Odgovori 1289 postova
Krećem i ja
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Krećem i ja

    od 314pezos » pre 6 godine

    Ajde bre, glavu gore, nema prostora za bedak :headbang:
    Slika
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Leonida dok ste svi zdravi nema bedaka...minus, haha, pa to je nishta u poredjenju shta sve ljude moze da snadje...znachi gotovo da nema choveka na planeti koji nije u minusu ( chak i neki milijarderi jer ih pohlepa tera da se i dalje zaduzuju da bi josh koju milijardu stekli). Samo zdravlje je vazno i njega chuvaj ko ochi u glavi. Pozz
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 5 godine

    Posto me svi pitaju kako sam smrsala , a očito ne umem da objasnim ljudima šta je to normalna ishrana (sad sam se svečano vratila na taj režim koji ja smatram normalnom ishranom), počela sam da izbacujem svoje receptiće na facebook (sa amaterskim fotografijama). Profil (napravila sam ga kao osoba) se zove Dijeta ili zdrava ishrana.
    Nekako su mi lepse slozeni tako, na facebook-u nego kad ih ovde kuckam ...
    Elem, za 15-ak dana ovakve ishrane, višak od 3 kg se istopio. Ostalo je još 9 kg do onih mojih 67 kg sa kojima se najbolje osećam.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od Bakica » pre 5 godine

    Bravo Leonida :headbang: :013: Ne idem vishe na Facebook pa necu chitati tvoje recepte ali ovde je tvoj dnevnik od ranije pa ako zatreba procheshljacu :) Samo guraj :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 5 godine

    Nešto o krizama ...
    Svi imamo krize i napade gladi. Meni se to dešava kad sam premorena. Juče sam radila do uveče i normalno, ponela sam ručak na posao, ali ipak posle večere od umora sam još bila gladna pa sam posegla za većom količinom orašastih plodova nego što bi to bilo razumno (obično ih pojedem u količini od jedne šake, a sad je bilo jedno 4 puta više :oops: ). U stvari, sad kad razmislim, bilo bi puno pametnije da sam popila čaj, ali bila sam previše umorna i da razmišljam :( .
    Ali takve stvari mene uopšte ne pokolebaju. Desi se tu i tamo, poneki dan neplanirano ... u tom slučaju preskočiću onaj kolač koji sam planirala za nedelju i ubeđena sam da neće biti ama baš nikakvih posledica.
    Ove nedelje svakako očekujem zastoj ... za dve nedelje je otišlo 3 kg, što je puno na moj višak, mislim da će mi za naredni kilogram trebati još dve nedelje ... 4 kg mesečno je maksimum gubitka koji ja mogu da očekujem sa mojim metabolizmom, mojom viškom koji nije veliki (ja sam skoro na normalnom BMI-u, sa zdravstvene tačke gledišta imam 1 kg viška) i mojom normalnom ishranom.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Megili
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 71
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Krećem i ja

    od Megili » pre 5 godine

    Bas mi svidja sto si skroz realna i razumna u ocekivanjima :) zdrava ishrana i zdrav organizam je najbitniji, tako da samo napred, i uspeh nece zaostati. :mahalo:
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Krećem i ja

    od Cirkončić » pre 5 godine

    I meni se sviđa što zagovaraš zdrav način ishrane. Samo napred! :)
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 5 godine

    Nije sad da ja nešto zagovaram ...
    Prosto sam u svom procesu mršavljenja otkrila da ja nisam umela da se hranim. I ne samo ja, pripadamo generaciji koja je zaboravila da se hrani. Brza hrana, grickalice na dohvat ruke, nedostatak vremena za pripremu normalnih obroka, nervoza, premor, depresija koje lečimo hranom ... živimo u nekim čudnim vremenima.
    A nije teško hraniti se normalno, samo treba malo razmisliti o tome kakvo sve smeće unosimo u sebe i da li želimo tako da nastavimo. Ja sam najveći korak napravila u promeni ishrane i kilaže kad sam izbacila grickalice (tj. nisam sasvim izbacila, desi se tu i tamo da uzmem šaku smokija - ali nikad više celo porodično pakovanje kao nekad).
    Opustim se ja otprilike jednom nedeljno, kad pojedem i kolač, palačinku ili pohovano meso ... šta god mi se jede u tom momentu, ostalih dana pazim i to uspeva. To smatram normalnom ishranom jer su se tako hranile moje bake ... kolači su se pravili nedeljom i za praznike. Ostalim danima ... pa, zasladili smo se voćem za užinu.
    Zaista nije teško, niti si gladan, niti su ti neophodne u životu te količine slatkiša. U krajnjoj liniji, ako ih jedeš svaki dan, onda prestaju da budu uživanje.
    Moja kilaža, po očekivanju, ove nedelje stoji na istom nivou. Doduše, imala sam par brljeva u vidu malo veće količine kikirikija i orašastih plodova, ali ... idemo dalje. Ja planiram da za Novu godinu mogu da obučem neku lepu haljinu :D (iskreno, sumnjam da ću ići negde na doček, ali ... nikad se ne zna, treba biti spreman za svaki slučaj).
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 5 godine

    Moja kilaža se baš zakucala na 76.
    Moj organizam ima neke svoje prirodne kočnice. Kao devojka sam varirala od 58 do 76 kg, i ma koliko da sam malo jela nisam mogla spasti ispod te granice, a ma koliko da sam puno jela nisam prelazila tih 76.
    E sad je tih 76 kritično i organizam ih čuva. Ne da ih :D . Trebaće još malo da krene, ali krenuće ... ja se kad su ovakve stvari u pitanju uopšte ne nerviram. Bar vremena imam ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od Bakica » pre 5 godine

    Samo furaj dalje i malo vishe pazi da ne brljash prechesto i bice :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 5 godine

    Ma ne brljam ja često (mislim kad se upristojim, a sad sam se definitvno upristojila, niti imam napade gladi, niti mi organizam traži nešto slatko). Nekad se zanesem sa kikirikijem (te slane stvari su mi slabost), a on je baš kaloričan :( ili orašastim plodovima (i njih obožavam, a kako imam svoje orahe ... uvek su pri ruci).
    Sad me neće biti par dana, biću na putu, pa pojma nemam kakve će hrane biti tamo i da li ću moći išta pametno da izaberem ... videćemo ... neću biti u prilici da nešto posebno izvoljevam, videćemo na šta će to izaći. Vraćam se u nedelju, pa ćemo videti rezultate :D .
    Zasad se manje-više držim svoje ishrane:
    D: integralne žitarice+protein+povrće ili ovsena kaša sa voćkicama i orašastim plodovima.
    U: voćkica (uglavnom one moje neprskane jabuke)
    R: protein (meso ili jaja, sir) + povrće + 50 gr zdravog hleba
    U: voćkica ili šaka orašastih plodova
    V: kad šta, nekad ostatak od ručka, nekad sir i paradajz ili paprika, nekad čak samo jogurt ako je ručak bio obilniji pa nisam nešto posebno gladna
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Megili
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 71
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Krećem i ja

    od Megili » pre 5 godine

    I ja verujem u tu teoriju da telo pamti neku kilazu, i da kad se ona postigne treba malo vise truda da se preskoci. Kod mene je to 92kg bilo do sada u svakoj dijeti, a bilo ih je dosta :) pa posle toga obicno imam zastoj na 87, odatle se bas tesko pomeram.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 5 godine

    Ja u inostranstvu. Engleska. Prijatno iznenadjena ponudom zdrave niskokaloricne hrane, cak i gotovih jela, po samoposlugama po sasvim prihvatljivim cenama cak i za nas skromni budzet. Ovde je zaista lako voditi racuna o ishrani. Naravno, velika je ponuda i manje zdrave hrane ... ali, ako se odluce za niskokaloricne obroka puno im je lakse nego nama, i u organizacionom i u finansijskom smislu. Zapravo im je zivot toliko laksi da se covek ozbiljno zamisli o zivotu koji on vodi kuci...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Krećem i ja

    od 314pezos » pre 2 godine

    Ради форум после дуго времена како треба :013:
    Slika
    Slika
Odgovori 1289 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: zabzab i 10 gostiju