Bubamara treći put
  • bubamara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Bubamara treći put

    od bubamara » pre 7 godine

    a za danas:
    D: mijesano povrće i kriška hljeba ( našla sam neki hrono hljeb i prodavnici, tvrd ali ukusan)
    U: voće
    R: Kuhana piletina, povrće, kupus salata, kriška hljeba
    U: voće
    V: vjerovatno isto kao ručak

    Miješano povrće, odnosno povrće za ručak, kombinujem zamrznuto povrće, ili gotovu smjesu ( kinesko, meksičko, za juhu...) ili iz svake kesice po malo (mahune, bamija, karfiol...) pa to kuham u supi (čorbica) ili izdinstam na vodi i kašičici maslinovog ulja. Sad je slab izbor svježeg povrća, a i skupo je, pa sam se svela na salate od svježeg (kupus, salata, paprika, paradajz). Nešto kontam u ovo godišnje doba manje aditiva ima zamrznuto, nego svježe.
  • bubamara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Bubamara treći put

    od bubamara » pre 7 godine

    Danas isto kao juce, samo za dorucak ovsene. Skuhala sam puno corbe, pa nikad pojesti. Veceras bacila ostatak, bas treci dan je necu jesti :)
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Bubamara treći put

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Ja vidim minus :veseljak:

    Sto se corbe tice, mozda si mogla i u zamrzivac da je ubacis, da se nadje za neki sledeci dan kad nemas vremena da kuvas.
    Slika
  • bubamara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Bubamara treći put

    od bubamara » pre 7 godine

    Jeste mali minus, nepouzdan, sa kucne vage, ali je tu podstreka radi :veseljak:
    Zamrzivac! Ma ni blizu pameti mi nije bio! Znam da se in zamrzivaca vadi hrana, ali da se vraca, eeeee :shock:
    Uglavnom, juce bila dobra do poslijepodne, pa onda malo, ali samo malo brljakala u gostima. Sad se krcka kelj sa junetinom za dok ga ima :) doruckovala omlet (1 jaje I pola tikvice) sa kriskom hrono hljeba I soljom jogurta ( bahatim se vikendom ;)
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Bubamara treći put

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Sto se merenja tice, ja imam pravilo da se merim uvek na istoj vagi i uvek na istom mestu.

    Sto se tice pravilnog rukovanja hranom, ne valja vise puta odmrzavati i zamrzavati namirnice u istom stanju (recimo sirovo meso), ali je sasvim OK izvaditi nesto iz zamrzivaca, termicki obraditi (kuvati, dinstati, peci...) i tako obradjeno ponovo zamrznuti. Prakticna stvar za one koji nemaju vremena da kuvaju svaki dan i za jela koja se po pravilu kuvaju na veliko.

    Za dorucak si komotno mogla da ubacis jos 1 jaje, ovo sto si pojela nije ni "b" od bahacenja!
    Slika
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Bubamara treći put

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Bubamaro, ja redovno zamrzavam supe jos od kada su mi deca bili bebe. Tako sam bila sigurna da deca imaju supicu svaki dan. I dan danas obozavaju.
  • bubamara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Bubamara treći put

    od bubamara » pre 7 godine

    Nisam se javljala ovih dana, frka, gužva, panika :)
    Ali bila sam dobra, pridržavam se jelovnika, uz povremena brljakanja (ništa strašno). Neću više da brljakanja shvatam kao buhahaha i sebi nabijam osjećaj krivice, kontam da je cijela ova priča važna da dobijem navike zdrave ishrane i da poboljšam kvalitet života, a ne da se patim.
    Uglavnom, prava vaga potvrdila prije par dana -2kg, a moja jutros pokazuje malo više. Neću pomjerati ticker do zvanične kontrole kod dr. Ishrana uglavnom na principu:
    D: ovsene+jogurt
    U: jabuka
    R: meso+povrće+salata
    U: salata
    V: pola ručka

    Brljakanja uglavnom sa malo većim količinama i 4 obroka umjesto 5, ili jabuka sa medom i cimetom kao slatkiš.
  • bubamara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Bubamara treći put

    od bubamara » pre 7 godine

    Ljudi, ja sedmicama ne mogu napisati post.
  • bubamara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Bubamara treći put

    od bubamara » pre 7 godine

    Sad kad mogu ( ne znam šta se dešavalo, jednostavno nisam mogla okačiti post), sad ću da vas smorim :) Naime, naviknuh se ja na ovu dijetu, ne patim više ni za slatkim, ni za masnim. Lijepo sam se organizovala sa kuhanjem ( dala recepte mami i ubijedila je da je to za njih zdravo i onda idem kod roditelja na ručak :) Ritam mršanja je oko 3,5 kg mjesečno, moja dr zadovoljna. Povećala sam procenat vode u organizmu, ali je još daleko ispod minimuma. E sad još samo da se natjeram na vježbanje.
    I pitanje, zašto ne mogu postaviti ticker?
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Bubamara treći put

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Forum je svima bio nedostupan, pa mi je bas drago sto si se vratila :hi-fi:

    Zavidim ti na tome sto ima ko da ti kuva, narocito kad je tesno s vremenom. A sigurno ni tvojima nece skoditi malo zdravija ishrana. Rezultati su ti super, a za tiker - cekamo da se javi neko od urednika :)
    Slika
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Bubamara treći put

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Bravo za tvoje mršavljenje i savršen ritam! :)
    A tiker, ne znam da li si iščitala ovaj link:
    dnevnici-lanova-foruma-f17/postavljanje-tikera-t76.html
    Probaj sa tim... nadam se da ćeš da uspeš. Srećno! :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • bubamara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Bubamara treći put

    od bubamara » pre 7 godine

    Nema šanse da postavim ticker, ni po uputstvima, ni mimo :(
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Bubamara treći put

    od Bakica » pre 7 godine

    I ja sam se muchila sa tickerom :x ali mi je pomogao moderator.Nadam se da ce i tebi. Prati ta uputstva na linku pa prebaci to u potpis . Mozda ti ne izadje ticker sam ali izaci ce adresa pa onda moderator moze da pomogne.
    Kako ide dijeta?
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju