Odgovori 9033 postova
Puževska dijeta (slike str. 3, 78)
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    No... kako se kaže... važno je da majstori nikad ne lažu, samo odlažu... 8)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Dudo, eto i mene kod tebe da se formalno upisem. Da se pre svega zahvalim na savetima za cikcakovanje. Sinoc sam citala o toj strategiji i interesantno mi je. Elem, ja pocinjem ili sutra ili prekosutra. Pa sam htela da te pitam a kada ces ti? Kazes da imas par kila da skines. Pa nemoj da ucenici budu bolji od ucitelja!
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Veco, konkretno 3 do ulaska u svu odeću, a 4,5 do potpune sreće, to jest one idealne letnje težine. To su kilogrami koje sam nabacila u drugoj polovini prošle zime, što je samo po sebi redovna zimska pojava, ali nije redovna pojava što ih vučem otad. Skinem kilo, vratim kilo, vrtim se ukrug. :NN02:

    U suštini sam se solidno provukla jer u nekom periodu jeste bilo malo problematično zbog hormonske terapije (nažalost, ispostavilo se da HRT koja mi odgovara ima baš tu nuspojavu, s prethodnom varijantom nisam se gojila, ali mi je zato mozak otišao do sto đavola), ali to je bilo samo u periodu adaptacije. Sad bi moglo uspešno da se skine tih nekoliko.

    E sad - ukućane sam dovela u red, ali nabavka mi je i dalje ogroman problem, nemamo kola i sve se donosi ručno, a takođe nemamo u blizini ni sve prodavnice koje bi nam bile potrebne. Problem sira i dalje aktualan, za neke druge stvari sam se kako-tako snašla, ali sa sirom je muka i nevolja. Pravim ga sama, ali izvor mleka nije uvek pouzdan... i onda ne mogu baš mnogo ni da planiram. :/ Takođe, zbog HRT sam sad sklona užasnim skokovima holesterola, pa su skroz ispale iz igre neke namirnice - recimo, ranije sam imala one dane koje provedem na manjim količinama slanine/čvaraka i na mnogo povrća, pa sam posle toga uvek imala minus, a sad se ne usuđujem da priđem čvarku :( - i zbog svega toga ne uspevam baš dobro da koncipiram neku novu idealnu ishranu. Na sve to i problem sa želucem koji mi se javio... i vrlo je teško sve to uklopiti. Ali uprkos svemu tome mislim da jeste zgodan trenutak da uz pomoć štapa i kanapa skinem tih nekoliko kila. Samo da preživim slavu, koja mi nije po sebi prevelik izazov, nego prosto neće biti vremena ovih nekoliko dana da kombinujem neke idealne obroke... a verovatno ću posle toga baciti ovde na papir neku osnovnu ideju. Konkretno ne bih mogla da pišem ni da hoću, jer se nikad ne zna unapred šta ću imati od namirnica.

    Eto, raspisala se ja malo. :)
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Dudo, iscitah konacno ceo tvoj dnevnik i mogu samo reci: :01:

    Tvoj dnevnik ne bi smeo da iscuri ni pod razno jer je zaista sjajno stivo iz vise razloga: brdo dobrih saveta i ideja, recepata, zabavnih (i ne tako zabavnih) zivotnih situacija, a najbitnije od svega pouka da zdravstveni problemi (sa kojima si se u jednom ili drugom smislu rvala od prve strane) ne smeju da nam budu izgovor da jedemo sta stignemo, vec upravo suprotno - razlog da kroz ishranu ojacamo svoje zdravlje i pomognemo svom organizmu da (p)ostane zdrav.

    Ja sam tvoje dogodovstine citala kao kakav roman, mada sam neke stvari unapred znala (recimo za selidbu, jer ti pise sad Petrovaradin ;) ) i iscekivala kad ce to doci na red. Kada sam procitala za karcinom i operaciju, pomislila sam "A u p.m, ovoj zeni jos samo klavir na glavu da padne!" (pu, pu!)

    Ti si svojim pisanjima (u svom i tudjim dnevnicima i ostalim delovima forumima) dala enorman doprinos ovoj "onlajn zajednici" i dugujemo ti veliku zahvalnost.

    I za kraj da se pozalim da ti osim avatara ne vidim ni jednu sliku, a nadam se da ces nas i u buducnosti castiti svojim pisanjem - jelovnika ako imas potrebu, a meni je ostalo (o deci, izlascima, mjau i ostalim dogodovstinama) bilo k'o citanje najboljeg romana.

    :pivo:

    Edit: I srecna slava sa zakasnjenjem!
    Slika
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Eto, raspisala se ja malo. :)
    E baš si se raspisala.... 8) pretrgla se!
    No, imam u glavi neke teme pa se možda i raspišemo zajedno, kad bude više vremena... :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Hvala sa zakašnjenjem, Yo-Yo! :)

    Klavir sam izbegla, što je za divljenje budući da smo ga dvaput selili, mada još ima šanse da mi padne bar na nogu kad budemo pravili konačni raspored nameštaja. A kad rekoh noga, ove godine sam prvi put otišla na proslavu NG posle valjda 18 ili 17 godina i očepila me je žena štiklom onako iz sve snage, završila sam sa nedelju dana modrog i naduvenog stopala. Toliko o malerima. :)

    Nemam neku volju da pišem jelovnike, tj. sumnjam da bi pomogli - oni imaju dejstva kad smo u novom zamahu, na početku dijete, ali kad pređu u rutinu, gube psihološko dejstvo koje su imali. A i dnevnik mi je ionako preobiman i već me nervira zbog toga. Plan je jednostavan, doručak mi je manje-više isti već nekih 7 godina i njega nikad nisam ni menjala - trenutno mix surutka + morska so + nemleveni lan + mix začina + pečeni kvasac + antiholesterolski miks (mleveni lan, golica, suncokret, rogač itd.), s time što sad radim na tome da se ograničim na 1 ili 1,5 parče dvopeka... ručak bi trebalo da bude standard, parče sira i gomila povrća (sad zimi tipa boranije, cvekle, kupusa i sl.), užina neskafa i voće, večera i dalje podeljena na dva (proteinsko-povrćna). Sve sam to manje-više poštovala i dosad, ali je gotovo stalno upadalo više hleba, a upadala su i neka jela koja nisu baš po ps-u, nekad zato što želudac nije mogao da se izbori sa čisto proteinsko-povrćnim varijantama (tipujem na dobar manjak kiseline), a nekad zato što nema sira, koji mi je takoreći osnovna namirnica. Želudac se prilično sredio, a što se tiče sira, našla sam utešnu varijantu (neki sitan u kesi, liči na vurdu i potpuno je jestiv), pa za nuždu planiram njega kad naiđe zastoj u nabavci mleka. Znači, jedem kao i dosad, samo sa smanjenjem skrobnih namirnica, recimo da pucam na oko 1300-1400 kcal, uz obavezne VK.

    U suštini je osnovno da se na papir stavi šta je neophodno da telo bude zdravo, pa se onda to eventualno dopuni da i duh bude sit. :) Krenula sam pedantno od juče (mada se nije ni za slavu bogzna kako preterivalo), idem prvo na obaranje ta tri do avatara (što će reći da je trenutno neprijatnih 56,5).

    Sa slikama se desilo to da je ImageShack promenio uslove korišćenja, a nije obavestio korisnike, tako da ne samo što ne rade linkovi nego mi je i pojeo neke slike koje sam imala samo tamo. :( Možda bi trebalo da postavim negde neke... ako će već ovaj dnevnik da opstaje.

    Mršo, ako budem pisala, sigurno će to i biti one "crtice" o zdravlju, jasno, podržavam. :)

    Živeli, saborci! :pivo:
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Zelim ti srecu sa novim pocetkom. Razumem da ne zelis da pises jelovnike. Ja bih samo zelela da ti se zahvalim na dosadasnjim savetima.
  • LEPA_i_ZALJUBLJENA
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od LEPA_i_ZALJUBLJENA » pre 7 godine

    Dudo,secas li se mene? Opet sam na pocetku, samo se vrtim u krug. U krug,u krug,u krug igramo valcer ja i moj drug :009:
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od oliveras » pre 7 godine

    Pozdrav dudank i srecno u skidanje na taj mali visak :mahalo:
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Dudo, kako ti ide?
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Devojke, hvala što svraćate! :)

    Imam neki mali pomak od pola kila, ali još se nije ustalio. :( Preksinoć sam imala baš žestok VK i minus se pojačao posle njega, danas opet neki višak... ne ide lako, iako sam prilično disciplinovana. Ali po jednim novim pantalonama vidim da je krenulo, dobila sam ih pre 20 dana i jedva se uvukla kad sam ih probala, a preksinoć su bile čak malo komotne.

    Ovo "prilično disciplinovana" ne znači da ne znam šta jedem, samo mi se omakne nekad veća količina strejt hrane. Juče i danas bila je junetina zapečena sa spanaćem... pa kako da ne preliješ kiselim mlekom i da ne pojedeš dva tanjira za ručak. :neznalica: Onda se dvoumim između pomorandže i banane, pa pojedem i pomorandžu i bananu... tako, desi se. :)

    Uglavnom, nema sad previše opuštanja, sledeći cilj je 55,5, pa makar bilo do kraja meseca. :headbang:
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Pa ne zove se dzabe ovaj dnevnik puzevski.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Ponovo radi dnevnik! :)
    Sad ću ovde da ti ispričam nešto iako ću to da ti ispričam detaljno čim se čujemo... Ali ovde ću da ti ispišem za slučaj, ako sačuvaš ovaj dnevnik pa se jednom za sto godina vratiš da ga čitaš, da naiđeš na ovu bizarnu ali simpatičnu dogodovštinu i da se podsetiš na ovu priču...
    Jutros u autobusu sam videla dve devojke, dvadesetih godina, recimo 26... bukvalno izgledaju kao ti i ja kada bi nam se oduzele godine. Kao da su nam ćerke ili recimo kada bi bio neki film o nama, pa da nas one glume... :16: Bilo je neverovatno.
    Ova jedna po svemu kao ti a druga ista kao ja, po svemu, po stilu, tipu, stavu, maniru... A ova tvoja, čak i fizički identična, ista tvoja faca.. Ova moja nije identična po crtama, ali je original tip kao ja... Pričaću ti detalje tj opisaću ti sve.
    Pomislim da ih slikam pa da ti pokažem, ali nisam mogla da smislim inteligentan izgovor da ih pitam da dozvole da ih slikam... Ali jesam razmišljala kako bi bilo dobro da smo ih srele nekad kad smo bile zajedno ti i ja i da smo se sve četiri slikale zajedno... Neverovatno, ulepšale su mi dan.... :)

    I da... da prokomentarišem i nešto forumskog tipa... I ovde mi miriše ta tvoja junetina sa spanaćem i kiselim mlekom... :12:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od oliveras » pre 7 godine

    Da te pozdravim i podignem gore dnevnik :mahalo:
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od leonida » pre 6 godine

    ako će već ovaj dnevnik da opstaje.
    Ne moraš ni da sumnjaš u to da će ovaj dnevnik da opstane. Ima nas puno koji smo uživali u njegovom čitanju :D .
    Svojevremeno sam, kad god sam zapala u krizu, čituckala ovaj dnevnik i slatko se smejala ... zaista je više kao roman nego dnevnik.
    Eto ... žao mi je što se nisam setila da ga čituckam u teškom periodu koji sam prolazila ... bilo bi mi puno lakše .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
Odgovori 9033 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju