Odgovori 148 postova
Neka igre pocnu...(UN)
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Oho pa mi cemo definitivno prosiriti i u druge vode, ovo nase trojstvo :D
    Danas vitaminski, i tacno ne verujem da je danas 70.dan dijete i da imam jos 3 nedelje do kraja.
    A onda, ide drugi rezim. E sad kad se raspisem pa kad me spopadne zelja za hranom :shock:
    Prvi obrok je oko 9-10h poslednji oko 18-19h.

    1. I dalje cu dan da zapocinjem sa kafom, cca 6h.

    2. Onda sledi dorucak oko 9-10h, i to voce. Prija mi jako i ne bih tu nista menjala. Osim sto sada ide zima i necu imati bas puno izbora sem banane i jabuke. Nisam ljubitelj narandzi i mandarina.
    2a. Voda i dalje ostaje na 2l dnevno. I to mi prija.
    2b. Mala posudica sa kostunjavim vocem mi je uvek u tasni, nekad gricnem nekad ne, po potrebi i to oko 12h.

    3. Rucak oko 15h, uvek nesto kuvano, peceno, dinstano (bez mnogo obaziranja na sta je skrob, sta je proetin ili uh, jel idu ili ne idu zajedno). Jedem vec neko vreme iz malog tanjira tako da velicina porcije nije upitna, ali cu obratiti paznju na odnos skroba i proteina i UH. Npr jede mi se djuvec sa mesom, tada ce prevlast odneti pirinac sa povrcem uz par parcica mesa. Ili npr gulas sa pireom, tada ce biti vise gulasa nego pirea...itd Jao a tek kad krene sezona sarme...mmmm...ili kiselog kupusa sa suvim mesom...njaaamiii...Vec sam se navikla da u skoro svakom rucku imam neko povrce tako da nastavljam u tom ritmu, znaci uvek neko povrce (makar to bio i jedan kiseli krastavac).

    Sto se vecere tice uvodim pravilo:

    4. Vecera moze biti ili slatka ili slana. Ne moze i jedno i drugo. I to ce mi dati u isto vreme i zeleno svetlo za slatko, ali i povuci rucnu da posle slatkog nema nista drugo. Bice ili / ili :D

    Ako je slatka onda ce biti najkasnije do 18h - npr kolac, sladoled, keks, cokolada, palacinke.
    Ako je slana onda ce biti do 19h - i servirana na pola malog tanjira. Vec sam zamislila, kulen, suvi vrat i mladi sir sa kiselim paprikama ili ajvarom...mmmmmm bez hleba.

    I dalje je no no:
    - uzinati izmedju R i V
    - pohovano i peceno u "dubokom" ulju
    - gazirani ili kupovni sokovi
    - slane i slatke grickalice
    - kupovna testa i peciva.
    Ima sigurno jos nesto sto bih dodala na no-no listu ali mi to sigurno trenutno ne predstavlja problem jer nije navedeno.

    I pratim mesecevu dijetu. Za pocetak, donja dva datuma ce biti vodena. Naznaceno vreme pokazuje pocetak "vodenog dana" i traje 24h od vremena pocetka.
    pocetak Novembar-15 06:07 / kraj Novembar-16 06:07
    Decembar-14 17:16h / kraj decembar-15 17:16h
    Definitivno mi vodeni dan prija, kako god to zvucalo, i kuca mi tada sija :D

    Eto ukratko to mi je plan od 01.11.2020. do 31.12.2020. :higijenicar: :mahalo:
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Bas sam uzivala citajuci ovo, i da znas da cu da se vratim jos koji put da pregledam. :D Sve si pokrila, nista nije ostalo pod znakom pitanja! Fantastican je plan, ne sumnjam da ce dati rezultate. Idemooo, samo napred :013:
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    I ja sam se dva puta vracala da nadjem nesto sto bi pitala ili predlozila, al ne nadjoh ič ništa...Da...To je nesto cega bi i ja volela da se pridrzavam.I ja cu se vratiti jos jednom na ovaj tekst .Moj savet : stavi ga u " ostale dijete"( prosto iskopiraj tekst i stavi neki inspirativni naziv dijete) da nam uvek bude " pred nosom , a i da bi pored pisanja dnevnika mogle da dodajemo, oduzimamo, pitamo,menjamo...Tu sam , neki mi haos ovih dana vezano za posao, decu neka dokumenta itd...
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    PD Bas mi je drago sto si uzivala :D Potrudila sam se da obuhvatim skoro sve.
    Jeco za koji dan cu smesti ovu dijetu u ostale dijete. Hvala na savetu i predlogu. Cekam da zavrsim Unku, i ko zna sta ce mi pasti na pamet. Neces verovati upravo sam iscitavla Odrzavanje posle Unke. 8) I posle tog citanja, nekako mi ovaj moj predlozeni sistem dodje "previse slobodan". Ali o tom potom.
    A sto se ja uzelim mesa posle vitaminskog cccc

    10.10.2020. - 71.dan - proteini
    D: banana
    U: jabuka
    R: dinstana piletina, pecena paprika, pileca supica
    V: cevap, paradajz i krastavac
    -2l vode, 2 turske kafe, 1 caj
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Pali Debela » pre 3 godine

    71 dan :013:
    19 ljutih gusara.... :D
    Super ti ide, samo napred!!
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    PD ljutih i ljutitih gusara :D
    I sinoc me je ponela ideja o slatkoj ceveri, videh i kod tebe PD da je tako :D deci sam pravila minjone, pa sam progutala dva. I jel treba da spomenem da sam izlizala serpicu u kojoj sam topila cokoladu za minjone :shock:
    Elem, sad moram da se vratim nazad u kolosek. Jeste nedelje je, dan za opustanje i bas zato dan kada imam vremena i energije da se presaberem i oduzmem ono sto mi nije potrebno.

    11.10.2020. - 72.dan - skrob
    D: banana
    U: kostunjavo voce
    R: kuvani pirinac sa graskom i sargarepo
    V: kuvani pirinac sa pecenom paprikom
    -2l vode, 2 turske kafe, 1 caj

    Bilo bi dobro danas se upustiti u sredjivanje baste i poslednju kosnju trave ove godine. Radna terapija!
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Vracanje u kolosek uspesno, top ti je ovaj dan!
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Kod mene haos, al izgleda I kod tebe... Zastala si na skrobu, a I ja se nisam proslavila pisanjem jelovnika :neznalica: Danas vec dodjosmo do vocnog dana. Nadam se da je kod tebe zaista sve ok I da je ovo nejavljanje samo posledica neke trenutne guzve... Idemo dalje, nedamo se :*
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Guzva kod mene, imam utisak da mi nedostaje vreme tokom dana :neznalica: Stignem da poobavljam sve obaveze, a vremena za meni drage ljudi niotkuda :005: Umor me sustize a sa njim brljanje, zato i nisam pisala. Danas proteini i nadam se da nece biti brlja.

    14.10.2020. - 75.dan - proteini
    D: banana
    U: jabuka
    R: cufte,ajvar i parce hleba, supica
    V: cevap paradajz krastavac
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Nema veze za poneki brlj, nastavljamo punom parom, jos malo pa do cilja :013:
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Ovo danas bi bio 79 dan! Nedostajete! Bas je mnogo lakse kada smo zajedno u ovome!
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Nadam se da je sve dobro i da se uskoro pisemo opet! Nedostajete!
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od 314pezos » pre 2 godine

    Ради форум после дуго времена како треба :013:
    Slika
    Slika
Odgovori 148 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju