Odgovori 246 postova
Irreversible
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Irreversible

    od Jelenab » pre 3 godine

    JOj draga, slab ti je taj 16-ti dan... Jasno je da moras nesto da ispravis, ali nemoj da dodjes do momenta da nemas sta da izbacis iz sebe I da na taj nacin smanjis kilograme. I super su te makedonske pita ( njam njam I sama bi ih sad stustila ) ali nema kuvanog... Ova nasa UN-ka koliko god da je ponavljacka , vecina hrane se uzima kasikom sto je jako vazno... Tako da, ok je pita za dorucak, al bi rucak morala da ti bude neka corbica ili nesto kuvano... Izdinstaj, nemoj da te mrzi, ubaci malo povrca I pojedi makar I na silu... Al ce ti dobro doci, veruj mi.... Iiiiii idemo dalje, nema predaje :013:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Skroz si u pravu Jeco, mnogo se bolje osecam kada je na kasiku, moracu na to da obratim paznju!

    Danas je dan dobar. Za rucak corbica, za veceru pljeskavice od tikvica, ali pecene u rerni, bez ulja.

    DAN 17
    banana
    corbica od sociva, hleb
    malo crne cokolade
    pljeskavice od tikvica, grcki jogurt
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Irreversible

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Pljeskavice od tikvica, njaamiiii...ne znam da li volis beli luk, ali naseckaj jedan cen pa stavi u smesu...i persun isto tako malo (moze i suseni) :D
    Mnogo ti lepo ide :009:
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Hvala Bacvanka! :009:

    Da, juce je bio super dan. Danas brlj, ali sa opravdanjem. Konkurisala sam na neki posao, i bicu primljena, mada tek treba da predam dokumenta, i da prodjem kroz proceduru. Mama moja se toliko obradovala tome, da je insistirala da nas izvede na kolace, bilo mi je zao da je odbijem zbog dijete. A za veceru ce biti knedlice od sljiva, jer je ostao pire od rucka.

    Malo sam zaboravila na mantru povrce povrce danas, mogla sam salatu da dodam i uz dorucak i uz rucak, ali ajde da se podsetim ovde.

    DAN 18
    parce proje
    pire, dzigerica
    tart od cokolade sa sladoledom
    knedle sa sljivama
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Devojke, nedostajete!

    Sutra se merim, i uvodim ogranicenje o kolicinama. Najpre cu ograniciti ugljene hidrate, konkretno mislim na hleb, pirinac, krompir, testa i sl. Po obroku smem jedno parce hleba ili jednu cinijicu neceg drugog. S stim sto za obrok pre spavanja bi trebalo samo povrce. Izmedju obroka voce i to je to.

    Vremena se pridrzavam i ne jedem napolju.

    DAN 19
    knedle sa sljivama
    lazanje sa plavim patlidzanom
    kikiriki
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Ja sam se malo raspustila ova tri dana, ali sve u granicama dozvoljenog. Definitivno bolje jedem kada smo sve tri ovde redovne, i kada znam da cu sve sto pojedem morati da zapisem.
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Od sutra cu ponovo da pisem. Jedem sve u granicama i ovako, ali konfuzno. Moram da zapisujem da bih odrzavala neki red i strukturu.
    Vecera mi je najkriticnija.
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 222
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 3 godine

    Samo pisi i ne posustaj! Tu sam da citam. :D

    Na korak si od kluba 7, ja o njemu mastam vec godinama. :oops:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Jao i ja se radujem sedmici, ne mogu je docekati!

    Jos uvek sam na 80, a to je jer sam malo raspustena.

    Imala sam plan za juce. Jedno kuvano jaje za dorucak, musaka sa malo paradajza i hleba za rucak i jedna banana za veceru. To je malo, svesna sam, ali htela sam jedan dan da malo gladujem. I naravno uopste nije bilo tako. Prvo neka pita sa sljivama. Koju uopste nisam imala potrebu da jedem. Mogla sam bez problema da je preskocim. Ali sam ipak pojela jedno malo parce, sto se sat vremena kasnije pretvorilo u pet. Vrlo malih parcica, ali svejedno.

    A onda za veceru umesto te jedne banane, bude prava vecera, drugarica je dobila posao pa je castila.

    Nema veze, zato cu danas pokusati malo da gladujem. Pa pisem sutra kako je proslo.
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Danas nisam puno jela, ali opet van planiranog.

    Za dorucak se preda mnom pojavio kroasan, obican prazan. Pojeden. Bio je lep, ali sam svakako mogla bez toga. Ne planiram da jedem pecivo. Onda za rucak supa od povrca i piletina u pavlaci sa malo hleba. Mandarine. Pa za veceru kokice. Vise povrca vise povrca vise povrca vise voca vise povrca vise povrca vise povrca vise voca, valjda ce to da se zalepi u svest!
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 222
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 3 godine

    Meni je pekara bas slaba tacka. Kad sam malo duze na dijeti, desava mi se da ujutru mastam o bureku :prasence: :prasence: :prasence:

    Ne znam ima li veceg neprijatelja dijete od nje, sta god da uzmes, nece da bude dobro po liniju.

    Mantra o povrcu ti je dobra. :D Jeste da mozda nije najukusnija stvar na svetu, ali lepo popuni zeludac, a kalorije zanemarljive. Jos bolje od voca!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Da, pekaru mozemo da zaboravimo do daljeg, makar dok ne dodjemo do neke ok tezine, pa i onda vrlo sporadicno i umereno.
    Jaooo, mastanje o bureku. Isto, i to onaj kod Trpkovica, sa kackavaljem i sunkom ili sa piletinom.

    Juce sam se jako inspirisala. Drugarica koja bas ima veliki visak, pocela je da se hrani po planu nutricioniste. Vec je usla u cetvrtu nedelju. Prve nedelje je izgubila 6, druge 3.7, a trece 4 kilograma. To je skoro 14 kilograma za tri nedelje. Ona ima veliki visak pa zato to ide tako brzo, ali imam i ja pa stagniram. Dosta je restriktivan plan ishrane, mora sve sama da sprema, nema gotovih resenja, ali je prilagodjen njoj i njenom nacinu zivota. Kaze da joj je lako, uopste nije gladna, najveci posao su nabavke i spremanje. Vidi se razilika, ona je inace rasna lepotica, i sada pocinje da se vraca ta stara forma. Ima jos dosta da izgubi, naravno ne pitam koliko, ali bas joj dobro ide i ne sumnjam da ce izgurati do kraja.

    Razmisljala sam da li da i ja pokusam to, mogla bi ona da mi posalje njene jelovnike, pa da ne placam (80e je jelvnik za mesec dana, s tim sto naravno to moze da se vrti iz meseca u mesec, ali ona mi kaze da ce traziti novi jelovnik za novembar, i to ce biti 50e), ali se plasim. Na nekoj terapiji sam, i otkud znam kako ce da utice. Mada je ta zena nutricionista i valjda zna sta radi.

    Pokusacu sama sebi da osmisljavam jos neko vreme, i ako ne bude rezultata, kao sto ih nema, mozda i ja uradim isto sto i ona.

    Raspisah se.

    Volim povrce, ali ga slabo jedem, mrzi me da spremam, i to je steta. A sda je mama kod mene, pa ona kuva, a meni zao da joj zahtevam nesto specijalno, pa otuda lazanje, gratinirani karfiol, knedle i tome slicno. Inace moja mama je vrlo vitka, a voli da kuva kaloricnu hranu, s tim sto je jede vrlo umereno. U stvari ja sam jedina debela u siroj familiji.

    Nalupetah se sada, ne znam ni sama sta pisem, bas sam umorna nesto, a volim ovaj dnevnik i sto moze covek ponekad sve sto mu je u glavi i na srcu da ostavi ovde. Idem sada da perem sudove i jos gomilu nekih stvari da izobavljam.
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 245
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Nigde nikog ovde, pustos. Nema veze. Mozda neko cita. A bas mi odgovara da pisem na ovom brisanom prostoru, mogu da kazem sve sto hocu.

    Drugarici pomenutoj ide sjajno. Gubi oko tri kilograma nedeljno sto je i vise nego odlicno. Ja napredujem kao puz, po mrvicu, jos jedan kilogram je otisao. Sada sam pritegla kais, pa cemo da vidimo u ponedeljak kada se merim.

    Doruckovala sam 4 malene mandarine. Rucala malo spanaca, jedno jaje na oko i kriska hleba. Veceracu 50g ovsenih pahuljica, sa malo meda, taana i malinama. Ne mislim da treba manje od ovoga da jedem, vec vise. Vise povrca. Videcemo da li mogu da zaspim sa ovako malo hrane.
    START 97; 96.2; 95.5; 96; 96.5; 97; 95.4
  • bebe
    Amater
    Amater
    Postovi: 156
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Irreversible

    od bebe » pre 3 godine

    Olaaaaaaaa, eto mene da vas razdrmam. Malo sa prolelujala kroz tvoju kucu nadam se da nisam nista srusila :)..
    Zasto ne probas sa un dijetom. Kada vec spremas spremaj korisno, razdrmaj metsbolizam i zavrsi sa mrsavljennjem. Recepti i ideje ti ne mogu nedostajati jer sve je u glavi i hrana prosto treba biti hrana, za nase telo. Svesni smo ljudi da ne kazem bica pa sam sigurna da mozes tako lepo skuvati i za telo a i za dusu. Nista nece izostati, vrlo je lako. I kada se uhodas odusevices se.
    Ja sam tu sta god trebas. Ljub :mahalo:
    Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring..
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Irreversible

    od 314pezos » pre 2 godine

    Ради форум после дуго времена како треба :013:
    Slika
    Slika
Odgovori 246 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju