Vedrana u povratku
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od leonida » pre 5 godine

    Postoje razne rasprave o tome koliko je jaja zdravo jesti nedeljno ... ja se definitivno ne opterećujem time. Kad mi se jedu, jedem ih. Ima dana kad ću ih jesti i za doručak i za ručak ili ručak i večeru, pa ih onda neću jesti pet dana ...

    U svakom slučaju, kao i bakica, više pazim na to da ne jedem previše UH (nisam za totalno izbacivanje, ali ih ograničim).
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Vedrana
    Amater
    Amater
    Postovi: 115
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od Vedrana » pre 5 godine

    Jutros nisam imala vremena da se izmerim. Ali sutra ujutru obećavam.
    Danas malo drugačije.
    Doručak
    Pašteta sa tri kriške tost hleba
    Šolja domaćeg kiselog mleka
    Malo senfa
    Užina
    Jabuka
    Ručak
    Popara
    Zato večeras bez večere.
    Kažu da nije dobro pretetivati sa jajima, zbog toga što povećavaju holesterol.
    Nemam ideju šta da kuvam sutra.
    19.09.2018. 103.3 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od leonida » pre 5 godine

    Zašto bez večere? Celu noć ćeš biti gladna. Najedi se neke fine salatice ... mešana salata sasvim lepo završava posao, čak i šopska može bez problema, ako baš misliš da si preterala za ručak narendaj vrlo malo sira, koliko da da aromu.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Megili
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 71
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od Megili » pre 5 godine

    I ja mislim da ne treba da ostanes bez vecere, cini mimse da nisi previse pojela danas. Bas se dobro drzis :D
    Cekamo rezultate sutra :mahalo: :mahalo:
  • Vedrana
    Amater
    Amater
    Postovi: 115
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od Vedrana » pre 5 godine

    Dobro veče moje dame. Danas sam opet bila veći deo dana u haosu, dete plačljivo... Jelovnik kao i uobičajeno, bez nekih velikih promena.
    Elem, zašto sam preskočila večeru... Nije to možda bila dobra odluka. Jurcaj tamo - vamo, i taj ručak sa poparom je malo okasnio, više nisam ni mislila na hranu.
    Mogu vam se pohvaliti blagim minusom. Jutros na vagi 102.4 :) i. No, daleko je to još od razloga za radovanje pogotovo ako znamo da će prvih deset kilograma minusa biti zapravo voda koja je otišla. Ali bitno je da je krenulo.
    Kuckamo se sutra :mahalo:
    19.09.2018. 103.3 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od leonida » pre 5 godine

    Bravo za minus!!!
    Otkud ti to da je prvih 10 kg voda ? Ispade da je kompletan moj višak voda :D . Šalu na stranu, ja sam to čula za prvih 3 kg, ali nisam nešto dodatno ispitivala. Ja se svakom izgubljenom kilogramu radujem, pa bio on voda ili ne :D .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Vedrana
    Amater
    Amater
    Postovi: 115
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od Vedrana » pre 5 godine

    Kod velikog viška kilograma kao što je na primer moj, to je to. Tako su bar tvrdili iskusni ljudi na ovom forumu :)
    19.09.2018. 103.3 kg
  • Vedrana
    Amater
    Amater
    Postovi: 115
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od Vedrana » pre 5 godine

    Doručak
    2 jajeta pržena
    2 kriške tost hleba
    2 šolje domaćeg kiselog mleka
    Malo senfa
    Ručak
    3 kvašenice iliti prženice namazane pekmezom od šljiva
    Večera
    Jabuka

    Visok datum, frižider poluprazan pa se snalazimo, inače bi jelovnici bili kvalitetniji. Moram reći da su cene neke kvalitetnije hrane previsoke. U šoku sam ostala kad sam videla nedavno u marketu da kilogram pomorandži košta skoro 200 dinara a paradajza 150.
    19.09.2018. 103.3 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od leonida » pre 5 godine

    Cene neću da komentarišem :( . U stvari ... nije hrana skupa, ne zaradi taj nesretni poljoprivrednik ništa, nego su naši prihodi više nego skromni.
    Ono što želim da ti posavetujem za iduću godinu, bar što se tiče paradajza ... ja definitivno nisam neko ko ima vremena da se igra sa baštom ... okopavanje i sl., ali paradajz sasvim lepo uspeva u saksijama. Mi smo u proleće kupili rasad paradajza, stavili svaki u veliku saksiju, nabavili bambusove štapove po kojima se penje ... jedini posao je zalivanje i tu i tamo skidanje onih zaperaka (nemam pojma kako se to radi, to se mm igrao par puta, ni to nije neki posao). Sa pet takvih saksija raznih sorti velikog paradajza i jedno 6 saksija samoniklih šeri paradajza (nikao iz semena od prošle godine), ja koja baš jedem povrće imam paradajza ove godine više nego dovoljno. Ulaganje nije veliko, može se zasaditi i iz semena, a ni rasad nije bio nešto skup, ne sećam se tačno cene ... sve u svemu isplati se. 10-ak saksija bez puno posla i mirna si sa salatom cele godine. Onaj šeri rađa kao blesav, a imam tri vrste .... crveni, žuti, i neki žuti u obliku kruškice ... svi su podjednako ukusni (i neprskani).
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Megili
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 71
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od Megili » pre 5 godine

    Bravo za minus, bitno da je krenulo :skakutalo: sto se izbora hrane tice... Drzi se, sta da radis..
  • Vedrana
    Amater
    Amater
    Postovi: 115
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od Vedrana » pre 5 godine

    Gde ste drage moje :)
    Ne znam koji je problem bio juče, nisam mogla da pristupim forumu. Ishrana kao i obično, uz poneki manji brlj juče.
    Danas ovako.
    Doručak
    Pašteta
    Tri kriške tost hleba i malo senfa
    Užina
    Nekoliko mariniranih šampinjona
    Ručak
    Umak od mlevenog mesa
    Makarone
    Kupus salata
    Večera
    Banana
    Prvi vizuelni rezultati već su tu. Ljudi koji me duže vreme nisu videli primećuju da sam se malkice stesala a jedne farmerice mi bolje stoje.
    19.09.2018. 103.3 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od Bakica » pre 5 godine

    Da prvi znaci su kada ti garderoba nije vishe onako tesna kao pre :D I to je dobar motiv da se nastavi...kada se malo odmakne sa skidanjem kila ljudi pochnu da primecuju a to tek godi i motivishe. Ali i ako sam slala slike ljudima koji me nisu dugo videli najveca nagrada mi je bila kad mi oni kazu videvshi me uzivo : " Ti si se prepolovila". To bash prija i to me drzi da se borim da kilograme ne vratim. Osim toga suzila sam svu garderobu pa sad mogu da je bacim ako se nagojim :wink: :roll: :cry:
    Samo guraj...velika je satisfakcija kad postignesh cilj :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Megili
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 71
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od Megili » pre 5 godine

    Hehe, daaa, bas je dobar osecaj kad te pohvale, ili kad se uvuces u neke tesnije stvari :hi-fi: imam ja jedne farmerice koje cu obuci tek za 5-6kg :) jedva cekam :)
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od leonida » pre 5 godine

    Nema lepšeg osećaja nego kad odložiš gomilu garderobe jer ti je toliko velika da više nema šanse da je nosiš :D .
    Brzo ćeš ti ponovo doći na lepu kilažu. Bravo na pomaku!!!
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Vedrana
    Amater
    Amater
    Postovi: 115
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Vedrana u povratku

    od Vedrana » pre 5 godine

    Danas sam malo brljnula kad sam detetu davala puding, nisam odolela, par kašika sam uzela :( i.
    Ali istovremeno ako ste primetili da su mi jelovnici prošarani povrćem malo više nego ranije.
    Doručak
    Prženi praziluk sa jajima
    2 šolje kiselog mleka
    Malo senfa
    3 kriške tost hleba
    Ručak
    Pljeskavica
    Kupus salata
    Malo senfa
    Večera
    Par kriški čajna kobasice
    6 mariniranih šampinjona
    Malo senfa
    Sutra ujutru merenje.
    19.09.2018. 103.3 kg

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju