Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?
  • Stella22
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od Stella22 » pre 14 godine

    Ja sam nova ovde, ne snalazim se bas najbolje...
    Da li bi mi neko sracunao koliko otprilike ovde ima kalorija...
    Hvala puno unapred...


    8:30 vocka
    10:00 ovsena kasa/ musli sa jogurtom/ palenta sa jogurtom/ integralni pirinac i jogurt..
    13:40 50 gr nekog kostunjavog voca ili bundevinih semenki ili semenki, ili integralnih grisina...(moze ponekad i 2 reda cokolade )
    16:30 sendvic(integralna kifla 70 gr) sa piletinom(70gr) ili tunjevinom ili ribom ili jajima i neko povrce u sendvicu.
    20:30 kuvano povrce (250gr) sa pola one case pavlake (12%mm)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od 314pezos » pre 14 godine

    Na sledećem linku https://www.dijeta.net/tablice/tablice.htm imaš nutritivne t.j. kalorijske vrednosti namirnica pa ćeš morati sama da izračunaš jer niej svo voće isto, a i treba da čitaš sa pakovanja koje kupuješ koliko ima šta kalorija (jer su dužni to da napišu) na količinu jer svi proizvođači imaju različite vrednosti za svoje proizvode.
    Slika
    Slika
  • leptirica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od leptirica » pre 13 godine

    Pitanje:

    htjela bih skinuti kg koje su ostale od trudnoće - dojim - pa ne smijem na neke stroge dijete - smijem skinut 2-3 kg mjesečno- izračunala sam da mi je potrebno 1856,74 kalorija za koliko to smijem smanjit?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od lasata » pre 13 godine

    Mozes da umanjis unos kcal za 250 dnevno... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • leptirica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od leptirica » pre 13 godine

    Hvala na odgovoru, a kako to izračunam za koliko umanjim?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od lasata » pre 13 godine

    Ako si izracunala svoj TDEE (dnevni unos u kcal) onda pretpostavljam da ces i ostatak namirnica racunati kroz kcal pa ces tako znati koliki ti je ukupni dnevni unos... Imas kod nas na sajtu odlicnu tablicu kcal pa mozes nju da koristis... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Sombrita
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od Sombrita » pre 12 godine

    Ciao svima!
    Jel ima neko ko hoce da mi izracuna kolko trebam kcal unijet u organizam dnevno da bih mrsala.
    Hvala unaprijed! :)
  • Sombrita
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od Sombrita » pre 12 godine

    Pa ovako:kad neko naleti neka izracuna :)
    god:23
    cm:175
    kg:75
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od lasata » pre 12 godine

    Imas na home strani dijeta.net-a formule za izracunavanje BMR, BMI i TDEE... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Pufnica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od Pufnica » pre 12 godine

    Devojke koliko se otprilike mrsavi mesecno sa ovom dijetom, tj brojanjem kalorija...Ja nesto ne primecujem neke osobite promene a strogo se pridrzavam i koristim Calorie King program za izracunavanje kalorija.

    Moji podaci su :
    Visina: 167cm
    Težina: 90kg
    Godine: 23,5

    Ogranicila sam unos na 1500 kcal dnevno. Koliko vi gubite kg mesecno..onako okvirno me zanima? Moj TDEE je 2361kcal od toga sto vezbam na steperu (kucna varijanta) 2-3 puta nedeljno po pola sata. Za mesec dana sam skinula samo 3kg pa mi deluje malo nekako. Idealno bi mi bilo da gubim oko 5-6kg mesecno da bih uspela da za 6m dostignem svoju idealnu tezinu (58-60kg)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od lasata » pre 12 godine

    To bi bilo prebrzo pa bi jo-jo efekat bio neminovan... Mislim da bi trebalo da budes zadovoljna ovakim tempom skidanja kilograma... Unosi sto vise tecnosti tokom dana a steper nije bas neki potrosac kcal... On je vise za zatezanje... Preporucila bih ti brzi, ali veoma brzi hod... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Pufnica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od Pufnica » pre 12 godine

    Hvala Lasata..

    posto sam na fakultetu od 8-18h pa i nemam bas vremena da pesacim brzo..mislila sam mozda mi je bolja varijanta da kupim sobni bicikl i da vozim svako jutro i vece kuci posto mi je to bolja varijanta...>A sto se tice skidanja kilograma ja nekako imam utisak da je to premalo i sve bih da se to brze odigrava :oops: Jer nekako mi tih 5 kg zvuci idealno jer kad pomislim da za 6m mogu da se resim svog viska..
  • MarMar
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od MarMar » pre 10 godine

    Evo i ja sam novajlija! A sve se nekako u februaru setim da bih mogla na neku dijetu....ali mrzim dijete kao tačno određeni izbor namirnica po danima i obrocima.
    Moram priznati da sam pokušavala razne ali izdržim par dana :( jer se meni jede baš ono što ne bih smela.
    E, zato mi se pre par godina, posle prvog porođaja brojanje kalorija učinilo najbliže mom karakteru...i bilo je sa rezultatom od 5 kg manje za 1,5 mesec i što je najbolje nisu se kg vratili. A onda druga beba i sada vaga ne pokazuje mnogo ali salce po stomaku i butinama me izluđuje :crybaby:
    Visoka sam 172 cm, teška 68 kg, god starosti 39.
    E pa ja nekako reših da počnem da smanjujem kalorije koje unosim. Problem su mi samo slatkiši i testa. Nadam se da ću izdržati...bar opet da skinem oko 5 kg.....ihhhhiiii i na konju sam! :D
  • strelica0
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od strelica0 » pre 8 godine

    Da li se meni čini ili ima malo ljudi na ovom režimu ishrane :shock:
    Da li neko može da mi preporuči nečiji dobar dnevnik sa brojanjem kalorija?
    Svi su na UNKI,nas brojača ima malo....hehheheh
    početak:11.04.2016.-65kg
    25.04.2016.-61.4kg
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Zašto odabrati baš ovu dijetu, ovaj način mršavljenja?

    od narcisa » pre 8 godine

    Brojaca je bas malo. TZLj je brojala i Sinjorina i Leonida u dobrom dijelu dnevnika. Prekopaj to. Imala sam i ja kratkotrajni izlet u to polje,ali nije za mene. :mahalo:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju