Odgovori 9033 postova
Puževska dijeta (slike str. 3, 78)
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Ja sam zeznula stvar isto kao i narcisa ali se ona snasla mnogo bolje od mene:D
    Zapamtila podvuceno ;)
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od narcisa » pre 7 godine

    E bas mi je drago da nisam jedina za*ebala. :D
    Sad je mojoj sujeti lakse. Hvala Luna :hi-fi: .

    I ja sam zapamtila podvuceno. Za sva vremena.

    :mahalo:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Podvukla zapamćeno!
    Podpamtila zavučeno!
    :wink:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Lako je vama, vi niste instalirale novi kompjuter... tri dana agonije. :17:

    Obećala sam da upišem onu moju "zdravu zimnicu", a nije moja i ne zove se zdrava zimnica, nego je iz mog rodnog kraja i zove se ljutanik. I pravi se u ovo doba godine. Sastojci su (približno jednaki delovi) paprike i šargarepe, mnogo belog luka i rena, ljute papričice koliko ko može da izdrži. Sve samleveno (isečeno pa se onda melje), doda se jače belo sirće ili još bolje malo esencije da ne bi bilo previše soka, so, i malo ulja. Nije loše da se odozgore stavi krug celofana umočen u esenciju (na površinu mase, u samu teglu), pa se onda zatvori, ali opstajalo mi je i bez toga, samo se desi ponekad da gornji sloj malo potamni i osuši se.

    Može da se jede kao ljut prilog uz meso, ili da se ubaci kašika-dve u jelo kad se sprema (npr. u čorbice od povrća, đuveč itd.). Moje veliko dete je imalo običaj da ubaci neku kašiku u umućena jaja i tako napravi šaren omlet, uopšteno, vrlo upotrebljiva salata, a zbog belog luka, rena i ljutih papričica savršeno zdrava u zimskim mesecima.

    Mislila sam da ima negde recept na netu, ali nema, zato stavljam... postoji ljutanica, ali to je druga stvar.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Ovo ti je sasvim dobro! Mogla bi da staviš tamo negde u podforum Recepti, pa da pronađe ko voli da izvoli... 8)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od narcisa » pre 7 godine

    Super, jos samo da mi kazes koje boje paprika treba da bude :D .
    :mahalo:
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Ona debela tamnocrvena ajvaruša. Ispraviću tamo gde sam postavila u receptima. :)

    Danas je trebalo da je ostavljam, imam sve osim rena, a uspavala sam se i sad mi je kasno da idem po ren, pošto je trebalo još nešto da obavim u paketu. :zid:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Kad budeš imala vremena, možda da okačiš u Recepti i recept za ovo famozno jelo... ovo što smo svi pravili... meso, pečurke, krastavčići, palčići.... ?
    :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Dudo :) imam pitanje u vezi plavog patlidžana. Uglavnom tri puta sam ga spremala i tri puta je bio gorak. U čemu je tu fora? Nisam se istripovala pošto je i ukućanima gorčio uglavnom nije mogao da se jede :D
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od leonida » pre 7 godine

    Dok se Duda ne javi ... ja plavi patlidžan usolim i ostavim da odstoji bar pola sata da otpusti tečnost ... tako po pravilu izađe i ta gorčina. U svakom slučaju, ako praviš musake sa plavim patlidžanom, puno je ukusnije ako ga prvo izgriluješ na suvom tiganju/plotni/roštilju, pa tek onda ređaš u musaku.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Baš ovako kako kaže Leonida, i posle toga ispiranje, podrazumeva se, da ne ostane gorčina na njemu. Mada to radiš samo kad posumnjaš da je gorak, nema potrebe da ga maltretiraš kad je mlad i dobar. :) Za musaku ga isečem na kockice i izdinstam s lukom i mesom, mada mi je čak lepši kad je bez mesa, zbog zalivanja jajima i kiselim mlekom, ne gađaju mi se baš po ukusu jaja i meso.

    Usput ideja, patlidžan se mnogo dobro gađa s džigericom, pa ko voli, može i tako da pravi musaku. (Samo je treba prvo kratko ispržiti, pa onda usitniti i ubaciti u patlidžan i luk.) A ne mora ni musaka, nego onako iz šerpe kad se lepo izdinsta (i recimo malo belog luka i svežeg peršuna, može i limun, odlična kombinacija).

    Opet mi je đipnuo holesterol, radim na ispravci...

    Mršo, staviću negde, obećavam! :)
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Kufi » pre 7 godine

    Opet mi je đipnuo holesterol, radim na ispravci...
    Slika
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Luna, i onaj način koji sam ja opisivala nedavno u mom dnevniku je fenomenalan:
    Patlidžan iseći na šnicle takoreći (krugove), ne baš tanke, posoliti i staviti u neku cediljku / đevđir da se ocedi voda - pritisnuti nečim teškim da ta voda izađe.
    Može se još ocediti rukama, nije potrebno prati. Peći klot na papiru za pečenje.
    Kad je ispečeno, ukusno je i samo po sebi a kamoli kad začiniš pod želji.
    Tako ispečene komade možeš da zamrzneš da imaš kad ti zatreba.
    Možeš da začiniš kako voliš i jedeš kao prilog jelu - fantastično.
    Možeš da začiniš miksom ulja i sirćeta sa dodatim začinskim biljem, sa ili bez belog luka. Takvo držiš u teglama, može da stoji duže, to je kao salata varijanta ili šta god.
    Fantastično je. Kao gljive, kao meso.

    :wink: :mahalo:

    Edit: poenta je da je ovaj patlidžan dehidriran i da je fenomenalan ovakav, pogotovo kad je bolje /rešije pečeno, mada je to stvar ukusa...

    Edit edita: Sad mi se tek ,,ukaza,, ova Kufijeva slika....šou...
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Idi bre, Kufi, uplaši me. :16:

    Inače ta dr kojoj treba da nosim ove sad rezultate jedina ima višak kila od svih mojih doktora, ne mnogo, ali mogla bi da skine i celih desetak. Dođe mi da je pitam koliki je njen holesterol. :neznalica:

    Kad smo se već uhvatili za patlidžan, ova Mršina fora je odlična, a može isto pre pečenja da se uvalja u začine i beli luk, onda se dobije fazon bejk rolsa.

    Pa ona starinska fora - pečen ceo u rerni, da mu unutrašnjost skroz odmekne, pa umućen sa uljem, belim lukom, kuvanim jajima i malo sirćeta.

    Pa pire sa slatkom pavlakom i parmezanom...

    Pa nek se pita posle neko odakle mi holesterol. :16:
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    A može i baba ganuš i deda ganuš.... :wink:
    Radoznalu i kreativnu Lunu bi i to moglo da zainteresuje....
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
Odgovori 9033 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju