Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1
jedno glupo pitanje...
  • dzejn
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    jedno glupo pitanje...

    od dzejn » pre 15 godine

    i ja sam pocela sa ovim nacinom dijete i ishrane ali imam jedno glupo pitanje...:)
    da li mogu da proguram neki slatkis ako se uklapa u br kcal? moj je plan da jedem 4 puta dnevno, da se hranim sto zdravije mogu, i da vjezbam, ali ne mogu bez slatkog...:(
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Ako si mislila na proste UH, odnosno na kupovne slatkise mozda jednom ili dva puta nedeljno i to nesto zdravije tipa integralni keks ili Bonzita... Niposto ne mozes svakodnevno da unosis slatkise ako si na dijeti... Isto vazi naravno i za domace kolace, sladoled itd. :)
    Nije dovoljno uklopiti samo kalorijski unos... Moras voditi racuna i o metabolickom procesu odredjenih vrsta namirnica... Organizmu su sasvim dovoljni slozeni UH koje dobijas iz voca, povrca, hleba, mlecnih proizvoda... Sve ovo drugo je suvisno a posebno kada si na dijeti...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • aca16v
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: jedno glupo pitanje...

    od aca16v » pre 8 godine

    Da li se kod brojanja kalorija MORA voditi racuna sta se jede ili je bitno samo brojanje kalorija. Recimo ako gojazan muskarac resi da jede dnevno 1200 kalorija ali da recimo u tih 1200 ukalkulise brzu hranu (pica, hamburger ili peciva u pekari, pivo itd.) da li ce mrsaviti. Jeli pokusao neko ovo.
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: jedno glupo pitanje...

    od Luna85 » pre 8 godine

    aca16v napisao:Da li se kod brojanja kalorija MORA voditi racuna sta se jede ili je bitno samo brojanje kalorija. Recimo ako gojazan muskarac resi da jede dnevno 1200 kalorija ali da recimo u tih 1200 ukalkulise brzu hranu (pica, hamburger ili peciva u pekari, pivo itd.) da li ce mrsaviti. Jeli pokusao neko ovo.


    Samo jedna pica + pecivo ima toliko. To bi značilo da jede jednom dnevno.

    Ovo je zanimljiv video za upoređivanje kalorija
    7 krofni = 2000 kalorija
    26 jaja = 2000 kalorija
    2,5 pužića = 2000 kalorija

    https://www.youtube.com/watch?v=rgaqwFPU7cc

    Kao i ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=RSUtXePw7Aw

    15 čipsa = 100 kalorija :) da bi sagoreo 100 kalorija moraš dobro da se oznojiš!
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju