Ćaskalište :)
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od andjela » pre 14 godine

    Masha bas mi je drago da si mi objasnila sta,kad,kako... :)

    moj problem nije u tome da ne znam zbog cega jedem. jedem iz dosade i kada imam puno obaveza to me jednostavno smiruje od stresa.

    ja se jedino plashim povratka kilograma, tj da li cu biti dovoljno jaka psihicki nakon gubitka kilograma i dostizanja zeljenog izgleda da ne krenem opet u neograniceno jelo.

    oduvek ( od nekih pubertetskih godina naglasheno) sam jela jako velike kolicine hrane i kada sam na dijeti nemam problema ali nekako uvek imam u podsvesti "uh kada bih sada mogla da smazem ceo hleb( napr.)"


    Dosada (koja se vise puta spominje na forumu) je stanje kada nismo zadovoljni. Stres takodje...da sumiram...jede se iz ne zadovoljstva.
    Gledaj da nezadovoljstvo okrenes u zadovoljstvo :wink: npr. ovako....kada osetis da je dosadno ti uradi ono sto bi te zadovoljilo.
    primer: Sedis, gledas tv i osetis da bi nesto grickala bez obzira sto si vec jela i pila a i film je bezveze....obuj patike idi u setnju ili uzmi da nesto citas, spremas stan, nazovi prijateljicu,idi na fitnes...prosto razmisli sta bi ti bilo zanimljivije od gubljenja vremena uz bezveze film.

    Sto se stresa tice mislim da je dosta toga pisano i pricano svuda. Postoje razni antistres tretmani a ja licno volim da se pripremim tako da ublazim ili izbegnem stres.

    Kilaza se vraca kada se vratis starim navikama i cilj dijeta da se skinu kile ali vise volim kada se nauci kako se zdravo hrani i kako se menjaju stare navike na bolje :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • tamy
    Amater
    Amater
    Postovi: 197
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od tamy » pre 14 godine

    :)
    Poslednja izmena od tamy u 30 Dec 2015, 12:58, izmenjeno 2 puta ukupno.
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od andjela » pre 14 godine

    Caos Tamara.

    Bas mi je drago da si nama i nasla svoj nacin kako se resiti prekomerne kilaze.

    Nema izvinjavanja za duge postove jer sto se mene tice mozes ih pisati kilometarske postove.

    Kada su deca mala ona poistovecuju bice i radnju sto na primeru izgleda ovako: majka ti ne da da gledas dugo tv a ti mislis da te ne voli ali to razmisljanje deteta do par godina je ok i kasnije treba objasniti detetu da odvoji bice od radnje.
    Mnogi roditelji ne znaju kako se to radi i dolazi do komplikacije na relaciji dete : roditelj. Detetu (dete je do 12-te godine a posle je cerka ili sin) se treba objasniti da ga se voli bez obzira sto misle da je njihova radnja (prkomerno jedenje) nije dobro i da mu to objasnjavaju iz stava ljubavi.

    Znam mnoge ljude koji jedu iz zadovoljstva (pa i ja) koji za sebe kazu da su gurmani kao da je to opravdanje za svo prejedanje a to naravno nije tacno. Niko nikom ne zabranjuje da jede sto voli ali je stvar u kolicini. To vazi za sve segmente u zivotu....npr. volim da citam ali ne znaci da trebam citati do besvesti i tako zanemariti druge obaveze. Bitno je imati meru :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • masha_90
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od masha_90 » pre 14 godine

    andjela hvala vam puno na odgovoru,

    moram priznati da sam takve iste savete dobijala od psihologa i od nutricioniste!

    ja sve znam shta i kako treba :D samo da josh i upotrebim znanje u praksi bice WOW :)

    pisacu vam opet cim primetim neku nedoumicu u mom ponashanju :)

    hvala josh jednom, bash mi se svidja sto postoji i ovakva tema gde mozemo dobiti neke korisne savete koje se ne ticu samo bukvalno ishrane (kolko treba da se jede, sta, itd)

    :) :009:
  • tamy
    Amater
    Amater
    Postovi: 197
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od tamy » pre 14 godine

    u pravu si andjela, sad kad sam to shvatila sve ie lakse, biram hranu, gledam kolicinu, i sve je super :)
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od andjela » pre 14 godine

    Slika
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • nina97
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od nina97 » pre 14 godine

    andjela,hvala (ti ili vam) na ovom rezimu ishrane.salce je vec pocelo manje da se primecuje a vaga pokazuje 3 kg manje..... :skakutalo:
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od andjela » pre 14 godine

    Braaaavo Nina Slika

    p.s. Budimo na TI :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • nina97
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od nina97 » pre 14 godine

    Uredu,onda puno ti hvala
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od Nena3110 » pre 14 godine

    Ja ovde nisam dolazila, forum je zaista veliki sa dosta tema, pa sam ovu i previdela.
    Moji problemi se znaju, ja sam prilicno otvorena i o svemu sto me muci pisem u dnevniku.
    Nemam za sada konkretnih pitanja, samo zelim da se ukljucim i ucim od drugih, a ko ima vremena i volje, moje brige procitace i u dnevniku.
    Jos da dodam da je meni moj hobby dosta znacio, da preporucujem svima, mada kako Las kaze, nije dobro sto nas hobby obicno veze za stolicu, ali ne moze se sve uklopiti.
    Pozdrav svima koji dolaze na ovu sjajnu temu.
  • BeogradjankaONLINE
    Amater
    Amater
    Postovi: 362
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od BeogradjankaONLINE » pre 14 godine

    Imam pitanje ... negde na forumu, mozda bash u ovom podforumu, bili su ranije testovi, puno testova .. neke sam resavala, a druge sam ostavila za kasnije. Doslo je 'kasnije' ali testova nema, ili ih ne vidim! Zao bi mi bilo ako su obrisani, pa bih volela da dobijem kopiju ako postoji. :)
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od andjela » pre 14 godine

    BeogradjankaONLINE, nije nikada bilo testova :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • BeogradjankaONLINE
    Amater
    Amater
    Postovi: 362
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od BeogradjankaONLINE » pre 14 godine

    Necega je bilo ... mozda se ne zove "test" ... juce sam na jednom mestu videla ovo:

    Pet stvari se desava u istom trenutku a te stvari su:

    1.Neko zvoni na vratima
    2.Zvoni telefon
    3.Curi voda u lavabou
    4.Place vam dete
    5.Na terasi je suv ves a napolju pocinje da pada kisa

    Kojim redosledom bi vi resavali stvari.


    Elem, svaka od navedenih radnji ima neko znacenje ..... nebitno, ali me posetilo da sam i ovde ranije chitala slichno .. i sad toga vise nema ... da li je bilo nazvano "test" ili slichno, ne secam se ... bilo je bar 20 ovakvih primera kao sto sam navela iznad .. mozda nije bilo u ovom podforumu, ali je na forumu sigurno bilo.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od lasata » pre 14 godine

    Bilo je, bilo... Ali to je obrisano prilikom one cistke foruma od virusa... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Ćaskalište :)

    od andjela » pre 14 godine

    Evo da se ispravim ...nije nikad bilo na podforumu "caskanje" o emocijama :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost