Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1
Treba mi pomoc!
  • Melitta
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 13 godine

    Treba mi pomoc!

    od Melitta » pre 13 godine

    Eh,ovako...prilicno sam nova ovdje na forumu, ali ako moze, treba mi pomoc od vas koji ste na dijeti*brojanje kalorija*...Imam problema s stitnom zlijezdom, i zbog toga pijem redovno svako jutro lijekove.Zadnjih sest mjeseci sam se naglo ugojila i trebala bih da pod hitno smrsam!
    Imam 27 godina, visoka sam 1.76cm i teska 115kg :( ...Dali mi neko moze reci,na koji nacin da najbrze smrsam i koliko bih trbala da unosim dnevno kalorija u svoj organizam, da bih smrsala? Pokusala sam razne dijete,ali sve je bilo bez uspjeha....
    Hvala!
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Treba mi pomoc!

    od lasata » pre 13 godine

    Dobro dosla Melitta... :D
    Ti bas imas visok BMR 1954... To ti je dnevni unos kcal koji je potreban da bi odrzavala postojecu tezinu... Obzirom da ti zelis da smrsas trebalo bi unos kcal da smanjis za 250 kcal i jos toliko da potrosis na fizicku aktivnost... Jos uvek se ne poznajemo dobro pa ne znam da li upraznjavas bilo koji vid fizicke aktivnosti, ali upoznacemo se, nadam se...
    Uz takav i toliki dnevni unos potrebno je i da popijes dve litre ciste vode tokom dana... Nije vazno samo da uklopis kcal unos vec i iz cega te kalorije dolaze pa bih ti preporucila da nam svakodnevno pises svoje jelovnike a mi cemo te u hodu korigovati pa cemo vremenom doci na nesto dobro... U tom cilju mozes da otvoris svoj dnevnik ako zelis...
    Srecno sa brojanjem kalorija... :wink:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Melitta
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Treba mi pomoc!

    od Melitta » pre 13 godine

    Mnogo ti hvala na brzom odgovoru!
    Vec duze vremena imam crosstrener u stanu,samo mnogo sam bezvoljna i lijena,tako da vrlo , vrlo rijetko treniram na njemu....
    Najvise me buni to sto nisam toliko upucena kojem intenzitetom bih trebala da treniram na njemu i koliko cesto.

    Interesuje me,dali postoje neke tabele u kojima se nalazi npr.sve od hrane sto spada u 1500 kalorija?

    Kada bih otvorila dnevnik, sta bih trebala da sve pisem u njega, i dali
    se mora svakodnevno pisati u njemu?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Treba mi pomoc!

    od lasata » pre 13 godine

    Mnogo ti hvala na brzom odgovoru!
    Vec duze vremena imam crosstrener u stanu,samo mnogo sam bezvoljna i lijena,tako da vrlo , vrlo rijetko treniram na njemu....

    Greska... Fizicka aktivnost je od presudnog znacaja za dijetu... :)

    Najvise me buni to sto nisam toliko upucena kojem intenzitetom bih trebala da treniram na njemu i koliko cesto.

    Odgovor na pitanja ove vrste mozes da dobijes u temi 'vezbanje'...

    Interesuje me,dali postoje neke tabele u kojima se nalazi npr.sve od hrane sto spada u 1500 kalorija?

    Ne postoje takve tabele jer su varijacije bezbrojne... Ali imamo na forumu odlicnu tablicu kalorija po vrstama namirnica pa ces vrlo brzo steci osecaj sta je 1500 kcal...

    Kada bih otvorila dnevnik, sta bih trebala da sve pisem u njega, i dali se mora svakodnevno pisati u njemu?

    Dnevnik je preporucljivo otvoriti da bismo mogli da te pratimo i eventualno korigujemo ako pravis pogresan izbor namirnica... Ne moras da pises svakodnevno mada je to u tvom interesu... Konacno, to je tvoj dnevnik pa ti i odlucujes kako ces da ga vodis... :wink:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju