Odgovori 127 postova
Borba sa kilogramima...
  • Jana-Lana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 7 godine

    Borba sa kilogramima...

    od Jana-Lana » pre 7 godine

    Pozdrav.
    Moja visna je 167cm
    Tezina 70kg
    31 godina
    SaUN dijetom sam krenula 15.03.2017 pocetni broj kilograma je 70kg. Danas je 24/91 Vocni dan i imam 67.5kg. prvi put sam na nekoj dijeti. Prvih 4 kruga sam bila bez greske i brljanja i skinula 2kg. Malo sam se bila razocarala pa sam i psihicki popustila i desava mi se da u toku dana zabrljam u smislu da gricnem po jedan zalogaj necega sto ne bi smela. Najveci mi problem pravi kada hranim decu pa sto kazu oci mi gladne i tada uzmem jedan zalogajcic da me prodje zelja. Kada prodje vodeni dan pocecu sa Turbo Un dijetom da pokusam malo da ubrzam metabolizam. Nadam se da cu do kraja uspeti da doguram do zeljenih 60 kg. :D
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Bakica » pre 7 godine

    Samo napred Jana - Lana. Probaj razne metode da izbegnesh to grickanje...kad decu hranish jedi i ti svoj ruchak ili vecheru uporedo...ili neshto slichno smisli. Vazno je da se uobrochish i da ne meshash hranu (meso i UH ili skrob pre svega). Jeste gadno kad ti je izazov ispred tebe :cry: i kad ukucani jedu jedno a ti "morash" ovo sa UNke. Meni je lakshe jer sam sa cerkom u tandemu a muz , on jede normalnu hranu ali kako sam jede puno mu ostane pa po nekoliko dana ima ruchak.Ja lichno ne brljam mnogo ( ili nikako) sa meshanjem namernica ali to jedenje nocu mi kvari prichu :oops: tako da sad stagniram a treba da izgubim da bih bila zadovoljna josh jedno 5 kg za narednih 32 dana.Praktichno sam svih ovih 10 kg izgubila u prvom mesecu dijete a sad u drugom bash stagniram.Ali sam reshila da je izguram do kraja. Probaj i ti da izgurash do kraja.I nemoj da se razocharavash jer ti rekla bih i nemash veliki vishak pa to malo sporije i teze ide kod vas sa malo vishka. Zelim ti da istrajesh.Pozz
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Jana-Lana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Jana-Lana » pre 7 godine

    Hvala puno bakice. Jeste nezgodno kada su mala deca jedu sve zivo ja slatko najvise volim a ne smem. :cry: :cry: Ali potrudicu se da sledeca dva meseca budem dosledna i da es pridrzavam pravila maksimalno. Ovo mi je inace prvi put da sam na nekoj dijeti pa ide malo tesko. Ostalo mi je jos nekih 7-8 kg manje. Zelim da uspem i udjem u stare farmerke. :D
    Slika
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od ivaiva » pre 7 godine

    Ne znam kolika su ti deca,ali uklapaj po njima,ako vec jedu sve.Moj sin ima dve godine i jedemo uvek zajedno.Proteinski dan,uvek isto,skrobni,samo mu dodam meso,uh ako jedem pastu jede i on,a ako ja jedem pizzu spremim mu posebno. Samo kad su vitamini njemu spremim nesto drugo.Muz mi je na poslu u vreme rucka,tako da njemu ne spremam nista. :D
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Jana-Lana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Jana-Lana » pre 7 godine

    Sin ima dve ipo a cerka sedam ipo. Suprug uglavnom nije kuci. Oni uvek jedu kuvano za rucak. Kada je skrobni dan tada rucamo zajedno. A ovako spremam posebno. Njima se razlikuje vreme dorucka i rucka od mojih. Sada mi cerka ide pre podne pa ustajem u pola 7. Doruckujem oko 9 i rucam oko 1-2 i gledam da mi vecera bude do 6. Oni nekada jedu kasnije jer kasnije ustanu. Od pocetka dijete nisam imala problem sa hranom sve do pre par dana kada me uhvati kriza najvise za slatkim. :cry: .

    24/91Vocni dan:
    Dorucak: 1 jabuka
    Rucak: kupus salata
    Vecera:kupus salata i u medjuvremenu sam pila nekoliko kafa dosta vode i par solja zelenog caja
    Slika
  • Jana-Lana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Jana-Lana » pre 7 godine

    Uglavnom super sam podnosila izadjemo u setnju prepesacim po par kilometara ,odemo do parka ili vozim biciklu po sat dva sa sinom ili sa cerkom ( ona uci da vozi veliku biciklu) pa trcim za njom samo tako. Ali ovih dana je kisa i hladno i u kuci smo tako da mi je sve deprimirajuce. I samo razmisljam o hrani. :crybaby: Mada bice bolje. Od vodenog dana krecem na Turbo rezim pa cu videti. Jer sam skinula nekih 3 kg za prvih 15 dana i od tada stagniram.
    Slika
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od ivaiva » pre 7 godine

    Bas rano veceras.Ja tako ne bih izdrzala ni prvi krug. :010:
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Jana-Lana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Jana-Lana » pre 7 godine

    Pa gledam da ne jedem posle 6. Jer me to unistilo jela sam uvek posle 8. Sada se trudim da imam tri obrka do 6. Najveci mi je problem period od dorucka do rucka. Tada sam uvek gladna. :D Bas imam zelju da skinem kilograme ne mogu da udjem u stare farmerice stoji mi dosta garderobe koju ne mogu da nosim. :crybaby: A inace da se ne lazemo ja sam neko ko uziva u hrani volim da jedem. Stim sto sam pre radila imala sam vise kretanja isla od posla do kuce pesaka u oba pravca je bilo 6km. Na poslu nisam stajala radila sam u market. I nisam imala problem sa kg. A inace imam jace kukove i smeta mi bas se osecam ruzno i imam kompleks da mi sve ruzno stoji i da sam kao slon. :crybaby:

    25/91 Proteinski:
    Dorucak:1 Jabuka i vec 2 kafe
    Rucak:Planiram 3 jaja i puno salate kupus salatu sa cveklom i sargarepom,supu i pola parceta hleba
    Vecera:
    2jaja i salata


    Jutros mi je vaga pokazala 3.5-4kg manje ali mislim da nije tacna. Pa cu danas kod drugarice da se izmerim i da vidim rezultat.
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Bakica » pre 7 godine

    Kada sam bila mlada i nakon shto sam rodila dvoje dece ne jeduci hleb i testa i izbegavajuci vecheru skinula sam ja mislim 30 kg (koliko se secam :? ) .Nikad tanja u zivotu nisam bila, istopila sam se nachisto i tada mi je spala i zadnjica za koju sam uvek mislila da mi je prirodno malo veca :D .Elem ni nje nije bilo...ravno sve. Dakle i shiroki kukovi bi bili daleko manji kada bi imala svoju idealnu tezinu. E sad najgore je shto tu "idealnu" tezinu mi koji smo skloni gojenju imamo vrlo retko u zivotu. :cry: .Lepo je meni rekla tada moja svekrva " chuvaj te slike" jer nece to dugo trajati...i nije :cry:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Jana-Lana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Jana-Lana » pre 7 godine

    Bakice kod nas u porodici odnosno sa majcine strane (ja baksuz povukla na njih) svi zenski imaju siroke kukove. I svi skloni gojenju. Baka dve tetke i majka imaju kukove i bas su krupne Baka je bila 150 kila cini mi se vise nije medju zivima tetke su nisze i bas debele a moja majka je visoka i njoj se ne vidi puno. Ja sam malo niza pa mi se i par kilograma odma vidi. Ja i posle dva porodjaja stomak nemam ravna sam ali zato zadnjica veca i da bih to bilo kako vallja moja idealna tezina je 57kg.Mene goje testa i slatkisi a ja pusta dusa to najvise volim. Ja nisam ljubitelj mesa. A za testo u svim oblicima i varijantama. :) Mada sada sam cvrsto resila da se vratim na staro ipak sam jos uvek mlada i ne osecam se lepo. A iskreno i volim da jedem. Ja sam se sada ugojila zato sto sam celu trudnocu lezala pa posle porodjaja skoro 6 meseci lezanja u bolnici sa detetom i to me unistilo. sada je vreme da se vrati u normalu. Sto se tice svekrve ne prodje dan da ne prokomentarise koliko midupe. :x :x

    27/91
    Skrobni:
    Dorucak:Kafa i 1 jabuka
    Uzina:1 jabuka
    Rucak:Kuvan kupus pola parceta hleba i salata
    Vecera:pola porcije rucka bez hleba

    Blizi se vodeni dan jedva cekam da se izmerim. I juce mi je komsinica rekla da se vidi da sam skinula neko kilo. :013:
    Slika
  • Jana-Lana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Jana-Lana » pre 7 godine

    Danas je Uh dan.
    28/91
    Dorucak: Kafa i 1 jabuka
    Uzina:1Jabuka
    Rucak: Planiram spagete
    Vecera: Najverovatnije 2 palacinke i rebro crne cokolade


    I sobzirom da je sunce danas voznja bicikle. Konacno da zasija da mogu napolje :skakutalo: :skakutalo:
    Slika
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ahh ti komentari svekrve... strasno mi poznato... tipa, jao pa kako ces sad drugo dete kad si tolika, skocice ti pritisak, te secer...a meni krvna slika ko u devojcice :D samo guraj napred, zato ja nikom nisam rekla da sam na dijeti da me ne bi zvali svaki cas da ispituju... :D
    Slika
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od ivaiva » pre 7 godine

    I moja svekrva ima te divne komentare.Kada sam posle prvog porodjaja skinula 10 kg i vratila se na devojacku kilazu(57 kg) njen komentar je bio "zasto se mucis kad nisi nista smrsala"! :shock: A ja mrsava,kao da se nisam ni porodila i kao da nikada nisam imala visak kilograma.Ne obaziri se.Ne znam zasto to svekrve rade,ja sam sa mojom u skroz korektnom odnosu,ali uvek joj je moj trud da izgledam lepo trn u oku.
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Jana-Lana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Jana-Lana » pre 7 godine

    Iskreno ni ja ne znam sta im je to trn u oku. Pogotovo kada mi dodju otac i majka nadje se pametna da komentarise jao koliko jede :evil: i kada rucamo zajedno imam utisak da mi broji zalogaje koliko sam pojela uzas jedan. A inace koliko god se trudio da budes korektan uvek ima nesto da ti se prebaci.A inace nije ni ona nesto mrsava bog zna sta ima je ito dosta. Ali ja sam cvrsto resila da skinem visak. :013: :013:
    Jos sutra vocko pa vodeni i merim se.

    ivaiva kakvi su tvoji rezultati?
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Borba sa kilogramima...

    od Bakica » pre 7 godine

    Ma moja svekrva je ok ali na daljinu :D Naime na srecu nismo nikad zajedno zivele vec se samo obilazile i uvek se lepo isprichamo (par puta godishnje dok sam bila u Srbiji a sad par puta u par godina). Sreca da nismo zivele zajedno jer ona je zena komandant a ja sam kontrol frik (tu smo slichne, haha). Evo me moja cerka koja je u Beogradu nagrdi pre pet minuta kad sam joj preko Viber-a objashnjavala da prozore mora da opere s obe strane i spolja i iznutra (na spratu je pa je teze spolja). Svekrve se ja mislim plashe kad im se snaje prolepshaju znajuci da ce i drugi mushkarci da kidishu na lepu i zgodnu zenu, pa se plashe kriza u braku. Ja bar tako mislim. Moja nije imala zao jezik ali je zena samo bila iskrena, haha. Neke svekrve zaista imaju otrovan jezik a nisu verovatno ni svesne da to vredja njihove snaje. Neke mozda i svesno ujedaju :roll:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 127 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju