Odgovori 148 postova
Neka igre pocnu...(UN)
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Cao svima 8) Ja sam staaari clan, ali ovaj forum mi je oduvek u srcu i rado mu se iznova vracam, jer je vodjenje dnevnika ovde, prava inspiracija za istrajati i ostvariti cilj.
    Moj cilj je naravno pored gubitka kilograma, onaj bitniji, uvesti red u ishranu u smislu sta jedem, koliko jedem i kada jedem.
    Ometaci tog reda su bili nedovoljno dobro organizovani prioriteti u poslednje 2-3 godine. A dosla je i ova situacija, znate na koju mislim, ona sto je pocela u martu ove godine, necu ni da je spomenem...Poceo je famozni rad od kuce, skolovanje dece kod kuce...haos...i naravno posle izvesnog vremena, sve se sleglo, usli smo u taj novi ritam, i nekako je ostalo vise vremena "za sebe"...Pocela sam jasnije da uvidjam i primecuje svoje greske u nacinu ishrane, i pre par dana konacno smogla snage da preduzmem nesto i vratim se na pravi put.
    Moja najveca greska se desava tokom noci. Bila sam u stanju da kad se probudim u toku noci, onako bunovna, ustanem iz kreveta, odem do ormarica sa slatkisima i uzmem ni 5 ni 6, nego kanticu eurokrema i kasiku po kasiku lagano jedem...ili pojedem picu koja je ostala od vecere...ili sljustim tablu cokolade...i sve to zalijem sa casom pepsija :o :D Moja druga najveca greska je premalo fizicke aktivnosti.
    E sad, zahvaljujuci novostecenom visku vremena i koliko toliko prisebnosti, odlucila sam da preduzmem nesto. Pocetak je bio povratak na forum, sa kojeg sam vise puta odlazila veoma zahvalna na podrsci clanova sa kojim sam svaki put dogurala do postavljenog cilja.
    Odabir dijete: UN Dobro mi je poznata i dobro se snalazim sa njom i u njoj.I jos bitnije, ona me dovede na pravi put.
    Ovaj put je malo duze potrajala moja registracija na forumu, a shvatila sam to kao pocetno iskusenje u mojoj istrajnosti i odlucnosti oko dijete. Hvala adminu na tome, jer sam istrajala. Danas mi je 8. dan. Imala sam brljotinu juce, UH vecera - onako zeljna slatkisa, pojedoh dva sladoleda. Rezultat je 2 kg manje, to je ona famozna voda.
    S obzirom da mi je vec ovaj post predugacak, necu praviti retrospektivu jelovnika.

    Imam plan za danas:

    08.08.2020. - 8. dan - vitaminski - UN dijeta
    D: kriska lubenice
    U: saka kostunjavog voca, mix: badem, kikiriki, indijski orah, suncokret, bundevino seme
    U: dve manje breskve
    R: salata:paradajz, krastavac
    U: breskva
    V: salata: paradajz, krastavac
    -1,5l vode, minimum 2 turske kafe
    -razmak izmedju obroka 2h (dorucak u 10h a vecera u 18h)
    -fizicka aktivnost: sredjivanje baste i kosenje trave, cca: 1,5h
    Neka igre pocnu...
    Sreca prati hrabre!
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bakica » pre 3 godine

    Samo napred. Ja sam skinula 45 kg od 2015e ( 30kg samo 2017) a UNka mi je bila pochetna dijeta. Borim se s kilama vec godinama ali uspela sam da se odrzim a samim tim da sredim svoj dijabetis i pritisak pa i da budem zadovoljnija sobom jer sad mi i garderoba dobro stoji :) . Moze se. Guraj samo. :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Hvala Bakice i svaka cast na rezultatima, kao i na poboljsanom zdravlju! UN je odlicna svakom za pocetak. A koliko sam shvatila, tvoja borba jos uvek traje, tako da ti zelim da se izboris za ono sto zelis :009: Setih se pesme "Sve je lako kad si mlaaad... :headbang: i necu vise nista da komentarisem 8) :D sem da sa godinama neke stvari idu teze, ali odlucnije.
    Vitaminski dan prosao. Ponovo otkrivam da mi on najvise prija, sto se energije tice koju sam imala tokom dana za sve poslove koje sam radila, jedino me uvece mucila strasna glavobolja.
    09.08.2020. - 9.dan - proteinski
    D: kriska lubenice
    R: 3 cevapa i paradajz salata, parce hleba, supa
    V: 1 snjivski kare pecen u lerni sa malo paradajz soka, i belim lukom, paradajz salata
    -1,5l vode, 3 turske kafe (bez secera i bez mleka, i uvek je tako pijem)
    -fizicka aktivnost: nastavak sredjivanja baste i kosenje trave cca 1,5h.
    Sreca prati hrabre!
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bakica » pre 3 godine

    Da borim se ja da skinem josh 15-ak kila ali vishe da bih potstakla cerku koja bash ima mnogo da izgubi. Ovaj mesec idemo praktichno sa odrzavanjem tako shto smo malo na nekoj dijeti malo se opushtamo ali cerka mi je obecala da cemo od septembra obe 3 meseca na UNku opet. Moram je potstaci da izdrzi jer je relativno mlada a puno se zapustila pa to nije dobro ni u jednom smislu. Tebi puno srece..
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Bakice a da pocnes ti pre cerke :D ? Mada, doci ce i taj septembar. Danas sam procitala neku poruku sa fb "Zapamtite - danas je sutra o kojem ste brinuli juce". Odlicna poruka, primenljiva na mnoooge situacije 8) i ona me ovih dana gura napred.

    Jucerasnji proteinski protekao dobro, sem fizicke aktivnosti koja je izostala, omela me kisa u popodnevnim casovima.

    10.08.2020.-10.dan - skrobni
    D: kriska lubenice
    U: breskva
    R: kuvani pirinac, sa malo graska i kuvanom sargarepom, kiseli krastavci
    V: kuvani kukuruz
    -1,5l vode, 3 kafe
    -kosenje trave 0,5h, 1h lagane setnje.

    PS Opet me muci glavobolja.
    Sreca prati hrabre!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jucerasnja glavobolja je bila kratkog daha, tacnije popila sam brufen i nestala je.
    Dan je prosao odlicno i dva sata setnje je "palo".

    11.08.2020.-11.dan-UH
    D: kriska lubenice
    U: saka kostunjavog voca
    R: dva suva pereca
    V: lenja pita sa jabukama
    -1,5l vode, 3 turske kafe

    Rucak mi nije ni malo kreativan :005:

    Opet mi je u glavi ona recenica: "Danas je sutra, o kojem ste brinuli juce". :007:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Daaa, ponovo na istom mestu posle mnooogo godina...A forum je bio extra, kakve sam samo fine osobe upoznala, bilo je bas, bas zanimljivo.I ja sam neke davne 2012 , mislim, izgubila 15 kg, dugo odrzavala i sad sam vec uveliko vratila te kg.Od 1.8 sam na UN dijeti i dosla sam ovde da vidim dal ima nekog i bas se obradovala sto je forum jos uvek aktuelan.Sutra se trudim da otvorim dnevnik, bicu ovde i praticu te...Mozda uspemo zajedno da ostvarimo ono sto mozda sada, na pocetku izgleda nemoguce....Veliki pozdrav i podrska!!!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Dobrodosla Jelenab - povratnice :D Izgleda da nam je obema forum ostao u srcu i mislima sa pozitivnim vibracijama! I koliko vidim obe smo se odlucile da pocnemo sa Unkom i to na isti dan, sad mi ne preostaje nista drugo nego da iscekujem tvoj dnevnik, ali nemoj dugo da mi udaras po ceznji :D Imas moju podsrku!
    Nego, nisam uspela da postavim ticker, pa cu s vremena na vreme pisati kilazu.
    01.08.2020. - 77 kg
    12.08.2020. - 74 kg

    Juce predvece sam nanizala brlj za brljom. Ali cu da se pohvalim da sam juce postala baba - tetka :veseljak: :skakutalo: i na svet nam je dosla jedna mala devojcica pod imenom Una :009:
    Taj dogadja se proslavio, naravno, uz dve casice visnjevace, 7-8 kultova pecenice, isto toliko kockica sira, i isto toliko kolutica kulena, uz dva zu-zuA, i da ne zaboravim parce keks torte. Eto, sav moj brlj. Zbog ove kolicine srece koja me preprlavljuje, bljanje u hrani na jucerasnji dan mi nije bitan. Idemo dalje :headbang:
    I da se ne lazemo, uopste mi nije lako da se izborim sa mislima o hrani koje mi dodju tako u talasima, ali ucim se da im ne dajem toliki znacaj, i po potrebi skratim vreme izmedju dva obroka.
    Pozitivno dostignuce u ovih 12 dana sem izgubljenih kg je i sto ni-jednom (!) nisam jela tokom noci, i sto ni-jednom nisam popila Pepsi-gaziran sok kojem sam bila sklona. :pivo: Ove dve stvari su mi jako bitne da ih usvojim i ustalim.

    13.08.2020.-13.dan - proteinski
    D: dve breskve
    U: saka kostunjavog voca
    R: cufte i paradajz,krastavac salata, supa
    V: fasir i paradajz salata
    -2l vode, 3 turske kafe.

    Danas je sutra, o kojem sam brinula juce...
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao ratna drugarice ) Tako te nekako dozivljavam jer smo na isti dan krenule u "borbu" a bogami i cifre kilograma su nam priblizne) Tako da idemo zajedno u " boj" da kikohrame unistimo do kraja. Cestitam ti na tom zvanju " baba-tetka" i na tome sto si se maximalno drzala na proslavi.Kako shvatam, brlj je bio mali, nista znacajno...Inace sam jos u razmisljanju da vreme uzimanja obroka bude u toku 8 sati u periodu od 12-20h ili od 10-18.Verovatno i ovde postoji , a u knjizi tacno pise da ne bi trebalo da se jede posle 20h...Mada mislim da jos nisam spremna na tako zestoki rezim, moram postepeno da dodjem do toga.Veliki pozdrav od mene, uz tebe sam🌺
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Evo i mene kod tebe.Mislom bas je cool ceo forum je naš...Šalim se naravno.Sta si danas lepo jela?
    Primetila sam da si bas dosta izgubila za prvih 12 dana i svaka čast na tome.Koja ti je visina i koja je zeljna kilaza?
    Čekam danasnji izvestaj !
    Sto se tice cigara, resila sam da probam da budem dupli karakter, em kiligrami em cigare.U principu ono sto me je uvek plasilo ke gojenje i nekontrolosana ishrana pri apstinenciji od cigara.Videcemo.Inace pre nego sto sam pocela da pijem te tablete za ostavljanje cigara, procitala sam forume i videla da dosta pomazu a i na biljnoj osnovi su sto mi ke bio dodatni plus.I piju se 25 dana, pa kom obojci kom opanci, a vec od 5 dana bi trebalo da se prekinec kroz sa njima.Meni je danas taj famozni 5-ti dan, za sada ih nisam konzumirala) Videcemo, drzi mi fige da uspem u svojoj nameri😀.
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco drzim ti fige!!! Znas da je prvi korak uvek tezak, a ti si ga vec napravila, sad samo nastavi tim putem :009:
    Juce sam brljala i brljala, za juce me je sramota. Ostao mi neki krompir pire, i kud ga ne dah kuci da ga ona pojede :neznalica:
    Od pire napravila one plutice za decu, pola sam napravila na slano, pola na slatko sa sve rendanim jabukama unutra...deca naravno nisu ni primirisala...a nastavak ove price mozete sami naslutiti :crybaby: Izjedoh ja tako dve slane plutice i 4 slatke :placljivko: A vecera je ostala u duhu rucka i pojedoh parce pice :bas_tuzan: Prekinula sam jedan lep proces kako u glavi tako na vagi, ali idem dalje.
    Necu pisati jucerasnji jelovnik, jos me je sramota. Podsetnik za sebe: Sledeci skrobni isplaniraj dan ranije!

    15.08.2020. - 15.dan - UH
    D: kriska lubenice
    U: breskve
    R: spagete sa povrcem (luk, tikvica, patlidzan, paprika, paradajz sok)
    V: testo sa makom (zasladjeno medom)
    -2l vode, 3 turske kafe
    -fizicka aktivnost: sredjivanje baste i kosenje trave 1h

    Pocetna kilaza 77kg, jutros 74,5kg, prvi cilj 68kg. Do prvog planiram doci uz Unku.
    Drugi cilj 65kg, do njega moram doci uz dodatnu fizicku aktivnost - neki program vezbanja, mozda i neki sport...
    Visina 170cm.
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Ko priznaje- pola mu se prasta, tako da podeli brlj na dva i ono sto ostane ti si zabrljala.Šalim se naravno i razumem te.Šta je ono što nas lomi u našim naporima- upravo mi sami. Nažalost.Ti si svesna svega, al ti ono nesto neda da pratis tok misli.Jako poznat osecaj, kao i onaj , kad ti neko kaze da si debela, a tebi se tek onda iz inata otvori apetit.. Posebno ako to kaze muž (bar je takva situacija kod mene) . Primetila sam , da kada realno hocu da skinem kg, nikome nista nepricam, to su neki moji unitrasnji razgovori same sa sobom u ogledalu...Uglavnom volim da pocnem bez pompe i da se tek kad budem zadovoljna rezultatima, primam pohvale i pocinjem sebe da osecam sve jacom da istrajem u svojoj nameri. Moram priznati dve stvari...Prva, da mi mnogo znaci knjiga sa receptima koju sam kupila pre mnooogo godina.Iskljucim mozak, i kipujem namirnice na autopiloti, sledeci jasno spisak onoga sto trebam da kupim.I druga stvar je, s obzirom da ostavljam cigare, uvek mi je jedna frka veća🤦‍♀️.Ako razmisljam sto ne pusim, ne razmisljam o tome dal sam gladna, i obrnuto.Od dve zavisnosti, uvek mi je jedna vise u glavi.
    Danas sam slusala o pet pravila ostvarenja uspeha, bas kad su dijete u pitanju i mislim da su zaista vazna, pa ih ostavljam ovde kod tebe kao stimulaciju za obe ( pored svog pratim i tvoj dnevnik aktivno):
    1.Nema predaje
    2.Neobracaj pažnju na negativna mišljenja ljudi koji te okružuju
    3.Idi korak po korak ka cilju
    4.Kad " padneś" nadji slike onih koji su uspeli na ovoj dijeti da ostvare svoj cilj( nisam ni znala da ih je pun FB.Stvarno ima fascinantnih primera.Što smo ti i ja gore od njih?)
    5.Nema straha od nekog postupka ( zabrljala si, pa sta, ides dalje, pogledaj tacku 3.I nije vazno dal ces to ostvariti za 3,4, 6 meseci.Vazno je da znas da hoces)
    Inace mi je fascinantno da smo nas dve prakticno slicne ( osim toga, sto smo , neznajuci jedna za drugu pocele istog dana dijetu))))
    Ti si visoka 170, ja 168) Tebi pocetna 77, meni 79 i kusur.Krajnji cilj nam je apsolutno isti)))- 65.Msm, stvarno imam na prostorima neta jednu slicnu- ja😀Idemo do kraja, draga moja, nema predaje...
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco, pocecu da gledam na ovaj nas susret kao sudbonosan :D Ne da smo se nasle, nego smo se bas nasle, iako smo koliko vidim skoro pa jedine aktive na forumu, ali upravo smo ono sto trebamo jedna drugoj, a to je ona podrska i povetarac u ledja.

    Hvala na onih 5 koraka svidjaju mi se :009:

    16.08.2020. - 16.dan - vitaminski
    D: maline
    U: kostunjavo voce
    U: breskve
    R: lubenica
    U: kruske
    V: krastavac

    Mozda cu nesto preskociti, ali sam se dobro opskrbila sa vocem :)
    Zakljucujem da nema lepseg perioda za dijetu od ovih letnjih dana. Pijace, prodavnice prepune raznog sezonskog voca :013:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Mozda i nije lose sto sto smo za sada jedine ( ja sam za varijantu da se u svemu trudim da vidim pozitivu).Mozemo da se raspojasamo i da pisemo sta nam dusa zeli) Vidim da vise nema ni admina koji su uvek bili puni pravilnih saveta.Šteta.Da nepricam da su mi neke stare članice toliko bile drage da sam jedva celala novi dan da čitam njihove inspirativne dnevnike. Obratila sam paznju na cinjenicu da su ljudi aktivni na FB u svim grupama koje se ticu samo UN-ke, al ne mogu reći da mi se to dojmi jer je nekako haoticno.Bez nekig redosleda.A i ovde su bile dozvoljene sve varjante dijeta sto je bilo super.Mozda sam ja neka " stara škola" al ovaj mi se sistem mnogo vise svidja.Imas dnevnik, pa vodi evidenciju i pisi po redosledu kako ides ka cilju. Za sada mi je bas drago sto si ti tu.Mnogo mi znaci i veliki je stimulans.Naprimer, danas sam primetila da si bas dobro organizovala vitaminski dan.Mene od njega malo hvala panika jer nema nista da se pošteno čalabrcne, pa makar to bio i kus kus sa pecurkama, koji je uzgred budi receno bio preukusan.Posle tvog danasnjeg menija , malo me je panika popustila i resila sam da se trudim da na 2 sata i ja uzimam voce.Vidis koliko je dobro sto si tu :pivo: .Veliki pozdrav od mene)
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Tako tako, jedna drugoj iz dana u dan iz poruke u poruku samo reci podrske, i to mnogo znaci :013: I meni je mnooogo drago sto imam ratnu drugaricu :009: I to primecujem vrrrlo hrabru! 8)
    Upravo stigoh sa neke proslave, na kojoj me mucila strasna glavobolja. I samo da se zna, da sam ponela breskvu, koju sam u slast pojela...a na stolu seckani kulen, kobasica, sir, masline, krekeri....Ma nije ni cudo sto me glava zabolela. Ovo je vec treci put da me muci glavobolja od pocetka dijete, i sad vec mislim da je to psiholoski. Borba je to golema u mom mozgu izgleda.
    Ponosno cu sutra stati na vagu.
    Kupila sam danas na pijaci i neki leeepi sir, tako da ce mi sutrasnji proteinski proteci u siru, mleku, jogurtu. Uzeleh se... Jos cu videti koja ce to kombinacija biti, ali definitivno ce biti mlecni proteinski dan :007:
    Sreca prati hrabre!
Odgovori 148 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 10 gostiju