Odgovori 1289 postova
Krećem i ja
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Ja sam očito posenilila ... kako da izmenim potpis i stavim novi tiker (neće da mi prihvati sifru za ovaj stari ... ili sam ja jednostavno zaboravila sifru :shock: ) ,,, sve u svemu, ne mogu da nadjem opciju da izmenim potpis ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    Leonida, dobro dosla nazad. Nisam srecna sto imas 10kg viska ali ako si ocekivala i vise od toga...onda je ok. Koliko se secam iz tvog dnevnika ti i inace jedes mnogo povrca pa ti taj deo nece tesko pasti. Sve si smislila, pravila znas, samo napred...
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Jedini razlog zašto se nisam više ugojila je što sam i dalje jela nenormalne količine povrća, pa prosto nije bilo više mesta za kolače i slatkiše :D .
    Ja ... kad padnem u depresiju imam tu neverovatnu potrebu za slatkišima, koje inače ne konzumiram preterano u uobičajenoj ishrani (osim voća, naravno, koje tretiram kao zdrave slatkiše).

    Moj jelovnik danas:
    D: ovsene pahuljice (sirove, nisam sinoć samlela pšenicu na vreme) 50 gr, jabuka od nekih 100 gr (još uvek imam one moje domaće), mešavina orašastih plodova i suvog grožđa 15 gr (danas baš izmerila, uvek sam imala utisak da je ta moja odokativna količina bar 25 gr), bez meda (kad koristim ovu mešavinu, suvo grožđe je toliko slatko da uopšte ne moraš dodati med, kad pravim sa orasima obavezno dodam kašičicu meda).
    R: spanać 450 gr, ela sir (onaj kome su dušu obrali) 200 gr, 2 jaja, maslaca 5 gr, sve zajedno ispečeno na tiganju, 2 kriške tonusa (u stvari ovo je bio onaj Vitas hleb, ali ja mislim da su skoro identični).
    V: Povelika količina - 8 manjih kutlača čorbice od povrća (brokoli, šargarepa, karfiol) sa tragovima belog mesa, malo pavlake i pirinčanog brašna . Sad sam dužna objašnjenje za ove tragove belog mesa ... kad kupim belo meso, uvek ga kupim komplet sa kostima, onda ga fino iskostim, a kosti ubacim u čorbicu sa povrćem, pa posle kuvanja to meso poskidam sa kostiju i isitnjeno ubacim u čorbicu ... bude tu sigurno nekih 100 gr mesa, dodam oko kg povrća, skuvam lepu količinu od približno 5 litara čorbice i na kraju začinim sa puno začinskog bilja, 2 kašike pavlake i 2 kašike pirinčanog brašna (ovaj ukus pirinčanog brašna u čorbi mi se jako sviđa, a na ovu količinu je zapravo zanemarive kalorijske vrednosti ... ovu količinu čorbe nas troje jedemo već tri dana.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    tvoji obroci su uvek bili dobro izbalansirani (bar one koje si pisala u dnevniku :D )
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Nažalost, moji obroci nisu savršeni,Jedem previše mesa, slabo jedem ribu (ukućani je ne vole, moram da uključim u ishranu neku vrstu koja je bogata Omega 3, naročito zbog toga što imam gen reume, da se tako izrazim, i pitanje je momenta kad će se aktivirati, a Omega 3 vrlo uspešno odlaže aktiviranje ovog gena). Unesem ja nešto ovih masnoća orašastim plodovima i zelenišom, ali nisam sigurna da je to dovoljno. Unosim previše masnoće generalno (za to je krivac moja ljubav prema punomasnim mlečnim proizvodima). Postoje na internetu one tablice na kojima možeš izračunati i kalorijsku i nutritivnu vrednost namirnica koje si uneo u toku dana. Malo je komplikovano za rad jer ima gomila namirnica koje moraš pretraživati (u isto vreme je korisno što postoji ta gomila namirnica). Nikada nisam uspela da napravim savršen dnevni jelovnik (probala sam sa nekoliko dnevnih obroka, nisam fanatik da to radim svaki dan) - nekad bude višak proteina, a manjak UH, nekad obrnuto, a skoro uvek višak masti :oops: .
    Postoji u mom gradu stručna škola za nutricioniste, pa sad maltretiram decu da mi preko veze nabave stručnu literaturu ... možda naučim nešto pametno o kombinatorici, sigurno je da postoje neki alati sa kojima lakše možeš izračunati manje-više optimalan obrok.
    Ovaj moj doručak ... tu se lome koplja čak i od strane nutricionista, ali više njih preporučuje proteinski doručak. Meni opet odgovara baš ovakav jer unesem cele žitarice koje blagotvorno utiču na moje varenje i podmiri mi moju dnevnu potrebu za slatkim ... ta jedna kašičica meda ili to malo suvog grožđa i voćkica koju smuckam sa žitaricama meni je sasvim dovoljno slatkog da preživim dan. Bez te količine slatkog osećala bih se kao da sam na dijeti, da se žrtvujem, ovako imam utisak da se zdravo hranim, a koliko je to idealno znaju malo pametniji ljudi od mene (ja sam ipak po struci dipl. ekonomista, po profesiji neka vrsta dizajnera ili u većini slučajeva prosto operativac koji radi razne vrste naručenih priprema u raznim kompjuterskim programima za sve i svašta ... nisam nutricionista). To što su mi sticajem okolnosti dostupne razne medicinske i veterinarske knjige pomaže mi da razumem neke procese u organizmu, ali to nije dovoljno za sastavljanje idealnog obroka. A opet, drugo je pitanje da li obrok i treba da bude takva nauka. Naučna saznanja se menjaju, a moja baka je živela 97 godina bez većih zdravstvenih problema (svakodnevno su na meniju bili isti oni punomasni sirevi koje ja obožavam), pa često mislim da je možda jednostavno dovoljno kopirati njen način ishrane ... ona je jela sve, ali sve u umerenim količinama. Slatkiše vikendom i praznicima, ostalim danima je imala zadovoljstvo u vidu 1 žele bombone na dan.
    Pokušavam da kažem da nisam dovoljno stručna da procenim da li su moji jelovnici kvalitetni ili nisu, ali mom organizmu ovakva ishrana odgovara. Kad se ovako hranim (i uz to uključim minimalnu fizički aktivnost u vidu svakodnevne šetnje) ja sam puna energije, srećna, ne osećam težinu u stomaku i kilaža mi se normalizuje sama po sebi. U isto vreme ja nisam na dijeti, samo se trudim da se zdravije hranim da se moje potencijalne nasledne bolesti ne bi aktivirale ili da bar njihovo aktiviranje odložim što je više moguće. Možda i nema potrebe tražiti idealnu ishranu po tablicama, možda je dovoljno držati se načina ishrane koji ti prija. Te velike količine povrća koje sam počela da unosim u jednom momentu dijete definitivno imaju efekat na moje zdravlje. Nije uzalud da svi lekari i nutricionisti konstantno ističu potrebu da se unosi povrće. A kad malo bolje razmislim, na jelovniku moje bake uvek je bila gomila povrća (uz obavezno meso u tim raznim varivima ... kupus, boranija,punjene paprike ... ma sva ona starinska jela) i obavezno čorbice sa puno povrća i malo mesa ...i naravno, iznutrice su se jele ... ne samo džigerica, već i srce, beli bubrezi ... pravila je kavurmu ... meni je samo žao što jednostavno ne mogu da se setim svih njenih jela, ali je sigurno da ne bi doživela tako duboku starost bez ikakve ozbiljne bolesti da joj ishrana nije bila kvalitetna.
    Sve u svemu ... ishrana je nauka, a opet možda i ne mora da bude. Možda je tajna jednostavna ... jesti sve u umerenim količinama, slatkiše samo ponekad radi uživanja.

    Današnji jelovnik:

    D: isto kao i juče - žitarice, jabuka, 15 gr-mešavine orašastih plodova i suvog grožđa (ima u toj mešavini i badema, lešnika, kikirikija, brazilskog oraha, indijskog oraha ... pa šta kad dograbim).
    R: čorbica (šararepa, keleraba, peršun, luk, belo meso, malo pavlake i pirinčanog brašna - ovo povrće mi se našlo pri ruci pa sve lepo izrendala i smućkala baš finu čorbicu za naredna tri dana) 2 puna tanjira, 100 gr belog mesa, 1 parče tonusa, đuveča (luk, paprika, paradajz) 2 kutlače - htela sam ja da pojedem više mesa i hleba, ali prosto, posle one silne čorbice ... nije bilo mesta.
    U: narandža
    V: smućkala ostatak đuveča sa 2 jajeta, pola pojela za večeru, pola ostavila za doručak
    Ovaj ostatak đuveča nije ni malo zanemariv - ja sam ga napravila od nekih 2 kg paprike, pola kg luka, pola kg paradajza i 1 kašike ulja. Ukućani pojeli četvrtinu, ja za ručak četvrtinu, tako da mi je ostalo po četvrtina + jaje za večeru i doručak. Posle večere pravila palačinke ukućanima i zaista nisam imala želju da ih probam. Kad mi se sve u organizmu namesti kako treba, nemam ama baš nikakvu potrebu za slatkišima.

    FA. Baš mi se nešto nije šetalo, moja sprava za vežbanje je odavno pokvarena (ima neki specifičan šraf koji treba naručiti da se napravi, i to nikako da uradimo, ali sam u međuvremenu na poklon dobila sobnu biciklu, pa sam je vozila nekih 20-ak minuta na vrlo malom opterećenju (samo 2 od mogućih 10, probala sam ja na 3, ali sam na toj snazi izgurala samo 5 menuta i onda smanjila ... baš su mi mišići atrofirali :( ) Nema veze, sve će to polako da se sredi, samo kad imam volje.

    Jako mi je žao što je forum tako neaktivan. Zaista je dragocena pomoć ljudima u borbi protiv kilograma. Jednostavno, kolektivno držanje dijete puno je lakše nego samostalno, a usput isprobaš tuđe savete, recepte, zaista uz pomoć ovakvog druženja možeš da dođeš do ishrane koja je savršeno prilagođena tebi ... probaš svakakve namirnice i zaključiš koje ti prijaju, a koje ne, a da ne pričam o idejama o zdravom načinu spremanja namirnica koje ovde dobiješ. Pre foruma nikad nisam pekla povrće u rerni, a sad mi je pečeno povrće sa jajima, mlekom ili bez njih uobičajeno, zaista mi je neverovatno ukusno. Uopšte, drastično sam promenila način kuvanja čitajući recepte, pa isprobavajući ono što mi se učinilo ukusno. Poenta je ne samo hraniti se zdravo nego i uživati u na taj način spremljenim jelima, ona su zapravo puno ukusnija od onih sa puno zaprške i masti ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od cacacac » pre 6 godine

    I ja imam problem sa tim sto jedem na brzinu, sazvacem dva tri puta i to je to. Zato i imam problem sa viskom. Kad vec pomenu ribu, ni moji je ne vole, tako da je vrlo retko spremam. Masne sireve i mesa ne jedem, uglavnom je na meniju piletina, svinjsko i junece mesano mleveno, retko kad da kupim rostilj meso pa da od njega pravim cevape ili pljeskavice. Ne secam se ko je pisao na forumu da zdrav dorucak ne mora da bude samo voce, vec i da moze da se pojede npr. parce pite ili cinija ovsenih pahuljica i da opet moze da se skine neko kilo. Ja cu videti sta cu da radim kad budem oporavila zeludac, trenutno sam na barenoj hrani. Tesko da cu krenuti sa UNkom u skorije vreme. :placljivko:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Što se doručka tiče, postoje sasvim različite preporuke (pogledaj zdrav doručak na hrono dijeti). Ja se držim toga da treba unositi kvalitetne namirnice ... cele žitarice, hleb od celog zrna ili integralnog brašna, malo zdrave masnoće ... maslac, mast, hladno ceđena ulja ... i mom organizmu definitvno prija ovaj način ishrane. Naravno, tu i tamo pojedem i neko smeće sa nutritivne tačke gledišta, ali gledam da to ne bude često.
    Inače, našla sam rešenje da moj obrok duže traje - sve fino iseckam na vrlo sitne komadiće i onda definitivno pojedem manje :D . Tanjir izgleda puno bogatije kad se sve tako sitno nasecka, a zalogaj po zalogaj ... obrok duže traje. Nije loš sistem, pa možda nekome može da koristi - dobiješ onaj efekat kineske hrane, oni zapravo koriste malo mesa u obroku, ali kako je sitno iseckano imaš utisak da ga ima baš puno.
    Današnji jelovnik:

    D: onaj đuveć sa jajetom (ja ga zovem sataraš ili bećar-paprikaš, ali uglavnom ga zovu đuveč, a đuveč podrazumeva baš mnogo vrsta jela, sa krompirom, pirinčem, mesom ...), 1 parče tonusa (nije mi bilo potrebno više.
    R: čorbica od juče 2 tanjira, ćureći batak 150 gr, zapečeni prokelj, 2 kisele paprike, 1 parče tonusa
    U. 20 gr orašastih plodova
    V: ela sir (to je onaj totalno bez masnoće), 200 gr (100 uz kašiku ajvara, a 100 sa kašičicom meda)
    - budući da ujutru nisam unela svoju dozu slatkog, morala sam uveče :oops:

    FA: jutarnja šetnja oko 3 km, vožnja sobnog bicikla 20 min (ovo je bilo neophodno da bih potrošila sve kalorije koje sam unela .., kad malo kalorijčnije jedeš, onda to moraš i da potrošiš :( .
    Poslednja izmena od leonida u 15 Jan 2018, 14:13, izmenjeno 4 puta ukupno.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Krećem i ja

    od ivaiva » pre 6 godine

    Leonida,drago mi je da je prosao taj los period u tvom zivotu i da si ponovo dovoljno jaka da se izboris sa problemima. :009:
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    Mnogo pametnih saveta sam procitala ovde na forumu. Manje-vise, zakljucak je uvek mnogo mnogo neutralnog povrca a sve ostalo umereno, slatkisi ili ne zdravi UH jednom nedeljno. I to sve deluje toliko jednostavno a meni je mnogo tesko i komplikovano. Prvo, ne mogu da se priviknem da je zdrava ishrana, normalna ishrana a ne dijeta. Ukoliko izbacim hleb iz vecere...za mene je to vec dijeta. Predpostavljam da je ovo put koji traje dok se jednostavno ne naviknes i ne postane ti normalan nacin ishrane. Ja imam sve ono sto se pise na forumu iako imam 3-6kg viska. Uvece jedem jer mi je energija na izmaku a moram da izguram vece dok vecina ne legne u krevet, brzo jedem jer cesto nemam ni vremena da jedem opusteno. Cesto prekinem obrok 3-4 puta. Kad deci spremam jelo, moram da probam cak i kad sam jela pre toga i kad nisam gladna (cak mislim da cesce uzmem kad nisam gladna nego kad sam gladna). Nekad mi prija da osetim glad ali onako da mi krce creva jer tad mislim da radim nesto korisno :nasilan: , Nemam vremena da spremam sebi zdravu veceru pa vijam po frizideru sta mi se ucini manje lose. Nekad imam odlican izbor a nekad sam bas u problemu.
    Izvini, ja se raspisala u tvom dnevniku. Hocu da kazem da nije vazno koliki nam je visak ako si svestan da nesto radis pogresno, i da mozes puno nauciti ako pazljivo slusas (citas) ljude koji iskreno govore (pisu). Samo kontrolom mozes postici rezultate: energiju, izgled, zdravlje...
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Ma dobro zna se shta je "zdravo" a shta ne. Po meni je sve zdravo ( sem rafinisane hrane iz kutija u samousluzi) ali kada se jede u umerenim kolichinama i u ravnomernim obrocima. Za vas ne znam ali ove kilograme koje sam dobila, dobila sam upravo iz razloga shto nisam poshtovala ova dva principa :nasilan: Naime dok sam brojala kalorije a jela SVE ( znachi ne samo "zdravo") ja sam gubila kilograme i to lepo. Kada sam pochela da jedem neuobrocheno i kolichinski mnogo kilogrami se pocheli vracati. To je sva nauka. Kod mene posebno krizno vreme je uveche i nocu. Kada bih uspela da nishta ne jedem i ne pijem nakon 8 uveche gotovo sam sigurna da bi to bilo dovoljno da kile krenu dole.
    Ali opet nismo svi isti. Uvek se setim jedne istinite anegdote kad prijatelj kaze prijatelju : " kako si se bre toliko ugojio kad si vegetarijanac?" A ovaj mu odgovara : "pa i krava pase travu pa je ogromna" :D Mislim da se zavaravaju oni koji misle da mogu da se ozdiru povrca i voca i da slabe rapidno. Mozda kada bismo jeli sirovo to ali kad ga pripremish kao hranu, pa ide ulje, pa dodatci razni...to vishe nije ta pricha.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Problem je kad počnemo da jedemo nekvalitetnu hranu ... nekvalitetni UH izazivaju dodatnu glad, ako pojedeš kolač ili smoki, jede ti se još, pa još ... ako jedeš kvalitetne namirnice po pravilu nisi gladan (ako jedem kvalitetne namirnice nikad nisam gladna uveče).
    Kod UN-ke je meni bilo najteže izgurati taj UH dan - kako sam jela nekvalitetne UH, stalno sam bila gladna ...

    Ja povrće spremam sa minimumom masnoće (npr. 5 gr maslaca da bih zapekla 1 kg povrća što mi je dovoljno za dva dana, isto toliko na čorbicu za tri dana - ako je pravim sa mesom ne dodajem masnoću). I meso uvek pečem bez masnoće - ako ga pečem u pećnici, stavim u đuvečaru sa poklopcem, začinim, nalijem sa malo vode i pečem ... usput meso ispusti više nego dovoljno masnoće, u tiganju samo premažem maslacem tiganj - to je manje od 2 gr maslaca ...

    Inače ... loš period mi nije sasvim prošao ... još uvek zapadam u stanja da me mrzi da odnesem prljavu šoljicu u kuhinju i da bih samo spavala ... ali, ide na bolje (šetnje mi definitivno pomažu). Jedino nisam sigurna da li ću danas u šetnju, baš je hladnjikavo napolju ...

    D: natopljena mlevena pšenica 50 gr, ona mešavina suvog grožđa i orašastih plodova 15 gr, jabuka oko 100 gr
    R: 2 tanjira čorbe, svinjska džigerica 210 gr, 300 gr zapečenog karfiola, 1 kisela paprike (veoma ljuta sa moje tačke gledišta, pa zato samo jedna)
    U: 2 kriške pomela
    V: 4 dcl jogurta sa 1% masnoće (obećala sam da ću žrtvovati punomasne mlečne proizvode)
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Jelovnik danas.
    D: ovsena kaša sa jabukom kupovna (nije baš idealna varijanta, ali nisam potopila pšenicu sinoć ... nešto sam juče sva bila bezvoljna). U svakom slučaju, ovu kašu uvek držim na poslu ako ne smislim ništa pametnije ...volim ja njihov ukus, nego je zdravije sam smućkati kašicu, onda si sasvim siguran šta je unutra).
    R: blitva 1 veza propržena sa 3 jajeta i nekih 3 gr maslaca, 1 parče tonusa (otkada se trudim da jedem sporije, dosta mi je jedno parče tonusa uz obrok, pre sam jela po dva :neznalica: )
    U: grejpfrut 200 gr
    V: šolja punomasnog jogurta
    (nisam bila nešto preterano gladna, pa bar da se častim ukusom ... onaj obrani nije ni prići ukusom ovom punomasnom, za razliku od Ella sira koji ima sasvim pristojan ukus bez obzira na to što skoro da nema mlečne masti u sebi.
    Od šetanja ništa posebno ni danas ... jutros padala ledena kiša pa mi se baš nije išlo peške na posao (nije problem u hladnoći, nego je bilo baš klizavo, a nisam baš oduševljena idejom da lečim modrice danima...), Skoknula samo sa posla na pijacu na pauzi (to je tamo-vamo pola sata šetnje). U životu nisam videla prazniju pijacu ... nekih 10-ak prodavaca ... nikome se ne stoji ceo dan napolju po ovoj hladnoći ... nije mi sasvim jasno, doživeli smo mi daleko veće hladnoće (pamtim - 25 u ovim krajevima pre nekoliko godina), nego verovatno zato što je promena ovako nagla ... sve u svemu, nađoh smrznutu bakicu sa blitvom :D .
    Poslednja izmena od leonida u 17 Jan 2018, 07:29, izmenjeno 1 put ukupno.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Ovaj novi forum me dovodi do ludila (za neupućene, ranije je drugačije izgledao). Možda je ovaj dizajnerski lepši, ali ... posle ozbiljnog proučavanja korisničkog kontrol panela, uspevam na uđem u potpis i izmenim ga :skakutalo: , ali mi ne da da stavim tiker zato što je to slika :shock: . Tiker je neverovatno motivišući alat u dnevniku i nije ni čudo što bez tikera ovaj forum gubi članove .. Koliko mogu forum da opterete te sličice, nije da ima baš puno članova koji vode dnevnik :neznalica: .

    Od šetnje, kako mi se čini, ni danas ništa. Lije takva gadna kiša (nije ledena, obična, ali baš poštena). Nemam ništa protiv letnjih kiša, malo pokisneš i brzo se osušiš, ali po ovoj hladnoći ... nekako nemam inspiraciju ...
    Izgleda da ću morati na sobnu biciklu :( . Problem je što u toj sobi nema televizora, pa mi je dosadno da verglam 20 minuta sama sa sobom. Nešto razmišljam, da li je izvodljivo čitati knjigu i verglati sobnu biciklu :D . Meni šetnja pomaže u borbi sa depresijom, čim ne šetam sva sam neka ... nikakva (januar je mesec kad definitivno nema posla u mojoj branši, pa kako sam privatnik i živim od onog što zaradim, baš me taj januar svake godine psihički dotuče).
    Jelovnik danas.
    D: moja kaša sa potopljenom pšenicoma (setila se sinoć da je potopim).
    R: ćureće pljeskavice (home made), ostatak karfiola (dosadio mi malo ukus, pa se pola karfila baš vuče) i turšija, parče dvopeka
    U: grejpffrut
    V: dijetalni sir, ajvar
    Poslednja izmena od leonida u 18 Jan 2018, 08:52, izmenjeno 1 put ukupno.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od cacacac » pre 6 godine

    Leonida, hvala ti na preporuci za kuvar. :009: Ima toliko jela koja su toliko bogata zdravim namirnicama, a opet sa malo kalorija. Cim budem zavrsila sa VMA krenucu sa ovim nacinom ishrane kako bih odrzala kilazu, a mozda usput izgubim i koje kilce.
    Mene zimske kise i lapavice (kad sneg krene da se topi) ubijaju. Nije bas da imam vremena za setnju, ali mi prija makar to sto prosetam od posla do mame po mladjeg klinca i od mame do kuce. Sad kad uzmem psa bice drugacije, vise cu da se krecem. Jedva cekam pocetak februara! :skakutalo:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Shetnja je zakon kad smo depresivni i bezvoljni. Chesto moram da se nateram da proshetam ali uvek se bolje osecam posle shetnje.
    Nikad nisam ni jela nikakav smoki i te gluposti, slatkishe retko jedem , jedem najvishe hranu koju svezu sama kuvam ( meso i to malo i povrce ali i testa shto ne bih trebala)..
    Drzi se Leonida ...ja kao shto rekoh ponekad tako padnem psihichki da bih najradje da se zamonashim ili pobegnem u planinu gde me niko ne moze naci i gde nema signala ni na mobilnom :( :crybaby: :placljivko: Ali bezanja nema :placljivko: jer sve je u nashoj glavi i sve nosimo sa sobom...vidish moj primer je da ni Australija nije dovoljno daleko da chovek pobegne od sebe i svega shto ga je stiglo u zivotu. Tako moramo sami da se chupamo "iz te rupe" i tragamo za pozitivnim mislima na svim mestima gde se mogu naci (najcheshce u malim stvarima koje zivot chine). Idemo dalje :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 1289 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju