Odgovori 247 postova
Idemo do cilja! : )
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 5 godine

    Videćeš i ti tih 67 kg! :)
    Hvala tiii... :30: :31:
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 5 godine

    Trenutno stanje, 65,5 kg još 400 gr manje nego juče. Jela sam juče varivo od kupusa i karfiola i stvarno mi je prijalo. :) A pojela sam juče i 4 kockice crne čokolade sa 70% kakaa po 2 u nekom razmaku i baš su mi i one prijale. Jedna kockica ima 3 gr uh.
  • usamljena_bucaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 122
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od usamljena_bucaa » pre 5 godine

    Dobar izbor je crna čokolada, ja još nisam kupila iako je obavezna :005:
    Ja prvi dan sam popila nes jer me uhvatila kriza i izgurala sam.. znam da i on ima dosta kalorija, al bolje nego čips..
    Ja mislim sebi poslije nekog odredjenog dana uvesti i jedan obrok po želji, jednom u 10 dana.. mislim da je to bolje nego da odustanem..
    U toj tvojoj dijeti da li imaš bilo šta slatko dozvoljeno, bar voće..

    Čestitke na minusu :veseljak: :veseljak: :veseljak:
    06.01.2020.g 102 kg
    07.02.2020.g 93,400 kg
    07.03.2020.g 87,300 kg
    07.04.2020.g 82,400 kg
    07.05.2020.g 78,700 kg 😟
    07.06.2020 ?
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 5 godine

    Skroz ti je dobra ideja da na svakih 10 dana pojedeš nešto što želiš. Jako je važno biti opušten u dijeti i zadržati dobro raspoloženje a ta tvoja ideja je odlična jer tako nećeš odustati i prekinuti dijetu. Tako da, podržavam te 100% jer super razmišljaš jer imaš dosta da skidaš i jednostavno je potrebno ponekad udovoljiti sebi, prošla sam to i stvarno je potrebno... Neko ko je imao veliki višak kao nas dve ili je radio tako pa stigao uspešno do svoje figure ili je brljao sa svim i svačim u nekoj dijeti svaka dva dana ili se prejedao sa svim i svačim pa po 100 puta ponovo kretao na dijetu i tako u krug.. Nije isto imati skinuti 10 kg i 30-40... Jeste da se ovi manji kilogrami teže skidaju ali tu si već pred ciljem, nemaš puno i zadovoljan si sobom i lakše je izgurati. Da ne govorim koliko je sa tako malim viškom lakše raditi vežbe, trenirati, šetati, raditi svakodnevne obaveze... Nama sa većim viškom je i fizički i psihički mnogo teže i pred nama je dugačak put pun odricanja, jake volje i discipline. Baš zato je potrebno sa vremena na vreme priuštiti sebi nešto i od hrane koju želiš i u kojoj uživaš jer to opusti psihu i daje nam snagu za dalje. A veruj mi taj jedan obrok ili dva i da su obilni na svakih 10 dana uopšte se neće bitno odraziti na kilažu.

    Hej, a što se tiče crne čokolade, ne znam odakle si i da li kod vas ima da se kupi ali meni je ubedljivo najbolja i najukusnija Simka čokolada sa 70% kakaa i uopšte nije skupa kao ostale, baš je pristupačna. A sviđa mi se zato što nije kao ostale crne čokolade tvrda već je mekša i topi se prosto a ukus je fenomenalan. Baš sam nju uzela i jedem je.

    Pa, u ovoj dijeti nije dozvoljeno voće sem limuna. Danas sam baš pravila limunadu i baš mi je prijala. Šećer naravno ne sme ali zato mogu zaslađivači. Ja koristim natreen, on se meni najviše sviđa a može i stevija, eritritol... Sasvim je dovoljna jedna tabletica natreen za pola limuna i 2-2,5 dvl vode, baš bude fino slatko. A inače te tabletice su baš male i ja ih kašikom u čaši prvo izdrobim pa onda dodajem limun i vodu i bude super. Smem crnu čokoladu do 4 kockice dnevno, mada bi bolje bilo 3. A od slatkog često isto jedem čokoladni mus koji je faaaaantastičaaan i baš prija. Uzmeš neutralni krem za kuvanje (ne slatka pavlaka već neutralna) Ja koristim polimarkov najbolji mi je i na 1 dcl ima 4 uh. U šolji izdrobim 2 tabletice natreena, dodam oko 1 dcl neutralne pavlake i dodam jednu i po punu malu kašičicu kakaa i dobro izmešam. Buco, što je to ukusno i kremasto! :) Vraća iz mrtvih, posebno u ovoj dijeti mnogo znači, kao i limunada i crna čokolada.

    Eto, to jedem. :) Ko jede meso, sme u ovoj dijeti svašta i ćufte, sosove, šunkarice, pileća i ćureća prsa u omotu i slično..

    Osim jaja jedem i topljeni sir kao prilog, kajmak, kiselu pavlaku, ponekad majonez i često pijem jogurt a smeju i tvrdi punomasni sirevi obični i dimljeni jer imaju 0 uh.
    Sutra se ponovo merim. :) Hvala ti za podršku! :30: :31:
  • usamljena_bucaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 122
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od usamljena_bucaa » pre 5 godine

    Baš zbog tog, i ono u čemu sam griješila prije, preopterecivala se mjerila ulje, kuhala meso da ima što manje kalorija, jela što manje, kad trebam kolač ili nešto slatko jela što manje, i poludim poslije mjesec i batalim sve, najviše sam bila skinula prvi put kad sam drzala dijetu, 17 kg i to sam prvi mjesec najvise skinula u sledeca dva sve zabraljam, pa krenem i tako. Zato sad sam odlučila sad ne opterećavat se puno, sad malo više pazim jer je početak da se priviknem, al kasnije cu sebi pravit izmjene kako odmiče vrijeme..
    Ti reče dijeta s jajima se zove ta tvoja, cini mi se dobra, ja cu deff mijenjati dijetu kasnije jer se zelim odviknut od slatka. Ja sam iz Bosne nisam sigurna da ima ta čokolada kod nas nisam vidjala, imam slabo izbora u ovom marketu u koji idem ima tipa dvije vrste tih sa 70% kakaa, a cijena im je 1 euro.. al opet traje podnošljivo je, probat cu taj tvoj kolač napravit, danas sam gledala zasladjivače al nisam uzela.. Ja ujutru pjem toplu vodu sa pola limuna, dobra je i za probavu, kafu pijem crnu bez šecera. Ako imaš kakve savjete za mene šta je dobro i šta pospješuje još mršavljenje podijeli samnom. Nemam nikog uz sebe ko prolazi kroz ovo, i ima iskustva i znanja.. Kad kažem da je otkriveno sad da mlijeko nije zdravo, gledaju me kao ludjakinju.. haha Hvala i tebi što podržaješ mene i daješ mi vjetar u leđa :30:
    06.01.2020.g 102 kg
    07.02.2020.g 93,400 kg
    07.03.2020.g 87,300 kg
    07.04.2020.g 82,400 kg
    07.05.2020.g 78,700 kg 😟
    07.06.2020 ?
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Bakica » pre 5 godine

    Meni sa UNkom nije problem jer sve praktichno mogu da jedem samo ne u istom danu tako da nisam nicheg zeljna (vec samo sachekam svoj dan da jedem to shto zelim) a i kolichine nisu strogo ogranichene ( osim mesa i testenina).Zato sam se i odluchila ponovo za UNku mada mi zbog dijabetisa nije bash idealna.
    Kao savet mogu samo da ti kazem da ima trenutaka na UNki kad se zaglavish na vagi na istoj tezini i onda se gubi motiv. Ja sam tada ishla na TURBO i uspelo mi je. Ko izdrzi UNku ( pa makar i sa malo brljanja) sigurno ce da izgubi 15-20 kg za ta tri meseca ali najveci problem je posle to odrzati na priblizno istoj tezini. Ja sam uspevala uglavnom brojanjem kalorija ili kad se opustim pa dobijem vishe kila uradila bih neku brzu rigorozu kao Dansku dijetu i tako uspeh da za dve godine ne odem nazad na 120kg ( a kazu da vecina onih koji izgube mnogo sve vrate i nadodaju u roku od godinu-dve).Ja dodushe i inache jedem dosta zdravo ( ne jedem regularno slatkishe, testa i sl i jedem malo mesa a preradjevine skoro nikako ) jer jedem dosta povrca ( voce slabije).Medjutim ja to kuvam dosta masno i kolichinski sam jela vishe nego shto treba a narochito me zaklalo shto uveche/nocu jedem. I sada mi je to nocno jedenje problem ali sada uzmem dva paradajza nasechem i to pojedem kasno uveche da ne legnem gladna a to mi dodje kao deo vechere.
    Takodje ja pijem nes kafu sa mlekom i zasladjivachem tri puta dnevno. To mi je brlj koga ne nameravam da se reshim jer tako ubijam glad i zadovoljavam potrebu za slatkim.I proshli put na UNki sam pila kafu tako i opet sam gubila kile. Slobodno pij kafu tako.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 5 godine

    Da, mleko nije zdravo, to sam naučila i ja. Ljudi generalno jako malo znaju hrani koju jedu. Naravno da ću ti pomoći koliko god mogu i koliko znam. :) Imam jedan dobar trik koji pospešuje mršav ljenje, pišem ti ga kasnije čim ga pronađem, a ovako iz prve ruke izuzetno je dobar đumbir. On pokreće metabolizam, odličan je za zdravlje ali se ne bi trebao koristiti u velikim količinama. Jedan cm narendanog đumbira prelivenog toplom vodom sa malo meda ili dodatnog u smuti je sasvim dovoljno. Hej, a što se tiče tog čokoladnog musa kojeg pravim, on je izuzetno kaloričan i goji ukoliko se jede kada nisi na dijeti sa ograničenim uh.
    Tu sam da ti pomognem i pružim podršku. :30: :31:

    Bakice, ti si isto baš dosta oslabila i hrabro se nosila sa kilažom. Jedino u čemu se ne slažem sa tobom je to brojanje kalorija i to iz tog razloga što je opterećujuće na duže staze, stresno i nepotrebno a često sam ovde govorila o tome koliko je važno biti opušten u dijeti i zadržati dobro raspoloženje. Sasvim je dovoljno pratiti neki umereni način ishrane ili neku zdraviju dijetu pa nekad i pogrešiti ili imati sa vremena na vreme neki opušteni dan kada se jede šta želiš kao što to želi Buca. Posebno kada se ide na duže staze. Sa druge strane, rigorozne dijete koje se drže duže od nekoliko dana donose više štete nego koristi. Metabolizam se usporava, organizam trpi stres i počinje nakon dužeg vremena zastoj u gubljenju kilograma i stagnacija baš zato što se organizmu uskraćuje neophodna količina hrane što ima za rezultat usporavanje metabolizma. I svaki sledeći put kada se drži neka rigorozna dijeta sve se manje slabi iako se drži dosledno. Još jedna loša strana rigoroznih dijeta i brojanja kalorija (a posebno je velika greška ograničavati unos kalorija ispod 1300-1400 na dnevnom nivou za žene kada želimo da izgubimo na kilaži) je ta što kada nakon rigoroznih dijeta počnemo sa pravilnom ishranom, zdravijom i izbalansiranom dijetom i kao posledica toga iako pazimo i držimo se dosledno dolazi do brzog dobijanja na kilaži umesto gubljenja iste. To je zato što organizam i psiha pamti sve te periode rigorozne ishrane kada je dobijao malo hrane i sada kada smo na normalnoj ishrani za mršavljenje i kada dobija nešto više raznovrsne i zdravije hrane sve to skladišti u rezerve tj ćelije sala baš iz "straha" da će ponovo naići period izgladnjivanja i umesto da normalno slabimo mi se tada gojimo i naravno razočaramo kada to vidimo na vagi i odustanemo i opet potražimo "spas" u izgladnjivanju a to je i te kako pogrešno jer sam već iznad objasnila šta se dešava i to je začarani krug. Tako se neće oslabiti, tako, na duže staze možemo samo ugroziti svoje zdravlje. Ono što je dobro je to što se metabolizam može nakon nekog perioda normalne, raznovrsne i umerene ishrane vratiti u normalu i ponovo početi na toj istoj ishrani gubiti suvišne kilograme. Samo treba istrajati taj jedan demotivišujući period naglog dobijanja na kilaži nakon drastičnih dijeta i sačekati da se organizam oporavi i nastaviti sa zdravijom ishranom ili dijetom.

    Što se mene tiče, ne znam šta je to sa mnom i matematikom hahaha! :D Bila sam ubeđena juče kada sam se merila da sam prekjuče imala 65,9 kg a uveče, pred spavanje kada sam razmišljala o proteklom danu shvatila sam da tu nešto ne štima i pročitala ovde u dnevniku da prekjuče nisam imala 65,9 nego 65,6 kg. Što znači da sam izgubila samo 100 gr a ne 400. To znači da mi ipak crna čokolada usporava mršavljenje pa ću je izbaciti. Sasvim mi je dovoljan čokoladni mus i limunada u trenucima krize. :wink:

    Edit: imam trenutno 65,4 kg što je super jer sam sinoć namerno pojela ono što je ostalo od crne čokolade. Pošto sam primetila da me koči, mislila sam da ću nakon većeg unosa uh biti u plusu danas ali nisam hvala Bogu. Gledaću da i crnu čokoladu ne jedem dok sam na ovoj ishrani. A to je nadam se još sedam dana.
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 5 godine

    Dobro jutro! :)
    Rešila sam da ne produžavam ovu dijetu na još sedam dana, smatram da je ipak sasvim dovoljno 3 kg manje za ovaj kratak period. :) Danas ću da razmislim kako dalje, a gledaću da možda i pre tih mojih 60 kg počnem kući da radim vežbe. :hi-fi:
  • usamljena_bucaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 122
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od usamljena_bucaa » pre 5 godine

    Probaj to će ti dati dodatnu satisfakciju, imaš na netu dosta vježbica.. Jesil vidjela šta ja sebi uradih sinoc :007:
    06.01.2020.g 102 kg
    07.02.2020.g 93,400 kg
    07.03.2020.g 87,300 kg
    07.04.2020.g 82,400 kg
    07.05.2020.g 78,700 kg 😟
    07.06.2020 ?
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 5 godine

    Jesam, videla sam... :wink: I tamo sam ti napisala i ovde ću ne sekiraj se... :)
    Što se tiče vežbica imam sjajnih vežbi za različite delove tela koje sam skupljala, u kompu su mi pa ću sutra ili prekosutra lagano da počnem... :14:

    Ja sam danas dala sebi maksimalno oduška što se hrane tiče, počastila sam se i sa slatkišima.. Sigurno sam malo u plusu, ne zato što sam malo više jela slatko (mada i nisam preterala) nego što je povišene kilaže sasvim normalno i očekivano kada se počnu jesti ugljeni hidrati nakon držanja dijeta sa ograničeni unosom uh, ali to se za jedan dan reguliše ne ide se u konstantan plus. :) Verovatno imam 500-600 gr više videću sutra.. A sutra počinjem zdravije da se hranim ali dijetalno, nešto što sam smislila i gde dominiraju ovsene kaše u obrocima. Ne znam šta da očekujem, ovde već nisam sigurna kako će mi telo reagovati ali ću pratiti nekoliko dana šta se dešava i meriću se svakodnevno.
  • usamljena_bucaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 122
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od usamljena_bucaa » pre 5 godine

    Mijenjaj traži sve dok se ne pronadješ u nekoj ishrani, nismo kg za dan dobile ne možemo ih ni skinuti za dan. I ja sam dala sebi odušak jučer. Danas nastavljam dalje da se vratim na stari put :D
    06.01.2020.g 102 kg
    07.02.2020.g 93,400 kg
    07.03.2020.g 87,300 kg
    07.04.2020.g 82,400 kg
    07.05.2020.g 78,700 kg 😟
    07.06.2020 ?
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 5 godine

    Idemo dalje Buco... :hi-fi:

    Zajedno sa majkom došla sam na ideju za ishranu koja bi meni odgovarala, koja mi se jede i koja mi se "traži" i skroz sam zadovoljna... :) Nadam se samo da će mi "ići"... Ovo nije klasična dijeta što ću probati, više je slušanje organizma uz želju da se ja dobro osećam, da poslušam osećaj i da izgubim još koju kilicu. Videćemo kako će to ići. Večeras pišem šta sam ručkala i kako šta.
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 5 godine

    Nešto mi je iskrslo javljam se uskoro.. Sve vas ljubim i samo napred. :)
  • usamljena_bucaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 122
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od usamljena_bucaa » pre 5 godine

    Čekamo te. već fališ <3
    06.01.2020.g 102 kg
    07.02.2020.g 93,400 kg
    07.03.2020.g 87,300 kg
    07.04.2020.g 82,400 kg
    07.05.2020.g 78,700 kg 😟
    07.06.2020 ?
  • Cirkončić
    Amater
    Amater
    Postovi: 444
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Idemo do cilja! : )

    od Cirkončić » pre 5 godine

    Hvala Buco! :31:

    Ne mogu sada ništa da počinjem jer smo kratki sa novcem ali biće sledeće nedelje pa ćemo ići u nabavku. Dotle ćemo pažljivo da odaberemo koju ćemo dijetu majka i ja jer i njoj i meni treba minusa na vagi. Dok ne krenemo mislile smo da jedemo samo čorbe, potaže, nekad sa posnim knedlama a nekad sa prepečenim kockicama hleba. Pa videćemo kako će to ići. Pišem ovde, ljubim vas! :30:
Odgovori 247 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju