Odgovori 9033 postova
Puževska dijeta (slike str. 3, 78)
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Ili kao lazanja, postavljala sam negde recept davno... u tu varijantu dobro ide cimet (spajamo lepo i korisno).

    Sanjaću ovu doktorku sa Kufijeve slike...
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Ja onda ne znam gde sam toliko grešila kada sam ga pustila da ode ta voda a i dalje je bio gorak, očigledno neka loša sorta :)
    Baba Ganuš sam i htela da probam ali nikako da ispadne kako treba.
    Debelicka dopada mi se ovaj način u tegli, ako ga nađem sutra sigurno ću isprobati. Uostalom kako da znaš da li je patlidžan svež, jel se bira onaj tvđi ili mekši? :D
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od narcisa » pre 7 godine

    Ova slicica je vec dugo hit, svaki put krepam od smijeha.
    Luno, da prostis, uvijek treba birati tvrdje, ali ne zelene :wink: .
    :mahalo:
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Uostalom kako da znaš da li je patlidžan svež, jel se bira onaj tvđi ili mekši? :D
    Bira se manji i tanji, s oproštenjem. I da bude jedar i sjajan, ne mek ili uveo na dodir. Oni golemi znaju da budu prematori.

    Ili recimo kad isečeš... ako je kora čvrsta toliko da procenjuješ da bi bilo bolje da je ipak oljuštiš, onda je i veća šansa da patlidžan bude gorak.
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Jasno, očigledno sam birala pogrešne veličine :D
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    E pa zagrabila si se za veličinu... :16:

    Dokaz da je kod patlidžana bitnija tehnika. :D
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Sjajan, gladak, savrsen, neostecen i mekan (koliko ja znam).
    Mislim, patlidzan.
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Sad sam još htela da objasnim da treba da ima mnogo onog sunđerastog tkiva i malo semena... PATLIDŽAN. :16:

    Mnogo nezgodna biljka za opis. :010:

    Pa eto, i seme bi moglo da bude dobro merilo, recimo. Ako ga ima dosta i otvrdnulo je, to je sigurno mator patlidžan.
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od narcisa » pre 7 godine

    Sjedim u kaficu i umirem od smijeha. Svi me gledaju kao da sam prolupala. Ko mi je kriv kad sam prva pocela.
    Nezgodan za opisivanje, sto jest-jest. Vazno da je ukusan i da ga ima dovoljno da ukusan obrok.
    :mahalo:
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Mnogo nezgodna biljka za opis. :010:
    :14:
    Usvojila sve savete o obliku, veličini i tvrdoći. Sutra ću proveriti šta sam naučila.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od leonida » pre 7 godine

    Jaoj ... plavi patlidžan pečen ceo u pećnici, moja mama je nekad tako pravila predivnu salatu, baš me lepo podseti, ako se dobro sećam, dodavala je beli luk, senf, so i malo ulja, možda i bibera :neznalica: . Pitala sam je skoro ... ona se ne seća ni da je pravila :shock: .

    Baš me slatko nasmejaste sa opisom ... i sad kako čovek da napusti forum kad je to jedna od retkih stvari koja me oraspoloći :D .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od narcisa » pre 7 godine

    Kraljice dizem ti dnevnik.
    Nadam se da ste zavrsili agoniju zvanu majstori i da napokon svi kolektivno mozete da odahnete.
    :009:
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Agonija traje. Slika

    Sa ovim parama i normalnim majstorima mogla sam dosad da napravim novu kuću i opremim je u fulu. Imamo jednog dobrog, ali on stalno mora da čeka ove ostale koji uskaču sa međuposlovima. Ti ostali su čudo i pokora i bolje da ne komentarišem. :010:

    Usput i dalje jedem antiholesterolski i vučem onaj prolećni višak, nije otišao naviše, ali nije ni naniže, tj. bilo je varijacija naniže, ali nešto nisam baš ni bila raspoložena za ozbiljniji projekat, sve čekam da prođe ova frtutma, mada s obzirom na to kakvi su majstori, možda bolje da ne čekam.

    Toliko zasad! :mahac:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od 314pezos » pre 7 godine

    Auuuu, ne spominji mi majstore ... svojevremeno, dok sam stanovao u kući u Petrovaradinu, kum i ja računasmo koliko mi treba paricova da komplet renoviram šta je za renoviranje pa kad sve stavismo na papir koliko bi me šta koštalo od materijala a za same majstore bi trebalo malte ne samo iće i piće (jer većinu su mi to drugari, kojima sam stalno ja činio uvek nešto), trebah samo majstora za oluke i bravara za kapiju pa dođosmo do cifre od nekih 20 iljada evrićova ... manje više pare, prolete mi kroz glavu natezanje sa majstorima i to mi je još gore pto mi sve drugari koji bi mi to radili za džaba ali kad, kad završe ono što naplaćuju a opet i da platim druge majstore ovi će se nadrndaju a kako sam prolazio sa majstorima (kao i ti) rekoh sebi takva jad i sekiracija i natezanje mi ne treba ... alooooo, agencija za nekretnine ... imam kuću na prodaju, šta dobijem za kuću za te pare kupujem stan :D
    Slika
    Slika
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)

    od dudank » pre 7 godine

    Pazi kad smo mi upali ovde u nešto slično... pokvarila se česma čim smo se uselili, a ja sama u kući, drž - ne daj, zovi komšiju... komšija se ponudi da radi vodu... a njegov kum radi struju... a kumov kum radi nešto treće... hajd što se naplaćasmo, nego osta nedovršeno i morali smo da tražimo nove majstore, a struja još bleji poluzavršena i ne možemo čestito da se ogrejemo jer niko neće da uzme da radi od pola. :zid:

    Dosta sam se žalila... :)
Odgovori 9033 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju