Odgovori 246 postova
Da ne budem vise Yo-Yo
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Veco probaj da potrazis matzo/matza meal - to ti je prakticno kao nas griz, tradicionalni sastojak tzv. matzo knedli koje su klasicna klopa na jevrejskoj trpezi za Pashu, a ako zivis u okruzenju gde postoji jevrejska zajednica, sigurno i supermarketi drze matzo. Inace, taj moj nacin pripreme da oberem masnocu sa supe je bas pozajmljen iz tog tradicionalnog recepta, samo sto se te matzo knedle kuvaju u osoljenoj vodi, pa se posle dodaju u supu.

    (Ne, uopste se ne primecuje da sam zaludjenik za klopu i svetske kuhinje ;) )

    03.02.
    D: banana, nes
    U, R, U: supa kao juce
    V: mladi sir, ajvar, cvekla iz tegle
    FA: nekoliko x po 15min pedalanja


    Nadam se relativno mirnom vikendu, tako da cu sutra konacno imati pristojan VK, a nesto se meracim na pastu. Jos uvek nisam smislila format, ali ce biti mrsno ;)
    Slika
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od dudank » pre 7 godine

    Još ti je praktičnije da sipaš u kese za led, ne moraš da umotavaš i ponovo pakuješ, nego samo odsečeš koliko ti treba onih kuglica/kockica. Konkretno tako razlivam maslo jer se promeni kad duže stoji u frižideru, i još taman budu prave doze, ali mi pade na pamet da i supa može tako dok sam čitala tvoj post. Da sam imala te kese kad su mi deca bila mala, sigurno bih ih koristila, ne bih se patila s pojedinačnim zamrzavanjem (supe, ne dece :) ).

    A posle su deca porasla i sad ni lonac supe ne može da ih zakrpi kad im se prijede... :/
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Dudo u stvari i jesam tako radila dosta dugo, ali sam jednom prilikom ostala bez kesa za led i jednu silikonsku posudu za led odvojila za supu, i tako ostade. Inace "kocke" su fora pokojne bake, a narocito ih je koristila kad recimo dobije divljac pa ukuva kostanu supu od divljaci ili za "bujon" od dimljenih kostiju kojim je obogacivala pasulj i druga posna corbasta jela za ukucane koji nisu postili.

    Danas nemam sta da prijavim iako je dan za merenje :neznalica: OK, bar nema plusa, ali nema ni minusa. Neki obimi su malkice spali, ali nista posebno. No dobro, i bilo je za ocekivati da naidje pre ili kasnije, a ja sam iskreno ocekivala da ce doci i pre. Uzrok mogu biti i propusteni VK dani (tj. obroci) u prethodnih nedelju dana, pa cu se postarati da se tako nesto ne ponovi.

    04.02. VK
    D: jabuka, nes
    R: tanjir supe sa 1 knedlom, ribanac kao salata (beli luk, maslinovo ulje, slatka paprika)
    V: (uskoro) Taljatele u sosu od pavlake za kuvanje, parmezana (pravog - mljac!), suvih lisicarki (pa rehidriranih) i prsute
    HA: crni bermet <3


    Bermet mi je poslala prijateljica, iz moje omiljene fruskogorske vinarije. Bas me je prijatno iznenadila jer mi nije ni najavila poklon, samo me je danas pozvao nepoznat broj, covek se predstavio kao njen komsija koji ima "nesto za mene" i pitao gde mozemo da s nadjemo oko preuzimanja. Srecom pa sam upoznala coveka, pa sam prepoznala o kome se radi brzinski inace sam dobro dete i ne nalazim se sa nepoznatim cikama, makar i bermet nosili 8)

    Inace taj komsija koji me nije video od jesenas je onako uz malo ustezanja pitao da li sam smrsala svojevoljno i ako jesam da mu objasnim kako. Kad je cuo, mislio je da "ima tu jos neka caka" - verovatno neke pilule ili glupost slicna. Zasto svi misle da se moze smrsati samo uz neku magiju?! :crybaby:
    Slika
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Zato sto znaju koliko je tesko da se izboris sa pocetnim krizama a i potrebna je disciplina i istrajnost posto se kile ne mogu skinuti za dve nedelje nego process traje i traje. A ustvari najtezi deo je nauciti kako jesti a ti to vec znas.
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Kufi » pre 7 godine

    Zasto svi misle da se moze smrsati samo uz neku magiju?! :crybaby:
    Budale
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od grazia » pre 7 godine

    Hahaha da magija dobre vile sa carobnim stapicem da te lupa po prstima kada ti se nesto copa...
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Napisah sinoc post, a forum mi izbaci gresku 500 i nesto... Oh, well... :neznalica:

    Veco u pravu si, svi bi da rese problem za 3 nedelje. Na zalost, za to je kriva "dijet industrija" koja obecava turbo-rezultate uz pomoc njihovih pilula, napitaka i gluposti.

    Kufi aj' sto su budale, nego sto kad im kazes iskreno - ne veruju ti.

    grazia da patentiramo to? ;)

    Elem, juce me nesto stomak zezao gadno pa sam prvi deo dana provela na keramickom tronu, a ishrana je bila "primerena"... Sve sto sam jela u subotu je bilo zdravstveno OK, pa ciljam na neki turbo-virus.

    05.02.
    D: dvopek (od nekog razanog hleba)
    R: isto
    U: jabuka pecena u rerni pa pasirana
    V: supa bez knedli (3 solje, dodatno dosoljena), dvopek


    Ni u jednom trenutku nisam imala simptome dehidratacije, a ipak sam se bacila na supu sa dodatkom soli - za svaki slucaj. Ja kad dehidriram to ume da bude bas nezgodno jer mi je organizam navikao na dobru hidrataciju, pa se posle takve nelagode danima mucim sa zadrzavanjem tecnosti, oticanjem...

    Danas sam imala jedan napet sastanak, ali je u sustini dobro prosao - barem u odnosu na ono sto sam sinoc ocekivala. Malkice sam i provitlala po gradu, ali sam se zeznula pa nisam ponela kapu :nasilan: (nije hladno ali duva gadan vetar) pa sam u pripravnosti sa "farmacijom", a upravo uzivam u solji crnog caja sa kapljicom ruma :D
    Slika
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Kapljica ruma ? 8)

    Kada vec spominjes keramickom tronu, ja sam primetila da tesko podnosim podvarak iako je spreman bez mesa i mnogo masnoca. Svaki put kada ga jedem vise zavrsim na tronu. To mi nije bilo ranijih godina. Ovo tvoje je verovatno neki stomacni grip. I naravno pazi na dehidrataciju, sta da ti pricam kada sve znas. Svakako ti zelim brz oporavak.
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Kufi » pre 7 godine

    Kufi aj' sto su budale, nego sto kad im kazes iskreno - ne veruju ti.
    Zato i jesu budale, sto ne vjeruju.
    Kao da je mrsanje atomska fizika.
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Veco policijo ;) OK, recimo da je bila i kasika, al' vise od toga ne jer mi onda treba i med, a nakon onog sto sam bila bolesna mi je med i dalje negativna asocijacija...

    Kufi pa ono razmena materije, energetski balans... Spada to u fiziku ;) Samo ljudi ne shvataju (ili ne zele da shvate) da ne mogu da ocekuju da ce smrsati recimo od FA ako nakon 45min tzv. setnje (od izloga do izloga) "caste sebe" u obliznjoj poslasticarnici necim sto bi porodica mogla da pojede "jer su zasluzili". A da ne pricam o varijantama "pijem ove pilule za mrsavljenje, a jedem za troje" i slicnim "rezimima".

    Sto se tice stomacnih tegoba, to kod mene brzo protutnji i nema nekih repova, sem ako se zeznem pa dopustim da dehidriram - e onda se lecim danima... I danas, "anti-tron dijeta".

    06.02.
    D: pecena jabuka, nes
    R: dvopek
    U: caj sa rumom
    V: 2 tanjira supe - ovaj put sa knedlama, dvopek


    Sad me malo hvata frka za vagu od ovol'kih UH vec 2 dana za redom, ali bolje to nego da rizikujem "povratak trona" ;)
    Slika
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Opet rum :D

    Kako si danas? Jel su tegobe prosle?
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Veco sve na svom mestu, k'o da se nije ni desilo. Takve stvari kod mene traju do 24h, obicno 6-8h.

    07.02.
    D: nes (samo mleko), limunada
    U: 2 mandarine
    R: batak i karabatak sa rostilja, grilovano povrce, zelena salata, 0,33 piva
    U: kefir+
    V: mladi sir, ajvar
    FA: spinning 1h, trbusnjaci/sklekovi/propadanja u supersetu


    Danasnji dan je bio lud. Inace nisam ranoranilac jer radim do kasno uvece (nekako mi je tad mozak najaktivniji, razvucem sve sto mi treba po monitorima, stavim mobilni u krilo da osetim vibraciju,), a ako nemam neki zakazan sastanak ne ustajem pre 10-11. Danas je trebalo da bude tako, ali...

    Zvoni mobilni oko pola 8, vidim ko je, mislim da mi salju nesto da odradim i brzinom svetlosti vratim. Javljam se... Pitam sta mi salju... "Saljemo ti vozaca, trebas nam u pola 9!" Opsujem glasno i masno, pljusnem vodu u lice, progutam pastu za zube i nasminkam se (frizuru uvek imam, dosta je da se ocesljam - frizerka mi je genije!), izvucem crveni ofinger iz ormara. Crveni ofinger je jedan od ofingera sa gotovim kombinacijama bas za ovakve prilike - zimski, a na njemu su pantalone "na sav", rolka i kratki sako - kombinacija koja prolazi za sve osim ultra-formalnih prilika a takve se najavljuju po mesec dana unapred. Kad sam se obukla, shvatam da mi pantalone vise! Uzimam kais i resavam problem (nabori se ne vide od sakoa, jer su pantalone sa visokim strukom) i iskacem iz kuce. Vozac (koji me nije video od slicne prilike negde u septembru prosle godine) pita da li sam dobro. Ja opet masno psujem i objasnjavam da sam jedva malo pudera, rumenila i maskare sljapnula na lice, a on ce "Ma u faci si regularna, kosa ti je porasla, al' si se ti opet nesto skupila. Samo se nadam da je svojevoljno!"

    Stignem, uletim u salu za sastancenja. Druga strana jos nije stigla, ali "moja" jeste. Jedna zenska sa kojom sam bliska mi nudi svoju snajderku. Lik kaze "Ma da ona nas sve lepo prekroji, ja k'o kvasac da pasem!" Kafe-kuvarica (nova, ne zna me) dolazi i pita sta cemo. Ja trazim nes i limunadu, oba bez secera. Pita da necu mozda Natren. Zahvaljujem i odbijam. Stize druga strana. Nije trajalo predugo (oko 2h) ali sam ja zazalila sto nisam ponela makar jabuku da pojedem u kolima! Srecom pa sam posle dobila 2 mandarine od te pomenute zenske, da se "zalozim" tokom naseg neformalnog sastanka. Posle smo otisli na klopu, pa sam sa narucivanjem malo zezala drustvo: "Dacete mi jednu zelenu salatu... (mrki pogledi, frktanje) I grilovano povrce, ali bez luka... (i dalje mrki pogledi) I batak i karabatak sa rostilja, a za pice malo toceno. Hvala!" (osmesi i komentari da bi se zabrinuli da sam narucila belo meso i kiselu vodu)

    Istini za volju, osecala sam se mozda i neprijatnije u pantalonama koje su letele oko mene nego u proslosti kada sam ja kipela iz pantalona. Jednak stepen nemara prema sopstvenoj pojavi. Moram pod hitno da reformulisem garderobu na "urgentnim ofingerima" i da ih ne uzimam zdravo za gotovo ubuduce. A ove pantalone idu kod snajderke pod hitno, jer ih zaista obozavam! Opet su mi posle klope dali vozaca da me vrati kuci uz zezanje "da te ne oduva vetar dok cekas tramvaj" i "te pantalone ti toliko landaraju da bi prosla k'o Merlinka ako vetar dune odozdo".

    Stigla kuci, dremnula sat vremena da nadoknadim brutalno budjenje pre plana, pa nastavila sa svojim danom po obicaju.

    :mahalo:
    Slika
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Svaka cast Yo-Yo! Sigurno jako prija kad cujes od ljudi koji te dugo nisi videli da si napredovala. Suzavanje garderobe je veliki podstrek za dalje. S obzirom kako ti je poceo dan, mislim da ti je bio jako dobar :)

    Odusevila si me konceptom crvenog ofingera! Cim budem mogla da udjem u svoje stare stvari, pravim kombinacije za posao. Jedva cekam!!!
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Uvek je lepo a i zdravo dobiti kompliment, ali je posebno prijatno dobiti kompliment kada si u fazi mršavljenja. Tad je to pravi zasluženi kompliment. :veseljak: A vala, i ne primetilo se nakon tolikog minusa!? Taman posla da se ne primeti.... Ili bude ona situacija: nije primetio ko nije hteo da primeti...

    A ovo što ste komentarisali o komentarima ljudi i magiji u vezi sa mršavljenjem.... :neznalica: ... ne znam, meni su se nekako u životu uvek putevi češće ukrštali sa ljudima koji su skloni onoj frazi ,,probuši kašiku,, i slično nego sa tim ljudima koji misle da su potrebne pilule i čuda... Moje je iskustvo pre takvo, nego drugačije.... Čak nije retka ni ona krajnost da nemaju razumevanja kada je neko gojazan jer ne shvataju da nije za svakoga baš tako lako da održava kilažu... (postoje ljudi koji nisu čuli za hormone i štošta, ili koji ne razumeju da kada je neko prinuđen da se hrani jeftinom hranom, zbog finans.situacije i raznih razloga, taj vrlo lako može da bude gojazan ili čak veoma gojazan bez obzira što ne jede količinski mnogo... ali to je samo jedna od varijacija i mogućih scenarija kako sve pogrešno može da se gleda na druge ljude i da se ne bude u pravu...)

    Edit:
    Samo da se ispravim... kako sam napisala, ispade da tvrdim da je pravilna ishrana obavezno i skupa, a to uopšte ne mora da znači (nezdrava ishrana mnogih koje znam je puno skuplja od moje zdrave, ali nije to sad tema).... Ali poenta je bilo nešto drugo, ovo što spomenuh, finansijske teškoće u kombinaciji sa neznanjem često umeju da budu baš loša kombinacija i problem. A neka ishrana tipa hleba i džema, uštipaka i slično, testo vako testo nako, garantovano goji i tu nema dileme....
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Da ne budem vise Yo-Yo

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Ivana ja sam po prirodi prilicno organizovana, pa recimo kada imam intenzivnu radnu nedelju (sastancenje u radno vreme, posle izvestaji i kojesta) vikend pre posvetim spremanju ofingera za svaki dan, po prilici i vremenu - od donjeg vesa, pa sve do marame. Imam i tih nekoliko "urgentnih" jer mi se ludi dani ovog tipa desavaju barem jednom u sezoni. Sigurna sam da ces i ti uskoro uzivati u staroj-novoj garderobi :hi-fi:

    Mrso prijaju komplimenti uvek, a jos ako su iskreni - i-haj!

    Sto se tice stavova prema mrsavljenju, ima ih raznih. Ovi koje smo pominjali (magijsko-pilulaska skola ;) ) su jedna strana spektra, a kasikobusacka skola je negde na sredini, dok je nerazumevanje drugi ekstrem. Treci ekstrem je "fat acceptance" pokret, koji zagovara tezu da osoba ciji je BMI preko 40 moze da bude podjednako zdrava kao neko ko ima normalnu tezinu (ili blizu normalnoj). To je tek tema za sebe. Poznajem osobe koje se po BMI i % telesne masti mogu svrstati u normalne, ali koje definitivno nisu metabolicki (i uopsteno) zdrave jer zive na kalorijski ogranicenom smecu od hrane. Sa druge strane, neko ko ima BMI od 26-27 moze da bude zdrav i u formi - znam i par takvih primeraka, vecinom bivsi takmicari koji su se sa klopom "malo opustili" i treninzi su im nesto blazi nego pre, ali i dalje imaju sve nalaze super, a na oko deluju kao neko ciji je BMI oko 24 (misicna masa).

    Valja u svakom smeru imati razumevanja za druge. Neko kome posle placanja racuna ostane 150 evra da ishrani citavu porodicu tesko da moze da razmislja o ogranicavanju hleba i krompira. Neko mozda nema osnovna znanja da odabere prave sastojke, niti kapacitete da ta znanja stekne - nedovoljno bazicno obrazovanje, predrasude, ... Neko treci misli da se mrsaviti moze samo na 3 lista salate. Neko zbog zdravstvenog stanja ne moze uspesno da primenjuje neke generalne preporuke i potrebno mu je mnogo vise napora da postigne ono sto drugi, bez takvih problema, postizu naizgled bez napora.

    Nego da reknem ja kako ja danas funkcionisem:

    08.02. VK
    D: banana, nes
    R: 2 tanjira supe, 2 knedle
    V: velika narucena italijanska salata (pasta, piletina, sampinjoni, kackavalj, krastavcici, majonez-pavlaka preliv) pomesana sa zelenom salatom kad je stigla


    Danasnji dan provodim uz racunar, salatu sam narucila i sad je grickam uz rad.

    :mahalo:
    Slika
Odgovori 246 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju