Odgovori 252 postova
Irreversible
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Proveravam da li je moguce javiti se sa telefona. U metrou sam, idem na posao. Jutros je bilo tacno 80 kg, znaci 400 g manje nego juce, a verovatno imam jos manje, ali videcemo u cetvrtak.

    Volim sto mi je sve cakum pakum u kuci. Bas mi treba decko, sanjala sam sinoc jednog druga koji mi se svidja. Vraticu se peske kuci sa posla. Ne mogu na biciklom jer sam u uskoj suknji. Ili da skinem suknju, pa u helankama, i to mogu.

    Evo skoro stigoh.

    Javljam se sada sa radnog mesta. Sto nikako ne bi trebalo. Ali jedina sam dosla danas. Kancelarija je open space tako da ima ljudi iz drugih timova, ali ja sam jedina u nasem. To mi malo utice na radni elan, bolje radim kada nas je vise.

    Moci cu da se javljam i sa telefona kada odnesem laptop na popravku, samo sto mi to oduzima puno vremena, tako da cu bar biti kocizna.

    Napisah jedan omanji roman ali je nestalo. Zato samo jelovnik za danas.

    DAN 8
    D: ovsena kasa, borovnice, maline, kupine, banana, badem, med, indjski orah

    R: salate, tuna, tartar sos, paradajz, avokado, leblebija, papricice, tikvica, pecurke

    Kolicine: 5 kasika ovsenih u bademovom mleku sa kasicicom meda; saka svakog od bobicastog voca, pola banane. Kafena kasicica putera od badema i jos jedna kafena kasicica putera od indijskog oraha. Jedna mala konzerva tunjevine oko 50g salate, pola male tikvice, pola male tegle leblebije, pola malog avokada, pola malog pakovanja pecurki, 2 papricice, do pola, da ne bih ubacivala i semenke, 3 cherry paradajza, kasicica tartar sosa.

    Sparusila mi se salata jer me je mrzelo da sacekam da es povrce koje sam grilovala ohladi. Nije bila sveza i hrskava i to mi je nauk za sledeci put. Nema brzanja.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Jutros 79.7, yessss!

    Ovako ajmo redmo. Prvo da se ispisem, pa cu onda sta sam jela danas.
    Pod VELIKIM sam stresom ovde. Hajmo prvo pozitivne strane. Imam divnog cimera, sa njim mogu da se ispricam, i to mi jako prija. Kolege na poslu su mi divne. Grad u kome zivim je bozanstven. Upoznala sam jednu super devojku sa kojom se druzim preko vikenda. Upoznala sam i zanimljivog decka iz Indije koji svaki vikend uvece organizuje druzenja. Posao koji radim je vrlo interesantan i stimulise me. Imam divnu koleginicu iz Srbije takodje, koja je bukvalno primer kako zreo, samouveren, slobodan i jak covek treba da izgleda. Ona me nevidjeno inspirise. Neverovatna je!

    Sada lose. Lose mi ide posao. Sporo kapiram. Sporo napredujem. Nemam ideje. Plasim se sefice. Ja sam osoba koja se lako ubije u pojam i plasljiva sam. Socijalno sam neinteligentna. Uzasno sam osetljiva i sve me pogadja. Sitnice. Dobro je sto iste te sitnice mogu i jako da me obraduju. Cesto se osecam odbacenom i nepozeljnom. Tiha sam i stidljiva. Imam glupe fore cesto. U dosadnoj sam fazi. Ranije sam zasmejavala celo drustvo, brbljala nonstop, bila puna zivota. I sada sam puna zivota, ali sam se smirila. Ne znam o cemu bih pricala. Povukla sam se u sebe. Doktor kaze da je to nebitno. Da uopste ne moram da pricam. Samo sport!

    Evo navescu primer o sitnici koja me pogodi. Kupila sam bas lep ratluk, rucno pravljen u jednoj radnjici koja postoji skoro sto godina, ispod Brankovog mosta, i donela danas kolegama da probaju. Imamo Grka u timu, i on je vec donosio ratluk, tako da su svi upoznati sa tim. Celo prepodne niko nije uzeo da proba. Bukvalno me je to pogodilo. Znam da je to nelogicno, ali pomislim kako nisam simpaticna svojim kolegama i kako nece da uzmu nista od mene. Onda je Rus uzeo jednu, pa Spanac, pa Kolumbijanac, pa Rus jos jednu, pa jos jednu. I to me je nevidjeno obradovalo. A namerno sam kupila maleno pakovanje, kako bi se brzo pojelo, jer kada bi se to vuklo danima tu, znam tacno da bih se potpuno ubila u pojam. Eto sta mene poremeti. To kako me ljudi dozivljavaju. Imam dosta godina, a i dalje nisam imuna na to. Ne svidjam se sebi, i onda se stalno pitam da li se svidjam drugima. Neizgradjena sam kao osoba, nemam svoje ja, svoje sampouzdanje. To je uzasno vazno.

    Pitala sam doktora u vezi toga. On kaze da se samopouzdanje stice tako sto postavljamo ciljeve i ostvarujemo ih. A covek jaca tako sto donosi odluke i sprovodi te odluke u delo. I naravno uvek ce biti i losih odluka. Isto tako socijalno covek moze da ojaca tako sto se cesto nalazi u situacijama gde ima mnogo ljudi i gde mora da komunicira u velikim grupama. Ali socijalna inteligencija se stice u porodici, i tesko je napreovati puno u tom smislu. Hocu da ojacam svoju socijalnu inteligenciju. Ali prvo hocu da ojacam sebe. Jaca me citanje dobrih knjiga. Sada ovde imam dve koje sam ponela iz Beograda. Jedna je cuvno Umece ljubavi, Eriha Froma. Predivna knjiga, koju sam procitala vec dva puta. Ali vreme je i za treci. Druga je knjiga autora koji je tvorac asertivnosti, i bukvalno opisuje sve metode koje su neophodne da bi covek bio asertivan. Jako korisno. Onda sam pronasla jednu terapiju, u pitanju je kognitivno - bihejvioralna terapija za socijalnu anksioznost koju sigurno imam. To je zahtevno sprovesti u delo, ali neopisivo pomaze. I skoro da sam prosla celu terapiju, malo mi je ostalo. Ali bih morala da krenem ispocetka sada. To su treninzi bukvalno. Menja se limbicki deo mozga koji je odgovaran za uverenja i osecanja. Ali mora da se bude uporan. I traje dugo. To nisam ponela, da se ne bih previse opterecivala za sada, ali prvo sledecom prilikom cu poneti i raditi marljivo na tome. To je lek za mene. Neverovatna tehnika koja pomaze.

    Koleginica iz Srbije je tako slobodna. Socijalno uzasno jaka. Divna je! Mnogo mi je draga. Od nje ucim.

    Posao je vazan, moram vise da mu se posvetim. Moram da budem pozitivnija u vezi toga. Da se uzivim. Za sada sam na povrsini, a hocu da zaronim duboko.

    Jednoj mojoj drugarici je neverovatno zasto kada se neko ocigledno lose ponasa prema meni, ja ne odgovorim toj osobi i ne oteram je bukvalno u pm, nego se jos izvinjavam i mislim da sam nesto kriva. Tako da sam vrlo lak plen za manipulatore. Jer kada oni pocnu da me maltretiraju ja mislim da je sve ok, da sam to i zasluzila. Imam taj odvratan osecaj da sam ja kreten i da ce to ljudi otkriti o meni pre ili kasnije, i da ce me odbaciti. Opet vidim jasno da je to nelogicno, ali ja to mislim i osecam. Mislim da sam odbojna.

    Ali polako, promenicu sve. Doktor mi je rekao da ja ne smem da idem na psihoterapiju. Da cackam po svojoj dusi. Nikako. A to kaze i knjiga. Nema sta da se ide u proslost da se analizira. Proslost je proslost. I kopanjem po proslosti ostajes zaglavljen u proslosti. Sadasnjost je bitna i sta mozes da uradis sada da ti bude bolje.

    Eto, dosta za danas. Lakse mi je. Hocu da mi dve stvari budu u fokusu, u stvari tri. Sport, fizicka aktivnost! Decko! I posao! I naravno moram da brinem o svojoj dusi. Ovo sve o ljudima me toliko remeti, ali to je nebitno, samo treba da se opustim u vezi toga. I da se skoncentrisem na dobro i budem zahvalna na tome.

    Nego sta sam jela danas. Da zapisem. Pa kolicine. I onda kratka analiza.

    DAN 9
    D: ovsena kasa, mandarina, banana, kupine, maline, borovnice, badem, indijski orah, med
    ratluk, guylian chocolate, chocolate truffle
    R: kinoa, papricica, paprika, pasulj, kukuruz, paradajz, korijander, lime, luk, beli luk


    Koleginica je bila u Belgji pa je donela cokoladice, pojela sam dve guylian i nekoliko truffles, mozda 4 ne znam tacno. Inace bih pojela mnogo vise. Ovo je normalno. Mozda malo vise nego ostale kolege. Hocu malo da se istreniram u susretu sa slatkisima. Veliki uspeh je da mi se ne jede slatko i da ne kupujem. Ni jednom nista nisam kupila od kada sam pocela dijetu. E sada kada se preda mnom nadje nesto slatko, tesko mi je da se suzdrzim. Volela bih da sam pojela po jednu cokoladicu. Eto, to bih volela da mi bude neki cilj. Po jedna cokoladica, ma koliko da ih je. Ratluk sam uzela jedan da probam samo sta sam donela, odican je, uzasno mekan i svez, bas ga prelepo naprave.

    Dorucak, standardne kolicine, rucak tri malecke tortilje. To je oko 6 kasika kinoe. Previse sam napravila, bacicu sta ne pojedem, sto bas ne volim.

    Ovaj dnevnik ovde mi je bas terapija. Prvo sam bila tuzna sto sam sama ovde, a sada mi je nekako i ok. Oslobadjajuce mi je. Jer bih se inace osecala glupo da ovoliko pisem da ne davim ljude, a posto nema nikog mogu da pisem koliko mi je volja.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Au, napisala sam roman i obrisalo se.
    Mrzi me ponovo da pisem.
    Danas sve po planu.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Mogla bih ovako da sedim i pisem satima. Zato sam se ogranicila na 4 pesme.

    DAN 11
    D: ovsena kasa, borovnice, kupine, mandarina, banana, badem, indijski orah
    R: tortilja sa salatom od kinoe, i prelivi


    Kolicine: 5 kasika ovsenih pahuljica, saka kupina, saka borovnica, cela mala banana, malena mandarina, kasicica putera od badema, kasicica putera od indijskog oraha. 2 tortilje, u jednoj malo slatko ljutog sosa, u drugoj malo majoneza, i po nekoliko kasika kinoe. Da li da pojedem i malo samo kinoe sa povrcem, posto vise nemam tortilje. VIdecu.

    Idem na odmor veceras, vracam se u utorak. Jescu sve bez ogranicenja na odmoru.
    Jutros sam se izmerila 80.2. Dobro, drzim se onoga da imam 79.7. Ali izgleda da cu se nacekati na 78.
    Kada se setim dok sam bila u Beogradu mama i sestra su se jako trudile da mi pomognu da smrsam. I stigla sam sa lakocom do 78. I onda me je uhvatila manija palacinki. I vratila sam sve. Ali dobro. Sada sam tu gde jesam. Samo polako, smrsacu sigurno. Dan po dan. Petkom se merim. Ovaj petak nista. Sledeci petak isto ne ocekujem nista. Ali onaj tamo, to je 29. april, red bi bio da imam makar 78.9. Ako to ne bude slucaj, moracu da smislim nesto.

    Imala sam jedan zanimljiv razgovor sa drugom juce. Kaze on previse jede slatko, pojeo je red cokolade posle dorucka, 2 reda posle rucka, u medjuvremenu 2 keksa sa cokoladom i kafu sa secerom. U mom svetu to nije puno. Njemu je to previse. Koliko sam ja tolerantna na slatko. Ja sam za ovih ukupno 39 dana pojela cetiri kolaca, 5 ferrero rocher kuglica, i jos cokolade mozda 50g. Pa brate, dosta je to, u pravu je moj drug. Lepo mi je rekao ja sam ekstreman slucaj koliko slatkog jedem inace. A ovo sada je puno. A ono pre je ekstremno. Ali opet sa druge strane neverovatan je uspeh ovo za sada. Ranije bih ovo kolicinu pojela za 4 dana. Znaci napredak je ogroman. Naravno moze i bolje. Medjutim galvna stvar je sto u svim ovim slucajevima, ja sam jela sta i drugi jedu, nisam sama otisla i kupila. Ili sam dobila slatko na poklon i onda mi je tesko da ga ne pojedem. Napredak je ogroman i treba da budem ponosna na sebe zbog toga. Ovoliko slatkog da jedem ko do sada mi je sasvim u redu. Hajde polako da se drzim svog plana i sacekam taj 29 april pa da vidimo.

    Znaci sada odmor, jedem sve bez ogranicenja.
    Onda povratak 19. i do 29. po dosadasnjem planu jedem.
    Onda 29. merenje i revizija plana.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 7 meseca

    Ufff... Proslo je vise od godinu dana, a foruma nije bilo. U medjuvremenu desilo se sledece:

    - dobila sam otkaz
    - vratila sam se u srbiju
    - nasla sam decka
    - bila sam pod stresom, jela sam jako puno i sada imam 94 kg
    - imam zdravstvene probleme i moram pod hitno da smrsam

    Koji je plan:

    - drzacu dijetu doktorke Sreckovic, lako se nadje na netu, samo ukucati jelovnik 1500 kcal Sreckovic
    - jescu sve 100% po dijeti tako da necu zapisivati sta jedem
    - vezbacu iz jedne knjige iz 70ih koja se zove sve o lepoti 30 min dnevno, tu su date vezbe za celo telo
    - hodacu brzo 30 min dnevno
    - mericu se ponedeljkom ujutru pre dorucka posle toaleta
    - jescu svaki dan u svaki obrok u isto vreme
    - budjenje i odlazak na spavanje u isto vreme
    - necu da radim do 1. novembra, moram da se odmorim i da ovo sve ustanovim pod prevelikim sam stresom bila

    Eto, to je to. Javljacu se ovde koliko stignem. Neka mi je sa srecom!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 7 meseca

    Ovako, idemo...
    Juce nisam drzala dijetu. Ali danas sam pocela. Imam bas dobar plan. Pisacu sve kako jeste. Evo ih, crtice iz zivota.
    - Odlucila sam da dva meseca ne radim i da se potpuno posvetim sebi. I stvarno smatram da je to odlicno za mene. Problem je da sto manje obaveza imam to sam vise lenja. E, kada bih to uspela da preokrenem, juhu, gde bi mi bio kraj. Da budem izuzetno vredna i odradim sve sto se treba odraditi. A to je da dovedem svoju ishranu u red, da redovno vezbam, da se negujem i da kucu dovedem u red. Sve da funkcionise. Moguce je, i trebalo bi da uspem u tome.
    - Decko sa kojim se vidjam je predivan prema meni. Ali, ne svidja mi se, kakva steta. Nastavicu da se vidjam, ali nekako mislim da nema sanse da mi se svidi.
    - Razvlacim se. Ovo se nadovezuje na prvu crticu. Ustala sam u 9, doruckovala u 11. A ta dva sata ne znam ni sama sta sam radila. Dobro, nema veze, ali onda mi se sve pomera.

    PRVI MALI CILJ
    Jutarnja rutina koja ukljucuje i dorucak.
    - ustanem u 9
    - toalet + pranje zuba + nega lica
    - dorucak

    I onda mogu da radim sta hocu. Dakle, nema telefona i laptopa da me zamjavaju. Uradim ove tri stvari. Deluje lako, meni nije lako, ali uspecu, samo polako.

    Danas za rucak imam potaz od paradajza i paprike. Nemam pojma sta je to, moracu da izguglam. Nisam uspela da pojedem sav hleb za dorucak koji bi trebalo. Prenecu ga za naredne obroke. Idemo, polako, dovescu stvari u red.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 7 meseca

    Hajde malo da se javim.
    Kartke crtice iz zivota:
    - izludjuje me pomisao na moju bivsu seficu koja mi je dala otkaz
    - decko sa kojim se vidjam mi je cudan, jako je tesko komunicirati sa njim
    - stalno me zove da se vidimo, a ja hocu da provodim vreme i sa drugim ljudima ili sama, moracu to nekako da sredim, ovako pristajem na silu
    - kuvanje rucka je bilo epopeja; peci parike, cisti ljusti, kuvaj paradajz, mesaj, pasiraj, kuvaj ponovo, zacini i na kraju procedi
    - vremena su mi losa, bice bolje
    - kuca mi je haos, hocu daje sredim
    - moram zivot da uklopim sa dijetom
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 7 meseca

    18.9.2023.
    93.2 kg


    Crtice iz zivota:
    - ne javljam se jer mi zapravo dobro ide. pu pu pu
    - negujem se i vodim racuna o svom telu
    - decko sa kojim se vidjam je imao zdravstvni problem i sada je u bolnici, tako mi je zao
    - ici cu da ga posetim, ali ja sam stidljiva i stvarno ne bih volela tamo da sretnem njegove roditelje ili prijatelje, bilo bi mi jako neprijatno
    - lagano hvatam ritmove
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 7 meseca

    Update:

    Hrana
    - imam problem sa dijetom; ovo je previse malo hrane, bude mi lose uvece, prilicno lose, kao da cu se razboleti
    - juce sam isla kod mojih i tamo sam van dijete pojela casu soka od kruske, par listica kulena i bogami tri dobre kasike zita sa orasima i slagom
    - danas jos gore, walter cevape petica + kajmak
    - kajmak mi stvarno ne treba u zivotu
    - znam kako cu to da resim
    - dupliracu proteine, konkretno mislim na meso, ribu i jaja
    - ionako jedem mnogo manje hleba nego sto bi trebalo
    - a da ovo smem znam jer mi je moja nutricionistkinja u inostranstvu rekla da jedem bas tako, malo manje hleba malo vise proteina
    - verujem ovoj doktorki koju pratim, ali moram da slusam svoj organizam
    - videcemo kako ce to da mi radi
    - ta doktorka mi je rekla sta i kako treba, ali i da je navaznije da je odrzivo na duge staze
    - svakako jedem milion puta bolje nego sto sam jela, tako da sam prezadovoljna
    - ne mora sve da bude savrseno, guramo dalje

    Decko
    - bolje mu je, izaci ce sutra iz bolnice, drago mi je zbog toga
    - lepo mi je sa njim, dvan je prema meni
    - mnogo gura i ubrzava stvari, to mi ne odgovara

    Drugarice
    - jedna drugarica dolazi iz inostranstva na dve nedelje, nismo se videle dve godine
    - ali cule smo se skoro i ispricale
    - ona me uvek iskulira kada dodjem, iako kada se cujemo pricamo satima
    - volela bih puno da se druzim s njom kad je ovde
    - ali prihvatam sve kako jeste i zivim svoj zivot
    - mada me malo to povredjuje

    To bi bilo to, videcemo kako ide sa dupliranim proteinima.
    Boga mi, sada sam pogledala njen jelovnik sa 2500 kcal i opet je 50 g mesa tu, samo je povecala hleb. Nista radim ovako kako sam smislila i to je to.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 7 meseca

    Ne radi bas dobro forum. Ali nema veze.
    Iskuckala sam sve i nestalo je.
    - ovo sa dupliranim mesom i smanjenim hlebom radi, nisam bila iscrpljena danas
    - volim da dovodim stvari u red
    - prvo je bila kozmetika u kupatilu, sada viseci element sa hranom
    - drzacu se teme hrana i dovesti u red i frizider i zamrzivac
    - lako je ovako kada znam sta mi treba i koliko, vrlo je predvidivo
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 7 meseca

    25.9.2023.
    93 kg


    Ocekivala sam vise da izgubim, ali nema veze. 200g, 200g, vazno da se mrdam. A jos vaznije od toga da se hranim pravilno i jedem puno voca i povrca. Ici ce kg dole, nemaju kud. Ne mogu da omanem ako ovako nastavim. Za godinu dana cu sigurno izgubiti dosta i u medjuvremenu nauciti da se pravilno hranim.

    Juce sam imala cheat day. I sve sto jedem je hlebasto. A onda na ovoj dijeti ne mogu da jedem hleba koliko bi trebalo. Pojela sam dve roll virsle i jogurt za dorucak. Onda posle, jednu pletenicu od lisnatog testa sa cokoladom i vanilom. Onda dve knedle, jednu sa orasima i cokoladom, jednu sa borovnicama i belom cokoladom. Pa pad thai, pa dve flasice orangizne, pa malo waffle sa jagodama cokoladom i sladoledom. Znaci bas cheat.

    Ali, evo od danas se vracam na kolosek.

    A evo i crtica.
    - decko sa kojim se vidjam je malo cudan; dobro to sam mozda vec rekla; nekako ne mogu da imam povezujucu konverzaciju sa njim
    - hocu da pocnem da vezbam i da setam svaki dan, 30 mi veznanja i 30 min setnje za pocetak, pa cu povecati; krajnji cilj mi je 1h vezbanja i 2h hodanja dnevno
    - mogu sada to da priustim, posto ne radim
    - hocu da budem nekako vrednija i prisutnija; gubim jako puno vremena u limbu koji me opusta ali i anestezira od stvarnosti
    - ajde samo napred, malo, po malo sredicu sve
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 7 meseca

    Ups! Ponovo sam pocela da jedem lose i nenormalno puno. Moram brzo da se vratim na kolosek.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 5 meseca

    Crtice iz zivota:

    - boleo me jako zub, sada cu se par nedelja baktati sa tim
    - spominjani decko i ja smo raskinuli
    - nasla sam novog decka, predivan je, ali mislim da ja ne odrzavam vezu sa nekim, ne saljem porukice, ne vidjam se, pravim mozda distancu; mislim, meni je ta osoba u glavi, samo to ne pokazujem
    - jedem kao svinja bukvalno
    - ali hocu da se dovedem u red
    - nesto me pritiska
    - bitno, ponavljam, hocu da se dovedem u red
    - ovo je moj dnevnik gde cu da pisem bukvalno sve

    Promena ce se desiti postepeno da bi bila trajna. Mogu da drzim dijetu koju hocu bas striktno, ali to je onda fragilno. Bolje da bude stameno i jako, a to ce se desiti ako idem korak po korak.

    PRVI KORAK
    Jutarnja i vecernja rutina.
    Jutro:
    - 8.30 ustajem
    - nema gledanja telefona
    - odmah toalet
    - pranje zuba i umivanje
    - lek za stomak lagano popiti mozda uz muziku, ali nema gledanja u telefon
    - dorucak po knjizi! u kuhinji, za stolom, u tisini, uzivanje u hrani, lepo servirati
    - setnja od pola sata
    - vezbice za telo, pola sata
    - tusiranje + nega tela + nega lica + nega kose + nega saka + nega stopala
    - dan se nastavlja proizvoljno

    Vece:
    - kada osetim da sam umorna odlozim telefon
    - provetriti sobu u kojoj spavam
    - pranje zuba + nega lica + nega kose
    - uspavljivanje prirodno uz mastanje

    Toliko za pocetak. Mericu se svakog ponedeljka i zapisivati.
    Polako cu da 'ocistim' dane, i to je to. Samo lagano.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 5 meseca

    ponedeljak
    javljacu se ponedeljkom sigurno, da bih uporedjivala tezinu
    93.1

    Crtice iz zivota:
    Prvo
    - novi decko je divan, ali je manchild, a ja bih da se udam i da imam decu, ne vidim da bi sa njim to moglo
    - mislim, uvek sve moze
    - ali evo, on ne radi i bas ga briga, zivi sa mamom koja sve radi za njega, zena se razbolela i sada ce placati pomoc za kuvanje i ciscenje
    - ponavljam, covek ne radi, mogao bi da ocisti i skuva nesto
    - onda, predstavio mi se kao dj, a u stvari nema pojma, nego je sebi dodelio tu ulogu jer ima mixetu kod kuce i zvucnike
    - ponavljam, divna je osoba, jako pazljiv i nezan, i lepo se ophodi prema meni
    - ali bolje je da raskinem sada dok se jos nisam vezala, nego kasnije, bice mi tesko
    - videcu se sa kumama, treba mi njihova podrska, zanima me sta ce mi one reci

    Drugo
    - izbegavam vazne stvari, i mozda bolje da ih uradim sada
    - jos nisam doruckovala, doruckovacu sada, a mrzi me i da jedem, i onda cu poslati ta dva email-a kojih se toliko plasim
    - samo polako, nema razloga sa strah, bice sve dobro
    - ali zelim vise da pisem o svom suocavanju sa strahovima, i da idem napred u zivotu

    Trece
    - hrana, eventualno spremim dorucak, a hocu da jedem hranu koju sama spremam
    - za danas, socivo

    Plan za danas:
    1. napravi i pojedi dorucak
    2. posalji dva email-a
    3. idi u setnju, kupi lek
    4. skuvaj socivo
    5. javi se onda ovde i napravi ostatak plana

    Eto, to je to.
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 3 meseca

    Heeeej! :)

    Ne mogu da verujem da ima nekoga ovde, bas sam se obradovala kad sam te videla :D

    Ja planiram da krenem osmog na dijetu (cekam da prodju praznici :prasence: ), pa mozemo da kuckamo ako budes tu :)
Odgovori 252 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gosta