Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1
Blago tebi
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    Blago tebi

    od andjela » pre 14 godine

    Blago tebi

    “Eeeeeh blago tebi”.
    Koliko sam puta cula ovu recenicu ? Dovoljno puta i pocinje da me iritira.
    Zasto? Zato sto ima jedan veliki broj ljudi koji su ubedjeni da je drugima lakes nego njime iz prostog razloga….”eeeeh, sudbina je tako htela.”…pa valjda i sam to vidis. Zvezde im nisu bile naklonjene a sada je vec kasno za sve (nema veze koliko godina imaju).
    Pre neko vece bila sam na rodjendanu mog skolskog druga. Drustvo koje je na proslavi, vidja se poslednjih 33g (uglavnom). Ovaj rodjendan je bitan za sve nas jer nam je to kao sakupljanje generacije svake godine a i ekipe koja je je par godina starije ili mladje od nas ali zajedno smo odrasli. Znaci svi se odlicno poznajemo. Stizem u zakazano vreme i s vrata stize poznato “ jaaao sto dobro izgledas,blago tebi” . Uljudno izljubim slavljenika i svratim do ekipe koja je ustanovila ”blago tebi”. Pitam zasto je sve meni blago i sta to njima u zivotu smeta da im nije kao meni.
    “Pa pogledaj se, sva sijas.”…(naravno da sijam kad imam 11 vrsta krema na sebi, trcim po 15km svaki dan ili jasem Leg Magic, razmisljam sta jedem , pijem…druzim se sa ljudima koje volim , radim ono sto volim a niko mi nije nista poklonio)
    “Ok,hvala. Zasto vi ne sijate?”
    Tajac…
    Zasto je uvek sladje voce u tudjem dvoristu?
    Sta to fail ljudima da bi sijali?
    Glupog li pitanja.
    Zato sto nisu mrsaviji,deblji,obrazovaniji,sto nemaju krace radno vreme, treba im vise para a manje bora,vise godisnjeg odmora i manje celulita,zele da izlaze ali kako kad se treba pomeriti iz fotelje,imaju grozote od roditelja koji su krivi za sve ili ih vise nemaju, jedni roditelji hoce da cuvaju unucice i time ih kvare a drugi nece da ih cuvaju pa onda nemaju vremena za sebe, muzeve/zene koji ih ne razumeju a oni imaju toliko potencijala,jer su u malom mestu a dzumbus bi uradili da su u velegradu, zato sto su u velegradu i stres je prevelik a da su u manjem sve bi bilo idilicnije, itd,itd,itd…Ovom spisku moze da se doda bar jos 45267 razloga a verujte mi cula sam ih mnooooogo.
    Kada pitam zezadovoljnu osobu zasto ne menja to sto ga “koci” uglavnom dobijem upitam pogled tipa “jel si normalna?”. Vecina ljudi znaju da im treba promena a neki cak i znaju kako to da promene ali to ne rade . Zasto? Zato sto je lakes biti u ususkanom nezadovoljstvu koje postaje deo nas kao kurije oko nego zagrebati pa uci u nepoznato. Sreca se uvek desava neko drugom a nama ….hm…nama uvek fail malo ili mnogo ali nam fail. Cekamo da se nesto desi. Vrlo se retko desava neko cudo koje ce nam izmeniti “sudbinu”. Obicno smo mi ti koji menjamo zivotni smer.
    Treba da vidimo sta to fail nasem zivotu da bi zasijali. Ok, ne moramo sijati bas kao Las Vegas ali i 60W je za pocetak sasvim dobra jacina. Kako pocnemo da se menjamo jacina nase sijalice bice sve jaca.
    Jedan mudrac je nekada davno rekao:” Kada je ucenik spreman, ucitelj ce se vec pojaviti”. Odjednom cete shvatiti koliko ljudi ima koji zele da vam pomognu. Naravno videcete i one koji zele da vas drze tu gde jeste jer im to odgovara iz raznih razloga a jedan od njih je vrlo jednostavan. U drustvu je lakes kukati i biti kivan na zlu hud
    . Bitno je da ODLUCIMO da cemo sijati. Abraham Linkoln je rekao “Vecina ljudi je srecna u onoj meri u kojoj odluci da to bude”i to je ziva istina.
    Trgnite se i zivite SADA. Sadasnjost je vrlo bitna da bi shvatili gde ste. Uglavnom se ljudi okrecu proslosti ili u buducnost ali nikako da se nadju sada. Ne kazem da treba zanemariti proslost ili buducnost ali ih treba shvatiti kao pokazatelje a ne da zivimo tada. Proslost je tu da nas nauci necem sto smo prosli. To je iskustvo . Dobro ili lose ali uvek iskustvo i ono je uvek dobro. Buducnost je nacrt ka kojem tezimo. Namerno kazem nacrt zbog toga sto to ne mora biti u tancine zacrtano, jer retko to moze biti ispunjeno 100% a ljudi ako im se to TACNO ne ispuni kako su zacrtali cesto znaju da potonu vrlo duboko. Prema tome ja sam samo za nacrte koje cemo menjati i kititi uz put. A sada zivite.
    Uzivajte u ovom sto imate pa maker to bio samo lep dan, neciji osmeh, vaga koja pokazje koji gram manje, lepom sms-u, telefonskom pozivu,dobroj knjizi, necijem zagrljaju…
    Prosto sijajte!
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Blago tebi

    od 314pezos » pre 14 godine

    Andjela, havala na sjajnom tekstu i dosta sam našao sebe (a pogotovo nakon gubitka kilograma) u tvojoj situaciji na proslavi rođendana. Isto kao i tebi nakon tvog postavljenog pitanja njima ni meni niko nije odgovorio zašto im je sijalica na izdisaju ili se već ugasila.
    Ja sam se trgnuo i upalio svoju sijalicu.
    Slika
    Slika
  • Anatema
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Blago tebi

    od Anatema » pre 14 godine

    Predivan tekst!!!
    Sve pohvale...
    Ova rečenica je, apsolutno, tačna:
    “Vecina ljudi je srecna u onoj meri u kojoj odluci da to bude”

    Sve je u čudesnom mehanizmu ljudskog bića zvanom: psiha!

    Dozvolite sebi sreću. :)
    Slika
    "Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići."
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Blago tebi

    od Nena3110 » pre 14 godine

    Sve je u pozitivnom razmisljanju, ali nas zivot stalno demantuje.
    Blago tebi, nekada sam i ja to pomislila, ali sada znam da nema onog ko nema problema, da ih neko samo nosi u sebi, i nema vage koja probleme moze da izmeri. Od kad sam se posvetila veri, nikada vise ne pomislim blago tebi.
  • bas_bas_bucka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Blago tebi

    od bas_bas_bucka » pre 12 godine

    '' Po tudjem turu i 100 batina nista ne boli"

    Bas juce sam slusala jednog paroha u jednom etno-crkvenom kompleksu dok je pricao turistima kako je on napravio tu ono sto je napravio, i u prici od 15-20 minuta bar 30 puta je rekao "Blago meni". Zamislila sam se. Toliko je razloga da isto to i ja kazem a ne govorim to. A trebalo bi. To tako lepo zvuci. Blago meni, smrsala sam. Blago meni imam zdravo dete. Blago meni, imam zdravog muza koji me voli. Blago meni...
    I odmah je sve lepse :D
    UN 06.09.11.-04.12.11. minus 21kg
    UN 10.05.12.-

    Jos jedan prodje dan
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Blago tebi

    od andjela » pre 12 godine

    Upravo tako Bucka..."Blago meni sto sam krenula na put zdravog zivota " :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost