Odgovori 252 postova
Irreversible
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 2 meseca

    Jeeeeeeeeej, cestitam na minusu! :skakutalo:

    Bravo, PD! :13:

    I danasnji jelovnik ti je bas lep <3
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Hvala ti puno! Divna si! Nemas pojma koliko mi znaci sto smo zajedno ovde, koliko mi je lepse i lakse sto smo u drustvu. :hi-fi:

    DRUGA NEDELJA 2/7
    d: mlevena plazma sa mlekom + kasika nutele
    r: 250 g bureka kod Trpka, sunka kackavalj
    u: dve kao kinder stapica cokolade
    v: humus i sargarepa
    u: sok od naradze 1l, i pola kutije milka sticks
    u: saka oraha

    Mini analiza:
    - burek ponekad je ok; jesam kupila sve zdravo za rucak i htela da ga napravim, a onda me zove sestra, kaze kod trpka sam hoces nesto. Odbijem pitu sa visnjama, ali burek ne odbijem. Iskreno, inace jedem 400 g bureka, sada sam rekla 250 g, znaci uspeh. Jescu burek i u narednom periodu, ne cesto, ali ponekad da. Toliko o bureku.
    - ove silne slatkise bih mogla da dovedem u red. Plazma vec bila u kuci, nisam ja kupila, kinder cokoladice isto. Nutelu sam ja unela. A sok i milka sticks sam rekla sestri da mi kupi. Ona je isla do prodavnice po nesto slatko. Pa i ja narucih ovo, kao da ne propustim.
    - a brate mili koliko slatkisa pojedoh u zivotu, nista ne propustam.
    - bilo bi mi super da slatko pocnem da jedem bas kada mi se jede, a ne kada samo stoji u kuci, ili kao ajde, moja sestra jede, pa cu i ja
    - a za dorucak koji jos nisam pojela, cu proveriti je li ostalo plazme, i ponovicu to sa sve nutelom, jer nisam toliki karakter da imam na raspolaganju plazmu i nutelu a jedem kuvano jaje i salatu od paprike
    - zamolicu sestru, posto zivimo zajedno, da kuca bude slatkisi free zona, vec mi je to ucinila milion puta i hvala joj do neba, nadam se da ce pristati i sada
    - inace i plazma i kinder cokoladice su bili sakriveni od mene, ali ih pronadjoh
    - za slatkise sam narkoman, ali dobro
    - usput od marta do jula 2023. nista slatko pojela nisam, bukvalno mrvicu
    - i nisam smrsala ni gram: zato sto sam jela sve drugo previse
    - tako da ni ta zabrana slatkise ne daje rezultate, sama po sebi
    - eto toliko

    Danas se bas raspisah.
    Poslednja izmena od Pali Debela u 09 Feb 2024, 13:56, izmenjeno 1 put ukupno.
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 2 meseca

    Burek sunka kackavalj kod Trpkovica je sigurno u top deset najlepsih stvari na svetu :D

    Secam se i onih kiflica sa kremom, kad zagrizes pa kad krenu potoci krema :D
    Meni srecom on vise nije usput, inace bih svakog dana isla tamo.

    Moja sestra vec dva i po meseca ne jede slatkise i smrsala je 12kg. Njoj to sto ne jede slatkise nekako utice da bude manje gladna i da manje jede i uspelo joj je. Valjda treba i taj neki klik u glavi da se desi, ne znam. Kod mene ga bas nema, pa nema, ali ulovicu ga :D

    I ja volim sto si tu, lepo mi je sto se pratimo :pivo:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Svaka cast za sestru! Wow! To je bas puno.
    Hvala Bogu, ni meni nije Trpko usput :)

    DRUGA NEDELJA 3/7
    d: plazma, mleko, nutela
    u: kupus salata
    r: dinstana piletina, borkoli, krompir, malo maslinovog ulja
    v: zemicka i po, pavlaka i pileca prsa

    Mini analiza:
    - nema vise nutele, arrivederci
    - lepa je kupus salata i zgodna
    - voce, voce, voce, voce
    - povrce, povrce
    - dobila sam danas, levitiram
    Poslednja izmena od Pali Debela u 09 Feb 2024, 13:56, izmenjeno 2 puta ukupno.
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 2 meseca

    Lep meni danas, deluje da ima od svega pomalo :)

    Sad kad si napisala ovo voce, voce, voce / povrce, povrce, povrce - imam na poslu prezgodnu koleginicu i bas sam skoro pricala sa njom o ishrani, sedele smo jedna pored druge pa pricale i radile. Kaze da joj se ishrana zasniva na vocu i povrcu i povremeno na mesu, ali voce i povrce joj je primarno posto to bas voli. Tako da veliko da za voce i povrce :D
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Hvala! Znaci obe zelimo da budemo tim voce, povrce, jeee :D

    Sad sam stala na vagu, posto jos nisam doruckovala. Naravno, merim se gola, pre dorucka ili pre nego bilo sta popijem, nakon toaleta. Tako su mi najsigurniji rezultati. Posto sam pomalo haoticna bila ovih dana, jer mi je apsolutni prioritet bilo spavaje, htela sam da vidim da li se priblizavam mom cilju od 200 g nedeljno, sta se desava, kako narednih dana da se ponasam, da li moram malo da stegnem kais. I, ne. jos 700 g je otislo. Sada imam 95.5. I bas sam srecna.

    Mislila sam malo da se uobrocim, ali necu se za sada opterecivati sa tim, nego kako mi dodje.

    DRUGA NEDELJA 4/7
    d: pola napolitanske margarite
    u: dve sake oraha
    u: kupus salata
    u: pola parceta hleba sa pavlakom i curecim prsima
    r: pastrmka, blitva, krompir
    u: pola ritter sport cokolade sa lesnicima
    v: 2 prazne domace placinkice, 1 sa orasima i secerom

    Mini analiza:
    - zelim da se uobrocim, i da za uzinu jedem voce
    - neki dalji cilj bi mi bio da jedem u isto vreme svaki dan
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    DRUGA NEDELJA 5/7
    d: dve slane kifle iz carlija
    u: cedjeni grejpfrut i narandza, casa
    u: sok od narandze, casa
    r: pastrmka, rukola, cherry paradajz, hleb
    u: hladni latte bez kofeina, tart od cokolade i maline
    v: pecene parike, komadic fete, pola kriske hleba

    Mini zapazanja:
    - probati sadrzajniji dorucak po formuli proteini + povrce + ugljeni hidrati + mlecni proizvodi
    - danas sam bila srecna
    - moracu da radim za vikend, ali stvarno moram
    - gledacu sutra film za koji sam mislila da se vise ne daje, bas se radujem
    - imam i dalje temp, mada se osecam zdravo, mozda odem do ambulante sutra
    - zadovoljna sam ovim danom sto se hrane tice
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Danas nisam dobro jela.
    Sinoc nisam mogla da spavam. Ne znam zasto, mozda zbog kafe. Mada je bila bez kofeina. Mozda sam bila uzbudjena zbog filma, jer pokusavam da ga pogledam u bioskopu jos od decembra. Mozda sam bila previse srecna juce. Ne znam.
    Ali znam da za ovu godinu, osim sto zelim da oslabim 10 kg, zelim da uredno spavam.

    Kada kazem nisam mogla da spavam, to znaci da sam bila budna i puna energije do 8 ujutru :(
    Iskreno u 8 sam popila ksalol, jer nisam znala sta vise da radim. I zaspala sam da li zbog ksalola, da li jer mi je bilo vreme, ne znam.
    Ustala sam posle 6 sati u dva.
    Film pocinje u 4.20. I sestra me je zamolila da joj napravim sendvic jer je ona isla direktno sa posla. Izracunam da mi je sat vremena dovoljno da kupim namirnice za sendvic, i sebi burito.
    Ne lezi vraze. Red u maksiju na delikatesu. Nikad kraja. Ljudi narucuju po 3, 4 artikala, velike kolicine. Moja ideja je bila da pojedem pola burita, i salatu od kupusa. Onda nesto da spremim za veceru i voce. Vec je pola 4 ja i dalje cekam. Zavrsim nekako to. Pogledam red za burito kilometarski. Nema sanse da stignem. Odem do pekare da kupim kifle za sendvic. Kifle se peku. Sacekam to. Jedva stignem da napravim sendvice. Kifla, puter, cureca prsa. Usput pojedem pletenicu sa makom, jer sam pregladnela bila. I jedan sendvic. Koji mi nije prijao. Ne volim suhomesnato, osim prsute, nista drugo ne volim. Kao ta cureca prsa se preporucuju za pravilnu ishranu, doduse 20 g, ja sam u sendvic stavila 50 g.

    Onda mi se jelo nesto slatko, bajadere na snizenju, a bila sam i zedna od tog suhomesnatog, pa kupim djus. Onda na kraju za veceru bi burito, bas mi se jelo. Malo sam spavala i bila mrtva, nisam mogla da kuvam. Pojela sam pola. I kao sestri ostavila pola. Sestra premorena. Zaspala. Planirala sam da se vitaminiziram. Da pojedem pola nara, iscedim par pomorandzi i grejp i pojedem kivi. I salatu od kupusa. Ali ne, samo sam dovrsila drugu polovinu burita. A celi burito je stvarno previse hrane. I to uvek znam jer kada pojedem previse te gotove hrane budem jako zedna. Kada sama kuvam ne solim mnogo, ne volim.

    Eto raspisah se.

    Samo spavanje da sredim, sve ce biti 1000 puta lakse.

    DRUGA NEDELJA 6/7
    d: pletenica sa makom, kifla, puter, 50 g curecuh prsa
    u: 5 bajadera, 1l soka od narandze
    r: pola burita
    v: druga polovina burita

    Mini analiza:
    - spavanje top prioritet
    - hocu da moram da pojedem voce
    - mogu i slatkise posle toga, ali prvo mora voce
    - i povrce, povrce, povrce
    - burito mislim da nije toliko nezdrav, osim kackavalja i sosova, sve ostalo je ok
    - film je bio dragocen, oplemenjeno se osecam
    - javio se bivsi decko da me pozove da izadjemo, ali nema sanse
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Ovako. Prvo jucerasnji dan mi je bio jako stresan. Oko posla.
    Istina je da jako puno vremena provodim u nekom fiksiranom depresivno/anksioznom stanju. Mene stalno nesto brine. Nekako sam podesena na negativno. Jako se trudim da to ne prenosim drugim ljudima, ali jadna moja sestra to mora da trpi, jer zivimo zajedno.
    To bih mnogo volela da promenim.
    Drugo, oduvek sam volela Beograd, volim ga i sada jako, ali po prvi put vidim koliko smo kao zemlja siromasni, ili nismo nego se politicari bogate na racun naroda. Ali opet, ljudi su jako siromasni. Ne znam. Nebitno. Smeta mi sto se sve raspada, sto je sve u uzasnom stanju. Ranije nisam to primecivala.
    Nekako sam se povukla u sebe. Istina je da jesam bila dugo bolesna, evo i dalje kasljem. Pa se nisam vidjala zbog toga sa ljudima. Ali eto.
    Tako da ili skrolujem telefon ili nesto gledam na laptopu. Uvek sam 'prikljucena'.
    Da se malo potrudim da dovedem kuhinju u red, a i ceo stan, da se potrudim da pripremam lepe obroke, da se potrudim oko posla, da se potrudim da organizujem lepo vreme sa porodicom i prijateljima, da malo setam i vezbam, da vodim racuna o sebi, sve bi to pomoglo da se osecam bolje. Ali moram da se pokrenem.
    Znam koliko me ova neverovatna debljina sputava. Pre svega ne mogu lepo da se obucem, jer je jako tesko naci odecu koja mi pristaje. Pa vrtim jedno te isto.
    Polako.
    A da. Dan mi je juce oko posla bio jako stresan. Samo izgleda da su na ovom poslu normalni ljudi. Smirili su me danas njihovi mejlovi. Tako da sam poletna i ok danas.
    Svejedno sam se razvlacila. Mislim da mi kompjuter i telefon nekako isisavaju zivotnu energiju. I mislim da cu morati da se ogranicim od toga.
    Juce sam kriminalno lose jela. Svesno. Ne treba mi to. Nekako se dobro osecam u vezi hrane. Nemam napade gladi, ne zudim za slatkisima iako ih jedem svaki dan, ne zudim ni za cim. Eto, to juce je je primer kako sam jela da dodjem do ove kilaze. Nenormalne kolicine jako kaloricne hrane. Pa da zapisemo.

    DRUGA NEDELJA 7/7
    d: banana
    u: kifla
    r: milky pohovana palacinka gauda + sunka i tartar sos
    u: milky slatka palacinka sa kider bueno kremom i kremom od pistaca

    Sta reci? Verovatno preko 4000 kcal. Udar. Anesteziranje hranom. Malo sam htela da se usrecim jer sam bas bila napeta. Hajde da naucim da se nosim sa zivotom a da to ne bude prejedanje.

    Danas sam onako jela. Napisacu sutra kada se zavrsi dan.

    Sta bih volela? Volela bih da se trudim. Radim od kuce, dakle sve mogu da spremim. Neki lep dorucak. Ne mora da bude ultra dijetalan. Onda lep rucak. Lepu veceru. I dve vockice za uzinu izmedju. Polako. Trudicu se.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    TRECA NEDELJA 1/7
    d: pain au chocolate + pletenica sa cokoladom i vanila kremom
    r: pirinac, piletina, tikvice, kupus, sargarepa; pola porcije
    u: dve cokoladne banaice
    v: pirinac, piletina, tikvice, kupus, sargarepa; pola porcije

    Piletina sa povrcem je kineska iz restorana, mala porcija, ali je i mala prevelika pa sam je podelila na dva dela.
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 2 meseca

    Okej, kad si rekla da imas problem sa spavanjem, mislila sam da ne mozes da zaspis do 3, 4 ujutru. Ovo da zaspis u osam ujutru je bas hardkor :D

    Nikad nisam probala kifle iz Carlija, a znam da su maltene deo pop kulture :D Pritom sam pet godina zivela 200m dalje od te pekare, steta sto nisam iskoristila priliku.

    Kakav je bio film, je l' ispunio ocekivanja? Ljubav za bioskop, bas volim da ga posecujem. Ali cinim to mnogo redje nego sto bih zelela.

    A da, ni u Milkiju nikad nisam jela i mislim da ni necu. Mada ova slana varijanta zvuci lepo.

    I da ne zaboravim najvaznije - cestitke za minus! Bravo! :skakutalo:

    Valjda cu i ja malo da se pokrenem kad vidim kako je tebi lepo krenulo :24:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Hvala puno!

    Film je bio divan, 10/10. Meditativan, oplemenjujuc, vrlo suptilan. ´Savrseni dani´, preporuka! I mislim da bi bas trebalo u bioskopu da se pogleda. Neke filmove volim da pogledam kod kuce, napravim mini seriju, gledam svaki dan po malo, pravim pauze, ali tako radim za filmove koji su zabavnog karaktera, a ovaj je umetnicko delo.

    TRECA NEDELJA 2/7
    d: palenta, mleko
    u: pomorandza
    u: parce hleba, pavlaka, cureca prsa
    r: parce hleba, girice
    v: 2 kuvana jaja, humus
    u: kutija plazma sticks
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 2 meseca

    Pogledala sam trejler, lepo deluje. U mom gradu ga nema, mislim da ga cak nisu ni prikazivali. :/

    Jedva cekam da izadjemo iz ove ere Marvelovih filmova, fali vise umetnosti. Ne samo u filmovima, u svim sferama zivota.

    Lep jelovnik danas <3
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Hvala!
    Slazem se za umetnost. Umetnost mi opusti dusu.

    Danas je bio strescic, onako, srednjeg intenziteta, nece mi uticati na to sta cu da jedem, ali sam drhtala oko pola sata. U vezi prodaje automobila. Ne moze se bez muskarca ovde nista. Bukvalno mi treba kum, brat, bivsi decko, bilo ko. Brata u Srbiji nemam, kum isao da popravlja zub, a bilo mi glupo da zovem bivseg. Ali, od sada nista bez muskarca i to je to.

    Juce sam bas lose jela. Necu da smaram ovde kako zasto, to moram malo sama sa sobom da se saberem. U stvari napisacu, samo kratko. Isla sam na neko snimanje kod lekara u zoru, pa sam uzela malo plazme da ne idem praznog stomaka. Onda sam prolazila pored Trpka, pa kao ajde. Onda mi se uzasno jelo slatko, a u stvari sam bila gladna. Mogla sam da spremim nesto, ali je kuhinja u haosu, i kao ajde. I onda me neka neopisiva mrzovolja uhvatila, i niti sam sredila kuhinju, niti sam bilo sta pametno uradila. Samo sam koegzistirala. I negde oko 10 uvece kada sam vec bila jako gladna sam otisla do Leskovcana na rostilj.

    Mrzovolju moram da pobedim. Nema veze sto sam ovako jela. Nije bitno. Ne volim kad koegzistiram.

    TRECA NEDELJA 3/7
    d: nekoliko stapica plazme
    r: 250 g Trpko bureka, sunka kackavalj
    u: kutija jaffe
    v: gurmanska pljeskavica u tortilji, urnebes, kupus
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 2 meseca

    Ali skroz te razumem za kuhinju i nemanje volje da ista spremis kad je haos.

    Meni je trenutno bomba u kuhinji, ceo dan pomalo cistim, ali sad cu da raspalim muziku i da sredim ceo stan. I da konacno sredim kuhinju do kraja, vec danima je izbegavam. Htela sam danas da pravim pire i spanac, ali posto je bio haos, jela sam pasulj iz konzerve.
    Do kraja dana ce da blista, da mogu da nastavim sa zivotom :D

    Zao mi je za stresnu situaciju, zaboravi to sto pre :hi-fi:
Odgovori 252 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: _Debeljuca_, Vanja i 58 gostiju