beleznica
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od happyhappy » pre 6 godine

    Danas

    tunjevina, belolucena paprika 5g
    orasi 2g
    kolut neke glupe salame 1g
    junetina, paradajz, krastavac 12g
    krmenadla
    kk 1g

    ukupno 21g
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od happyhappy » pre 6 godine

    Juce

    pileci file, paradajz 8g
    keto praline (puter, kokosovo ulje, kako, malo stevije) 1g

    ukupno 9g
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od happyhappy » pre 6 godine

    Juce sam se merila, i 75,4 :16:
    Ucili su, ucili, od sredo do petka, al se nisu pomakli dalje od pocetka...
    Da li da se smejem ili da placem.

    Kako god. Mogu kriviti koka kolu, bademe, minimum minimuma preradjevina koje sam uzela povremeno.
    Sve u svemu, na tacki sam zakucavanja. Imam razne planove za prodrmavanje. Startujem sa prvom varijantom, izbacivanje svega gore navedenog, jos malo smanjenje UH, pa merenje za 3, 4 dana da vidimo da li se ista pomaklo bar malo.
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od happyhappy » pre 6 godine

    Danas

    pileci batak, pljeskavica
    viljamovka 4 kom
    piletina na rostilju, kupus salata 6g

    ukupno 6g, kako racunati rakiju???
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od Bakica » pre 6 godine

    Znachi ketoni nishta :crybaby: Kao shto rekoh jedino objashnjenje zashto se ne mrda i mada smo na nekoj dijeti mi je KOLICHINE (i brljanje naravno :oops: ). Gledam one muchenike u onom filmu , dolaze na kontrolu svakih mesec dana i nadaju se da vide minus a unapred kazu da su varali. Dobra mi je jedna kaze :"Nisam pojela celu kutiju kolacha ( kao ranije)...podelila sam sa decom" ...a nije smela ni da pomisli na kolache prema dijeti koju joj je doktor dao. Takodje se pokupi sa familijom jednom u ne znam koliko dana i ode da jede kinesku hranu.Nakrcaju prepun sto kojechega a nudli i pirincha koliko hocesh. I cheka muchenica ketone :oops: :shock: Ne mere tako. Pogotovo ne kad, kao ona, imash 200kg i treba da skinesh 100kg.
    Ne kritikujem te Happy ali stvarno ne znam shta ce ti ta koka kola uopshte? Obichna shecerna vodica. Ako vec hocesh neshto popiti popi pravi sok od voca ( bez shecera naravno) i zameni tu koka kolu. Ja to popijem mozda jednom godishnje i to kad je bash velika vrucina pa sa ledom. Izgleda ste se vi mladji zaista toliko navikli na te shecerne vodice...Poshto sam chuvala unuku kao malu nikad joj nisam davala ta pica i reko nece ona to nikad piti, nije navikla ali vidim sad kad idemo negde ona skoro uvek uzima fantu...nije mi drago al shta cu...srecom ona je mrshavica genetski :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od happyhappy » pre 6 godine

    Ma kola zero, hhhaahh, glupost. Mislila sam da nece skoditi (nekim zaista ne utice na proces, svakako ne govorim o nezdravosti iste koju ne dovodim u pitanje), a bila sam na moru pa mi to bilo kao da se pocastim. Inace ne pijem takve gluposti, jos manje sam od onih koji su zavisni od gaziranih i slatkih napitaka. Budalastina. Bolje rakiju da sam pila pa da bar znam da sam uzivala :D
    Kako god, idem u nastavku na ovo povrce sto se brsti, proteine i masti, pa da vidimo hoce li se ista pokrenuti.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od Bakica » pre 6 godine

    Hoce hoce pokrenuce se :headbang: Ali izbegavaj prradjevine od mesa ( sam Bog zna shta je unutra :cry: ) vec ako jedesh preradjevine onda samo chistu shunku (samo meso koje mozesh da vidish pa makar i sa aditivima :cry: ). Gledaj da jedesh uglavnom PRAVO meso. I naravno neutralno povrce i salate. Kad sam na Danskoj dijeti ( koja je isto praktichno bez UH meni mnogo znachi ona kupus salata.Napravim je u kolichinama ( moze da stoji danima i sve je bolja) i sa njom se dobro dojedem uz ono meso, jaja...Na toj Danskoj ubrzanije skidam kile sad kad sam u ovoj fazi pa je povremeno ispraktikujem da shokiram organizam.Izgleda to shokiranje radi :) Idemo dalje, nema odustajanja :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od happyhappy » pre 6 godine

    Petak

    paprika i jaja 5
    tunjevina, jaja
    pileci file
    semenke bundeve 3g
    malo cajne
    malo pecenja

    8g

    Subota

    Pecenje, krastavac, paradajz u tragovima 4g
    semenke bundeve 4g
    malo mesa

    8g

    Juce

    paprike i jaja, krastavac, paradajz 5g
    i onda
    pita sa sirom, plazma, cokolada 10000000000g
    Dakle, brlj posle 2 meseca bez brlja ili da ga nazovem restart

    Videcemo:)
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od Bakica » pre 6 godine

    Brljevi su normalni.Ja ih chak sad i planiram :oops: :013: :roll: Evo u sredu planiram da jedem i gibanicu i leskovachku muckalicu i to sa belom lepinjom pa josh i da umachem :nasilan: :wink: Sad cu dva dana da se unapred radujem tome :-P Naguracu taj dan oko 1500 kalorija a mozda i vishe ( zavisi od kolichina). Priushticu tu radost sebi :013: Ali zatim nastavljam da smanjujem kalorije i kombinujem sve zivo da se do nove godine dovuchem do magichnih 81 kg i iz "obese" predjem u "overweight". Posle cu da planiram shta cu dalje. Ono najvaznije je da nas brljevi potpuno ne deprimiraju i nateraju da odustanemo. Zato samo guraj dalje :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od happyhappy » pre 6 godine

    Pretpostavljam da organizmu zaista nekad i treba neko vreme odmora u restriktivnim rezimima. Ovo kod mene ce biti vece odmora:)
    Danas sam bila gladna kao vuk uprkos tome sto mi je bilo muka. Sad ce sokiranje secerom uzeti svoj danak, ali odolecu potrebi da se opet nakrkam ko manijak.
    U to ime kupih duvan cvarke :D
    U nastavku pocinjem da vodim racuna i o kalorijama, makar okvirno. Doslo je vreme i za tu meru izgleda, ne bih li se oslobodila ovih prokletih 5, 6 kg.

    Planirani jelovnik

    duvan cvarci oko 70g 250 kal.
    barena junetina, vise posna nego masna, zalena salata neograniceno (za rucak i veceru, ukupno 300g), 3g UH, 750 kal.
    krastavac, zalogaj, dva cvaraka 4g UH, 50kal.

    Ukupno UH 7g
    1050 kal.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od Bakica » pre 6 godine

    Brojanje kalorija je odlichna stvar i kad chovek jede normalno jer ce zahvaljujuci brojanju pokushati da smanji kolichine poshto vec jede sve. Meni je upalilo , nisam mnogo skinula za 3 meseca normalne ishrane ali sam skinula 6.5 kg.I to je uspeh ( a tebi Happy toliko i treba :) ). Ne mora to biti u bobu tachno, ne mora se u bobu meriti namernice ( posle nekog vremena i skontash shta i koliko nosi koliko kaloriija pa idesh ofrlje). Pomaze i shto je najvaznije izvodljivo je na duge staze jer ni za chim ne " krejvirash" , jedesh sve ali manje i u redovnim obrocima (ovo govorim na normalnoj ishrani). Dojedash se salatom i neutralnim povrcem koje nosi malo kalorija. Rachunam da ce to biti moja formula za odrzavanje kilograma i kad dostignem cilj.Dobro je da si pochela da brojish. Jedino se bojim da cesh morati drastichno da smanjish i mesa i masnoce ako ostanesh na ovom rezimu jer to ima bash dosta kalorija. No kao shto rekoh tu su salate i povrca koja nose malo kalorija pa se dojedi.Zelim ti uspeh. Naravno najvishe i najbrze se skida na oko 1000 i manje kalorija ( al to se ne moze dugo) ali pokushaj da ne idesh preko 1200 ili tu negde.Uostalom idi na kalkulator pa izrachunaj koliko kalorija treba da uzimash dnevno da bi za to i to vreme izgubila tih 5-6kg. Kako produzish vreme moci cesh vishe kalorija :D
    Zavidim ti na duvan chvarcima :crybaby: Ovde ih nema a i ovi obichni chvarci koje bih ponekad rado jelo nashi prodaju po ceni kao najskuplja prshuta pa ih retko uzimam :cry:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od happyhappy » pre 6 godine

    Pojela sam juce malo vise mesa, mozda sam izasla na 1300 kal.

    Moja ideja u perspektivi je da zitarice ne konzumiram uopste (na taj nacin sam i ranije u zivotu funkcionisala sasvim lepo) jer ne patim za njima, UH cu povecavati na racun povrca pretezno. Daj meni meso i povrce i ja srecna:) Nisam zavisnik od testa i slatkisa, trebalo bi da to ide kako treba i da se osecam normalno i neuskraceno.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od Bakica » pre 6 godine

    Skidacesh i sa 1300 jer je normalno choveku potrebno chak mislim oko 2400 da odrzava kilazu. Super pa idi tako kad vec volish meso.Odlichno da te testa ne privlache ( mene su ona razbila a narochito uveche mada hleb nisam nikad mnogo jela ali ostala testa uh :nasilan: ). Ja kad hocu da brzo vidim neki napredak na vagi idem par dana na 900 kalorija i to mi je radilo. Uglavnom sam se vrtela oko 1200 do 1400.
    Kod brojanja kalorija kolichine su bitne jer nije isto pojesti 100 gr mesa i 200 gr :oops: :cry: Tako pazi na kolichine i samo napred :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: beleznica

    od Luna85 » pre 6 godine

    Dosta si ti skinula nekoliko meseci unazad. Jel treniraš nešto?
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: beleznica

    od happyhappy » pre 6 godine

    Luna, jesam, ali se opasno usporilo. Ne treniram, na zalost, nista, ali namera postoji.

    Danas

    cvarci usputno vise puta, aj nek je 700 kal
    junetina 200g, zelena salata 600 kal, 2g UH

    1300 kal
    2g UH

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gosta