Odgovori 445 postova
Dijetica pa Bebica
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od ivaiva » pre 8 godine

    Joj kako si se ti malo ugojila!Ja ponosna i preponosna mojim "malim " plusom,a vidi ti ovo...Tebi dnevnik nece ni trebati! :) Radujem se i tvojoj devojcici,bice pravo osvezenje medju svim tvojim muskarcima! :013:
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Verujem da ti nije lako zbog tih bolova i da te je strah od porodjala, ali meni je osmeh na licu dok čitam te "muke" igraš najlepšu ulogu koju žena može da dobije. NEmam dece, ali verujem da se većina toga zaboravi kada dodju na svet :) ŽElim ti svu sreću ovog sveta i da sve prodje najbolje, a sigurna sam da hoće :*
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater
    Postovi: 339
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od MiShīCá Mãllä » pre 7 godine

    Dodjoh samo da obrisem prasinicu, sve je u najboljem redu, kilice i raspolozenje i bebica i muskici...pisem drugom prilikom :009:
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od narcisa » pre 7 godine

    Ne treba da se sekiraš, dnevnik neće iscuriti, pazim ja drugu stranu. Drago mi je da je sve kako treba, a škrabni i koji abdejt. :009:
  • MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater
    Postovi: 339
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od MiShīCá Mãllä » pre 7 godine

    Bice bice ovih dana malo opsirnije, sutra imam kontrolicu kod cika doktora,pa cu pisati malko...uletim ja draga Narcisa koji put, pokusam nesto da ispisem i onda mi bude glupo...ne zelim da davim ljude mojom situacijom i rastom kilaze i idejama za fino kuvanje...(jel te kod mene je sad sve dozvoljeno.... :) ) dok se vi borite u suprotnom smeru ....
    Sutra ili ovih dana se javljam "sa mojim novostima" ....a vas devojkice ljubim do neba :009:
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od ivaiva » pre 7 godine

    Cekam izvestaj sa kontrole! :skakutalo:
    Mi smo to obavili pre par dana.Sve je ok,devojcica ima oko 2 kg.Za mesec dana je sledeci ultrazvuk i prvi ctg.Jedva cekam kraj......
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater
    Postovi: 339
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od MiShīCá Mãllä » pre 7 godine

    Hej ivaiva bas mi je drago zbog vas dve mackice :D
    Da smo blize, pa da se upoznamo i uzivamo zajedno u dugim setnjama sa kolicima, a tema bi nasle uvek, jel da? :009:
    I kod nas je sve u najboljem redu, doktor kaze "opet vidi rozo" a ja reko,sad i da vidite plavo ja sam sve rozo,crveno i slicno pokupovala...on se smeje...kod nas bi trebalo da je oko 1600gr a ona ima 1780gr eto tako je on rekao, mada se ja ne drzim tih nekih parametara bas kao pijan plota,..cak sam za te kilice sad prvi put i pitala...ali mi je svakako bitno jer sam imala dva razlicita iskustva na porodjaju sa decom od 3 i 4kg pa ne bih bas da bude neka velika opet, kao drugi sin, -ja sam vise za savrsenih 3kilogramcica ali sta je tu je...a on mi kaze,koliko mu se cini nece biti mala beba.... :shock:
    Inace sa kilicama super stojim (jos uvek nisam oborila svoj licni rekord od pocetka dijete cini mi se 67,7 a sad imam 67,3 (nije sija nego vrat, jel? ) znaci ostala trudna sa 59,5 ako se ne varam i to je oko 7,8 kg a u 8-om sam mesecu...) sto mi je super, ali brinem za bebu da li dobija dovoljno, sto kaze dr izgleda da sve ide na nju,....ali sam okrugla okrugla, bar se sebi tako cinim :headbang: dok drugi kazu da sa ledja i ne izgledam kao trudnica, nego tek kad se okrenem, ali mi je stomak jakoooo nisko zato me i sece verovatno, a ostace posle porodjaja kao kesa to vec sad potpisujem....
    Inace da ne davim sa kiselinom, sa trncima svuda po telu, sa celulitom jel te kojeg ima pa ima, za sad nove strijice nisam dobila, ali imam ih od prethodne dve trudnoce....mmmm...i vise nego sto treba, tako da nove i nemaju gde da izbiju ali ziveli u to ime :pivo: samo nek se ona meni rodi ziva i zdrava i lepa na mamu :013: pa to smo i hteli ne....?
    Moji me muski cuvaju kao kap vode na dlanu, ali zaista, pa sam se malko i opustila, puno su mi se klinci uozbiljili cesto pricaju i sami, kad se seka rodi ja cu ovo, ja cu ono, a za sad nekako kao da sanjam, svako skloni svoj tanjir, stariji poceo da usisava i kaze neka tebi je to tesko, e reko ajde bas da vidim kako ces ti to uraditi ti si vec veliki, mladji donosi ves iz masine, uz reci "neka mama nemoj ti da nosis ,ti nosis bebu,teska ti je beba" ...za ne verovati, ako tako ostane bice super.
    A muz puz...kao i do sada, odradi na poslu i jos dodje kuci i pomaze...cak se i ljuti, ako sam dugo na nogama, ali s'pravom jer ja jos samo ovo jos samo ono i onda legnem i kukam :(
    Toliko mi je srce na mestu, i zaista sam zahvalna Bogu sto smo svi na okupu, u zdravlju, sreci, blagostanju da bih pukla od srece...(a mozda je to i od kilica i vode koja se nakupila a ha ha ha)
    Eto ispisah sta mi pade na pamet i dosadjivah malo a sad odoh na tus i u krevet :D
    Ljubim vas sve poznate i nepoznate (bice prilike uskoro za druzenja ove vrste koje i jeste forum)
    U zdravlju mi bile zeneeeee :009:
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od narcisa » pre 7 godine

    Bas mi je drago da si se javila i da je sve u savrsenom redu. Jos malo i bebe stize. Vrijeme brzo prolazi.
    Tu svoju dobijenu kilazu ces, po mojim procjenama, skoro svu ostaviti u porodjajnoj sali.
    Ostace samo fini radovi.
    Radujem se skorom druzenju. :009:
  • marrayya
    Amater
    Amater
    Postovi: 143
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od marrayya » pre 7 godine

    Misice, bas mi je drago da sve u redu protice. Uzivaj sa svojom porodicom! :009:
    https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wznF5dQ/]
    Slika
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od leonida » pre 7 godine

    Meni se čini da ti nisi dobila nijednu kilu previše! Baš mi je drago što ti tako lepo ide!
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • volja cini cuda
    Amater
    Amater
    Postovi: 194
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od volja cini cuda » pre 7 godine

    Misice, bas se vidi iz tvog posta da si zadovoljna trudnica, a kako i ne bi bila kad imas svoje momke koji te tetose. Bravo za tvog muza! Gde ima da se nadju takvi muskarci? Mislim ako poznajes nekog takvog a da je slobodan da ga posaljes na moju adresu. Haha..salim se malo. Uzivaj kao i do sada. Pa te cekamo sa vestima uskoro! :pivo:
  • MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater
    Postovi: 339
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od MiShīCá Mãllä » pre 7 godine

    Hvala vam na posetama i lepim recima moje dame :D
    Ja da krenem od pocetka, jel kao i uvek, ali da skratim a? :wink:
    Da krenem sa kilicama, sa kojima i jesam zadovoljna ne mogu reci da nisam, nego nisam zadovoljna sa jelom u zadnjih paar nedeljica...inace imam 68,9kg za sad, sto znaci 9,4kg sam se do sada ugojila, sto deluje super, ali u zadnje vreme i nije bas...ko sta ja bi samo jela neke gluposti, tipa jedan dan za rucak spagete, drugi kifle, treci opet neko testo,...sto i nije dobro...kao da mi se organizam sad pobunio i hoce sve sto ne treba...pojedem ja i svoje vockice svako poslepodne sa klincima, jabuke, banane, suvo voce, ali za pola sata bih opet nesto ceprkala po onom mom radnom delu sa slatkisima- sto do sada nisam radila...
    Da se razumemo, nisam ja do sada nikakvu "dijetu" ili sta vec drzala, pa se kao cuvala, nego jednostavno mi se trazilo voce, povrce, pa je bilo tako dana da samo ispecem krompir i krastavac salatu i meni nista lepse...moguce da je to bilo i zbog onih nesnosnih vrucina,a u poredjenju sa ovih paar zadnjih nedelje gde umirem za testom i slatkisima..i nije za pohvalu... :placljivko: ..ali se tesim hajde da je polako kraj, pa ce i mene valjda tako proci to...valjda je ovo neka faza, sta li...bojim se opet i toga da se do sada nisam gojila, a da cu se posle porodjaja naglo ugojiti...ali izgleda da su mi i hormoni malko podivljali sad pred kraj,pa mislima nikad kraja...
    Porodjaj se blizi...termin je 26.09. a ja i strah se borimo i dalje...
    Kontrolicu imamo 7-og kod ginekologa a 8-og u bolnici...mozda se posle toga javim jos jednom, jer kad dodje bebce verujem da necu dizati glavu od kreveca...
    Klinci krecu u ponedeljak u skolicu, stariji vec zna sta ga ceka i drugari i sve pa se jako raduje a mladji bar tako kaze da jedva ceka, ali videcemo kako ce biti...zeznuto mi je to sto ne mogu da hodam...tacnije sigurna sam da duze stojim na nogama da bi pokrenula porodjaj...a moram ga pratiti do skole bar pocetne dve nedelje...sto mi se bas ne uklapa u plan,ali sta je tu je- izguracemo...
    Za vik.smo slavili rodjendan mladjem i uz narucen rucak (napominjem jer nisam ja stajala pored sporeta) ja samo napravila tortu,i to uz pomoc muza-puza i dok su gosti posle sedeli i jeli,ja na krevetu pored lezala i brojala vreme izmedju kontrakcija...izuzetno jake kontrakcije imam, to jesu one lazne ali bole kao prave, jer posle sat-dva lezanja one prodju, ali dok traju kidaju dusu....
    Cesto mi se desi da vristim koliko me boli, i muz se samo nasmeje kaze ajmo...reko cekaj...par tako imam jakih i traju tacno kao prave i onda odjednom nista...zato sam izrazito malo na nogama, ni do prodavnice ne idem bez muza, ma cak ni po stanu ne mogu hodati koliko me boli sve dok sam na nogama i svi mi u okruzenju kazu da mi daju fore jos desetak dana...sta znam...ja cu se cuvati sad vec do kraja kad sam sve ovo izgurala....a na svu srecu u 9-om sam mesecu pa i da krene porodjaj ne opterecujm se previse time....cak sta vise jedva cekam da je vidim...
    Ovu nedelju sam nekako i izgurala, dosta sam dobro podnela, nije bilo laznih uzbuna i cak juce pravila kifle sto zahteva stajanje i ok je protekao dan, a opet neki dan smo cak izasli iz kuce i bili u parku..sami...vauuuu....a oni kao bubice, ako kazem "ne mozemo u park,jedino kad tata dodje kuci,njima je u redu"... Ma potpuno ih je ovo promenilo....neki dan stariji sam greje mleko sebi, mladji sam sklanja igracke bez da sam rekla ista....ako tako ostane bice super....
    Hej drage moje zeMske oduzila ja opet...
    Eto vama jos jednom zahvaljujem na posetama i nadam se da ce te mi nekad svratiti na kaficu,i obrisati malko prasinicu, da mi se ne zakrtozi bas....
    Poljubac za Narcisu,Leonidu i Volja Cini Cuda :009:
    Nadam se uskoro onom najlepsem i najkracem postu o dolasku moje Miss Breskvice :013:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od leonida » pre 7 godine

    Nisi se uopšte puno ugojila, to je sasvim normalno stanje, tako da tih nekoliko dana testa neće napraviti fatalnu štetu.
    Dođe to trudnicama ... verovatno hormoni ... ja sam imala fazu narandži koja je trajala jedno tri meseca (jedan dan sam pojela 5 kg pa mi je jedini put u trudnoći bilo muka :D ) i fazu paradajz soka koji sam ispijala u nenormalnim količinama - i ta faza je trajala 2-3 meseca.
    Drži se ... kad si pregurala one najveće vrućine, preguraćeš i ovih nekoliko dana (kažu da nas od ponedeljka čeka spuštanje temperature na prijatnih 25-26 stepeni.
    Ovo šetanje do škole sa klincem ... ne znam koliko je škola udaljena ... osetićeš sama da li možeš ili ne ... ako vidiš da ne ide, možda bi bilo dobro da ide sa nekim drugom iz komšiluka i njegovom mamicom :D .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od ivaiva » pre 7 godine

    Nemas sada cega da se plasis,sada je gotovo! :013:
    Ja nemam bas nikakav strah,mozda zato sto nemam vremena da razmisljam o tome.Vise me brine kako ce ovaj moj malisa da prihvati sestru.Mali je da bi razumeo sta ce zaista da se desi.Bice valjda ok....Tvoji su veliki i mnogo ce da ti pomazu.Javljaj sta se desava! :009:
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijetica pa Bebica

    od narcisa » pre 7 godine

    Cmokovi za sve :009: .
    Cuvaj se.
    Breskvica <3.
    :mahalo:
Odgovori 445 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju