :nasilan: ali borim se.
    Samo napred.U hodu cesh nakon UNke traziti svoju formulu ali UNku MORASH da izgurash :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Bako, jeste cilj preambiciozan, ali to je kilaza koju bi trebalo da imam na svoja 172 centimetra :neznalica:

    Idemo polako, pa dokle stignemo. Nadam se da ce nakon UNke zeludac malo da mi se smanji i da cu imati vecu svest o tome sta preteran unos hrane radi mom telu. Navikla sam da jedem kad mi je dosadno, to je bas lose.

    Prosao je prvi ciklus od osam dana i moj rezultat je -2,2kg! :013: Pocela sam sa 109.3, jutros vaga kaze 107.1 :)

    Jelovnik za danas:
    11. septembar, 9/91, P
    D: grozdje
    R: jaja, parce hleba
    V: jaje
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od happyhappy » pre 6 godine

    Cestitke za prvi minus :veseljak:

    I, nemoj preterivati s grozdjem, mozda je neko drugo voce bolji izbor za pocetak :D
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 6 godine

    Bravo za minus :headbang: 8) Ici ce to videcesh ...samo guraj.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Hvala, devojke :D

    Nije kul sto su mi najcesci izbori za dorucak grozdje ili banana, ali to me najvise drzi sitom. Svakako gledam da to bude saka grozdja ili manja banana bas zbog visoke kalorijske vrednosti koju imaju.

    Evo jelovnika za sutra:
    12. septembar, 10/91, S
    D: banana
    R: punjene paprike (paprike, luk, sargarepa, pirinac)
    V: pola od rucka
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Od svih dana u Un dijeti, skrobni najmanje volim. Em nisam neki fan ni krompira ni pasulja ni graska, a jos imam utisak da mi te skrobaste namirnice dizu secer. Uvek na skrobni dan imam apetit kao ala, sve bih pojela. Mozda uvedem dva proteinska dana i izbacim skrobni.

    13. septembar, 11/91, UH
    D: banana
    R: kuvani djevreci, paradajz
    V: kolac
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 6 godine

    Ne bih ti to preporuchila Slonche. Probaj da nadjesh neku skrobnu hranu koju nisi jela da bude malo raznovrsnije ali koliko god mozesh ipak prati taj redosled dana.Mislim da je to bitno. Pa i ako pojedesh malo vishe taj dan nece to znatno uticati na gubljenje a verovtno da ima neku ulogu i to jer se osecash vishe i duze sita nego drugih dana.
    Takodje te chorbe od povrca su u jednoj fazi mnogima od nas bash pomogle da preguramo. Ja lichno a i neki drugi koji su drzali uporedo samnom i ako volim salate nisam navikla da ih jedem u nekim kolichinama a bez glavne hrane a kazu salate kao mozesh koliko hocesh :roll:
    Takodje bih ti preporuchila da nadjesh na ovom a i na drugim sajtovima za UNku malo raznovrsnije recepte. Problem sa svakom dijetom je shto shta god da jedesh nakon nekog vremena dosadi pa se mora ubaciti mlo mashte u ta jela :D
    Probaj sa chorbama od povrca...na skrobni dan dodaj krompir. Mozesh i da ih ispasirash pa dobijesh krem chorbu.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Bakice, problem je sto ja corbe uopste ne volim. :cry:
    Na kraju krajeva, nisam zdravom ishranom nagurala skoro 110kg. :roll:

    Imam utisak da sam danas bas mnogo jela. Veceras pojedoh tri palacinke. :prasence:
    Radujem se sutrasnjem vitaminskom, fali mi osecaj praznine u stomaku. Ubacicu i neku duzu setnju sutra, da probam da regulisem ovaj unos od danas.

    Jelovnik za sutra:
    14. septembar, 12/91, V
    D: grozdje
    R: vocna salata
    V: grilovano povrce
Odgovori 198 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju