Odgovori 193 postova
dijetarnik
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 222
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 3 godine

    Hvala, PD! :) Videla sam da te tako oslovljavaju u dnevniku i mnogo mi je slatko. :D Malopre sam bas iscitala nekoliko strana tvog dnevnika i super mi je to kako opipavas sta ti prija, sta ne, uvodis neka pravila lagano i prilagodjavas se situacijama. To je ono sto svako od nas treba da zna i ispita, zato sto ne moze covek celog zivota da bude na dijeti. Mnogo mi je drago sto si tu, bicu redovan gost tvog dnevnika! :D

    Bilo je malo promena u danasnjem jelovniku - dorucak sam preskocila zbog neke guzve i umesto cevapa sam vecerala jogurt. Taj jogurt je uleteo zato sto sam za rucak kupila malo pakovanje cevapa (cevape inace kupujem samo u jednoj mesari kojoj verujem i oni ih stvarno lepo prave). Imali su neka pakovanja od po 800g, sto mi je bilo bas mnogo, pa sam uzela pakovanje od 300g i sve spucala za rucak. :prasence: Mogla sam da biram izmedju jaja, tunjevine i jogurta, ali s obzirom da uopste nisam bila gladna, odlucila sam se za jogurt.

    Jutros je vaga rekla 113,8kg. Mericu se na svakih osam dana.

    Za sutra planiram ovako:

    22.10, 2/91, S
    D: dve jabuke
    R: pirinac sa graskom, kukuruzom i sargarepom, salata od cvekle
    V: pola od rucka
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: dijetarnik

    od Pali Debela » pre 3 godine

    E bas mi je mnogo drago sto si nam se pridruzila! :pivo:
    Super je protekao prvi dan! Jedva cekam da cujem za drugi. Mislim da ce biti lep minus posle osam dana, ako nastavis ovako.
    Samo napred! :013:
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 222
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 3 godine

    Ipak nista od Unke, prelazim na jelovnik koji mi je prepisala nutricionistkinja (sa malim izmenama). Evo danasnjeg dana:

    26. oktobar, dan 1
    D: dva barena jaja (htedoh da ubacim i malo rukole, ali sam bas zurila i nisam imala vremena da je operem :( )
    U: banana sejk (banana i 200ml mleka)
    R: pilece belo meso 300g (pripremljeno u rerni bez ulja, samo zacini), salata
    V: 200g jogurta
    fa: 1h voznje sobnog bajsa


    Kalorijski unos je otprilike 150+300+540+110=1100kcal
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: dijetarnik

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Jao i ti si bila kod nutricionistkinje! :013: Divno, bas se radujem! Napisala sam tamo kod mene o drugarici kojoj fenomenalno ide, pa i tebi zelim isto to, i da sledeceg ponedeljka bude jedan lep minus!

    Citam, pratim sve, kradem ideje, heheh
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: dijetarnik

    od 314pezos » pre 2 godine

    Ради форум после дуго времена како треба :013:
    Slika
    Slika
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 222
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 2 godine

    Gigo, a sto nam tikeri nisu omoguceni? :neznalica:

    Elem, krecem i ja na Un dijetu, danas prvi dan :) U principu, nikad nisam bila deblja, stigla sam do 120,4kg (jutros rekla vaga). Red je da se zaustavim, inace cu lagano da odem do 150+ kg za neku godinu ako se ne priberem malo. Nije mi najvazniji motiv ni da udjem u stare pantalone ni da se sredim za more, nego onaj dobar osecaj kad ti je lepo u sopstvenom telu. Posto mi trenutno nije lepo. A i nikad nisam izdrzala ceo krug Unke, hajde da vidimo da li mogu 8)

    D: preskocen zbog obaveza, sveo se na gutljaj cedevite koju niti volim niti pijem (naravoucenije: uvek imaj vockice kod kuce!)
    R: belo meso sa senfom, spanac
    V: belo meso sa senfom (pola od rucka), cvekla
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: dijetarnik

    od 314pezos » pre 2 godine

    D: preskocen zbog obaveza, sveo se na gutljaj cedevite koju niti volim niti pijem (naravoucenije: uvek imaj vockice kod kuce!)
    R: belo meso sa senfom, spanac
    Срећно драга са УНком и дијетом наравно .. што се тиче форума, добро је и ово да ради колико није радило.
    ал ајмо боље о јеловнику
    Д: сама си рекла где си се средила, ок је импровизовати али основа успеха сваке дијете је управо у планирању да се планирањем грешке сведу на минимум
    Р: сенф није забрањен али треба пазити на његову употребу због високог садржаја слане материје у њему, видим нема хлеба, немојте потпуно избацивати хлеб парче, два ће задовољити потребан дневни унос тог типа угљених хидрата тако да протеински и скробни дан слободно парче два .... јој јој јој, камо се деде шоља бистре лепе супице на крају ручка ?
    Slika
    Slika
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 222
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 2 godine

    Gigo, izbacivanje hleba i nemanje dorucka je dovelo do toga da sam to vece imala uzasnu mucninu i glavobolju, celu noc sam povracala. Isto mi se desilo pre nekih mesec dana kad sam htela da krenem na keto dijetu, prvo vece sam imala identicne simptome.

    Od sutra krecem opet, sada definitivno sa hlebom. Na supu sam bila totalno zaboravila. Kako je ti pravis, btw? I koja je njena uloga?

    Nemam predstavu sta ce sutra da mi se jede, da li cu da idem na sir i jogurt ili meso i supu. Pisem jelovnik sutra uvece. Imam i sobni bajs koji bi trebalo aktivirati.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: dijetarnik

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Evo i ovde da ti se javim! Samo napred, tu sam da bodrim, citam, zajedno smo jace :) Idealno nam je sada, pocetak godine, zima, sve je mirno :)
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 222
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre mesec dana

    Eh da, ovde ne da je mirno, nego imam utisak da smo na forumu duhova :D

    Ali sto ti rece, sto manje kritike - to bolje :D

    Ja sam resila da od sutra krenem, samo ne znam da li ce to biti brojanje kalorija, hrono dijeta, pravilna linija ishrane... Znam samo da nesto mora, pa kud puklo da puklo. Vec godinama se budim i lezem sa mislju da treba da oslabim i stalno nesto pokusavam, pa onda od sutra cu, od ponedeljka, od prvog... i stalno taj zacarani krug i vise sam u potpunoj depresiji sto se kilaze tice. Jutros je vaga rekla 121,2kg. Ogledalo izbegavam, u soping idem samo kad bas moram.

    Jedem na nervnoj bazi, na emotivnoj bazi i kad mi je dosadno. Cim me nesto ucini srecnom, tuznom, nervoznom - aj nesto da gricnem. Gledam film - aj nesto da gricnem. Dosadno je - daj da gricnem nesto. Imam veliki problem sa disciplinom i razgranicavanjem hrane od emocija. Da ne pricam o tome koliko mi novca odlazi na hranu, zavisna sam i od dostave hrane. Tako da na svemu tome moram da radim i da se lecim.

    Ali eto, javljam sutra koju sam dijetu odabrala od navedene tri i mericu se svakog ili svakog 2-3. dana, pisacu ovde sve. MORAM i neku fizicku aktivnost da uvedem sto pre, osecam se kao da imam 88 godina.

    kuckamo se i nek nam je sa srecom :pivo:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: dijetarnik

    od Pali Debela » pre mesec dana

    Pre svega, dobro dosla! Mnogo se radujem sto si tu :pivo:

    Hahaha, grad duhova, bas tako :) Mada, ponekad vidim da kao ima ljudi, neregistrovanih, tako da mozda neko i cita, ko zna :)

    Za psiholosku glad te razumem 100%. Ista stvar i kod mene.

    Jedva cekam da vidim sutra koji si rezim ishrane odabrala. Pratim i podrzavam! I neka nam je sa srecom!
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 222
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre mesec dana

    Nemam pojma sta sam odabrala, ponesto iskombinovala od svega :D

    plan je da se merim svakog dana, da vezbam svakog dana (pod vezbanjem podrazumevam i setnju od pola sata :D) i da koliko-toliko probam da se drzim dalje od brasna i slatkisa uz redovne obroke. Evo jelovnika za danas:

    D: banana, kornfleks, mleko
    R: pastrmka, brokoli, mandarine
    V: jos nije bila, ali planiram homemade cezar salatu (piletina, salata, kasicica majoneza i kasicica senfa)

    Jutros na vagi 121,5kg :014:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: dijetarnik

    od Pali Debela » pre mesec dana

    Bogme, svidja mi se plan, a svidja mi se i kako ti izgleda danasnji dan. U stvari, ovo kako si isplanirala da nas da jedes je savrseno. I riba, i voce, i povrce. Super!

    I ja setnju od pola sata smatram fizickom aktivnoscu. Vreme je predivno, idealno da se proseta malo.

    Jeste dosta 121 kg. Ja imam 97 (ali sam visoka, da ne kazem niska :) 157 cm, tako da mi je BMI 39). Tako, da verujem da smo tu negde. Nista, brojke su brojke, ako drzimo pod kontrolom sta jedemo, i malo se vise aktiviramo fizicki, nece imati gde nego dole. Samo polako i istrajno, ovo je maraton a ne sprint.
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 222
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre mesec dana

    Da, prvi dan je bio dobar po pitanju ishrane i dobro sam se osecala, ali onda petak i subota prejedanje. :(

    Danas opet nisam pocela kako treba, probacu od sutra da se vratim na kolosek. Vidim da cu da vodim tesku borbu sa samom sobom :placljivko:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: dijetarnik

    od Pali Debela » pre mesec dana

    Sve te razumem, borimo se sa istim demonima.

    Znas kako ja vidim, naravno uvek vazi disclaimer, da je to samo moje misljenje, i uopste ne mora da bude ispravno. Ja vidim da je dalek put od prejedanja do savrsene ishrane. Kao da pokusavas da skocis u dalj 20 m. Probas, ne uspes. Opet si na nuli. I tako samo probas ne uspevas, i crpis energiju i volju koja je vrlo ogranicena. A zar nije bolje, skocis koliko mozes. Pola metra, pola metra. Opet bolje nego nista. Tu se malo stabilizujes. Kada imas ponovo snagu, jos pola metra. Tako je bar meni bolje. Mada, naravno, svi smo razliciti, ne mora da znaci da to nekom drugom odgovara.

    Na primer, narucis dostavu. Pa sta. Ali kazes sebi, pojescu pola te dostave i jos kupus salate dok se ne najedem. Kupis kupus salatu u maksiju u onom delu sa kuvanom hranom, jer ko ce da renda i da sprema to. I za sutra imas drugu polovinu. I jos kupusa. Jedes sve sto ti se jede, ma koliko nezdravo bilo samo duplo manja kolicina nego inace + salata u neogranicenoj kolicini. Kad imas vremena i volje i energije skuvas nesto.

    Meni smeta da dane delim na dobre i lose, da hranu delim na dobru i losu. Da se plasim kasicice senfa i prstohvata vegete. Jer kada tako delis, onda naravno, a vi to radimo, to sam sigurna, pomislis, pa ovaj dan je pokvaren, daj da jedem sve sto mi se jede, pa cu od sutra po pravilima. Ja sam tako pokusavala od sredine jula. Ugojila sam se 5 kg. Grama smrsala nisam. Bolje da sam jela sta mi se jede bez grize savesti, a da ukljucim mozak kako mogu da popravim stvar, bar se ne bih ugojila. Zato sam sad sebi rekla, improvizacija. Jazz. Na bini sam i to je to. Snalazim se od dana do dana. Trudim se koliko mogu, analiziram razmisljam po malo, bez opterecenja, pratim kilazu, pa cemo da vidimo, da li moze tako. Mozda ne moze. Ne znam, videcemo. Ali moja savrsena dijeta je pocela, to je to. Nema novih restarta, novih pocetaka, savrsenih planova, ovo sam ja tako jedem, sve pisem, necu da se stidim i pokusacu polako da popravim svoje navike.

    Jedno veliko izvinjenje sto sam se ovoliko raspisala kod tebe u dnevniku. Nadam se da ne zameras. Necu vise, jer malo je nekulturno. Saljem ti veliki zagrljaj! Zajedno smo u ovome, tu sam da te pratim i da te bodrim na tvom putu, za koji god put da se odlucis!
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
Odgovori 193 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju