Ćaskalište :)
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    Ćaskalište :)

    od andjela » pre 16 godine

    Dragi moji, ovo ce biti Vas i moj kutak za pitanja i sugestije kao i za caskanje o temama koje jos nisu otvorene.
    Teme koje su otvorene su tu da bi o njima razmisljali, mozda nesto naucili, nesto pitali, komentarisali, slagali se, ne slagali se....sve u svemu da bi se dobro zabavili :)

    Dobro dosli mi forumasi, naostrite svoje prstice i napred u prijatno druzenje :)
    Poslednja izmena od andjela u 11 Feb 2008, 12:00, izmenjeno 1 put ukupno.
  • barbika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 16 godine

    od barbika » pre 16 godine

    Ćao.
    Veoma mi se dopada ova ideja o ćaskanju o emocijama.
    Pročitala sam sve napisano i imam jedno pitanje.
    Šta je ljubomora? ( u vezi ) Da li se ona tumači kao nesigurnost u sebe i da li je ''izlečiva''? :shock:
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    Ciao Barbika :)
    Drago mi je da si sve procitala. Pisacu jos o osnovama da bi se kasnije lakse snalazili u nekim objasnjenjima.

    Ljubomora je vrsta straha kada procenimo da bi voljena osoba mogla svoju ljubav usmeriti ka nekom trecem.
    Ona (kao i svaka emocija) moze biti adekvatna ili ne , sto znaci da li stvarno postoji da neko treci ko moze da zadobije ljubav nama voljene osobe i ako se izrazava na drustveno prihvatljiv nacin onda moze rezultirati ocuvanju ljubavne veze.
    Problem je u fantazmatsku ljubomoru koja je samo fantazija tj.nema veze sa realnoscu.
    Da, naravno da je deo nesigurnosti kao i vecina strahova.
    Leci se ako se ustanovi da je ona plod fantazije :D

    Neka ovo Barbi bude pocetak naseg druzenja a ja cu o tome pisati sire,
    Evo danas cu da napisem nesto o realnosti da bi ovo bilo jednostavnije shvatiti i obecavam da ce ljubomora biti prva emocija o kojoj cu sire pisati .
    :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Ćaos.
    Ja bih volela kada bi nešto napisala šta sa nepoverenjem? Ili kako početi verovati ljudima? Odn. Kakvi su to ljudi koji su zatvoreni, ne pričaju o emocijama, nemaju poverenja u prijatelje, partnera)..
    Pod time ne mislim na nepoverenje u smislu da ljudi konstantno lazu i da sto god kazu je laz, nego poverenje vise u smislu emocija...
    Ako razumeš.. :oops:
    Slika
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    Caos Melisa :)
    Mislim da sam razumela sta si me pitala a ti ces to najbolje videti iz mog odgovora. Kao sto sam i Barbiki obecala da cu pisati sire o ljubomori,obecavam i tebi da cu pisati o ovoj temi sire, cim pre,a sada samo jedan kratak odgovor.
    Poverenje se javlja u onom momentu kada objekte( sebe,druge ljude,dogadjaje...)ocenimo kao dobronamerne,sposobne i dosledne.
    Nepoverenje (sumlja) je suprotnost gore navedenog tj.kada ocenimo da je objekt zao,nesposoban,nedosledan...
    Kako poverenje tako i sumlja su vrlo bitno osecanje jer nam pomaze da se bolje orjentisemo u socijalnom svetu.
    Zivimo u svetu ljudi,stvari i dogadjaja koje zelimo upoznati ne bi li nam bili predvidljivi da bi lakse egzistirali u okolini. Ako nam je nepredvidljivo, osecamo nesigurnost,zbunjenost a po nekad postajemo anksiozni jer ne mozemo da se orjentisemo i gubimo "tlo pod nogama".
    Poverenje i nepoverenje su hipoteze o nepoznatom. Zbog toga smo skloni cestom proveravanju "objekta".
    Kao sto sam gore navela postoji kognitvna trijada poverenja (osnova po kojoj nekom verujemo ili ne): dobronamernost,sposobnost i doslednost.
    U zavisnosti da li se "trijada"ispunjava mi verujemo,neverujemo ili to radimo parcijalno.

    Nadam se da sam malo pomogla
    :wink:
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • debela berta
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    od debela berta » pre 16 godine

    S obzirom da sam nova na forumu(vec dva dana citam i sve sam dnevnike prosla uzduz i poprijeko kao i neke druge teme)interesuje me da li je ovo caskanje u smislu kao neki chat.Bilo bi lijepo da to ima jer meni je u nekim trenutcima zbilja potrbna pozitivna rijec i razgovor :oops: .Ako takvo nesto postoji molim vas nemojte mi zamjeriti na ovome vec me uputite na to mjesto :020:
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    Berta draga , naravno da ovde mozes dobiti pozitivnu rec i razgovor o cemu god da te zanima :)
    chat nije mada kada sve ovo sagledas sve je ovo jedan veliki chat :)
    najblize je chatu je kafana kod norme u sve i svasta ali gde god da je zatrazis dobices je...ljubim te i samo napred u razgledanje naseg sajta i foruma :)
    p.s. naravno postoji i pp gde mozes sakriveno pitati odredjenu osobu nesto sto te zanima a da to niko drugi ne vidi :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • majana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 14
    Pridružio se: pre 16 godine

    od majana » pre 16 godine

    ja nebih nista pitala samo bih imala jednu veliku pohvaluu za sve vass....iskreno na nekim sajtovima se nisam bas nesto dugo zadrzavala jel rnista konkretno me nije moglo zainteresovati...ovde me najvise odusevljava iskrenost devojaka i razmena iskustava,misljenja,stavova itd :009: :009:
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    Majana , hvala ti puno :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • majana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 14
    Pridružio se: pre 16 godine

    od majana » pre 16 godine

    nema na cemu..zaista sam trako i mislila :009:
  • Ubi me keti
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ubi me keti » pre 16 godine

    Ljubomora...
    Hmmm sto se ljubavi tice pre braka sam bila nenormalno ljubomorna...otkad dobih dete ma ni traga od ljubomore...i to je dobro ali...ali ali
    Sad me spopadne neki uzas kada vidim extra zgodne devojke na ulici...nije da sam ljubomorna na njih nego jednostavno ljuta sam na sebe sto sam dozvolila sebi da ovako izgledam... :x
    Bas mi smeta to...pogotovu sto sam pre stvarno dobro izgledala,a sad...
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    Ubi me Keti...ljubomora...osecanje o kojem smo pisali....emocija koja zna da bude konstruktivna , cak i da spasava vezu ali i ona koja zna da razara ,sto osobu koja je ljubomorna tako i zna da bude razarac veze. Drago mi je sto se to osecanje donekle izgubilo pogotovo ako je bilo destruktivno. Pretpostavljam da je ljubomora bila iz inferiornosti tj.gledana iz ugla da nismo dovoljno dobri da zadovoljimo partnera i samim tim da ce partner otici sa trecom osobom. Ovo je najcesci vid ljubomore.
    To sto osecas prema zgodnim cickama nije nista strasno ako je ne opterujuce vec kao 'okidac' koji ce te terati da dovedes liniju u zeljeno stanje....to je ono sto sam pisala vise puta.....svako osecanje koje je konstruktivno i koje osecamo moze da bude dobro pa cak i ako je neprijatno...u ovom slucaju to je samo pomanjkanje samopouzdanja i samopostovanja a to znaci da sebe vise ne gledas kao osobu koja je nekada bila kvalitetnija bar u fizickom smislu. Samopouzdanje kao i svako samoosecanje se uci od malena i to je temelj nasih samoosecanja. Naravno sve moze da se nauci i ispravi i kad odrastemo.
    Samopostovanje je osecanje koje osecamo kada smatramo da su zadovoljeni neki visoki kvaliteti. Za razliku od samoljublja koje se oseca prema celom bicu u samopostovanju se zadovoljavaju parcijalni kvaliteti (npr.fizicki) Samopouzdanje je osecanje kada verujemo u svoju sposobnost i istrajnost.
    :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • Ubi me keti
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ubi me keti » pre 16 godine

    :24: :24: :24:
    To mi je trebalo...
    Super je forum...uvek se oraspolozim...
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    Drago mi je da ti se svidja Ubi me Keti :)
    tu smo da pomognemo.
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • Dina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Dina » pre 16 godine

    Super ste! :D

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost