Odgovori 578 postova
KALORIJSKE I NUTRITIVNE VREDNOSTI POJEDINIH NAMIRNICA
  • tigrica
    Amater
    Amater
    Postovi: 107
    Pridružio se: pre 16 godine

    od tigrica » pre 16 godine

    KLAS "BAKIN HLEB"-Beogradska pekarska industrija

    Sastojci:voda, psenicno brasno T-850, razano brasno T-1250, psenicno brasno T-500, psenicno integralno brasno, krompirovo brasno, suncokretovo ulje, kuhinjska so, svez pekarski kvasac, tostovano sladno brasno, jecmeno brasno , konzervans E282.

    NIGDE KALORIJA.
    Pocetak-04.05.12 -protekal
  • Winnie Pooh
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Winnie Pooh » pre 16 godine

    Mene zanima koliko kalorija ima domaci ajvar(100paprika ispecenih i oljustenih i ocedjenih, 5kg crvenog paradajza pecen oljusten i ocedjen i 1kg plavog paradojza skuvan oljusten i ocadjen,plus ulje250g, secer, so i sirce otprilike) interesuje me bar otprilike.
    Dali neko zna koliko kalorija ima pecena paprika, olustena i ociscena od semena, ili bar samo pecena.
    I jos jedno pitanjce. Koliko kal. ima aleva paprika. :07:
    30 godina
    170cm visina
  • Asja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 42
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Asja » pre 16 godine

    Jel neko zna koliko kalorija ima Gradnov "Turboccino"?
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    AJVAR - kupovni (industrijski) 102 kcal/100gr
    AJVAR - domaći 202 kcal/100gr
    AJVAR - obični 185 kcal/100gr

    Što se tiče paprike. Izmeriš paprku (kada je oljuštiš i izvadiš seme) i računaš kao običnu papriku (ako si je pekla bez ulja), a ako je sa uljem dodaš i kcal vrednost od ulja. Crvena paprika ima 28kcal/100gr, a ulje 900 kcal/100gr.

    PAPRIKA crvena mlevena 300kcal/100gr

    Pozz
    Slika
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Ella73 napisao:

    KAFA - NESCAFE 3in1 451,00 kcal/100 gr



    A koliko gr ima jedna kesica Nescafe 3 u 1 ?
    Koliko ta kesica ima kcal ako se prelije vodom i doda još maaalo mlekca, ja tako volim da pijem!? :roll: :12:
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Karolj napisao:A koliko gr ima jedna kesica Nescafe 3 u 1 ?
    Koliko ta kesica ima kcal ako se prelije vodom i doda još maaalo mlekca, ja tako volim da pijem!? :roll: :12:



    Ima 10gr, a mleko zavisi od % mlecne masti, ono 2.8 klasicno = 58 ;

    1.8 = 50kcal
    1.6 = 48
    0.5 = 37kcal/100gr
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Hvala lilit! :009:
    No 100 gr mleka ali ja bih stavo svega jako malo, tako da nije strašno!
    Prema tome se ne računa celih 37 kcal, zar ne, ili grešim? :? :005:
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Naravno da se ne racuna, a i to je tako zanemarljiv broj kcal, da se ja ne bih brinula oko toga :009: !
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Mene interesuje da li je voćni jogurt koji sadrzi 87 kcal100gr dobar za jelo? Ne znam koliko ima masti. Našla sam takođe neki sa 0.1% masti, ali kod njega nema napisano koliko ima kcal.
    Slika
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Interesuje me da li postoi nacin da se izracuna za koliko se povecava kalorijska vrednost jela ako je przeno. Na primer nije mi tesko da izracunam ukupnu vrednost ribljih kroketa, ali ne znam za koliko je ona veca posle przenja? To danas spremam deci za rucak (jedini nacin da im serviram ribu) pa da znam ako mi se "omane" neki kroket, za koliko da upisem u moj dnevni unos kalorija.
    Inace kroketi od ribljih filea ukupno imaju 1206 cal. Vrednost im povecavaju semenke susama u koje se uvaljuju. (Tu bude 20-tak kroketa)
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Sunrise, ne znam koliko će ti pomoći ova informacija, ali u mom softveru stoji da je razlika otprilike dvostruka između čiste ribe (barene, pečene ili na pari) i one koja je uvaljana u nešto i pržena.

    Sve to zavisi koliko ti masnoće ta riba upije. Ako ne nađeš bolje rešenje, izračunaj koliko kalorija ima sama riba pa pomnoži sa 2,2.

    Nadam se da sam pomogla...
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Hvala ti na informaciji, Praslin. Ipak sam igrala na sigurno i jela sam pecenu ribu.. :wink:
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Igrala si i na sigurno i na zdravo. Bravo!
  • suzana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od suzana » pre 16 godine

    Imam jedno pitanje, pa ako možda netko zna, zanima me koliko kalorija ima 100 grama pečene tikve (bundeva, buča...)?
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Presna na 100gr ima izmedju 26 i 30 kcal, pa je izmeri pre pecenja i posle i izracunaj, ja jos nisam ove godine pekla, pa ce mi tvoje iskustvo znaciti :wink: !

    Za kuvanu kazu 20kcal :)
Odgovori 578 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju