Odgovori 246 postova
Da ne budem vise Yo-Yo
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Drago mi je da ti je stomak OK.

    Nema nista bolje za motivaciju od tih komplimenata.

    A da si organizovana svaka ti cast. Ja sam razvila system po kome sve operem I opeglam za vikend sto i uredno poslazem po ormarina, tako da imam dobru bazu za odabir. Obicno uvece dok se tusiram smislim u glavi sta cu sutra da obucem i nemam crveni ofinger za urgentne momente.
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Veco ja sam nekako od malih nogu bila prilicno organizovana, toliko da su moji u jednom trenutku (u predskolskom uzrastu) postali zabrinuti jer sam trazila tati da mi "iz kancelarije" donese rokovnik i pocela u njemu da pisem sta imam od obaveza za koji dan. Niko me nije ucio, vec sam videla kako to tata i mama rade, a u stalnom nastojanju tog uzrasta "da budemo veliki" krenula i ja.

    Mrso odgovor na tvoj edit: vecina ljudi misli da za vitku liniju moraju da jedu najskuplje "dijetalne" proizvode na trzistu, jer su tako negde procitali/culi. Problem je u tome sto sva edukacija koju takvi ljudi dobijaju potice iz reklama i drugog prikrivenog reklamnog sadrzaja - publicitet i boranije.

    Prva teretana u koju sam ja zagazila i gde sam se zaljubila u "pumpanje gvozdja" je imala fenomenalnog trenera, koji je imao svoju magicnu svesku. U toj svesci je stajao uporedni pregled prirodnih i "praskastih" izvora proteina, koji su neophodni za izgradnju misicne mase, kao i drugih mikro i makro nutrijenata potrebnih za zdravlje i snagu. Sad sam bas odokativno preracunala po sadasnjim cenama... Recimo, ako neko ko vezba u teretani uzme 1 mericu whey proteina posle treninga (a ako je ona velika tegla od 2,3kg oko 6000 dinara), to dodje na nekih 79 dinara za nekih 20g proteina. Isto toliko ima u 100ak g piletine, koja kosta duplo manje, ili u nekih 200g mladog sira (opet manje kosta) ili u 3 jaja (znatno manje kosta)... U to vreme su tu teretanu opsedali razni trgovacki putnici koji su nudili proteine, a taj trener je imao "politiku" da ce ih pustiti da prodaju svoju robu unutra i ispred pod uslovom da odrade nekoliko vezbi (benc, cucanj, mrtvo dizanje) sa opterecenjima po normi (% njihove telesne tezine).

    U davna, davna vremena, nakon sto sam zbog selidbe napustila tu teretanu, doslo je vreme da polazem voznju. Na polaganju sam nasla "srodnu dusu" - devojku koja je bila jednako zaljubljena u gvozdje. Bila je tu i jedna slabasna devojka, koja je malo-malo pa "morala da sedne" dok smo cekali da se smiluju, koja se nasla da nas dve, koje smo raspredale o benefitima zelene salate i metodama njenog nosenja na fakultet/posao sa prelivom i dodacima u zasebnoj posudi, ubedjuje da ljudski organizam ne apsorbuje vitamine iz voca i povrca, vec samo iz tableta gde su ti sastojci "mikronizovani". Kako li ljudski rod nije izumro dok tablete nisu izmislili?! ;)

    Fakat, zelena salata je bezobrazno skupa u ovo doba godine, ali to nije jedina salata na svetu! Sladak ili kiseo kupus su fenomenalni, a i po ceni mnogo prihvatljiviji. Ne mora se jesti skupi (i ogavni) Ella sir, moze i obican mlad sir sa pijace. Ko hoce zitarice za dorucak, neka uzme obicne ovsene pahuljice sa jogurtom (moj favorit povremeno), ne preskupe muslije pune secera i gluposti.

    Ali ljude valja edukovati...

    Veceras sam probala (za dragog) one pantalone - preko pokucnih helanki (debljih) i sljampave dukserice (maznute od njega) - i jos mi se smeje u snu... :-P

    Skoro sam dovrsila sta sam imala (a samo sto ne krene da svice), pa sad ovde spustam loptu i spremam se za svoju omiljenu aktivnost (zzzzz) :mahalo:
    Slika
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Ne mora se jesti skupi (i ogavni) Ella sir, moze i obican mlad sir sa pijace.
    Izvinjavam se što zvocam (videti pod Baba Koja Zvoca, prim.aut. 8) ), ali se na ovu temu uvek palim... Kad to ovako formulišeš, :) neko bi mogao da izvede pogrešan zaključak samo zbog te formulacije (prva ja bih pogrešno zaključila, da nemam izgrađen stav i mišljenje na ovu temu).
    Kad kažeš ne mora se jesti ella sir - može da se zaključi da je ella sir nešto dobro i poželjno i da bi bilo dobro da se jede, ali (!) pošto je skup ipak može siroti mladi sir sa pijace da ga zameni :( ako baš mora...
    U stvari ja na to gledam sasvim drugačije: sva sreća :013: da ne mora da se jede ella sir (ja kada bih morala iz nekog razloga da ga jedem shvatila bih to kao kaznu i nevolju) i hvala nebesima što postoji mladi sir :veseljak: (osećam se privilegovano kad god sam oprskrbljena mladim sirom tako da ga imam za svaki ili bar skoro svaki dan po jednu porciju - 200 gr minimum).
    Dakle, moram da jedem mladi sir i sva sreća pa ne moram da jedem ella sir.
    Punomasni mlečni proizvodi treba da se jedu kontrolisano i pravilno a srednjemasni i niskomasni su u redu. Ali ekstremno niskomasni, (jogurt 0%, 0,5%, ella sir i slično) nisu preporučljivi. Veštačko obezmašćivanje mlečnih proizvoda nije dobar proces i nema nikakve potrebe da se ovi proizvodi koriste. Naprotiv. Ako neko kupi jogurt za koji smatra da ima previsok % mlečne masti, uvek može da ga razblaži vodom i tako unese manje masti. Znam da je ta ella izreklamirana na sve strane i da se spominje i po raznim sajtovima i forumima među ljudima koji kao vode računa o ishrani, idu u teretanu i slično, ali potpuno nepotrebno. Inače ne vidim razlog da jedem nešto neukusno kad postoje tolike druge mogućnosti, a plus što je i beskorisno...
    Domaći mladi sir je zdrav, niskokaloričan, niskomasan, odličan izvor proteina, kalcijuma, odličan način da se unose mlečni proizvodi a odličan i za ishranu u smislu kontrole kilaže i uspostavljanja funkcionalne ishrane, lepo ide uz mnoge druge namirnice, ne sadrži konzervanse i štošta....
    Kvarljiv je odnosno promenjiv ,(što ne znači da ne može da se jede nakon nekoliko dana kada promeni ukus ili da se ubaci u pitu ili neki zapečeni bućkuriš, šta god), što govori da je kvalitetan i zdrav jer nije prošao kroz neke veštačke procese niti podvrgnut aditivima. Treba probati mladi sir kod više prodavaca, dok se ne pronađe sir po svom ukusu. U Beogradu, u centru grada, nije preterano jeftin ako se kupuje redovno, ali je i dalje isplativiji od svake industrijske varijante.

    A zelena salata... ova godina je posebna, bile su one velike hladnoće i mrazovi tako da te salate nije bilo u ponudi, a ako je nešto i bilo bilo je ili užasno loše ili užasno skupo ili dobro ali je otišlo u izvoz. Inače svih prethodnih zima, ja sam svakodnevno jela tu zelenu salatu u ogromnim količinama i nije uopšte bila posebno skupa, naprotiv (ili sam ja bar umela da je pronađem na pijaci), nego sasvim jedan dobar izbor... E ova godina je nešto drugo nažalost, ja sam ostala željna te salate... Inače, to mi je redovna zimska salata, preovlađujuća i uglavnom svakodnevno na meniju (pored drugih povrćki), sa izuzetkom ove godine. Kad je bilo -15 stepeni ove zime, niti sam išla na pijacu da je tražim niti bih je našla niti bi valjala.... Inače to jedem svake zime a kad letnje povrće postane redovna pojava po normalnoj ceni, tad prelazim na te druge vrste (ako ništa drugo... brže i pripremim i spakujem za posao paradajz, paprike, krastavac nego što bih zelenu salatu)...

    :)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od dudank » pre 7 godine

    vecina ljudi misli da za vitku liniju moraju da jedu najskuplje "dijetalne" proizvode na trzistu, jer su tako negde procitali/culi.
    Možda je to nešto generacijski, ne poznajem uživo nikog ko u to veruje. :? Videla sam neki mali broj puta na forumu, recimo. Mada je u polovini slučajeva to bio izgovor. :evil:

    Nego nebitno ko veruje, a ko ne veruje... htela sam nešto drugo da kažem, ako zaista mlađe generacije misle da je to tako, ili žele da misle da je tako, onda je tu na delu lenjost, a možda i svojevrstan snobizam. Možda nekom nije in da ostavi gomilu zdrave i dijetalne (i jeftine) zimnice, zato što je to demode, ili zato što "nema vremena" (samo kad saberem koliko vremena ode na dovlačenje istih tih tegli iz prodavnice, neuporedivo je praktičnije ostaviti zimnicu, što kažem kao neko kome je radni dan minimum 12 sati puta radim takav posao da je doslovno vreme = novac - a o kvalitetu da ne pričam). Ili sam ja neki atavizam u profilu savremene žene, pa mi je lakše da odvojim 10 minuta nedeljno za pravljenje kvalitetnog sira umesto da jedem nešto što ne volim i što je skuplje. :neznalica: To jest, znam da nisam "atavizam" jer poznajem mnoge, i žene i muškarce, koji to rade, obezbeđuju na sličan način sebi kvalitetnu i jeftinu hranu i ne pomišljaju na dijete i "dijetalne proizvode" jer imaju i bez toga zdravu i lepu liniju, i verovatno taj Ella sir ne bi dali ni mački, niti bi bacili pare na njega. Ali to su ipak ljudi od četrdeset i neku godinu pa naviše, zato mozgam da li je moguće da se stav prema hrani tako menja.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Debeliccka » pre 7 godine

    vecina ljudi misli da za vitku liniju moraju da jedu najskuplje "dijetalne" proizvode na trzistu, jer su tako negde procitali/culi.
    Možda je to nešto generacijski, ne poznajem uživo nikog ko u to veruje. :? Videla sam neki mali broj puta na forumu, recimo.
    Pa i ja se stalno pomalo čudim i pitam se da li je do mene, jer ni ja ne nailazim baš na ljude koji imaju te vrste nesporazuma sa hranom ili sa mišljenjem kako se čuva linija ili kako treba i ne treba... mislim malo me bune te ocene. Primećujem kod mnogo ljudi da ne umeju da jedu u drugom smislu (obavezne namirnice na dnevnom nivou, minimalne količine, preterivanje sa ovim ili onim, ne organizuju se na vreme pa onda bude normalno da ogladne u nedoba, ne trude se dovoljno da unose neophodne vitamine i minerale, dovoljno proteina, ne upravljaju svojom ishranom i slično) ali većina ljudi na koje nailazim ne naseda na te neke iluzije o zdravoj hrani, čarolijama, dijetalnim proizvodima, pilulama i tome sličnom...
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Iz mog iskustva, ljudi u Srbiji obicno znaju sta je zdava a sta ne zdrava hrana. Mislim da vecina ljudi (ukjucujuci mene) se goje i/ili ostaju bucmasti zato sto nemaju snage da se bave sobom pored ostalih zivotnih i svakodnevnih problema. Naprimer, ja sam imala faze kada bih stukla celu milku ili onaj red jafa keksa (nekad i dva) u deset uvece iako bih imala debelu veceru. I to se ponavljalo dosta cesto. Sada kada se setim tog perioda, pa naravno da sam znala da to ne valja ni za kilazu ni za zdravlje. Postavlja se pitanje, zasto sam dozvolila da budem dugo u tom zacaranom krugu. Dolazimo do onoga zasto je normalna spontana ishrana vazna (ono o cemu Mrsa trubi). Nisam jednostavno imala snage da se koncentrisem na sebe i na svoju ishranu. I tada sam mogla da se pridruzim ovakvom forumu, ali jednostavno ga nisam trazila vec sam okretala glavu na drugu stranu (deca, brak, posao, novac...). Pretpostavljam da se slicno desava i drugim ljudima. Zato, potpisujem jos jednom, normalna i spontana (naglasak na spontana!) je temelj.

    By the way, super za farmerice preko helanki!
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Uf... Ja se primih na glupi ella takozvani sir pa i ne primetih to o farmericama... Svaka cast! :-)
    I ubuduce elle ostavljaj za kraj posta da ti ne zaklanjaju ove lepe vesti! 8)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Danasnji dan proveden u svojstvu PC periferije. Od 8 jutros, a evo ga 1 iza ponoci.

    09.02.
    D: banana, nes
    U1: jabuka
    U2: 2 mandarine
    R: supa i 2 knedle
    U: kefir+
    V: mladi sir, ajvar, ribanac (beli luk, aleva, maslinovo)
    FA: 6x15min laganog pedalanja, istezanje
    HA: casa belog vina (upravo)


    Slusam Mrsu pa prvo pisem "raportnu" sekciju, a u nastavku ce biti ona "debatna" ;)

    Od raporta jos da naglasim da sam u liftu natrcala na komsinicu (starija gospodja, jedan od razloga za moje razmatranje kilaze i ishrane jer mi je onomad rekla "Ako nisi trudna, bolje da krenes na dijetu!") koja me je odmerila od glave do pete i uz blag osmeh rekla "Pa lepo tebi to ide! Za leto da heklas sebi mikro-bikini!" :D (Ne umem bas da heklam, vecinom pletem, no dobro)

    A sad debatna sekcija:
    Izvinjavam se što zvocam (videti pod Baba Koja Zvoca, prim.aut. 8) ), ali se na ovu temu uvek palim... Kad to ovako formulišeš, :) neko bi mogao da izvede pogrešan zaključak samo zbog te formulacije (prva ja bih pogrešno zaključila, da nemam izgrađen stav i mišljenje na ovu temu).
    Kad kažeš ne mora se jesti ella sir - može da se zaključi da je ella sir nešto dobro i poželjno i da bi bilo dobro da se jede, ali (!) pošto je skup ipak može siroti mladi sir sa pijace da ga zameni :( ako baš mora...
    U stvari ja na to gledam sasvim drugačije: sva sreća :013: da ne mora da se jede ella sir (ja kada bih morala iz nekog razloga da ga jedem shvatila bih to kao kaznu i nevolju) i hvala nebesima što postoji mladi sir :veseljak: (osećam se privilegovano kad god sam oprskrbljena mladim sirom tako da ga imam za svaki ili bar skoro svaki dan po jednu porciju - 200 gr minimum).
    E da znas da sam se smotano izrazila! Mladi, pravi, domaci sir je ono pravo, a Ella (ceo brend, ne samo sir) je odgovor na isprogramiranu traznju na trzistu za "nemasnim" zbog usadjene "masnofobije". I onda neko jede zu-zu i zaliva ga tim sramnim pokusajem jogurta... :cry:
    Domaći mladi sir je zdrav, niskokaloričan, niskomasan, odličan izvor proteina, kalcijuma, odličan način da se unose mlečni proizvodi a odličan i za ishranu u smislu kontrole kilaže i uspostavljanja funkcionalne ishrane, lepo ide uz mnoge druge namirnice, ne sadrži konzervanse i štošta....

    Kvarljiv je odnosno promenjiv ,(što ne znači da ne može da se jede nakon nekoliko dana kada promeni ukus ili da se ubaci u pitu ili neki zapečeni bućkuriš, šta god), što govori da je kvalitetan i zdrav jer nije prošao kroz neke veštačke procese niti podvrgnut aditivima. Treba probati mladi sir kod više prodavaca, dok se ne pronađe sir po svom ukusu. U Beogradu, u centru grada, nije preterano jeftin ako se kupuje redovno, ali je i dalje isplativiji od svake industrijske varijante.
    Imam blagoslov lokalne mesare koja pored dobrog mesa ima i super mladi sir, pa se tamo snabdevam na svaka 2-3-4 dana. Nedavno sam pricala sa komsinicom koja je imala prigovor na njihov mladi sir "mora da ga kupuju bajat, meni u frizideru ne izdrzi ni 5 dana, a oni iz radnje stoje po 2 nedelje!"

    Ja kad spremim lebheh (krem-sir od cedjenog kefira) moram da ga pojedem u roku od 3 dana jer pocne da "kisi".
    A zelena salata...
    E priznajem da je taj deo price bio ponukan jucerasnjom kupovinom za VK veceru, kad videh da se cena seckane salate u posudi (ne konzumiram) izjednacila sa cenom puterice, koja je do pre ovih debelih minusa bila 3x jeftinija.
    Nego nebitno ko veruje, a ko ne veruje... htela sam nešto drugo da kažem, ako zaista mlađe generacije misle da je to tako, ili žele da misle da je tako, onda je tu na delu lenjost, a možda i svojevrstan snobizam. Možda nekom nije in da ostavi gomilu zdrave i dijetalne (i jeftine) zimnice, zato što je to demode, ili zato što "nema vremena" (samo kad saberem koliko vremena ode na dovlačenje istih tih tegli iz prodavnice, neuporedivo je praktičnije ostaviti zimnicu, što kažem kao neko kome je radni dan minimum 12 sati puta radim takav posao da je doslovno vreme = novac - a o kvalitetu da ne pričam). Ili sam ja neki atavizam u profilu savremene žene, pa mi je lakše da odvojim 10 minuta nedeljno za pravljenje kvalitetnog sira umesto da jedem nešto što ne volim i što je skuplje. :neznalica: To jest, znam da nisam "atavizam" jer poznajem mnoge, i žene i muškarce, koji to rade, obezbeđuju na sličan način sebi kvalitetnu i jeftinu hranu i ne pomišljaju na dijete i "dijetalne proizvode" jer imaju i bez toga zdravu i lepu liniju, i verovatno taj Ella sir ne bi dali ni mački, niti bi bacili pare na njega. Ali to su ipak ljudi od četrdeset i neku godinu pa naviše, zato mozgam da li je moguće da se stav prema hrani tako menja.
    Ja sam 79. godiste i u mojoj generaciji (pa i koja god. starijih) poznajem brdo zena koje:
    1) "nemaju vremena" da kuvaju - ali zato religiozno prate barem 3 TV serije - ja da imam toliko vremena, kuvala bih za celu zgradu!
    2) smatraju da je "kuhinja robija i ponizenje za zenu" i glume neki feminizam, a u svakom drugom (znacajnijem, bar po meni) segmentu zivota aktivno izbegavaju da pokazu i dokazu tu "jednakost" - ja sam svojevremeno svoj feminizam iskazivala na amaterskim auto-trkama, koje sam po definiciji vozila u nekom "Betty Boop autfitu"
    3) izvlace brdo drugih izgovora iz rukava, kao recimo "ja to ne umem", "to puno kosta", "nemam posudje/alat"...

    U krugovima u kojima se ja krecem je moderno kupiti kesu naseckane salate, grilovano pilece belo i kesicu dressinga pa to smutiti sebi i to mu dodje vrhunac kulinarstva. Ja volim da kuvam i uzivam u tome (i zao mi je sto nemam vise vremena za igrarije, vec obicno biram stvari koje se same prave tj. ja samo tresnem u lonac/serpu/djuvec i tu i tamo promesam), ali posto ima stvari koje ni ja ne volim da radim (npr. peglanje!) prihvatam da nisu svi kuhinjski entuzijasti. Ali posto ja ne idem izguzvana...
    Pa i ja se stalno pomalo čudim i pitam se da li je do mene, jer ni ja ne nailazim baš na ljude koji imaju te vrste nesporazuma sa hranom ili sa mišljenjem kako se čuva linija ili kako treba i ne treba... mislim malo me bune te ocene. Primećujem kod mnogo ljudi da ne umeju da jedu u drugom smislu (obavezne namirnice na dnevnom nivou, minimalne količine, preterivanje sa ovim ili onim, ne organizuju se na vreme pa onda bude normalno da ogladne u nedoba, ne trude se dovoljno da unose neophodne vitamine i minerale, dovoljno proteina, ne upravljaju svojom ishranom i slično) ali većina ljudi na koje nailazim ne naseda na te neke iluzije o zdravoj hrani, čarolijama, dijetalnim proizvodima, pilulama i tome sličnom...
    Moje 2 komsinice se kunu u Herbalife. Nisu debele, ali im je ishrana ocajna. Piju te muckalice, a uzinaju Smoki :shock: I onda kukaju kako su stalno umorne, nemaju energije, oticu im noge (iako su 95% vremena u ravnoj i komotnoj obuci)... Obe su nesto mladje od mene (do 5 god).

    Kad sam svojevremeno bila u top-formi (i upropastila se potom :nasilan: ) kafe-kuvarica iz jedne institucije mi je stalno insistirala da joj kazem kako sam smrsala. Ja joj lepo objasnim, ona ne veruje. Znacajan deo mog tadasnjeg "sredjivanja" jeste bila ludacka FA, ali i kontrolisana ishrana, dok je ona na 1. sprat isla liftom. Nije mi verovala, pa sam na kraju iz cistog smora odvalila "A da ti kazem da sam se navukla na koks, to bi mi verovala?!" I poverovala je :neznalica:
    Iz mog iskustva, ljudi u Srbiji obicno znaju sta je zdava a sta ne zdrava hrana. Mislim da vecina ljudi (ukjucujuci mene) se goje i/ili ostaju bucmasti zato sto nemaju snage da se bave sobom pored ostalih zivotnih i svakodnevnih problema.
    Mislim da je ovo pun pogodak - ne traze ljudi magicno resenje za mrsavljenje, nego za pokretanje. Nije lako pobediti cika-Njutna i njegovu inerciju, magiju navike.

    Ja sam na faksu pila po litar (cesto i vise) veoma jake turske kafe dnevno i verovala da je to tajna mog uspeha. Sad tursku pijem kad me ponude u nekom drustvu (a nesa nema), a nes popijem do 3x dnevno ako prilike (i nutkanja) zahtevaju. Takodje sam imala faze sa energetskim napicima, pa sam malo procitala sastav i opasuljila se.

    Jos mi ostaje porok dimnih signala ;)
    Slika
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Dobro, da se manemo sad teorija jer mi je nešto drugo trenutno mnogo interesantnije.... ta starija gospođa, komšinica. Ona ti je pravi prijatelj! :) Njoj svaka čast!
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od dada77ns » pre 7 godine

    yo-yo da se zvanično upisem u tvoj dnevnik.
    Svaka ti čast na dosadašnjem uspehu i energiji i karakteru da ne posegneš za lošom namirnicom i kad imaš brdo posla. Mnogo sam naučila iz tvog dnevnika. Nastavi tako i piši nam iskustva i savete :009:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Mrso i ja cenim takve ljude. Moja najbolja drugarica (pisala sam ranije o njoj, ona "prirodno vitka") je isto od tih koji ce iskreno (ponekad i surovo) reci istinu, ali zato je i obozavam. Mnogo iskrenije nego "ma nisi se ugojila" ili "ma lepo ti stoji, nema potrebe da mrsavis".

    dado tajna je u dobroj organizaciji - lako je ne posegnuti za losom namirnicom kad nemas za cime da posegnes, tj. kad na raspolaganju imas dovoljno zdrave i dobre hrane. Niko od nas se nije rodio naviknut na smoki, cips, testa i kolace (mada postoje indicije da ishrana majke u trudnoci, pa i pre trudnoce utice na ishranu deteta), vec smo te navike sticali tokom zivota. Recimo "treba mi kafa da otvorim oci", "treba mi keks da prebrodim popodnevnu krizu energije", "treba mi kolac da se nagradim", "nervozna sam, moram nesto da grickam", "lose sam volje, daj mi cokoladu"...

    Danas mi je najboljoj drugarici rodjendan, pa ce VK biti veceras umesto regularno subotom.

    10.02. VK
    D: jabuka, nes
    U: 2 mandarine
    R: mladi sir, ajvar, krastavcici
    V/HA: pivo (verovatno vise komaTa, upisacu; EDIT: 3), pizza (EDIT: 3 parceta)


    :mahalo:
    Slika
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Plato se nastavlja :crybaby: Cak i obimi stoje!

    Razmisljam da krenem neki "detox" rezim, nesto bas NK, ali sam svesna da mi to moze na duge staze doneti vise stete nego koristi. Znam, znam, pametni dijetalci ne razmisljaju tako, vec strpljivo sacekaju da se stvari stabilizuju... Uh!

    Racionalno, u proteklih nedelju dana jesam imala veci unos UH neko obicno (i verovatno veci nego sto bi trebalo) zbog stomacnih problema, sto je verovatno uticalo na produzetak platoa.

    Svi saveti su dobrodosli, a ja od danas dodatno pritezem UH.

    11.02.
    D: jabuka, nes
    U: kefir+
    R: dinstana mlevena junetina (spremljeno 300g, podeljeno u 2 porcije) u soku od paradajza sa puno praziluka, ribanac salata
    U: kefir+
    V: karfiol-brokoli-sargarepa zapeceni sa jajima i sirom (4 jaja, 300g sitnog sira, malo mleka, 1/2 pavlake, podeljeno u 4 porcije), ribanac salata
    FA: spinning 1h, trbusnjaci-sklekovi-cucnjevi u supersetu


    Mislim da cu u cilju probijanja platoa malkice smiriti hormone i sa pivom, vinom i ostalim HA, ali se VK definitivno ne odricem!

    :mahalo:
    Slika
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od dada77ns » pre 7 godine

    Nemam ništa pametno da ti kažem jer si iskusnija od mene što se ishrane tiče.
    Držim fige da se stiker pomeri ka desno :009:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od oliveras » pre 7 godine

    Jelovnici su ti odlicni kao i uvjek, ne vidim puno UH u njih, samo teraj tako i vaga mora da pokaze minus :mahalo:
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Kufi » pre 7 godine

    Plato se nastavlja :crybaby: Cak i obimi stoje!

    Razmisljam da krenem neki "detox" rezim, nesto bas NK, ali sam svesna da mi to moze na duge staze doneti vise stete nego koristi. Znam, znam, pametni dijetalci ne razmisljaju tako, vec strpljivo sacekaju da se stvari stabilizuju... Uh!

    Racionalno, u proteklih nedelju dana jesam imala veci unos UH neko obicno (i verovatno veci nego sto bi trebalo) zbog stomacnih problema, sto je verovatno uticalo na produzetak platoa.

    Svi saveti su dobrodosli, a ja od danas dodatno pritezem UH.
    Promijeni sistem treniranja, posle odredjenog vremena organizam se adaptira i prestane da reaguje.
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
Odgovori 246 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju