gagin dnevnik
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Cao drustvo...
    evo I mene posle dugih 5 godina opet sa vama na ovom predivnom druzenju.
    naime sa UN dijetom sam pre 6 godina uspesno skinula kile I bila prezadovoljna ucinkom iste. ali u medjuvremenu sam rodila troje dece od toga je jedna trudnoca bila blizanacka. Najmladje dete mi sada ima dve I po godine I moje kile nikako ne spadaju,. redovno vezbam tri puta nedeljno ali nisam bas nesto posebno vodila racuna o ishrani. kao I vecinu vas ovde ubise me slatkisi. I tako sam posle svih ovih praznika resila da juce opet krenem sa UN dijetom
    Imam 37 godina
    Visoka sam 174
    72 kg
    Prvi cilj mi 65 a za delje cemo vec videti ako dospem do prvog cilja
    Prosli put mi je vodjenje dnevnika zaista pomoglo zato sto sam imala podrsku divnih ljudi sa ovog foruma. malo sam izasla iz forme kako I sta treba, ali zato ste tu vi da mi pomognete I da me usmerite sta treba da radim. koliko sam na brzinu uspela da vidim ima nekih promena u samoj dijeti. nemam bas puno vremena za citanje pa ako vas prvih par dana budem gnjavila sa pitanjima, molim vas ne zamerite mi.
    Juce sam krenula sa dijetom I moj dan je izgledao ovako

    Dan 1 PROTEINSKI DAN
    kafa sa malo mleka (prosli put sam isto svaki dan pila kafu sa malo mleka jer su mi rekli da ako sam tako navikla mogu da pijem svaki dan bez obzira sto mleko spade u protein)
    DORUCAK: dve mandarine
    RUCAK: vok piletina I kriska I po bezkvasnog hleba
    VECERA: polovina od rucka

    DAN 2 SKROBNI DAN
    kafa sa mlekom
    DORUCAK: banana
    UZINA: saka badema
    RUCAK: pakovanje frikomovog rizota sa jos malo dodatog pirinca
    VECERA: polovina od rucka

    Ja bih sada trebala da ubacim onu neku skalu za kilograme pokusacu sama da probam da nadjem kako ide jer sam bas sve pozaboravljala kako I sta ide.
    Nadam se da I sa dnevnikom nisam pogresila

    Srdacam pozdrav I radujem se nasem ponovnom druzenju
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Dobro nam dosla! I cestitam na troje dece!

    Dnevnik jeste super kao mehanizam za pracenje sta i kako jedemo, ali i za podrsku.

    Eto, ja nisam znala za to mleko u kafi, sto mi je bio glavni "odbojni faktor" za UN ;)

    I da te utesim makar malo: osim "fitness mama" i holivudskih dama, retko koja zena uspe da sredi kilazu dok joj najmladje dete ne krene u vrtic. Nekome ostane "onih" 2-3 kile, nekome vise, ali... Samo polako, ne trcis sprint vec maraton.

    Usput, di je supica za proteinski rucak? I nadam se da je wok piletina bila pravi recept (sa brdom povrca) :D

    Pisi, tu smo :hi-fi:
    Slika
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Hvala hvala!!!
    Sa ovakvim drustvom sve ce biti lakse.
    wok piletina je bila neka brzinska. Dan pre smo stigli sa zimovanja pa nisam bila pripremljena za dijetu i ovo je bilo najbrze sto sam uspela da napravim s obzirom na haos od garderobe koji sam imala u kuci :shock:
    sutra cu u detaljniju nabavku da pokupujem sve za vise dana i da lepo npravin sebi jelovnike. Tako mi dodje lakse.
    a supicu nisam popila jer nisam imala ni kocke ni nista ali dobro to je sad jedan put gledacu da se ne ponavlja toliko cesto da gresim.
    prvi put kada sam drzala dijetu stvarno sam bas bas bila disciplinovana ali sam imala vremena za sebe vezbanje i spremanje. Ja se sad samo bojim da i ako posustanem to bude zbog toga sto necu moci da se pokupim sa spremanjem posebnih obroka.
    uzivajte u lepom,bar kod nas,suncanom danu
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Cao svima. Citam vase dnevnike i stvarno nadahnjujete i imate dobte ideje. Sutra mi je vocni dan i planiram da probam vocnu musaku. To prosli put nisam nikada pravila.
    E ovako moj danasnji dan
    kafa sa mlekom
    DORUCAK: banana
    UZINA: cedjena narandza
    RUCAK I VECERA: 350gr testeninr obarene i napravljen preliv (izdinstan luk i sargarepa i crvena paprika sa paradajzom i belim lukom) to sam pola za rucak pola za veceru i posle vecere sam naravno jedva docekanu crnu cokoladu 90%.
    Veliki pozdrav od mene za danas
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Uh, nije lako raspakivati se i dijetalisati! Ali polako, kad sve iz kofera povadis, operes, opeglas i sklonis - bice malo vise prostora za vodjenje racuna o ishrani.

    Sto se tice dnevne organizacije, posto imas troje dece, ne bi ti skodilo da u zamrzivacu imas po nekoliko obroka po danima, koje mozes brzinski da odledis i pojedes kada ti vreme ne dopusta da kuvas zasebno za sebe. Recimo, ako kuvas pasulj za porodicu nekom prilikom, izdvoj sebi 2 (ili 4) porcije bez mesa, pa u zamrzivac za skrobne dane. Ili za UH dan, pripremi i zamrzni neke "posne" pite (kupus, pecurke, a za veceru moze i sa visnjama ili bundevom). Ako za proteinski dan zaskripi, preporucujem ti moj omiljeni obrok svih vremena u zimskom periodu: sir, ajvar i nesto iz tursije. Sem toga, uvek mozes da proberes od onoga sto spremas za porodicu - jeste da u pravilima UN-ke kaze da ne moze da se jede krompir koji je spreman sa mesom, ali ako krompir nije udavljen u masnoci i preliven pavlakom ili cime vec, nema logicnog razloga da ne uzmes sebi porciju. Ako deci pravis pire-krompir uz snicle, obari koji krompir vise da bude za tebe bez dodatka mleka. Ako pravis neke testenine, samo sebi stavi drugaciji preliv.

    A sto se vezbanja tice, samo se malo vise igraj sa klincima i bolji trening ti ne treba :D
    Slika
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Yo-yo hvala na savetima za zamrzavanje. Ja sam i prosli put kada sam drzala unku kuvala pasulj i jela ga bez mesa i recimo iato grasak i buraniju i slatki kupus. Tako da to planiram i sada kao i da stavim vise i zamrzavam. Najgore mi je da smisljam sta spremati i jesti pa se bojim da mi jelovnici ne budu jednolicni. Ali vidim,po drugim dnevnicima,da bas ima dosta izmena u unki. Ja ranije kada sam drzala dijetu nisam imala popodnevnu uzinu jer je ona bila zabranjena... sada vidim da skoro svi imaji salatice sto je dobro.
    Buni me samo to sta se podrazumeva pod neutralnim povrcem tikvice brokoli karfiol sargarepe... sta jos da znam da mogu da spremam neki.miks gril za vocni dan a i za.corbicu.
    Pozdrav za sve...
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Evo mene za danas da ispisem jelovnik jer ne znam kada cu posle stici. Straija deca mi krenula u vrtic pa mi dan dugacak za hranu nikad kraja.
    VOCNI DAN 4/91
    Kafa sa mlekom
    DORUCAK: banana
    UZINA:cedjena narandza i 10 badema
    RUCAK:musaka od 3 jabuke banane cedjene narandze kostunjavod voca saka sa malo suvog grozdja. Za rucak sam pojela pola ostatak do kraja danaa
    UZINA: Skuvala sam corbicu od dve tikvice i to sam izblendirala. Pola sam pojela sad drugu polovinu cu za jedno dva sata a posle toga planiramza veceru ostatak musake
    VECERA:ostatak vocne musake
    FA: vezbe pet tibetanaca 9 ponavljanja i jos 10min laganih vezbi snage. Danas sam trebala na trening da idem ali iskrnuo mi neki rodjendan pa ne mogu da se uklopim. Ali ok je i ovo svakako bolje nego nista.
    I bas mi je jako dug dan. Ustanem u 7 ne legnem pre 12 i bas mi fali hrane :)
    Pozdrav od mene za danas
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Kazu da manjak spavanja gadno podize apetit. Nemam clanak iz nekog naucnog magazina kao dokaz, ali imam sopstveno iskustvo kao potvrdu - kad spavam manje od 5 za noc (a da se desi - desi se, i to mnogo cesce nego sto bi bilo pozeljno, kao verovatno i drugima), sutradan bih pojela vola s rogovima! I nije samo do kolicine hrane, vec i do izbora... Ima veze sa lucenjem hormona stresa koji zahteva odmor i/ili hranu.

    Pokusaj da:
    1. Jedes redovno (to UN-ka manje-vise resava, ali ako treba ubaci i uzine - o tome kasnije)
    2. Zaboravis na preporuke da poslednji obrok mora da bude u toliko-i-toliko sati i prilagodi to svom tempu, tako da jedes 3h pre spavanja
    3. Unosis dovoljno tecnosti
    4. Ne forsiras sebe na fizicku aktivnost "da bi sagorela kalorije"
    5. Pojacas unos neskrobnog povrca

    Elem, o uzinama i neskrobnom (neutralnom) povrcu... U tu grupu spada sve sto nisu zitarice i proizvodi od zitarica, krompir, zrele mahunarke ("semenke" poput pasulja i sociva), semenke - sve sto nije na listi kao iskljucivo za skrobni ili UH dan. Sad bas i nije sezona kada je ovo povrce narocito dostupno, ali zato je tu voljena nam zimnica - ajvar, tursija, krastavcici, kiseo kupus... Cak i boranija, iako formalno spada u mahunarke, po svom sastavu ima manje ugljenih hidrata (i skroba) od sargarepe, koja spada u neutralno povrce.

    Na temu fizicke aktivnosti za sagorevanje kalorija - nemoj sebe muciti ako 1) nemas vremena, 2) nisi u raspolozenju i/ili 3) si vec umorna. Poznajem ozbiljne sportiste (frikove koji su pre neki dan kad su pingvini zickali za caj na svakom cosku trcali svojih regularnih 10+ km) koji u jednom treningu po mojoj slobodnoj proceni umeju da spale preko 1000 kalorija. Mene ti sportisti smatraju rekreativcem u veoma dobroj formi, a ako bih pokusala da pratim njihov tempo - ispratili bi me na urgentni. E, ti isti sportisti frikovi propuste trening kada su umorni, neispavani, itd.

    Da me ne shvatis pogresno, ne preporucujem ti da zaboravis na FA uopste, vec da zaboravis na FA kao sredstvo za sagorevanje kalorija. FA je super kao 1) anti-stres, 2) izvor zdravlja, 3) izvor lepote; ali sve to pada u vodu ako je "uguravas" u dnevni raspored. Tada ti FA dodatno dize hormon stresa, a posto neces dobiti dovoljno odmora - ostaje samo da budes gladna :bas_tuzan: A to ne zelis, zar ne?

    :mahalo:
    Slika
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Yo-yo zaista si divna sa svojim savetima i tim sto odvajas vreme za moj dnevnik.
    sto se tice tecnosti to nije problem pijem oko dve i vise litre dnevno. Sokove slabo jedino eto kad iscedim neki limun narandzu ili grejp. I jos popijem bar jedan caj dnevno zeleni ili djumbir narandzu ta dva volim.
    e sad sto se tice fizicke aktivnosti nikako nije moranje nego zelja. Ja sam bivsi sportista i stvarno mi nedostaje vezbanje. Sad sam uspela godinu dana u kontinuitetu da idem na vezbe ali sam zbog praznika i zimovanja napravila pauzu. I veruj mi jedva cekam da krenem jer mi je to jedini luft od moja tri krpiguza. Ja ne radim i svo moje vreme posvecujem njima. Muz mi po ceo dan nije kod kuce tako da je moja fizicka aktivnost sa njima maksimalna. Jos kada doshe prolece tu su duge setnje i voznje biciklima.
    a salate hahaha jos nisam otisla u moju nabavku jer sam bukvalno dosla sa zimovanja i rekla od sutra dijeta. Jer nisam htela ono od ponedeljka da ne bude od kog hahahaha. Sutra je kod nas pijacni dan i odoh i detaljnu nabavku pa cu malo oplemeniti jelovnike. A sutra moram kajmak da jedem. Donela sam sa tare i jedva sam cekal proteine da na ga namazem na hleb i copam. Predivan je.
    odoh da kupam dzumbuse pa se cujemo
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Grazia dobro došla! :) Želim ti uspešno mršavljenje!

    Moram da dam jedan komentar. Vidim da spominješ taj kajmak sa Tare i verujem da je fantastičan. Uživaj sutra u tom kajmaku, prijatno! :)
    Ali, uvek ima neko ali... Skrećem ti pažnju, informativno i dobronamerno :wink: , da kajmak nije protein, ma koliko to razočaravajuće možda delovalo.. :( .
    Kajmak je masnoća, tj tako treba da ga tretiraš. Kao i puter, pavlaka, slanina, itd... Visokomasni mlečni proizvodi se u ishrani svrstavaju u masnoće te se tako tretiraju kada se pravi odabir namirnica i kombinacije. Inače, masnoće je preporučljivo jesti sa neutralnim proizvodima, tj sa povrćem. Npr možeš da obariš povrće klot pa ga preliješ kajmakom i daš mu potrebne kalorije, masnoću i ono što je potrebno da bi dobila dobar i zasićujući obrok.
    E sad, možda je u pitanju mladi kajmak, pa je i manje masan, ne znam...
    Ne pričam ti ovo da bih ti skrenula pažnju da treba izbegavati masnoću. Naprotiv, masnoće su dobre (u pravilnim kombinacijama i količinama). Samo sam želela da znaš kako se kajmak tretira - ne kao sir npr, koji jeste mlečni protein. Naravno od vrste sira zavisi koji će biti % proteina, mladi sir npr je odličan izvor proteina i odlično služi u ishrani uopšte pa tako i na dijeti za mršavljenje - po mogućnosti mladi sir kupljen od seljaka ili ako ga sama praviš, a ne neki industrijski. Naravno, na UN dijeti možeš slobodno i jače sireve, npr fetu i slično, samo treba da vodiš računa da ne jedeš preterano slane sireve jer to može loše da utiče na mršavljenje. Pavlaka ako nije preterano masna može i da nekako preko veze pređe iz kategorije masnoće u kategoriju mlečni proizvodi.

    Elem, kajmak shvati kao sladoled, nutelu, slatkiš, kolač, masnoću, luksuz.. nešto lepo ali ne prečesto u procesu mršavljenja, odnosno isključivo u pravilnim kombinacijama. Ne bi trebalo da ide uz UH, izuzev ako se odlučiš svesno za jedan superkalorični obrok - npr da jedeš taj kajmak sa hlebom za UH večeru (UH dan) umesto kolača, a nakon što si imala dijetalan doručak i ručak. To bi recimo bila izvanredna prilika. Kao neki slani kolač (mada kajmak ume da bude i te kako sladak) 8) .

    Eto tako, srećno! :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Grazia, da ti pozelim dobrodoslicu. Mi smo vrlo slicnih dimenzija (ja sam 174 cm visoka I 71 kg) i takodje sam na UN dijeti, pa se pratimo.
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Debeliccka hvala na savetima. Evo obecavam kajmak samo danas i necu vise i to samo za rucak za veceru cu mladi sir koji cubiato ubaciti i u rucak. Necu ja pojesti jako puno tamn toliko da namazem dva parceta tonusa tanko i mislila sam malo mladog sira da ubacim i posle toga jogurt. Savrsen je pa mi zao da ga ne pojedem jos malo dok ga ima jer nestaje brzinom svetlosti :).
    VeceoPereco hvala na dobrodoslici ja sam tvoj dnevnik manje vise vec iscitala. Zajednickim snagama cemo da stignemo do cilja. Kao sto sam napisala ja sam ovu dijetu vec drzala. Doduse sada imam duplo vise kila za skinuti ali polako i ovo ce otici.
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Uh, razumem veoma dobro potrebe bivsih sportista da "odrade bar nesto". Sebe ne smatram sportistom, ali ih imam dosta u okruzenju i postaju "k'o narkosi bez igle" kad iz nekog razloga ne mogu ili ne smeju da se bave onim sto vole.

    Za kajmak te skroz razumem - nije lako gledati ga i ne uvrstiti makar u neki obrok! A jos je teze zaustaviti se.

    :mahalo:
    Slika
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: gagin dnevnik

    od grazia » pre 7 godine

    Cao drustvance
    Citam vase dnevnike kada mi vreme to dozvoli I stvarno sam zabunjena sa kombinovanjem namirnica. Ja znam kada sam drzala unku prvi put boranija je bila skrobno povrce sad vidim moze svaki dan. cak su I polemike oko sargarepe bile da je skrobno povrce vise nego neutralno,ali ja sam je ubrajala kao neutralno jer nju guram u skoro svako jelo.
    sad vidim I da se protein kombinuju prelivate povrca sa jajima I sirom... ja sam to prosli put sve stirktno kada jedem jaja samo jaja kada jedem sir samo sir I jogurt...
    posto verujem da ste vi vise informisane od mene sad u ovome ja cu eto neko jelo spremiti I po vasim jelovnicima

    Pozdrav svima
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: gagin dnevnik

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Grazia, možeš biti apsolutno sigurna da je bezbedno da šargarepu i boraniju koristiš kao neutralno povrće, što one i jesu.
    Skrobne namirnice su pasulj, sočivo, kukuruz, krompir, pirinač, itd...

    To što nailaziš na priče o zapečenom povrću - sa jajima i sirom, nemoj da te buni... Ovde je samo vas 3-4 osobe trenutno na UN dijeti a ima nas nekoliko koji nismo na nikakvoj dijeti (npr ja), tako da se ovi recepti spominju u vezi sa ishranom osoba koje nisu na UN dijeti... Ti možeš da praviš zapečeno povrće sa sirom ILI jajima, jer si ti na UN dijeti. Te neke musake su stvarno fantastične.
    U svakom slučaju, pretpostavljam da si na spominjanje sira i jaja u istom jelu nailazila u dnevniku osoba koje nisu na unki ili su polemisale generalno...
    Ovde se, u periodima kada je forum malo aktivniji, mnogo priča o ishrani uopšte a ne samo o UN dijeti.

    A ako ti se dogodi nekad, iznimno, da budeš u situaciji da jedeš jelo u kojem su i sir i jaja, a ti si na unki, pa šta(?) :) , neće biti smak sveta ako to pojedeš, veruj mi. Niti će ti to uticati na dijetu...
    Ja ne bih baš preporučila meso i jaja zajedno (ni za unku ni inače) a sir i jaja su OK..

    :)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 16 gostiju