Odgovori 252 postova
Irreversible
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Znaci kuhinja je zajednicki problem :)
    Htela sam juce da je sredim, ali sam se samo zamrzla opet. I kao ajde za 5 minuta cu da pocnem, pa za 10 i na kraju sam samo otisla da spavam.
    Takav mi je i dan. Cela ova nedelja nije bas dobra. Ali nema veze. Nastavljamo.
    Videce se po jelovniku da nisam ulozila ni 5 minuta na spremanje hrane, pojela tunjevinu iz konzerve sa malo hleba i to je to. I posle samo slatkise.

    TRECA NEDELJA 4/7
    d: djevrek
    r: tunjevina mala konzerva, parce hleba
    u: plazma srce, cela kutija
    u: plazma kocke, cela kutija + 1l soka od pomorandze
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 2 meseca

    Ahaha, treba te staviti za zastitno lice plazme :D Ili milka stiksa :D

    Ahm, da, nisam ni ja juce sredila kuhinju do kraja. A bas sam imala volju. Nego sam imala neku iznenadnu posetu, pa se posle zabunila necim drugim i ode dan. Danas se gnjavila sklapanjem neke police, verovatno cu za sutra da ostavim sredjivanje.

    Osecam se kao da me ganja onaj prolecni umor, kao da treba da izadjem iz hibernacije kad nije vreme za to :D
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Bas sam citala u novinama, neka doktorka kaze, mnogo ljudi se oseca umorno, jer iako nije kalendarski prolece vreme jeste prolecno. Tako da to sto osecas je skroz normalno.

    Ja osecam neku opstu bezvoljnost, a znam i zasto. Pokusacu to da resim.
    Juce dan kao i cele nedelje. Stihijski. I nista kod kuce ne pojedoh.

    TRECA NEDELJA 5/7
    d: veliki sendvic pecenica
    u: 5 cokoladnih bananica
    r: pola margarite
    u: knedla sa cokoladom i kestenom
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 2 meseca

    Mozda bi trebalo malo vise da se bavim fizickom aktivnoscu da bih rasterala taj umor. Imam sobni bajs kod kuce, mogu i da setam. Ali sve me mrzi :D Probacu da se nateram. Najteze mi je da krenem, posle se mnogo bolje osecam.

    Inace, ta knedla zvuci prelepo :ljubav2:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Kod mene su dani plazme u toku, ali napisacu sutra kako je danas bilo.

    Inace, i mene i sestru je savladao prolecni umor danas, znaci neopisivo nesto. Bar smo kuhinju zajedno konacno sredile, lakse se dise.

    Super sto imas sobni bajs, kad je lose vreme, kisa, hladno, a sada je toliko lepo da je greota ne biti na ovom Suncu. Kad smo vec preumorni od izlaska iz hibernacije, makar malo da uzivamo :D
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Posto je ovo bila nedelja plazme, pice i ostalih slatkisa i ugljenih hidrata, ne cudi da sam vratila 0.5 kg. Dva koraka napred, jedan nazad. Nema veze. Izanaliziracu i uporediti sve tri nedelje i videti u cemu je problem. Nije mi se cinilo da bas toliko jedem da cu se ugojiti, vise sam mislila da necu nista oslabiti ove nedelje, da cu biti na nuli. Ali, dobro. Nema veze. Idemo dalje.

    TRECA NEDELJA 6/7
    d: pola margarite
    u: plazma sejk
    u: pola pakovanja plazem sa soljom mleka
    r: cezar salata domaca (bez slaninice)
    u: kutija plazma srca
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Nedelju zavrsavam u velikom stilu, odlaskom u Orasac, na jedan lep rucak/veceru.

    TRECA NEDELJA 7/7
    d: rol virsla, pain au chocolate
    u: cedjena narandza i grejp
    r: tursija, curetina sa mlincima
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 2 meseca

    Wow, u danasnjem meniju nesto nije okej, nema plazme :D

    Nemoj da te obeshrabri maleni plus, sve se to da srediti, idemo dalje u nove pobede :pivo:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Hvala puno, bas mi mnogo znaci podrska! Malo se jesam pokolebala.

    Danas moje standardno. Mrzi me da zivim, ali sam se suocila i pocela da jedem jednu zabu, pa ce sve biti lepse i lakse.
    I onda sam totalno pregladnela, pa sam pojela jedan smoki. I kao u bunilu, kupila keks sa cokoladom, i slistila ga. Bespotrebno i jedno i drugo, ali bice bolje.

    Nisam gladna, a vec je skoro 11, tako da mislim da necu ni jesti, pa da zapisem jelovnik.

    CETVRTA NEDELJA 1/7
    d: ovsene pahuljice, kakao, med, sumsko voce
    u: cedjena narandza i grejp
    u: smoki
    u: SL keks sa cokoladom
    r: krompir, pecurke, grilovano povrce, batacic
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Irreversible

    od slonche88 » pre 2 meseca

    Gle, ovo je bas lep jelovnik ako izuzmemo smoki i keks. Ima svega, sve lepo izbalansirano, ma bombonica.

    Ne mora plus uvek da dodje od hrane, mozda je i pms, visak tecnosti, hormoni, ma svasta nesto. Bas sam danas slusala o iskustvu neke zene koja je bila na programu na Cigoti i kaze da joj se desavalo da dobije kilu, dve, cak i kad se striktno pridrzavala programa. Tako da ko zna sta se sve desava u telu, nema razloga za obeshrabrivanjem :009:

    Radujem se nasim novim minusima, ja stvarno moram da se dozovem sebi i da krenem malo ozbiljnije.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    CETVRTA NEDELJA 2/7
    d: veliki sendvic sa pecenicom i sirom
    r: burito sa piletinom
    v: tart od cokolade i lesnika, tart od maline i bele cokolade

    CETVRTA NEDELJA 3/7
    d: mandarina
    r: 5 cevapa u pola lepinje sa kajmakom i lukom, salata od paradza i sira
    u: cokoladica knusper
    v: sargarepa, humus

    CETVRTA NEDELJA 4/7
    d: 100 g bureka sa sirom, Andjelko
    r: 200 g bureka sa pecenicom, Trpko, jedna pita sa visnjama
    v: chimichanga, 2 komada, sos, pomfrit

    Evo, od ovakve ishrane sam debela. Sve kupovno, sve kaloricno, i velike kolicine.
    I naravno da sam se ugojila opet pola kilograma.
    Sto kazes, dozvati se sebi i krenuti ozbiljnije. Moj maksimus kg od ranije je 92, ovih 97 je turbo alarmantno.
    Prihvatila sam se nekog posla, a nisam morala. Pa onda sama sebi oko toga nabijem uzasan stres, onda jedem ovako.
    Tako je kako je. Volela bih da se ovde javim svaki dan. Ali, neka bude sve zapisano da znam sta me goji. I da imam neku referencu.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Ukratko:
    - uzasno sam napeta; prihvatila sam se, sada nema nazad; ostavljam sve za poslednji trenutak i nabijam stres
    - svidja mi se kako sam danas jela, osim slatkisa
    - ali i sa ovim slatkisima cu smrsati, ako je sve ostalo kao danas
    - probacu ovaj trik; uzina posle rucka, slatkisi, samo umesto cele kutije, nesto manje, npr. kinder bueno, i tako da vremenom smanjim dok se ne pretvori u jednu bananu i saku orasastih plodova
    - kutija plazma kocke ima cca 700 kcal; beli kinder bueno oba stapica cca 250 kcal; banana i saka lesnika cca 300 kcal, ali je mnogo zdravije od kinder buena, eto to mi je plan
    - plan mi je bio 200 g nedeljno, mrsavila sam prve dve nedelje vise
    - pa druge dve nedelje dodavala po pola kg
    - nema veze
    - videcu da li mogu kao danas da izdrzim dugo, recimo par meseci

    CETVRTA NEDELJA 5/7
    d: humus, krastavac
    u: 2 mala kivija
    r: batak, krompir, cvekla
    u: kutija plazma kocke
    v: solja jogurta, salata od kupusa
    2 AM: pasta sa malo parmezana i sososm od paradajza
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Kako cu da jedem je kao da gradim kucu. Ako u toku dana ne unesem dovoljno hrane, a najpre tu mislim na ugljene hidrate, sacekaju me nocu. I dalje sam zadovoljna sa jucerasnjim danom.

    Imam ideju kako sve da bude bolje.
    Jaci dorucak sa proteinima.
    Posle rucka malo kostunjavih plodova i banana.
    Da trpim glad malo uvece.
    Da pocnem da setam 30 min.
    Da pocnem da radim vezbe za telo 30 min.

    Ovo bi bilo savrseno.
    Ali polako.

    Imam jos savrseniju varijantu, ali nema sanse toga da se pridrzavam za sada. To cu kada mi postane navika sve gore navedeno.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 meseca

    Hajde prvo da zapisem jucerasnji dan i da uradim malu analizu.

    CETVRTA NEDELJA 6/7
    d: humus, krastavac
    r: mala kobasicica, grilovano povrce, peceni krompir
    u: kinder budeno beli i duplo
    u: plazma sa cokoladom, 2 kesice
    v: tri cuftice sa malo lepinje i majonez

    Analiza:
    - malo je jedan kobasica, vrlo je tanka bila, trebalo je 2 ili 3 uzeti
    - ne mogu samo kinder bueno, moram neki keks da pojedem u vecoj kolicini
    - mnogo malo sam jela za dorucak, extremno malo, i vrlo malo za rucak
    - onda me to saceka i najedem se slatkisa, umesto da se najedem od rucka i dorucka
    - uz cuftice za veceru sam mogla i malo salate

    Sada cu malo da se raspisem.
    Ne znam vise sta da radim, kako da pridjem ovom problemu.
    Iz prethodne 4 nedelje zakljucujem sledece:
    - ne gojim se od njoka u 4 AM
    - ne gojim se od povremenih slatkisa
    - gojim se od kupovne hrane u velikim kolicinama
    - znam da te njoke i slatkisi, da imam 52 kg bi me gojili
    - ali sa 97 kg i sa svim tim mrsavim
    - polako cu da se uhodavam

    Ovo sada sto cu napisati, mogu i sama sa sobom u svom dnevniku da analiziram. Ali, eto neka bude ovde.

    Posto me najvise goji kupovna hrana, za ovaj kraj februara i mart, imam samo jedan cilj. A to je da jedem samo normalnu hranu. Posto nije realno da cu kuvati svaki dan, rucak ili veceru mogu da kupim, ali samo tamo gde se kupuje na grame. Uvek malo grama, uvek po receptu: protein + ugljeni hidrati + povrce. Slatkise smem da jedem. Dorucak uvek da napravim kod kuce, ali da bude malo jaci dorucak. Kad kuvam fenomenalno, ali ne moram, mogu i da kupim.

    April mesec ce biti mesec setnji, tada uvodim setanje.
    Maj, uvodim vezbanje.
    Jun, eliminisem slatkise, prestajem da jedem slatko.
    Jul, kuvam sve sama i vise ne jedem kupovnu hranu.
    Avgust, podesim bioritam, kada lezem, kada se budim i kada sta jedem.

    Eto, to bi bilo to. Imam plan do septembra.

    Znaci, sada je mesec kada prestajem da jedem kupovnu hranu, gde uvek budu ogromne kolicine. Pa da vidimo kako ce da mi ide. Danas sam za dorucak jela kupovno, ali to je to. Od ovog trenutka pocinjem i pridrzavam se toga.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre mesec dana

    Slonce, ako slucajno citas, samo da ti kazem da falis.

    Ovako, necu vise pisati jelovnike svaki dan. To me jako opterecuje i psihicki zamara. Javljacu se povremeno. Mericu se svakog petka ili ponedeljka i pratiti tezinu.

    MORAM da smrsam, hitno! Imam neki zdravstveni problem, doktorka mi je rekla da misli da je meni to od tezine. Mada se ta bolest ne povezuje sa tezinom. Ali, ono sto je bilo interesantno je da kada sam lezala u bolnici sve zene su bile debele prilicno, osim jedne. Ali, bas ovako puno debele kao ja. Tako da, verovatno je doktorka u pravu.

    Drugo, koliko opterecujem ceo organizam ne smem ni da pomislim.

    I iskreno, mnogo sam ruznija debela. Telo mi nema lepu formu. Lice mi se izoblici od debljine, ne vidi mi se lepo vilicna kost, konture jagodica, sve je sraslo u salo. Prsti na rukama su mi kada da sam beba od 6 meseci, naduveni i mekani.

    Onda, mislim da mi i na psihu utice da jedem puno, nezdravo, masno. Nekako me otupljuje. Hocu hranu koja me cini vitalnom. I fizicka aktivnost se mora uvesti, jasno mi je da je to osnovna higijena, kao tusiranje i pranje zuba. Prosetati, malo vezbati.

    Mislim, sve znam. Ali negde je problem.

    Moram da pijem tablete za depresiju, one stvaraju strasan, uzasan apetit, neverovatno jak. Tako da, borim se sa tim. Kada ne moram da ih pijem, onda relativno lako skinem kg, ovako je muka ziva. Ali, moram ih piti. Mada, doktor mi je rekao da ako bih imala intenzivnu fizicku aktivnost svaki dan, da bi to dramaticno uticalo na smanjenje depresije, jer se luce endorfini valjda, ne secam se, u svakom slucaju neki od tih hormona srece.

    Tako da, sve znam, ali negde je problem. Eto, u ovom dnevniku cu da pokusam da lociram i otklonim problem. Pa, videcemo...
Odgovori 252 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: _Debeljuca_ i 66 gostiju