Odgovori 3271 post
Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Pozdrav svim članovima, pročitala sam vaše priče, čestitam vam i vi ste moji idoli!!!
    Novi sam clan foruma.
    Inace o svim dijetama znam sve*, kao i svi ostali ovde, uverena sam….Ipak sam se nasla sa suvišnim kilogramima koji mi jako smetaju u svakom smislu, pogotovo u poslednjih godinu dana..

    Edit:
    *naravno, ne umišljam da znam sve, nego sam želela da kažem da nije stvar u dijetama i receptima za mršavljenje, nego da se radi o nekoj ,,kvaki,, u glavi...bez koje ne možemo da se pokrenemo....bez obzira što znamo da ova ili ona hrana goji....


    Imam 37 godina,
    Visina 169,
    Trenutna kilaža 74 (moj maksimum do sada, od kojih poslednjih par prilično friške)…
    Cilj 60 kg


    Uvek sam bila sklona gojenju i imala uspone i padove u kilazi, ali sam se ipak veci deo vremena nekako borila. Jedan deo zivota, nekih 8 godina, sam se maksimalno posvecivala fizickoj aktivnosti, bila potpuno opsednuta tim i u stvari ovisna....imala fenomenalnu kilazu i kvalitet (kako bih ja to rekla, čitaj fitness)... 59 kg ili eventualno malo vise ponekad. Sećam se da mi je jedan prijatelj u to vreme govorio da bih trebala da jedem vise, jer ako jednog dana prestanem da vezbam sigurno cu se ugojiti...sto je i bilo tačno u stvari....Ne da je trebalo da jedem previse, nego da sam mogla slobodno vise...
    To vreme, moje velike fizicke aktivnosti, je prestalo pre tacno 10 godina, usled nekih vecih zivotnih promena itd... što naravno nije opravdanje, nego samo kažem....Prvih par godina sam se kao i borila po malo a posle u stvari potpuno prestala sa tim ,,gubljenjem vremena,,.
    Nekako sam se borila sa kilazom, gojila se po malo, pa mrsala...Nekad davno sam uspesno mrsala sa proteinskom dijetom, ali naravno, posle je doslo do hormonalne promene (veliko mrsavljenje u kratkom roku, 10% i vise telesne tezine, kod zena vodi hormonalnom poremecaju, jer kod nas masnoca ima ulogu hormona.)...Kad je doslo do prvog poremecaja, kasnjenja menstruacije i slicno, sto je potpuno logican sled događaja, odmah sam se i ja ponovo poremetila pa se zato ponovo gojila itd...
    Za UN dijetu znam godinama ali me nikada do sada nije privukla, mada nemam nikakav konkretan razlog....
    U ovih poslednjih 10 godina nevezbanja, a sa prilicnom sklonoscu gojenju, sam se borila kako sam znala. Imala dobre periode, pa lose, pa dobre, isprva vise dobre, ali poslednjih recimo 3 godine, izgubila sam bitku.
    Tako sam se nasla u situaciji da, pogotovo u posl.godinu dana, dodjem na svoju istorijsku maksimalnu tezinu, moram da promenim i stil oblacenja jer mi vise nista ne odgovara, budem potpuno nezadovoljna...Sa ovakvom sklonoscu gojenju, pa jos nakon nekih privatnih događaja od pre godinu dana, promenila sam malo i navike na lošije, pocela da jedem hleb, itd....Slatkise volim, i svaki dan sam jela bar po nesto slatko, makar malo...Inace volim zdravu hranu, domace kuvano, povrce i to mnogo vise nego voce, brzu kupovnu hranu vrlo retko (parce pice jednom mesecno ili ređe, Mc Donalds nikad, burek nikad npr jer ga jednostavno ne volim)... Ali ipak, doslo je do velikih poremecaja u mom ionako sporom metabolizmu i jednostavno nisam uspevala da se otmem, da nesto promenim... A to što u suštini volim relativno zdraviju i zdraviju hranu me nije spasilo, jer sam bila lenja da se bavim hranom ili nisam imala vremena, ili jednostavno ne volim kuhinju, tako dam iz tog razloga često jela gluposti, jer nisam bila organizovana da pripremim nešto pametnije tj zdravije....
    Onda je u poslednjih mesec dana u meni sazrela ideja UN dijete i jednostavno sam zaključila da je ona za mene u ovom trenutku najbolje rešenje...Najmanje monotonije (u poređenju sa raznim drugim dijetama) jer zaista ima mnogo mogućnosti i kombinacija, nema osećaja gladi zahvaljujući upravo ovakvom rasporedu namirnica i obroka... Pročitala sam mnogo toga na ovom forumu, ne pričam samo o savetima šta je dozvoljeno a šta ne ( jer o tome ipak relativno dobro znam) već mislim na sve ove komentare, motivacione poruke, fascinirajuću solidarnost i tu prekrasnu povezanost ljudi koji su na ovom forumu komunicirali ovih godina od kada postoji...Ta solidarnost odnosno osećaj da nisi jedina ili jedini koji je u iskušenju, koji se boji da mu ne ponestane volje i da neće istrajati, zatim neprocenjiva korist od čitanja o tome kako se ljudi osećaju, koliko su kilograma skinuli, kako su se borili sa sobom...sve to je apsolutno fenomenalno...

    Na UN dijeti sam već 8.dan, dakle danas drugi vitaminski dan...
    Za sada mi je ovo sasvim OK, osećam se mnogo bolje i imam više energije.....Možda i zbog toga što sam prestala da jedem šećer (osim UH dana) i mleko u kafi... Znamo svi da je šećer zlo....Izbacila sam ness kafu nedavno (neovisno o dijeti) zato što mislim da više nije kao što je bila i da je ukus mnogo drugačiji nego što je bio....Tako više nemam to mleko svaki dan (bez obzira što se radilo o sasvim malo mleka dva puta dnevno) a nemam ni šećer...Mnogo se bolje osećam.

    Počela sam 5.Novembra, danas je 8 dan (skoro završen dan, u stvari završen jer nema više hrane, evo skoro je 22h). Nakon 6 dana sam imala 2 kg manje (72). Znam da to ima veze sa vodom, ali s obzirom na to da sam u teškom pms-u, ovaj rezultat je dobar.

    Vodu pijem, uvek sam pila jako puno vode, mada sada od kada sam na UN možda manje nego pre – ali pojačaću.
    Jedem dve voćke ujutro. Pridržavam se.
    Za 1. P dan sam jela pržena jaja (minimum ulja), salatu iz turšije, supu naravno i parče integralnog hleba. Za drugi P dan sam jela meso, salatu iz turšije, supu i hleb. Znam da nije preporučljivo svinjsko meso, ali ovo je nemasno parče. Sestra je kupila za mene divno parče svinjskog mesa i marinirala ga začinskim biljem a posle pekla u rerni. Napravila mi je porcije za P dane i to sam stavila u zamrzivač...Imam ukupno za 4 P dana čini mi se. Kada potrošim to, preći ću na piletinu ili neko drugo ,,posnije,, meso. Naravno planiram da koristim i jaja i sir (u odvojenim danima, sve znam..). A što se tiče ovog svinjskog mesa (but ruža), nisam prelazila 250 grama dnevno.
    Za oba S dana do sada sam jela prebranac i jako mi se to dopalo. U budućnosti naravno planiram da uvek smislim nešto drugo.
    Za 1. UH dan sam jela, đevrek i paradajz sok za ručak a palačinku za večeru, uz naravno ono rebro čokolade za kuvanje. Za 2.UH dan sam ručala dve kriške hleba i paradajz sok, a za večeru Munchmallow, svih 100 grama (valjda je to oprostivo, nadam se, s obzirom na to da ni parče torte ne bi imalo manje od 100 gr, zar ne) i naravno čokoladu za kuvanje 1 rebro.

    Znam da nisam napisala klasičan jelovnik, ali ovo je suština.
    Kao što rekoh oduševljena sam ovim forumom jer mislim da pruža neprocenjivu moralnu podršku i pomoć i želela sam da se aktivno uključim. Nisam bila sigurna na koji način bi bilo najbolje da se oglasim za prvi put. Možda upravo otvaranje Dnevnika?
    Neću biti aktivna svakodnevno, to je sigurno, jer nemam vremena, ali ću se truditi da se bar nedeljno javljam i raportiram dokle sam stigla i šta sam jela, a šta planiram da jedem u narednim danima. Valjda će me biti sramota u tom slučaju da odustanem od dijete ili napravim neku konkretniju grešku....Ovaj Dnevnik bi trebalo da bude moja savest.

    Da ne zaboravim cilj: 60 kg !!!!
    Izvinjavam se ako je trebalo negde drugo da se predstavim, na nekom drugom podforumu...
    Prihvatam svaku sugestiju i rado ću se ,,preseliti tamo,,.

    I još jednom: pozdrav svim članovima, procitala sam vaše priče, čestitam vam i vi ste moji idoli!!!
    EDIT u martu 2013 - na tickeru sam ciljnu kilažu podesila na 62 jer sam odavno odlučila da je to moj krajnji cilj. Kada sam prvih 91 dana UN završila sa 62kg bila sam u potpunosti zadovoljna i odlučila da neću pokušavati da skidam tih 2kg do prvobitnog cilja koji je bio 60 kg, nego da ću nastojati da održavam kilažu.
    Poslednja izmena od Debeliccka u 18 Jul 2014, 19:38, izmenjeno 17 puta ukupno.
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • LEPA_i_ZALJUBLJENA
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od LEPA_i_ZALJUBLJENA » pre 11 godine

    niko se jos nije oglasio,:(

    pa dobro dosla i srecno :)
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    E pa hvala :-) !!!
    Ali nema veze, mozda ja ne govorim jezik ovog foruma..
    Nema veze, vazno je da sam na UN rezimu i da guram..
    Kako je kod tebe?
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • moravka
    Amater
    Amater
    Postovi: 183
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od moravka » pre 11 godine

    Dobro dosla i puno volje i hrabrosti do cilja! :mahac: :)
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Hvala Moravka!
    No, ja sam ovih dana imala problem i nadam se da me to neće poremetiti..
    Sama dijeta (od 5.11.) mi je sasvim dobro prijala, naprotiv odlično, nisam bila gladna uopšte, imala sam i daleko više energije nego inače, valjda benefit izbacivanja svakodnevnih slatkiša....I sve je teklo savršeno...
    Jedino sam se malo brinula zbog sporog mršavljenja i činjenice da se mnogo bolji rezultati postižu kod osoba sa većim viškom kilograma...Međutim, ipak nisam posustajala, jer sam smatrala, i dalje mislim, da će mi ovaj način ishrane, ovaj sistem obroka, omogućiti ipak mršavljenje i postizanje mog cilja od 14 kg za 3 meseca....
    Ali, taman kad mislite da je sve savršeno nešto se dogodi i poremeti vas....I to potpuno ,,viša,, sila. Poremetila sam dijetu ali ne zbog brljanja, ne zbog gladnih očiju, naprotiv, nego zbog drugog peha....
    U petak (prekjuče) mi je ,,padao,, vitaminski dan, naoružala sam se voćem i otišla na posao..Međutim krenuli su problemi (neću ulaziti u detalje jer je degutantno). Zaključak je da sam se prethodnog dana najverovatnije otrovala hranom (sumnjam na kupovini paradajz sok, nisam kupila Tomatino jer on sada ima šećer, nego sam kupila neki Premija koji navodno nema, i htela to da uzmem i to malo,uz đevrek za ručak na UH dan, ali sam primetila da je više nego odvratan i bacila ga, no ipak sam malo pojela...)...Elem petak je bio problematičan, stomak, wc, itd....Kako isprva nije bilo tako strašno ja nisam ni pomislila da je u pitanju trovanje i slično, pa sam nastavila da jedem voće, mada ne puno, jer svakako tog dana uopšte nisam imala apetit...Voće je naravno kod pokvarenog stomaka apsolutno nedopustivo, tako da je bilo samo gore....
    Petak veče grozno, subota grozno..išla kod lekara. Elem, zbog trovanja nisam smela voće. tako da sam juče bila na doktorskom režimu, dve šolje supe bez testenine, par puta baren krompir i šargarepa, dvopek, čaj...

    Planirala sam da danas ne jedem baš ništa, pa da sutra nastavim sa UN, kako bih brže bolje nastavila kontinuitet tog sistema ishrane, međutim valjda sam bila gladna puno jer sam juče i prekjuče sve što sam pojela brzopotezno i izbacila iz sebe, pa sam jutros doručkovala, oko 11.30 ni manje ni više nego praseće pečenje, koje se ne uklapa ni u kakva pravila u ovom trenutku, ni dijete ni bolesti...No dobra vest je da je bolest izgleda otišla, nadam se.
    Od sutra nastavljam UN, nadam se da me ovo neće poremetiti...Da li je neko imao slična iskustva? Ja sam dakle uspela da sprovedem 3x4 dana, i na taj 12 V dan se razbolela. Dva dana nisam na toj dijeti, ali nadam se da je ok da od sutra nastavim...??
    Ne korigujem ticker jer sam sada već popila tonu vode, čaj, doručak, pa ne bih da se merim, ali najverovatnije stojim na onih 72 ako ne i više....što je vrlo moguće kod mene...Ja bih izgleda morala da ove UN porcije baš minimiziram...Možda zato što ja ni inače nisam jela previše nego pre nepravlno, i sklona sam tom prokletom gojenju. Mršavljenje mi je užano sporo a sada i ovaj problem .....
    Pozdrav svima
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Kao prvo, izvinjavam se što kršim pravila i postavljam drugi post u istom danu. Neću više nikad.
    Priznajem da se teško snalazim sa ovim fontovima i formatiranjem, nešto radim pogrešno...
    Elem, kako pravila nalažu, a posebno nakon svojih poteškoća, postupiću kao što drugi uzorni članovi rade i postaviću svoj jelovnik.
    Kako sam imala prekid od dva dana, zbog trovanja hranom plus brljanja danas, ali nema veze, sutra je novi P dan i ovo je jelovnik:

    P dan - 13/91 (ako ne računamo dva dana prekida)
    D:3-4 mandarine
    R: šnicla od svinjskog buta (170-180 kcal /100gr) nekih 200 gr, salata iz turšije od kupusa i šargarepe, parče integralnog hleba, šolja supe
    V: šnicla cca 80 gr, salata iz turšije

    Pića: voda, čaj, kafa bez šećera
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • sladjica :)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od sladjica :) » pre 11 godine

    Zdravo Debeliccka, vidim da si napisala da bi trebalo da minimiziras porcije UNke, ja ti savetujem da to ne radis, jer bices gladna i neces tako dugo izdrzati. Jednostavno jedi koliko je propisano, ni vise ni manje, sigurno ces mrsaviti, nemoj se plasiti. Tri meseca nije malo i moras imati strpljenja, moguce je da sporije mrsavis, ali ako se budes pridrzavala svega, mozda vec posle mesec ili mesec i po, krenuces naglo da mrsavis. Tako da samo budi strpljiva, uspeh ce zagarantovano doci. Pricam ti iz licnog iskustva, sa UNkom sam smrsala 17kg, tako da je moguce. Sve najbolje :mahalo:
  • makica189
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od makica189 » pre 11 godine

    Dobrodosla i od mene,srecno :D
  • LEPA_i_ZALJUBLJENA
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od LEPA_i_ZALJUBLJENA » pre 11 godine

    i ja mislim kao sladjica,nemoj da smanjujes porcije,jedi da ne bi bila gladna,vremenom ces polako poceti da smanjujes porcije ;)
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Hvala Sladjici, Makici, Lepoj...svima, na podršci! Ovaj forum, i ova interakcija me oduševljavaju...i taj osećaj da još mnogo, mnogo ljudi istovremeno pokušava isto što i ja i da zajedno penjemo tj opadamo ka cilju.
    Evo i mog jelovnika za sutra

    S dan - 14/91

    D: dve male banane
    R: grašak i dinstana šargarepa, mešana salata iz turšije domaća, parče integralnog hleba
    V: manje graška i šargarepe, manje salate

    Ako bude potrebe - 20 gr kikirikija Gud Dijet negde između D i R
    .
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • LEPA_i_ZALJUBLJENA
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od LEPA_i_ZALJUBLJENA » pre 11 godine

    dve banane mozes da pojedes kad je vitaminski dan,ali nikako zajedno,vec jednu pa drugu i to samo pre podne,e sad ako si vec smazala sta je tu je..a da nisu bile krem banane :evil: :D
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Draga Lepa, hehe, znam za banane, znam pravila... i nisu krem banane :) .
    Nego, stvarno nisam lagala kad sam napisala male, stvarno nikad nisam videla manje banane, nisu mnogo veće od krem banana...
    I još nešto, čak i ne volim banane i u stvari sanjam mandarine koje imam na zalihama....Ali uzela sam banane, zato što me mnogo boli želudac ovih dana, možda posle onog trovanja, možda što je onako osetljiv, pa sam htela da napravim promenu (boli me prilično...ili zbog trovanja, ili mi je stomak preosetljiv na samo voće, a ujutro pijem kafu). Iskreno, potpuno svesna i spremna da snosim posledice, sam jutros kad sam ustala uzela pola tanke kriške hleba jer nisam smela drugačije da popijem kafu...
    Iskreno, ako mi problemi sa želucom ne prestanu, nastaviću sa ovim hlebom osim na Vitaminski dan..
    No, videćemo.. Nisam uzimala kikiriki koji sam navela za slučaj potrebe.
    Sutra je novi dan, i pored mojih tegoba:

    UH dan - 15/91
    D: 3 mandarine
    R: Parče integralnog hleba i paradajz sok (domaći)
    V: verovatno palačinka sa nutelom i višnjama a ako ne, neki Munchmallow možda 3-4 kom

    Hvala na podršci!
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • IVANA002
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 96
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od IVANA002 » pre 11 godine

    Dobrodošla :mahalo:
    Ja smatram da je Un najbolja dijeta, probala sam mnoge druge ali jedino je ona kod mene imala dugoročne rezultate. Nemoj da te brine sporo gubljenje kilograma, jer brže nije zdravo. Bićeš zadovoljna svakako na kraju kada postigeš svoj cilj :)
    Ja ujutru praktikujem jakobs kafu sa mlekom. Mnogo je lekše podnosim nego tursku. Čitala sam da to nije kršenje ako sam već navikla piti kafu sa mlekom skvakog dana, tako da mislim da takva jedna nema uticaj na dijetu, a tursku pijem kasnije u toku dana. Moja sestra ima problema sa želudcem i ona uvek pojede keks uz jutarnju kafu, ali ne znam koliko bi to imalo uticaja na dijetu.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Hvala Ivana. I ja mislim da je UN odlična dijeta. Neću uzimati keks uz kafu. Ako bude potrebe (većih problema sa želucem) uzimaću par zalogaja hleba, hleb je bar manje kaloričan od keksa. Ako ne bude problema, naravno neću ni uzimati. I ja sam se vratila na ness kafu upravo da ne bih silovala želudac velikom gorkom crnom kuvanom kafom svako jutro. Ness inače volim, nego ću samo morati da se priviknem da je pijem bez šećera, što nije baš zgodno za ness, po meni.. No, što se mora nije teško.
    Najvažnije je da je ova dijeta odlična, da mi izuzetno dobro utiče na metabolizam, da zaista nikad nisam gladna, da svaku eventualnu frku za slatkišima lečim tako što pomislim da me čeka UH dan, kada mogu da uzmem nešto lepo. Današnji UH dan je prošao odlično, sutra u nove V pobede.
    Planirani jelovnik za sutra:

    V dan, 16/91
    D: dve male banane
    U: 20 gr kikirikija Gud Dijet
    R: 3-4 mandarine
    V: jabuka ili mandarina


    Trebalo bi da bude ovako.
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dnevnik Debeliccke

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Prosao V dan, prilikom merenja jutros bila sam na dodatnih -2 kg, tj 69 kg !!!!!Ne mogu sada da menjam ticker...to ću da uradim od kuće...

    Jelovnik za danas:

    P dan - 17/91
    D: 3 mandarine
    R: šnicla + salata iz turšije + parče integralnog hleba + supa
    V: manja šnicla i manja salata
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
Odgovori 3271 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju