Dijeta.net • Pogledaj temu - Izračunavanje idealnih dimenzija, idealne TT i % masti
 home

Dijeta.net

Pravo mesto za sve buce i one druge
Danas je 23 Nov 2014, 07:25


Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]







Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Okt 2007, 22:45 
OffLine
Profesionalac
Profesionalac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Okt 2007, 14:37
Postovi: 1497
Lokacija: Banat
Izračunavanje idealnih dimenzija

Izmerite svaki deo svog tela i podelite ga sa svojom visinom.
- ne uvlačite stomak i ne nadimajte grudi
- ne merite zglobove preko izbočenih kostiju već najuži deo
- ruka neka bude potpuno opuštena
- žene grudi mere preko bradavica, a muškarci odmah ispod pazuha
Dobijeni decimalni boj potražite u tabeli odnosa fizičkog obima prema visini. Svaki decimal visine pripada određenom tipu. Kada mera pada između dva telesn tipa u tabeli standardnih tipova, uzima se viši telesni tip.
Pošto se izračunaju svi odnosi i odrede telesni tipovi treba sabrati svih devet tipova. Zbir podeliti sa 9. Dobijeni broj otkriva kom telesnom tipu pripadate.
TIP 1: mršav ili tanak, sa malim kostima i malo mišića
TIP 2: srednji ili prosečni, manje više mešavina tri ekstrema
TIP 3: mišićav, velikih teških kostiju sa puno mišića
TIP 4: zaokrugljen, korpulentan ili debeo, velikih kostiju ali sa mnogo sala i malo mišića koji bi telu dali oblik

TAKOĐE MOŽETE IZRAČUNATI KOLIKE BI VAŠE DIMENZIJE TREBALE BITI DA BI STE PRIPADALI ŽELJENOM TELESNOM TIPU.
DIMENZIJE ĆE TE DOBITI AKO POMNOŽITE SVOJU TELESNU VISINU SA DECIMALOM VISINE KOJI PRIPADA ŽELJENOM TELESNOM TIPU. NA TAJ NAČIN SAZNAĆETE KOJE DELOVE TELA TREBA OBLIKOVATI, U SMISLU DOBIJANJA ILI SKIDANJA MASE.

TABELA ZA ŽENE:

standard.telesni tip.........1...........2.........3...........4


VRAT..........................0.18.....0.195....0.20.......0.21
GRUDI........................0.51......0.54.....0.56.......0.60
STRUK........................0.40......0.42.....0.44.......0.49
BEDRA........................0.55......0.58.....0.60.......0.64
ZGLOB RUKE...............0.09......0.095....0.10......0.105
ZGLOB NOGE.............0.115......0.125...0.135.....0.14
BICEPS.......................0.13......0.14......0.16......0.18
LIST...........................0.19.......0.20.....0.22......0.23
BUTINA.......................0.31......0.33.....0.35.......0.36

TABELA ZA MUŠKARCE:

standard.telesni tip.........1..........2..........3.........4

VRAT..........................0.19......0.20.....0.22.....0.23
GRUDI........................0.49......0.55.....0.59.....0.60
STRUK........................0.40......0.42.....0.43.....0.51
BEDRA........................0.50......0.53.....0.56.....0.60
ZGLOB RUKE...............0.09......0.10.....0.11.....0.12
ZGLOB NOGE..............0.11......0.13.....0.135....0.14
BICEPS......................0.13......0.18......0.20.....0.21
LIST...........................0.19......0.20.....0.21..... 0.23
BUTINA......................0.29......0.31......0.33.....0.3


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Okt 2007, 22:46 
OffLine
Profesionalac
Profesionalac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Okt 2007, 14:37
Postovi: 1497
Lokacija: Banat
Izračunavanje idealne telesne težine

Postoji više načina za izračunavanje idealne telesne težine:

Standardne tabele (Weight to high tables) - prihvatljiva težina za osobu poznate visine Nedostaci: ne određuju procenat masti, tj. ne razgraničavaju masno od mišićnog tkiva ne prave razliku izmedu prosečne i željene telesne težine; 5 % populacije (izrazito niski ili visoki) ne uzimaju u obzir; neke ne uzimaju u obzir uzrast i pol; najveći problem za lekara je koju tablicu da izabere

Formula po Demole-u:

ITT = (TV - 100) - ( (TV-150) / 4 (za muškarce) ili 2.5 (za žene) ) + (D-20)/4

ITT - idealna telesna težina
TV - telesna visina
D - doba starosti

Svi Vi koji po ovoj formuli želite izračunati svoju ITT možete rezultatu oduzeti ili dodati nekih 5% u zavisnosti od Vaše konstitucije. A da bi ste odredili kom tipu pripadate imam ja i za to formulu.

Ova formula je prilično zastarela i danas se sve ređe koristi. Razlozi su ti što je ograničena na razdoblje od 20-40 godine, savremene preporuke zahtevaju manji kalorijski unos zbog modernijeg i lakšeg stila življenja (nove tehnologije, automobili, daljinski upravljači, itd.).

Merenje gojaznosti Termine prekomerna uhranjenost i gojaznost nije uvek lako razgraničiti jer svaka zemlja i svaka kultura ima svoj kriterijum. Merenje masnih ćelija kojih ima bilion, a svaka pojedinačna je teška 0.5 µg je "Sizifof posao". Napori internacionalne grupe bili su usmereni na jedinstvenu meru nezavisnu od drugih parametara i tako je 1990. godine usvojen kao metod izbora u merenju gojaznosti - BMI.

Izvor: Zavod za zdravstvenu zaštitu studenata Beograd

Ako Vas pak mrzi da računate jednostavno pogledajte tablicu na ovom sajtu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2007, 15:21 
OffLine
Još malo pa profi
Još malo pa profi
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Okt 2007, 16:38
Postovi: 682
Lokacija: Hellas
Izracunavanje % masti:

http://www.linear-software.com/online.html#women

Napomena:
Ovo je link na kome se izracunava % masti za zene. Za muskarce je na istoj toj stranici, ali iznad! :wink:
Sve sto je potrebno jeste da uzmete metar, izmerite obime i popunite polja: Age (godine), Weight (tezina) i cekirate Kilograms i Centimeters.
Zatim, posto koristite metar, u 6.koloni Tape Measurement Method popunite polja: Height (visina u cm), Neck (vrat), Waist (struk) i Hips (kukovi) i pritisnite dugme Calculate.

Ako imate kaliper, mozete koristiti i druge kolone.

_________________
Moj program ishrane (nalazi se na dnu 4.stranice)
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Dec 2008, 23:53 
OffLine
Još malo pa profi
Još malo pa profi
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Dec 2008, 12:12
Postovi: 510
Lokacija: Beograd
Dobro je ovo, tacno je. Ja sam 3! :D
Nego sta je to ..

DECIMALA VISINE KOJI PRIPADA ŽELJENOM TELESNOM TIPU?

_________________
Slika

Slika



I step out of the ordinary..I am on my way, can't stop me now!
...What have you done today to make you feel proud?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2009, 20:09 
OffLine
Amater
Amater
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2009, 19:39
Postovi: 334
Lokacija: Bihać
pa gdje da nadjem rezultate
ja sam izracunala ITT, a gdje tablica?

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wvYQON0/]
Slika
[/url]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2009, 21:18 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2008, 14:57
Postovi: 33179
Lokacija: Novi Beograd
Tablica se nalazi na 'home' strani dijeta.neta... Evo ti klikni na ovaj link... 8)

http://www.dijeta.net/normalna_tezina.htm

_________________
Slika

"...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2012, 12:09 
OffLine
Amater
Amater
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Avg 2012, 14:46
Postovi: 141
Lokacija: Beograd
hvala :D
jedva čekam da dodjem kući da se suočim sa istinom, tj izmerim, hahha :D

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker