Odgovori 194 postova
dijetarnik
  • usamljena_bucaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 122
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: dijetarnik

    od usamljena_bucaa » pre 4 godine

    Slonche i tisi tu, sretno ti bilo. :013: :013: :013:
    Meni je unka extra i najbolje mi skida kg..ali ovaj put sam krenula sa nečim što bi moglo biti moja životna ishrana.. vidjet cu kako će mi skidati kg, ako ne bude islo, vratit cu se i ja na un..
    Drago mi je što se forum pokreće :009: :009: :009:
    06.01.2020.g 102 kg
    07.02.2020.g 93,400 kg
    07.03.2020.g 87,300 kg
    07.04.2020.g 82,400 kg
    07.05.2020.g 78,700 kg 😟
    07.06.2020 ?
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 223
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 4 godine

    Ode moj pokusaj UN dijete u propast. Idemo opet, ponovo :D

    15. februar, 1/91, P
    D: banana
    R: piletina, cvekla
    V: piletina, cvekla
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 4 godine

    Naravno. Nema odustajanja :nasilan: Samo se nastavi :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 223
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 4 godine

    Dacu sve od sebe :D

    Jelovnik za sutra:

    16. februar, 2/91, S
    D: banana
    R: krompir, zelena salata
    V: krompir, zelena salata
  • usamljena_bucaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 122
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: dijetarnik

    od usamljena_bucaa » pre 4 godine

    Šaljem ti svu energiju, mozeš ti to, uz tebe smo :009: :009: :009:
    06.01.2020.g 102 kg
    07.02.2020.g 93,400 kg
    07.03.2020.g 87,300 kg
    07.04.2020.g 82,400 kg
    07.05.2020.g 78,700 kg 😟
    07.06.2020 ?
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: dijetarnik

    od Cirkončić » pre 4 godine

    Srećno Slonče! :013:
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 223
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 4 godine

    Hvala, devojke! :009:

    Pocetna kilaza mi je 109,5kg. :cry: Juce ujutru sam se izmerila. Plan je da sledece merenje bude 15. marta.

    Jelovnik za sutra:

    17. februar, 3/91, UH
    D: banana
    R: pica (testo, pelat, sampinjoni, origano)
    V: pica
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 223
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 4 godine

    18. februar, 4/91, V
    D: banana
    U: visnje
    R: 30g banana cipsa
    U: salata (baby spanac, rukola, ceri paradajz)
    V: corbica od brokolija, karfiola i sargarepe
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 4 godine

    Ovo ti je dosta rigorozno :005: Nije loshe da se pochne tako ali bojim se necesh dugo izdrzati na tako rigoroznoj ishrani. Medjutim kada dodjesh u fazu da ne mozesh ti malo olabavi ( ali ne mnogo) tek da se oporavish par dana pa onda opet udri. Ja sam zakljuchila da je tako na duge staze lakshe. Naime na rigorozi izgubim nekoliko kila a onda ih na olabavljenoj ishrani odrzavam neko vreme pa onda opet rigoroza. Danas na TV kaze nutricionista da je potrebno 100 dana da budesh na nekoj dijeti/ishrani da ti se metabolizam navikne. Meni je to uspelo onomad sa UNkom. Od onda manje vishe pokushavam da ne vratim kile a da polako gubim i dalje. Naravno sad kad sam se odvikla od prejedanja sve to ide mnogo lakshe...tri godine su proshle od kad sam krenula onomad na tu UNku. Mozda sam se za to vreme 3-4 puta prejela i tada mi je bilo muka ( chak sam par puta i povratila). Istina sada se teshko gube kile dalje i to traje duze ali ne marim jer sam u sushtini zadovoljna sobom a to shto hocu josh malo da izgubim nije mi nikakva panika vec sad to radim na tenane. Cilj mi je sada vishe da pomognem cerki da i ona uradi ovo shto i ja, da izgubi kile, bude zdrava i zadovoljna sobom i tu se odrzi.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 223
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 4 godine

    Bilo bi rigorozno da nisam pojela 100g banana cipsa umesto 30 predvidjenih grama :D

    Nisam stigla nista da jedem na poslu i kad sam dosla kuci navalila sam kao ala na to. A taj cips sadrzi i secer i med, ima 500kcal na 100g. :bas_tuzan:
    Ali sta je tu je, idemo dalje. Zasad se super osecam, budem ponekad malo gladna, ali mnogo je bolji osecaj gladi nego prejedenosti.

    Prava borba tek predstoji nakon ovih 90 dana kada treba odrzati kilazu i pokusati otici jos dole, posto ja sa svojih 110 kg sigurno necu biti top model nakon ova tri meseca. :D Mnogi su se ponovo ugojili nakon UN dijete. Secam se nekih ljudi sa ovog foruma koji su bas bili inspiracija (Black Maja i Tijana na primer), napravili su sjajne rezultate UNkom, a onda nakon nekog vremena opet podlegli gojenju.
    Bakice, je l' si ti bila i na odrzavanju UNke? Mislim na onih 90 dana nakon 90 dana dijete. Ja planiram da idem na to, a mozda cak da opicim i dva kruga. Imam bas mnogo za skidanje.



    19. februar, 5/91, P
    D: nar
    R: cevapi, zelena salata
    V: cevapi, zelena salata
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 4 godine

    Ja sam odradila UNku onih 90 dana ( bilo je i brljanja naravno ali sam nastavljala) i skinula sam 16kg za to vreme. Onda sam krenula na to odrzavanje ali nisam izdrzala dugo mozda oko mesec dana ili manje. Medjutim tada sam okrenula na brojanje kalorija i za ta sledeca tri meseca nakon UNke sam skinula josh 14kg. Ishla sam povremeno na rigorozne ( kao Danska) i tako bih skinula par kila pa onda brojanjem kalorija nastavljala... Sve u svemu za 6 meseci skinula sam sve zajedno 30kg. Onda je nastala borba da se tu odrzim. Merila sam se stalno i nisam dozvoljavala sebi da dobijem vishe od 5kg i odmah bih na neku rigorozu pa brojanje kalorija da to izgubim. Najvishe sam vratila 2018-e u leto kada sam bila u Beogradu i razvaljivala se od bureka svako jutro plus sva moguca klopa. Tada sam dobila 8 kg nazad za 4 nedelje.Nakon toga godinu dana sam se borila sa tih 8 kg. Izgubim 5kg pa ih vratim...Tek tamo u avgustu 2019-e sam se ozbiljnije bacila da skidam kile jer sam planirala ( i otishla) za Beograd u oktobru. Tu sam se pred Beograd spustila bila na 86kg. U Beogradu sam ovaj put dobila "samo" 4kg jer sam se uzdrzavala od bureka. Po povratku kuci od kraja novembra do sada izgubila sam nekih 6 kg uglavnom brojeci kalorije i povremenim kratkim rigorozama. Hocu da skinem josh 15kg ali sam svesna da ce to ici sporo i dugo. Ali donela sam odluku i radicu na tome narednih godinu dana. Borba je to jer chim se opustish kile krenu gore. Moramo se nauchiti ili da jedemo zdravo ( bez mnogo masti i ugljenih hidrata i naravno bez shecera i brashna) ili da jedemo normalno ali upola manje kolichine od onih koje bismo mogli da pojedemo. I najvaznije je vecheru ili preskochiti potpuno shto je meni teshko ili samo malo voca, salate...komad mladog sira ili tako neshto.Pijem dosta kafa sa zasladjivachem i one mi ubijaju apetit i zadovolje potrebu za slatkim .To su moje preporuke.Nastojim da ih se drzim mada brljnem tu i tamo.Nema odustajanja.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: dijetarnik

    od Cirkončić » pre 4 godine

    Svaka tebi čast Slončiću kada uspevaš da držiš tako rigorozno un dijetu. Meni je un lično teška. Samo jednom sam za mesec i po dana sa njom izgubila 18 kg ali to kada se tek pojavila i kada sam bila dete jer sam bila gojazna. Od onda nisam uspevala da je držim jer mi je bia teška. Tebi svaka čast! :)
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 223
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 4 godine

    Bakice, evo i sad mi nije dobro kad se setim bureka kod Trpkovica, prosto osetim kako mast klizi niz bradu :D
    Imate li neku buregdzinicu tamo, je l' se prave isti bureci kao ovde? Ili bureci u Australiji nisu popularni?

    To sto kazes za veceru je potpuno tacno. Moja mama nikad nije imala problema sa viskom kilograma (za razliku od moje sestre, tate i mene). Ali kad god bi osetila da je nabacila kilogram, dva vise, odmah bi sebi zabranila hranu posle pet, sest uvece i cas posla bi se otarasila tog "viska". A i lep je osecaj kad se probudis ravnog stomaka, bez ikakve nadutosti i podbulosti.


    Cirkoncicu, svaka meni cast kad sam uspela ovoliko kila da nabijem u sebe :D
    Ne znam, zasad mi UNka ne pada tesko, a i postoje neki dogadjaji u maju i junu zbog kojih imam motivaciju da se sredim malo. Tu su neke svadbe, krstenja, 18. rodjendani, svasta nesto lepo :)
    Vec tri, cetiri godine vucem ovu kilazu i smucilo mi se. Za svo to vreme nije bilo dana da ne pomislim kako treba da smrsam, kako treba da krenem na neku dijetu i slicno. I kretala sam, nije da nisam, ali brzo bih posustala. Sad bas zelim da istrajem, ali polako, ne jurcam nigde. Kapiram da je to put i da ce da traje. Moram da se promenim.
    Videla sam da neces da se meris do 18. marta, odnosno dok ne prodje prvi mesec. I ja sam u tom fazonu skroz :D Krenula sam na dijetu 15. februara i do 15. marta ne stajem na vagu. Verovacu da se nesto desava, pa cemo da vidimo 15. marta :D

    Evo jelovnika za sutra:

    20. februar, 6/91, S
    D: nar
    R: pirinac, azijska mesavina, cvekla
    V: pirinac, azijska mesavina, cvekla
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 4 godine

    Meni je UNka bila super jer se jede sve samo razlichitim danima. Moj problem je shto sam dijabetichar i bar dva dana ( skrob i ugljeni hidrati) nisu preporuchljiva za mene. Zato sam vecinom na brojanju kalorija. Ja se ne secam da sam bila mnogo gladna na UNki mada moja cerka kaze da jesmo bile gladne. Problem je shto je ishrana dosta jednolichna jer morash da vrtish stalno isto ili slichno. U svakom sluchaju UNka RADI. Rekla sam cerki ako se ne pokazu rezultati 29-og februara zadovoljavajuci onda da idemo na UNku u martu. Ja poshto nisam sad na strogom broju kalorija vrtim dve kile gore-dole ( izmedju 83-85). Moracu bar tri dana na onu kratku rigorozu da bih videla 82 na vagi.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: dijetarnik

    od Cirkončić » pre 4 godine

    Kako ide Slončiću?
Odgovori 194 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: zabzab i 17 gostiju